پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

اینفلوئنسر کیست و اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ 

اینفلوئنسر کیست؟ چگونه تبدیل بـه یک اینفلوئنسر معروف شویم؟ اینروزها نام اینفلوئنسرها هـمه جا بـه چشم می‌خورد، افراد دوست دارند تا بـه این جایگاه دست پیدا کنند و علاوه بر شهرت بتوانند درآمد خوب و تضمینی داشته باشند. اما باید از کجا شروع کنیم؟ چـه پیش پیش نیازهایی را باید فراهم کرد و چگونه در شبکه هاي اجتماعی بـه شهرت رسید؟ در ادامه بطور کامل صحبت خواهیم کرد.

 

اینفلوئنسر یعنی چی؟

اینفلوئنسر از عبارت انگلیسی Influence بـه معنای تاثیر گذاشتن می‌آید ودر لغت بـه معنای فردی اسـت کـه تاثیر می‌گذارد. اما این عبارت سازگاری چندانی با کاربرد امروزی این واژه ندارد. فرهنگ اینفلوئنسری کـه مـا با آن آشنایی داریم بـه مصرف گرایی و توسعه تکنولوژی ارتباط پیدا می کند.

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

در واقع این عبارت بـه فرد یا چیزی اشاره دارد کـه با آپلود کردن محتوای عموما تبلیغاتی در صفحه خود روی پلتفرم هاي اجتماعی نظیر اینستاگرام، یوتیوب، اسنپ چت و موارد دیگر قدرت تاثیرگذاری روی عادات خرید دیگران را دارد و می‌تواند اعمال دنبال کنندگانش را عوض کند. هدف از آپلود کردن این محتوا توسط اینفلوئنسر متقاعد کردن دنبال کنندگانش بـه خرید کالا یا خدماتی اسـت.

 

چه کسی یک اینفلوئنسر شناخته می شود؟

بنابر این فشن بلاگری کـه مثلاً برند روسری فروشی محبوب خودرا در اینستاگرام تگ می کند یا گیمری کـه در لایو زنده یا استوری خود اسم برند هدست محبوبش را می آورد بـه نوعی روی مخاطب خود اثر می گذارند و وی را مجاب می‌کنند کـه از این برندها خرید کند. اما باید درنظر داشت کـه اینفلوئنسری مستلزم وجود نوع خاصی از رابطه میان اینفلوئنسر و دنبال کنندگانش اسـت.

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

در واقع کاربران باید بـه چشم یک دوست نزدیک بـه اینفلوئنسر نگاه کنند تا فردی کـه قصد تبلیغات دارد و هرچه روش تبلیغ اینفلوئنسر صمیمانه تر باشد و رابطه دوستانه تری میان او و دنبال کنندگانش وجود داشته باشد تاثیر گذاری تبلیغ نیز بیشتر خواهد بود.

 

آیا سلبریتی ها اینفلوئنسر هستند؟

البته بین سلبریتی هایي کـه دست بـه تبلیغ می‌زنند «مثلاً تبلیغ خرید خانه در شهر دبی توسط سید جواد هاشمی» و اینفلوئنسرها یک فرق اساسی وجوددارد و آن این کـه اینفلوئنسر در زمینه اي کـه تبلیغ می کند عموما دارای تخصص اسـت و برای کاربرانش کاملا در معرض بوده و بـه پیام هاي دریافتی از سوی انها پاسخ میدهد.

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

همه ی کاربران محبوب اینستاگرام و رسانه هاي اجتماعی اینفلوئنسر محسوب نمیشوند و عده اي از انها صرفا سلبریتی ها، کمدین ها و حیوانات دوست داشتنی معروف هستند. برای مثال رضا گلزار جمعیت کثیری از دنبال کنندگان را در اینستاگرام دارد اما اینفلوئنسر نیست یا سحر زکریا کـه اینروزها حسابی در فضای مجازی گرد و خاک بپا کرده نمیتواند یک اینفلوئنسر باشد و شـما بـه خرید تخفیف دار از فروشگاه ها ترغیب کند.

 

کدام سلبریتی ها اینفلوئنسر هستند؟

در مقابل این ها گروه دیگری از چهره هاي شناخته شده نظیر کیم کارداشیان قراردارند کـه کار خودرا بعنوان سلبریتی آغاز کردند ودر ادامه بـه یک اینفلوئنسر تبدیل شدند و برندهای خاص خودرا در حوزه هاي آرایشی و پوشاک تاسیس کردند. اما سلبریتی هاي قدیمی شهرت خودرا از حضور در صنعت هاي مطرحی چون سینما و تلویزیون بـه دست آورده اند.

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

حالا سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرده کـه قصد دارد از اینفلوئنسر هایي کـه بیشتر از پانصد هزار فالوور دارند مالیات دریافت کند. شاید این سوال برایتان پیش بیاید کـه مگر این افراد چقدر درآمد دارند کـه باید مالیت هم بدهند؟ باید بگوییم کـه  درآمد برخی اینفلوئنسرها از هر استوری تبلیغاتی بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان اسـت و عده اي از آن ها ماهانه درحدود ۵۰۰ میلیون تومان درآمد دارند.

 

محبوب ‌ترین اینفلوئنسر‌های ایران

دنبال دردسر هستید، نمی گویم چقدر درآمد دارم! او یکی از نخستین کسانی اسـت کـه توانسته از طریق فضای مجازی و خوردن و تست غذا‌ها درآمدزایی کند. خودش می گوید کـه ۱۱ سال بدون درآمد در صنعت غذا فعالیت کرده و حتی کارش بـه بازی در فیلم سینمایی هم کشیده اسـت. عکسش در عده اي از رستوران‌هاي مطرح تهران وجوددارد و وقتی از میزان درآمدش پرسیدیم ناراحت شد و گفت و گو را خاتمه داد.

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

نترسید، قرار نیست کار مهمی انجام دهید یا قبلا انجام داده باشید. بـه سرنوشت کسیکه گفت «معتادا نمی‌گیرن» پس از بیان این جمله نگاه کنید. تنه‌ بـه ‌تنه سلبریتی‌ها می ‌زند و اوضاع مالی ‌اش خوب شده اسـت. لایو اینستاگرامی می ‌گذارد و درباره مسائل مختلف صحبت میکند. بهمین اسانی معروف شد. براساس آماری کـه در رسانه‌ ها منتشر شده اسـت، برترین اینفلوئنسر‌ها از این قرار هستند:

 

محمد امین کریم ‌پور شاخ اینستاگرام

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

با طنز‌هاي ویدئویی جالب خودش معروف شد.

حضورش در تبلیغات تلویزیون هم مورد توجه قرار گرفت.

نزدیک بـه ۴.۵ میلیون فالوور دارد.

گفته میشود درآمد ماهیانه ‌اش:

بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان اسـت.

 

محسن ایزی

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

با ساختن طنز‌هاي ویدئویی ورزشی

و ساختن دابسمش برای عادل فردوسی‌پور معروف شد.

نزدیک بـه سه میلیون دنبال‌کننده دارد.

گفته می شود درآمد ماهیانه‌ اش:

بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان اسـت.

 

عرفان علیرضایی

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

این چهره هم یکی از طنزپردازان اینستاگرامی اسـت.

سعی در خنداندن مخاطبان و درآوردن پول دارد.

صفحه رسمی ‌اش، بیش از سه میلیون دنبال‌کننده دارد.

او هم بـه ‌طور متوسط بین:

۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه‌اش اسـت.

 

علی صبوری شاخ اینستاگرام

اینفلوئنسر کیست ؟ چگونه یک اینفلوئنسر مشهور باشیم؟

طنز، خندوانه و حضور در سریال تلویزیونی.

از شباهتش بـه عطاران بهترین استفاده را کرد.

حضورش در خنداننده شو برنامه خندوانه سکوی پرتابی شد.

تا وی را امسال در سریال آخر خط ببینیم.

صبوری با توجه بـه قراردادش با تلویزیون:

از درآمدش هم کاسته شده اسـت.