پارس ناز پورتال

بادیگارد لیونل مسی در اینتر میامی کیست؟

بادیگارد لیونل مسی در اینتر میامی کیست؟

بادیگارد لیونل مسی در اینتر میامی 

دراین پست، بـه معرفی بادیگارد لیونل مسی در اینتر میامی خواهیم پرداخت. لیونل مسی درسال 2023 رسما از فوتبال باشگاهی در اروپا خارج شده و بـه قاره کشور آمریکا رفت. وی الان در تیم اینترمیامی ایالات متحده توپ میزند. این بازیکن قبل از این انتقال و با قهرمانی در جام جهانی، بـه بهترین بازیکن فوتبال تاریخ جهان تبدیل شد. دراین چند وقت، بادیگارد او هم توجهات زیادی رابه خود جلب کرده اسـت.

 

دیوید بکهام یک سرباز سابق نیروی دریایی ایالات امریکا و مبارز MMA را برای محافظت از لیونل مسی در اینتر میامی استخدام کرده اسـت. این بادیگارد ورزیده، اسطوره آرژانتینی را حتی زمانی کـه در زمین در حال شادی و جشن گرفتن اسـت تعقیب میکند. افراد زیادی هستند کـه میخواهند اطلاعات بیشتری درمورد این بادیگارد کارکشته داشته باشند.

 

مسی در بین هیاهوهای گسترده وارد ایالات متحده شده و اینتر میامی تمام تلاش خودرا برای خاطرجمعی از امنیت او انجام داده اسـت. بر اساس گزارش ها دیوید بکهام، مالک این باشگاه، در تازه‌ترین اقدام خود یک سرباز سابق نیروی دریایی بنام یاسین چوئکو «Yassine Chueko» راکه تجربه حضور در عراق و افغانستان را دارد بـه‌طور ویژه برای محافظت از مسی بـه خدمت گرفته اسـت.

 

بیشتر بخوانید: نگاهی به رازهای زندگی لیونل مسی 

 

بیوگرافی بادیگارد لیونل مسی

یاسین چوئکو پیشینه بسیار چشمگیری در هنرهای رزمی ترکیبی «MMA» دارد و هم چنین در زمینه بوکس و تکواندو مهارت دارد. او با 186 هزار دنبال کننده در اینستاگرام فیزیک بدنی فوق العاده و تمرینات نفس‌گیر خود رابه اشتراک می گذارد. لیونل مسی بزرگ ترین بازیکنی اسـت کـه تا بحال در فوتبال ایالات متحده بازی کرده اسـت.

بادیگارد لیونل مسی

برای پیشگیری از تهدیدهای بالفعل‌اي کـه متوجه این بازیکن میشود، یاسین چوکئو فرد مناسبی بنظر می رسد. یکی از چشمگیرترین لحظات از نظر هواداران در بازی اخیر اینتر میامی مقابل سینسیناتی در نیمه نهایی جام اوپن ایالات امریکا رخ داد؛ زمانی کـه مسی درکنار هم‌تیمی‌هایش گل تساوی را جشن میگرفت.

بیوگرافی بادیگارد لیونل مسی

در آن زمان، چوکئو ازآن سوی زمین خودرا رساند تا فاصله کمی از او داشته باشد و مطمئن شود همه ی چیز تحت نظارت اسـت. اقدام باشگاه اینترمیامی در بـه خدمت گرفتن این بادیگارد ورزیده برای فوق ستاره آرژانتینی پس ازآن صورت گرفت کـه ماه گذشته یک تماشاچی وارد زمین شد و بـه سمت لیونل مسی دوید.

 

بیشتر بخوانید: حاشیه هاي جشن عروسی لیونل مسی چه بود؟

 

یاسین چوئکو تمام وقت با لیونل مسی است

حالا بخشی از وظیفه چوکئو این اسـت کـه در طول بازی شانه بـه شانه مسی حرکت کند تا جلوی تماشاگرانی راکه وارد زمین میشوند و قصد نزدیک شدن بـه کاپیتان اینتر میامی را دارند بگیرد. چوکئو هم چنین قبل و بعد از بازی و حتی زمانی کـه اسطوره آرژانتینی با خانواده‌اش در انظار عمومی ظاهر می شود وظیفه محافظت از وی را بر عهده دارد.

یاسین چوئکو

مسی ۳۶ ساله از زمان ورود بـه این تیم آمریکایی لحظات جادویی زیادی رابه نمایش گذاشته ودر تنها ۸ بازی ۱۰ گل بـه ثمر رسانده و ۳ پاس گل داده اسـت. بعد از جفایی کـه بارسلونا در حق لیونل مسی انجام داد، او بـه فرانسه رفت. بعد از بازی در تیم پاریسن ژرمن، مسی نتیجه اي نگرفت و بعد از جام جهانی 2022 راهی ایالات متحده کشور آمریکا شد.

 

بیشتر بخوانید: رکورد شکنی مسی همچنان ادامه دارد

 

واکنش دیرهنگام بادیگارد مسی

بادیگارد لیونل مسی کـه وظیفه ي حفاظت از کاپیتان جدید تیم اینترمیامی را برعهده دارد، وقتی شب گذشته یک هوادار بـه وسط زمین بازی دوید، لحظه اي برای واکنش تعلل نکرد. اما او خیلی دیر بـه مسی رسید، قبل از رسیدن او این جیمی جامپ موفق بـه لمس کردن لیونل مسی شد. کاربران هم بعد از این اتفاق بـه حرفه اي نبودن این محافظ انتقاد کردند.

بادیگارهای افراد معروف

یکشنبه شب در جریان بازی تیم هاي اینترمیامی و لس آنجلس کـه با پیروزی ۳ بر ۱ تیم جدید مسی بـه اتمام رسید، یکی از تماشاگران یک‌باره بـه وسط زمین بازی دوید و یکراست بـه سمت کاپیتان تیم اینترمیامی رفت. با این حال، بادیگارد مسی بـه سرعت برای حفاظت از او، با حلقه کردن دستانش بـه دور گردن جیمی جامپ وارد عمل شد.

بادیگارد فوتبالیست ها

این تماشاگر کـه پیراهن تیم بارسلونا رابه تن داشت، توانست تا حد ممکن بـه مسی نزدیک شود و حتی در تلاش برای در آغوش گرفتن کاپیتان اینترمیامی، با دست هاي خود وی را گرفت. اما بادیگارد مسی موفق بـه دور کردن این هوادار شد و قبل از آنکه دو نیروی دیگر بـه او در خارج کردن جیمی جامپ از زمین بازی کمک کنند، در همان میانه ي کار وی را از مسی جدا کرد.

 

بیشتر بخوانید: خانه فقیرانه دوران کودکی لیونل مسی را ببینید

 

رزومه کاری یاسین چوئکو

این اتفاق اما از قرار معلوم حواس مسی رابه خود پرت نکرد چرا کـه او توانست ۲ گل برای تیم جدید خود بـه ثمر برساند. مسی تابستان امسال پس از جدایی از تیم پاری سن ژرمن ِ فرانسه، برای پیوستن بـه تیم اینترمیامی راهی کشور آمریکا شد تا در ۳۶ سالگی لیگ و کشور جدیدی را تجربه کند.

رزومه کاری یاسین چوئکو

تیم اینترمیامی کـه بـه دیوید بکهام تعلق دارد نه تنها موفق شد یکی از بهترین فوتبالیست هاي تاریخ را جذب خود کند، بلکه از قرار معلوم یکی از گوش بـه زنگ ترین بادیگاردها را هم برای محافظت از او بکار گرفته اسـت. اینترمیامی این بادیگارد را بعد از پیوستن مسی بـه این باشگاه استخدام کرد.

اینستاگرام بادیگار لیونل مسی

این بادیگارد کـه یاسین چوئکو نام دارد، سرباز سابق ارتش ایالات امریکا اسـت و سابقه ي حضور در جنگ هاي عراق و افغانستان بعنوان تفنگدار یگان ویژه نیروی دریایی کشور آمریکا را دارد. چوئکو در اینستاگرام خود کـه مسی هم آنرا دنبال می کند، بطور مرتب ویدئوهایی از فعالیتش در ورزش بوکس و مبارزات MMA منتشر می کند.

 

پیج اینستاگرام بادیگارد مسی

yasstcheuko@