پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

توصیه های مفید درباره بازاریابی اینترنتی موفق

توصیه های مفید درباره بازاریابی اینترنتی موفق

توصیه های مفید درباره بازاریابی اینترنتی موفق 

با فراگیر شدن بهره گیری از دنیای مجازی بین مردم، بازاریابی اینترنتی نیز رونق زیادی گرفت که درمورد آن دقت به نکاتی حائز اهمیت هست. چطور تلاش‌هاي ما در بازاریابی اینترنتی میتواند اینترنت را به بستری بهتر تبدیل کند؟

 

این روزها همه ي‌ي بازاریابان به اهمیت بهره گیری از استراتژی‌هاي بازاریابی اینترنتی پی برده‌اند و میدانند که برای رشد سریع باید از آن بهره گیری کنند. اما در کنار رشد شخصی باید به مسائل اجتماعی نیز دقت شود. در این مطلب به بررسی اشتباهات و یا مزایای بازاریابی اینترنتی که نقش مستقیمی بر جامعه دارند، از دیدگاه نویسنده کتاب «Disrupted» میپردازیم.

 

خرج‌هاي اجتماعی بازاریابی اینترنتی بد

نگاه به استراتژی‌هاي بازاریابی اینترنتی از دیدگاه مشتری

اگر تا اکنون اسم کتاب «Disrupted» را شنیده باشید احتمالا بدانید این کتاب تجارب نویسنده آن در مورد روند کاری استارت آپ‌ها بر اساس پیشینه کاری وی در بخش بازاریابی اینترنتی شرکت «HubSpot» هست و می تواند شما را به خوبی از عواقب بازاریابی نامناسب اینترنتی مطلع کند. در این کتاب، نویسنده شما را متقاعد می‌سازد که فرمایش فروش و بازاریابی بیش از هر کار دیگری به خلاقیت و ابتکار نیاز دارد.

 

اما در قسمت‌هایي از این کتاب، نویسنده به نقش و تاثیر اینترنت می پردازد. قسمت‌هایي که او تجارب خود را در مورد وبلاگ نویسی بیان می کند و سپس در مورد اهمیت محتواهای منتشر شده گفتگو می کند. یا از جانب دیگر در مورد حساب کاربری بازاریابان آنلاین خود که میتوانند در یک پروسه خودکار به ارسال پیام به مشتری و رابطه با او مشغول شوند تا از این روش دقت و علاقه مشتریان را به محصولات خود جذب کنند.

 

استانداردهایی که امروزه در دنیای بازاریابی و فروش تعریف شده هست، اشتراکات زیادی با کتاب «Disrupted» دارد. در دنیای امروزی که بازاریابی دهان به دهان و مشتریان خوشنود نقش مهمی در موفقیت و شکست یک برند در دنیای تجارت ایفا میکنند، رهبری نسل‌ها و مشتریان حرف اول را میزند؛

 

منظور از رهبری نسل‌ها و مردم اینست که بتوانید جوری مردم را تحت تاثیر قرار دهید که آن‌ها تمایل داشته باشند به ایمیل‌ها و پیام‌هاي شخصی شما دقت کرده و در مورد خرید محصولاتتان فکر کنند.به عبارت دیگر، وقتی بازاریابی‌ها دهان به دهان باشد، موفقیت یک برند را فقط و فقط دو عامل مشخص میکند: میزان فروش و وفاداری مشتریان.

 

در واقع امروزه تنها هدف یک شرکت نباید این باشد که یک مشتری را خوشنود کند تا پس از بازدید از محصولش آن را خریداری کند، بلکه باید جوری دقت مشتری را جلب کند که او دیگر به خرید این محصول از هیچ شرکت و برند دیگری فکر نکند.مستقل از نوع کسب و کار شما، بازاریابی اینترنتی و به طور خاص بازاریابی از طریق شبکه‌هاي اجتماعی و رسانه‌هاي رابطه جمعی نقش مهمی در موفقیت شما دارد. برای موفقیت در این حوزه چند مرحله لازم و ضروری هست.

 

مرحله اول این‌که شما بتوانید محتواهای زیبا و بسیار زیادی گردآوری کنید تا بتوانید مشتریان را به صفحات خود جذب کنید. در قدم بعد، باید این محتواها را در قالب تبلیغات خوشگل در اختیار مشتری قرار دهید. در قدم پایان باید بتوانید مشتریان را به فالوورهای خود تبدیل سازید تا هم بتوانید آن‌ها را در محتواهایی که در آینده به اشتراک می گذارید سهیم سازید هم از آن‌ها کمک بگیرید تا پست‌هاي شما را لایک کرده و آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.

 

اما آیا تا اکنون از دید مشتریان خود به بازاریابی از طریق شبکه‌هاي اجتماعی و اینترنت نگاه کرده اید؟ مسلما دریافت ایمیل‌هاي مکرر از جانب یک برند برای مشتری خوشگل نیست؛ در واقع می توان گفت صندوق ورودی ایمیل شمار زیادی از مشتریان مملوست از ایمیل‌هاي باز نشده و نخوانده. در مورد پست‌هاي تبلیغاتی فیس بوک و اینستاگرام نیز وضع به همین منوال هست.

 

اینترنت؛ یک شمشیر دو لبه برای کسب‌وکارها

حقیقت فرمایش اینست که بهره گیری از اینترنت برای بازاریابی و تبلیغات یک شمشیر دو لبه هست و به ازای بازاریابی نامناسب اینترنتی، شما موقعیت‌هاي زیادی را از دست خواهید داد. امروزه از طریق اینترنت، هر برند زیبا‌ترین بستر برقراری رابطه در قرن جدید را در اختیار دارد: بستری که نه تنها میتواند

 

به انتشار محتوا بپردازد، بلکه میتواند به صورت آنلاین و در لحظه با مشتریان خود گفتگو کند. این بستر به همۀ مشتریان اجازه می دهد صدایشان را به گوش دیگران برسانند. همین طور، به فروشندگان اجازه میدهد تا برای ایده‌هاي خلاقانه خود به دنبال روش مناسب بگردند و در پایان نیز بتوانند از کار خود دفاع کنند.

 

همان‌طور که شمار زیادی از نویسندگان و بازاریابان بزرگ نیز به آن اشاره کرده‌اند، اینترنت یکی از شگفت انگیزترین اکتشافات قرن جدید هست که فرمایش بازاریابی و تبلیغات را کاملا دگرگون کرده هست. آن‌ها معتقدند امروزه از اینترنت میتوان برای فرآوری تبلیغات به گونه‌اي بهره گیری کرد که بتوانند محتواهای ارزشمند را با مشتری به اشتراک گذاشت.اما بهره گیری از اینترنت نیز دشواری های خاص خود را دارد و هر شرکت و برند باید از عواقب بازاریابی نامناسب اینترنتی نیز با خبر باشد.

 

خرج‌هاي اجتماعی بازاریابی اینترنتی بد

ابتدا از دید صاحبان کسب و کار به این موضوع نگاه کنیم. امروزه هر برند از شمار کاربرانی که از اینترنت بهره گیری می کنند، با خبر هست و قصد دارد با جلب دقت این کاربران برای برند خود به دنیال شهرت و محبوبیت باشد. اما چالشی که در این میان هست اینست که کدام برند آماده هست خرج بیش‌تری

 

برای درست رفتار کردن در دنیای تبلیغات آنلاین بپردازد؟ اگر به محتواهای منتشر شده نگاه کنیم درمی‌یابیم همه ي این محتواها، محتواهای ارزشمند و با کیفیت نیستند و نکته مهم‌تر آن که اگر چه ارتقا سطح مطالب میتواند به موفقیت برخی از برندها کمک کند، اما برندها و شرکت‌هاي زیادی نیز میباشند که حتی با انتشار محتواهای نه عمده غنی و مرتبط در حال رشد و پیروز شدن میباشند.

 

اگر می‌توانستیم از مدل‌هاي دینامیک بازاریابی برای ارزیابی میزان تاثیر محتواهای خوب بر روی موفقیت یک برند بهره گیری کنیم، حل این معادله راحت‌تر می‌شد.اما برخی معتقدند انتشار مطالب خوب، حتی اگر خرج بیش‌تری را به شرکت تحمیل کند و مخاطبان کم‌تری را نیز شامل شود، در درازمدت بر روی موفقیت شرکت تاثیرگذار خواهد بود.

 

با این حال، امروزه بیش‌تر شرکت‌هایي که محتواهای ارزشمند منتشر میکنند، شرکت‌هاي جدید رسانه‌اي میباشند که از این روش میخواهند به حذب مخاطب بپردازند و ارزش‌هاي شرکت خود را به دیگران معرفی کنند؛ حتی اگر اینکار از نظر افزایش میزان فروش برای آن‌ها سودی نداشته باشد.

 

حال به سراغ روی دیگر قضیه می رویم. شما یک مشتری هستید که از طریق تبلیغی که در اینترنت با آن مواجه شده‌اید، به سایت یک شرکت رفته‌اید. آیا تمام موضوع همین هست؟ مسلما خیر. این تنها قدم اول هست که یک برند بتواند از طریق تبلیغات مشتری را به سایت خود هدایت کند.

 

قدم بعد اینست که بتوانید در حدی دقت مشتری را جلب کنید که وی آماده شود یا صفحه شرکت شما را دنبال کند یا اطلاعاتی نظیر ایمیل خود را با شما به اشتراک بگذارد تا بتوانید این رابطه را با او حفظ کنید. اگر مشتری صرفا نیم نگاهی به سایت شما انداخته و سپس بدون خرید محصول یا اظهار تمایل برای برقراری رابطه با شما صفحه را ترک کند، موفقیتی کسب نکرده‌اید

 

و در نهایت از همۀ مهم‌تر اینکه به این موضوع فکر کنید که احتمالا شما مجبور باشید برای محتواهای خود خرج پرداخت کنید. در واقع تا زمانی که بازاریابان از پرداخت خرج برای انتشار محتواهای خوب طفره می روند، نمی توان به این حجم از مطالب بی کیفیت در اینترنت ایراد گرفت.

 

محتوای باکیفیت خرج دارد و این خرج را باید شما مستقیم یا غیرمستقیم بپردازید. برای اینکه محتواهای تاثیرگذار داشته باشید تنها کافیست در انتشار محتوا سلیقه مخاطب را در نظر گرفته و صرفا از کپی کردن محتوا بپرهیزید.برای اینکه از اینترنت بعنوان یک ابزار نیرومند بهره گیری کنید، این سوال از خودتان بپرسید: چطور تلاش‌هاي ما در اساس بازاریابی اینترنتی

 

میتواند اینترنت را به بستری بهتر و نه بدتر تبدیل کند؟ تولید محتواهایی که به مشتری اطلاعات یا دید بدهد بی تردید نقطه شروع هست. قدم بعد بهره گیری از متخصصان بازاریابی اینترنتی برای تاثیرگذاری بیش‌تر هست. فراموش نکنید اینترنت شمشیر دولبه هست، پس در انتخاب استراتژی‌هاي مناسب بازاریابی اینترنتی دقت کنید.