پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

مجموعه : اخبار سینما
بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

علیرغم آنکه هالیوود همۀ وقت} حتی برای آنهایی که سلبریتی نیستند عقده زیبایی ایجاد کرده, با این حال ستاره هاي مستعدی در این صنعت سرگرمی هم میباشند که ادعا می‌کنند به دلیل ظاهر طبیعی شان مورد سرزنش و تحقیر قرار گرفته اند.

 

احتمالا تصورش برایتان سخت باشد, ولی بعضی از پیروز ترین بازیگران زن هالیوودی در برهه اي از حرفه خود در شرایطی قرار گرفته اند که به آن ها گفته شده به اندازه کافی زیبا و جذاب نیستند و در هالیوود دوام نخواهند آورد. در این جا به یکسری از بازیگران زن هالیوودی اشاره کرده ایم که اثبات کردند حسودان و تنگ نظران کاملاً در اشتباه بوده اند!

 

مریل استریپ

بانو استریپ بیشترین نامزدی اسکار را در تمام تاریخ دارد, ولی روزگاری بود که حتی مریل استریپ هم نمی توانست در یک اتاق تمام نگاه ها را روی خود میخکوب نگه دارد! این ستاره فیلم “انتخاب سوفی” در برنامه تاک شوی گراهام نورتون گفته بود که یادش می‌آید در تست بازیگری فیلم “کینگ کونگ” در سال 1976, تهیه کننده فیلم, دینو دی لورنتیس, به زبان ایتالیایی از پسرش پرسیده بود; ‘چرا این زن زشتو آوردی این جا؟’ استریپ حاضرجواب نیز به زبان ایتالیایی روان و سلیسی گفته بود; ‘ببخشید که انقدر زیبا نیستم که در کینگ کونگ باشم.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

سارا جسیکا پارکر

سارا جسیکا پارکر برای همۀ وقت} با نقش کری بردشا, نویسنده ستون عشق عاشق فشن در یادها میماند, ولی او هم که اکنون دیگر بازیگر شناخته شده و محبوبی هست هم زمانی بوده که به دلیل ظاهرش نقدهای شدیدی می شنیده هست. حتی مجله ماکسیم در سال 2008 او را “غیر جذاب ترین زن زنده جهان” نامید که باعث می‌شود به این فکر بیفتیم که یک نفر هم باید قطعاً لیستی از “غیر جذاب ترین کارمندان ماکسیم” منتشر کند.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

لي میشل

با بازی در نقش دختر نامحبوب سریال Glee میشل چیزهای زیادی به تمام دختران جوان و نوجوان جهان یاد داد. ولی به نظر میرسد که لي میشل برای حس کردن جدال هاي باطنی این کاراکتر عمده هم سختی نکشیده, زیرا در 13 سالگی, یکی از مدیران هالیوودی به او گفته بود که هرچه زودتر باید بینی اش را عمل کند. در سال 2014 میشل به چلسی هندلر, مجری یک تاک شوی تلویزیونی, گفته بود; ‘معلومه که بینی مو عمل نکردم. اون مدیر هم هر جا هست, می تونه بره به دوزخ!’

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

کریسی تیگن

یکی از سوپرمدل هاي مشهور جهان, کریسی تیگن, تعریف می‌کند که طی یک فتوشوت به دلیل این که زیادی چاق بوده او را بیرون انداخته اند. وی در یک برنامه میگفت که کارکنان Forever 21 او را مستقیماً استخدام کردند, ولی بعد از این که او را حضوراً دیدند, نظرشان عوض شد.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

این فروشگاه پوشاک ظاهرا از کریسی خواسته بودند که عکسش را بگیرند و بعد این تصویر را برای آژانس مدلینگ او فرستاده و پیغام داده بودند که او اضافه وزن دارد. بعدها تیگن مدل روی جلد مجله مشهور Sports Illustrated شد و با جان لجند, موزیسین برنده پاداش گرمی, ازدواج کرد و خانواده تشکیل داد, ولی هنوز هم آن قضیه این فروشگاه بزرگ و تحقیرشان را فراموش نکرده و می‌گوید; ‘ازت متنفرم Forever 21. واقعاً که خیلی بدجنس هستید.’

 

میندی کِیلینگ

“پروژه میندی” یکی از برترین کمدی هاي تلویزیونی هست و همۀ این موفقیت به لطف بازی میندی کیلینگ در نقش پزشک میندی لاهیری باهوش, زیبا و دوست داشتنی هست. این شوی پیروز توسط خود کیلینگ خلق و نوشته شده و تهیه کنندگی آن را نیز خودش انجام داده هست.

 

ولی قبل از این پروژه, کیلینگ در گفت و گو با گاردین گفته بود که یک شبکه دیگر قبلاً به او طرح آغاز یک شوی کمدی را داده و از او خواسته بودند که برای کاراکتر خودش تست بدهد و بعد از گزینه او منصرف شده بودند زیرا او به اندازه کافی زیبا نبود. کیلینگ در نهایت شوی خودش را فرآوری و بعدها در مورد این تجربه تحقیرآمیز گفت; ‘فکر میکنم کارما انتقام منو گرفت, ولی اون موقع حس خیلی بدی بهم دست داد.’

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

مینکا کِلي

تصورش را بکنید که یک دختر 19 ساله هستید و آرزو دارید بازیگر شوید و یک مدل سابق مجله Playboy میگوید می‌تواند در این راه کمک تان کند. ولی یک شرط دارد; باید چند هفته تحت نظر یک جراح پلاستیک باشید تا هیکل پر و خواستنی تری داشته باشید.

 

درست مثل این هست که از شما بخواهند از یک غریبه آبنبات بگیرید و با او بروید. این درس همان اتفاقی هست که برای مینکا کلی به وقوع ضمیمه, و او این ماجرا را در برنامه تاک شوی دیوید لترمن تعریف کرد. واضح هست که کلی این توصیه را رد کرد و به جایش به سریال پیروز Friday Night Lights ضمیمه.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

جسیکا چستین

احتمالاً این روزها جسیکا چستین یکی از مستعدترین زیبارویان هالیوودی برشمرده شود, ولی روزگاری بود که ظاهر جسیکا مانعی بر سر راه نقش گرفتن در فیلم ها بود. در سال 2015 بود که وی به تلگراف گفته بود; ‘فقط در طول همین 5 سال قبل هست که آدما بهم میگن که جذاب و زیبا هستم. قبل از اون نمی تونستم تو هیچ فیلمی نقش بگیرم, چون همه ي ش بهم می گفتن به اندازه کافی قیافه م مفید نیست.’

 

این ستاره فیلم “سی دقیقه بامداد” مثل شمار زیادی از ستاره هاي دیگر قبل از خود, حرف هاي تحقیر آمیزی درمورد ظاهرش شنیده بود مبنی بر این که برای به دست آوردن نقش باید تغییراتی در ظاهرش بدهد و برای نمونه رنگ موهایش را از قرمزی دربیاورد. چستین که اکنون به دلیل مو هاي قرمز بسیار زیبایش شناخته میشود, می‌گوید; ‘اون اوایل که شروع به تست دادن برای فیلم ها کرده بودم, بهم می گفتن موهامو بلوند کنم. خنده داره که با نحوه نشون دادن خودمون به دنیای بیرون, تعریف میشیم.’

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

واینونا رایدر

وقتی به همۀ بازیگران زیبای دهه هشتاد و نود فکر میکنید, یک نفر از میان انها دائماً به ذهن می‌آید و او واینونا رایدر هست, ولی او هم دشواری های زیادی برای نقش گرفتن در فیلمهای هالیوودی داشت, به ویژه در اوایل دوران بازیگری اش سختیهای زیادی کشید.

 

وی به مجله اینترویو گفته بود; “یکی از دفعات رو به خوبی به یاد میارم. درست وسط تست بودم و جمله م هنوز تموم نشده بود که کارگردان گزینه بازیگر گفت; ‘گوش بده دخترجون. تو نباید بازیگر بشی. به اندازه کافی جذاب نیستی. باید بری به همونجایی که ازش اومدی و بری مدرسه. تو اون استعداد خاص رو نداری’. خیلی رک بود و راستش فکر می‌کنم پیش خودش داشت فکر می‌کرد که داره بهم لطف می کنه.”

 

رایدر می‌گوید اگر به دلیل والدینش نبود, حرف هاي آن کارگردان می توانست او را خرد کند. وی در این خصوص می‌گوید; ‘من حدوداً 15 یا 16 ساله بودم وقتی این رخداد افتاد. ولی طنز بود و این شاهدی بر خوبی والدینم و نحوه تربیت کردن منه. به همین دلیل بود که من خرد نشدم. اونا همه ي وقت به من یاد می دادن که خیلی باحال تره که یه فرد خاص و منحصر بفرد باشی و کوشش نکنی خودت رو به رنگ جماعت کنی.’

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

ریس ویثراسپون

اگر از خودتان می پرسید چگونه ریس ویثراسپون توانست دلیری و اراده ال وودز را در فیلم “بلوند قانونی” به زیبایی به نمایش بگذارد, باید بگوییم که همه ي این موفقیت را مدیون تجربیات قبل خود هست. این زیباروی جنوبی هم قبل از رسیدن به شهرت در هالیوود شنیده بود که برای این صنعت ساخته نشده هست.

 

در سال 2011 وی به دیلی میل گفته بود; ‘باید تمرکز و هدف داشته باشید و سرسخت باشی, چون شخصیت محکمی می خواد که با این نوع تحقیرها و رد شدن ها کنار بیاد. وقتی نخستین بار به لس آنجلس اومدم, تنها چیزی که می شنیدم این بود; ‘نه, مفید نیستی, قدت بلند نیست, عمده جذاب نیستی, عمده باهوش نیستی.” وی چگونه واکنش نشان داد؟ هیچ جوابی به انها ندارد. وی اعتراف می‌کند; ‘راستش نظر اونا عمده برام مهم نبود. من خیلی لجوجم.’ خدارو شکر که او سرسخت بود و تسلیم نشد.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

نایا واردالوس

از میان تمام بازیگران درجه یک این فهرست, شمار معدودی راهشان به سوی موفقیت به اندازه راه نایا واردالوس, ستاره فیلم “عروسی یونایی بزرگ من” دشوار بوده هست. وی در سال 2012 به مجله مور گفته بود; ‘سالها پیش اگه بهم پول می دادین نمی تونستم شغلی پیدا کنم. اون مدیر برنامه اي که اون موقع باهاش کار می‌کردم گفت; ‘به اندازه کافی چاق نیستی که بازیگر کاراکتر بشی و به اندازه کافی زیبا نیستی که بازیگر نقش اول بشی. به علاوه, هیچ قانون یونانی اي وجود نداره. بنابراین دیگه نمی تونم باهات کار کنم’.’

 

واردالوس که این فیلم پیروز و دنباله اش بیش از 300 میلیون دلار فروش کرد میگوید که این نقدها را جمع کرد و همه ي انها را به سوی موفقیت بکار گرفت. وی می‌گوید; ‘رفتم خونه و پیش خودم گفتم اگه دشوار یونانی بودن منه, تبدیلش میکنم به راهکار.

 

بی درنگ شروع کردم به نوشتن و از همه ي حکایت هایي که در پارتی ها تعریف میکردم کمک گرفتم و همه ي شون رو فهرست کردم. به خودم گفتم که با اینا یه فیلم یونانی مینویسم و با بازیگرای یونانی کار میکنم و خودم نقش ساقدوش رو بازی میکنم.’ بقیه حکایت را خودتان میدانید.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

لیزی کاپلان

ستاره فیلم “دختران بدجنس” در سال 2014 به لس آنجلس کانفیدنشال گفته بود که اوایل دوران بازیگری اش, لحظه هاي تحقیر و رد شدن را به دفعات تجربه کرده هست. وی میگوید; ‘همۀ وقت} حس آدمای توسری خور و بازنده رو داشتم که تا اندازه ای به دلیل این بود که بهم می گفتن تو سری خور و بازنده, درست هر دفعه اي که می رفتم تست بدم علناً بهم می گفتن بازنده’.

 

مثال بارز آن هم زمانی بود که به لیزی و دوست بازیگرش, لیندزی اسلون, گفته بودند که به اندازه کافی برای بازی در سریال شبکه تلویزیونی دبلیو بی زیبا و جذاب نیستند. بعدها این دو دوست درمورد آن روزها مزاح کرده و میخواستند تیشرت هایي با این جمله تهیه کنند; ‘من به اندازه شبکه دبلیو بی زیبا هستم’.

 

همۀ میدانند که در نهایت همه ي چیز به وفق مراد کاپلان پیش رفت. نه تنها او در فیلم “دختران بدجنس” درخشید, بلکه یک نامزدی امی برای بازی در یک سریال پیروز و پرطرفدار بدست آورد. وی به لس آنجلس کانفیدنشال گفته بود; ‘در کل, خیلی خوشحالم که این همه ي طول کشید تا پیروز بشم, چون تونستم به تدریج به این حال و هوا عادت کنم, تا این که یک شبه مشهور و پیروز بشم’.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند

کَت دِنینگز

پروفایل دنینگز در نیویورک تایمز در سال 2012 فاش میکند که به او هم در اوایل دوران بازیگری اش گفته شده بود که تقریبا همۀ اجزای ظاهرش را عوض کند; دندان هایش را صاف کند, موهایش را رنگ کند, وزن کم کند و برنزه کند چون زیادی سفید هست و همۀ این‌ها فقط بخشی از توصیه هایي بود که دنینگز می شنید. ولی او به اندازه کاراکترش در سریال (2 Broke Girls) سرسخت و یک دنده بود و هیچ کدام از اجزای ظاهرش را تغییر نداد و اکنون همانگونه که همه ي می‌دانند, میلیون ها دلار پول در می آورد.

بازیگران بد قیافه ای که در هالیوود به موفقیت رسیدند