پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

مجموعه : اخبار سینما
درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

ترکیه در صنعت سینما بازیگران بسیار خوبی را معرفی نموده است که در ایران نیز این بازیگران کاملا شناخته شده هستند.دیگر راه‌ شان را پیدا کرده‌اند از یک طرف سریال‌ شان رابا کلی خرج می‌سازند و از طرفی شبکه‌ هاي تلویزیونی دست به نقد ایستاده‌ اند تا آن ها را بخرند و پخش کنند. دراین میان بیشترین سود را بازیگران این سریال‌ ها می برند

 

که نه‌تنها در کشور خودشان بلکه در همه ی دنیا ستاره میشوند. نگاهی انداخته‌ ایم به پرطرفدارترین ستاره‌هاي سریال‌‌هاي ترکیه این که از کجا آمده اند و چرا ستاره شدند.

 

هالیت ارگنچ –  سلطانی با رگه آلبانیایی

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

چه كسی باور می‌كند پادشاه سلیمان با آن ریش بلند و اندام نسبتا ورزیده‌اش یك ستاره آثار موزیكال باشد كه با انجام حركات موزون در تئاترهای تركیه و حتی نیویورك به شهرت رسیده است؟ هالیت كه از جانب مادری، خون آلبانیایی در رگ‌هایش جاری است، روزگاری قرار بود خواننده اپرا شود اما دست سرنوشت وی را به سمت بازیگری برد تا پا جای پای پدرش بگذارد. او كه متولد 30 آوریل 1970 است، در 47 سالگی هنوز به اندازه پدرش، سیتارگنچ مشهور نشده است.

 

به گزارش پارس ناز هالیت عاشق كار كردن با كارگردان‌هاي جوان و مستعد است. وی تحصیلات ناتمامی در رشته مهندسی دریایی دارد. هالیت سال 2007 با گیزم سوییسالدی ازدواج كرده بود كه این ازدواج تنها یك سال دوام آورد. پس ازآن هنگام فیلم برداری سریال «هزار و یك شب» با همبازی خود برگوزار كارل ازدواج می‌كند و ثمره این ازدواج یك پسر به‌نام علی است كه همگی در استانبول زندگی می‌كنند.

 

مهمت گونسور –  عروس فرنگی و آقای ستاره

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

سینمای تركیه، بازیگران و كارگردان‌ هاي محدودی در سطح بین‌ المللی دارد كه گونسور یكی از آنهاست. البته بخشی از شهرت فرامرزی او در دنیای بازیگری، ازدواجش با یك مستندساز ایتالیایی به‌نام كاترینا مونسیو است. با این حال نمیتوان منكر استعداد ویژه او در بازیگری شد.استعدادی كه هیات داوران جشنواره بین‌ المللی پرتقال طلایی آنكارا درسال 2003 متوجه آن شدند و جایزه ویژه خود رابه او اهدا كردند.

 

گونسور 42ساله كه متولد 8 مه‌ 1975 در استانبول است صاحب دو فرزند به نام علی و مایاست. او با سریال «حریم پادشاه» شناخته شده اما در ایتالیا و ایالات‌متحده نیز فیلم‌هایي داشته كه فرصت بازی در انها رابه‌خاطر سابقه حضور موفقش در عرصه مدلینگ در جوانی به‌دست آورده است. مهمت گونسور پیش از روی آوردن به بازیگری مدتی به‌عنوان ‌مهماندار فعالیت می‌كرد. او همراه خانواده‌اش در ایتالیا زندگی می‌كند و تنها برای بازی به تركیه می آید.

 

كنان ایمیرزاوغلو –  ستاره نه ریاضی‌دان

شاید خود كنان هم فكر نمی‌كرد روزی پایش را از روستای محل تولدش بیرون بگذارد، چه برسد به آنكه برای تبلیغ پپسی قراردادهای هنگفتی ببندد ودر كنار ستاره‌هاي روز تركیه قرار بگیرد. او نمونه‌اي از افراد موفقی است كه به‌خاطر تحصیلات، فرصت‌هاي بهتری رابه‌دست آورد. كنان با همین استعداد سر از دانشگاه صنعتی استانبول درآورد ودر رشته ریاضی فارغ‌التحصیل شد.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

به‌خاطر چهره و اندام مطلوبش وارد دنیای مد شد و خیلی زود چشم كارگردان‌ها و تهیه‌كننده‌ها را خیره كرد. سال ۱۹۹۷ در میان4هزار نفر شركت‌كننده مسابقه بهترین مدل تركیه به مرحله انتخاب 20 نفر برتر صعود كرد سپس به‌عنوان نفر اول این مسابقه انتخاب شد. بعد ازآن به‌عنوان نماینده كشور تركیه در مسابقه بهترین مدل مرد جهان شركت کرد و با كسب مقام نخست، عنوان بهترین مدل مرد جهان رابه خود و برای اولین‌بار به كشور تركیه اختصاص داد.

 

این هنرمند 43 ساله و به‌عبارتی گران قیمت ستاره سریال‌هاي ترك هرچند با «ایزل» شهرت بسیاری رابه‌دست آورد اما به‌نوعی بعد از پخش سریال «كارادایی» در آسیا و جهان مطرح شد. وی سال 2012 برای بازی در سریال «كارادایی» مبلغ 4 میلیون دلار دریافت كرد كه این بیشترین دست مزد تاریخ تلویزیون تركیه محسوب میشود. او از شهرت خود در امور خیریه نیز استفاده می‌كند و برای كمك به كودكان مبتلا به لوسمی در یك تبلیغ تلویزیونی ایفای نقش كرد.

 

انگین اوزتورک –  از پادشاه سلیم تا فاطما گل

انگین فرزند چهارم یك ارتشی بازنشسته است كه آینده‌اش با آمدن به آنكارا تغییر كرد، او با هدف پیگیری هنر درسش را ادامه داد ودر دانشگاه رشته نمایش خواند. او كه می خواست ابتدا در مدرسه نظامی تحصیل كند و پا جای پای پدرش بگذارد متوجه شد علاقه‌اش به سمت دیگری است و حالا در 31 سالگی متوجه شده كه درست انتخاب كرده است.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

انگین در تست اولیه انتخاب بازیگری برای مجموعه «فاطماگل» شركت كرد و ناگهان مرحله جدیدی در زندگی حرفه‌اي او آغاز شد. او با كاراكتر «سلیم» به شهرتی بین‌ المللی رسید و جالب این بود كه سریعا برای بازی در نقش «شاهزاده سلیم» نیز انتخاب شد و حالا با شهرت بین‌ المللی این سریال‌ها، آینده روشنی پیش روی اوست.

 

انگین آكیورک –  تاریخدان با استعداد

واقعا مشخص نیست چطور یک فارغ‌ التحصیل رشته تاریخ، نفر اول مسابقات استعدادیابی بازیگری در تركیه می شود و بجای تدریس در دانشگاه، مقابل دوربین مجموعه‌هاي مختلف نقش‌آفرینی می‌كند. بازیگر 34 ساله كه پدرش از مقامات رسمی تركیه بود سال‌ 2006 تحسین منتقدان را برای هنرنمایی‌هاي ویژه خود برانگیخت و توانست وارد پروژه‌هاي متعدد دیگری شود.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

بازی وی در مجموعه «اگر من یک ابر بودم» برگ برنده دیگری در كارنامه اوست اما این سریال «فاطماگل» بود كه وی را در آسیا مطرح کرد. عمده كارهایی كه او بازی كرده در كشورهای مختلف دوبله و پخش شده‌اند كه این مسئله به شهرت او كمك بسیاری كرد. لازم به ذكر است كه او رابطه خوبی با رسانه‌ ها و مطبوعات ندارد و حتی در كارهای تبلیغاتی نیز شركت نمی‌كند و از او به‌عنوان یک ستاره دور از رسانه یاد میشود!

 

آراس بولوت اینملی –  آقای مهندس ستاره شد

شاهزاده بایزید سریال «حریم پادشاه» فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع هوایی است ودر خانواده‌اي هنرمند متولد شده است. او كه متولد 25 آگوست 1990 است، تنها 19 سال داشت كه وارد عرصه بازیگری شد اما به موفقیتی نرسید و به كارهای تبلیغاتی روی آورد. مجموعه «روزی روزگاری» به سكوی پرتاب او بدل شد و با جوایزی كه برای آن كار گرفت از بازیگری در نقش‌هاي مكمل جدا شد و این چند سال اخیر تنها در نقش‌هاي اصلی ایفای نقش می‌كند.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

آراس كه تنها 27 سال دارد جوایز و مجموعه‌هاي موفقی را در كارنامه دارد. برادر وی نمایشنامه‌نویس است و خواهرش نیز به خوانندگی می پردازد. جالب است بدانید كه او زمانی‌كه سریال «روزی روزگاری» پخش میشد خیلی‌سریع برای بازی در نقش «بایزید» انتخاب شد.

 

بوراک اوزچویت – مدلی که بازیگر شد

شاید جامعه ایرانی بوراک رابا سریال «حریم پادشاه» شناخته باشد اما او سال2005 ودر 21 سالگی برای دنیا، مدلی شناخته شده بود، یعنی زمانی كه بعد از بردن جایزه بهترین مدل تركیه در رقابت‌هاي جهانی شركت كرده و به مقام دوم رسید. البته نكته جالب درباره بوراك این است كه او خودش فارغ‌ التحصیل رشته عكاسی است و قرابت خوبی با دنیای دوربین و این مدیوم دارد.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

روزی كه برای مجموعه «رازهای كوچك» مقابل دوربین رفت، مدل سبیلی كه داشت بین جوان‌هاي تركیه به مد بدل شد. او امروزه از این موضوع به‌نفع خود استفاده كرده است و رستورانی در تركیه راه‌اندازی كرده و لوگوی رستوران را طرح سبیل خود قرار داده است.

 

بوراك اوزچویت كه 33 سال دارد وارد عرصه تبلیغات نیز شده و توانسته 2 سال جایگاه اول تبلیغات پپسی را ازآن خود كند كه قبلا این جایگاه ازآن كنان ایمیرزاوغلو بود. او همچنین یك سال به‌عنوان نماینده تبلیغاتی شامپوی كلیر فعالیت كرد. بوراك اوزچویت اینروزها وارد عرصه نویسندگی و تهیه‌كنندگی نیز شده است.

 

بورا گولسوی – یک همه ی فن رقیب واقعی

آچار فرانسه تركیه سوابق اجرایی خوبی به‌عنوان معمار، عكاس، كارگردان، مستندساز، گرافیست و عكاس دارد اما عمده مردم وی را تنها در قالب یك بازیگر می‌شناسند. بورا با نقش «گونی» در سریال «كوزی‌گونی» و حضورش در سریال «فاطماگل» به شهرت رسید اما این اتفاق یك شبه رخ نداد، آن هم برای استعدادی كه از 13 سالگی روی صحنه نمایش بود. حتی روی جلد یكی از نشریات عكس وی را با تیتر استعداد چندمنظوره چاپ كرده‌اند.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

بورا كه متولد 22 فوریه 1982 است، هرقدر در زندگی هنری‌اش خوب عمل كرده در زندگی شخصی‌اش ناموفق است. او مدتی با سلن سویدر نامزد بود اما هیچ‌وقت این نامزدی به ازدواج ختم نشد. بعد ازآن او با بوركو كارا آشنا شد و 22 جولای 2011 با هم ازدواج كردند اما این ازدواج تنها یك سال دوام آورد و سال 2012 از هم جدا شدند!

 

اركان پتكایا –  مرد خانواده

این بازیگر 44 ساله و كهنه‌كار درسال‌هاي اخیر مجموعه‌ها و فیلم‌هاي مختلفی را كار كرده است. اركان در كنار همسر و فرزندش خانواده خوشبختی را تشكیل داده كه حامی او در مسیرهای هنری‌اش هستند. او با شروع دهه 90 جذب بازیگری شد ولی با مجموعه‌هایي چون «دیلاخانم» درسال‌هاي اخیر به شهرت رسید. در عین حال صاحب فروشگاه‌هاي زنجیره‌اي پوشاك است و برنامه‌هایي هم برای انتشار آلبوم موسیقی دارد.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

او همچنین فروشگاه مجهز و بزرگی برای عرضه محصولات پروتئینی دارد. با این حال مردم تركیه ترجیح می دهند وی را به‌عنوان یك هنرمند به یاد بیاورند. اركان چندبار برای هنرنمایی‌اش نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شده است اما هنوز موفق به دریافت این جایزه نشده، لازم به ذكر است زمانی‌كه 20 سال داشت دوره بازیگری تئاتر را در كشور انگلستان گذراند.

 

مورات ایلدیریم – جنجالی‌ترین ستاره ترکیه

یكی از جنجالی‌ترین پرونده‌هاي مربوط به موادمخدر در تركیه مربوط به این ستاره است. ستاره‌اي كه سفیر فرهنگی تركیه در یونیسف بوده و تحصیلاتش را در رشته مهندسی مكانیك به اتمام رسانده است. برعكس پدرش كه معلم ادبیات بود او به ریاضیات علاقه داشت اما سر آخر به بازیگری روی آورد. البته ازآن بچه درسخوان‌هاي گوشه‌گیر نبود و اتفاقا به كارهای اكتیو علاقه نشان می‌داد؛ شاید به‌همین علت مدتی نوازنده درام در یك گروه موسیقی شد.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

مورات 38 ساله متولد 13 آوریل 1979 ازآن دست هنرمندانی است كه پله‌پله جلو آمده و حتی در اوایل نمایش‌هاي كمدی سطح پایین بازی می‌كرد كه روزی استعداد او ازسوی یك نویسنده كشف شد. مورات سال‌ 2006 دو نقطه عطف بزرگ زندگی‌اش رابا فیلم «برزخ» تجربه كرد؛ ابتدا آشنایی با همسرش، بورچین ترزیولو و بعد هم نامزدی جایزه پرتقال طلایی بهترین بازیگر مرد. او و بورچین 20 ژوئن 2008 با هم ازدواج كردند، اما سال 2014 بعد از پرونده موادمخدر مورات، بورچین از او جدا شد.

 

تولگاهان ساییشمان –  ستاره‌اي‌ که طرفدار فوتبال است

تیم فوتبال فنرباغچه تركیه حتماً به خودش می‌بالد كه این بازیگر 36 ساله باسابقه مدلینگ و مجری‌گری از طرفدارانش است. او جزو هنرمندان تحصیلكرده تركیه است كه با نمراتی عالی در رشته مدیریت كسب‌وكار فارغ‌ التحصیل شد و بعنوان بهترین مدل جهان درسال‌هاي 2004 و 2005 افتخاراتی را در كارنامه حرفه‌اي خود به ثبت رسانده است. تولگاهان در سینما نیز فعالیت‌هایي داشته كه البته به اندازه مجموعه‌هاي تلویزیونی او مانند «عمر گل لاله» موفق نبودند.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

البته این سریال حواشی زیادی برای او داشت، در ابتدا او با سرنای ساریكایا «یشیم» نامزد بود كه اواسط كار نامزدی انها منتفی میشود و چند ماه بعد خبر نامزدی او و سلن سویدر «توپراك» حواشی زیادی برای او داشت. از حدود 25سالگی به بازیگری روی آورده ودر كمتر از یك دهه به یكی از مطرح‌ترین ستاره‌هاي تلویزیون تركیه بدل شده و با كارگردان‌هاي بزرگی همكاری كرده است.

 

كیوانچ تاتلیتو –  سوپراستار ستاره‌ها

شاید اگر مادر كیوانچ عكس‌هاي وی را به آژانس‌هاي استعدادیابی تبلیغاتی نمی‌فرستاد، امروز این هنرمند رابه‌عنوان یكی از ستاره‌هاي بسكتبال تركیه می‌شناختیم نه بازیگر، اما تقدیر وی را وارد گود هنر كرد تا امروز در 32سالگی عمده درآمدش را از تبلیغات برای برندهای مطرح جهان كسب كند. بهترین مدل سال 2002 جهان و دارنده جوایز متعدد بازیگری نقش اول از سمت نياکان مادری‌اش جزو مهاجران بوسنیایی بودند و برای صدها سال به كار نانوایی اشتغال داشتند.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

كیوانچ در ایران با نقش «مهند» در سریال «عشق ممنوع» مطرح شد اما در غرب وی را به‌عنوان برادپیت خاورمیانه می‌شناسند. او به همراه خواننده مطرح مصری عمرودیاب یك اجرای زنده نیز داشته است. در كنار بازیگری به همراه برادر خود به هتل‌سازی نیز مشغول است.

 

ازجمله علائق وی داشتن موتورهای لوكس هارلی دیویدسون است. كیوانچ در امور خیریه نیز فعالیت زیادی دارد كه یكی از آن ها حراج ساعتش برای اهدا به یونیسف بود. از مهمترین تبلیغات او میتوان به بستنی مگنوم، پوشاك ماوی، شامپو هداندشولدر و آك‌بانك اشاره كرد.

 

ابراهیم چلیكول –  مدل، بسکتبالیست و هنرمند

بلند قد ابراهیم چلیكول وی را وارد عرصه بسكتبال كرد و چهره فوتوژنیكش وی را به دنیای مد كشاند. سرانجام نیز با تلفیق هردو استعداد ذاتی خود و كسب مهارت‌هاي فردی وارد دنیای بازیگری شد. او كه با مجموعه «مرحمت» بیش از حضورش در مسابقات بسكتبال یا بیلبوردهای تبلیغاتی این كار شناخته شده است متولد 14 فوریه 1982 است.

 

ابراهیم كه 35 ساله است در 18 سالگی پدرش را از دست داد اما به‌ سرعت خودش را پیدا كرد ودر كنار تحصیل در دانشگاه وارد كار حرفه‌اي شد.

درباره مشهورترین بازیگران جذاب ترکیه |عکس های بازیگران مرد ترکیه

او خیلی زود مسیرش را در بازیگری هموار كرد و اگر چه هنوز نتوانسته منتقدان را راضی كند اما یكی از ستاره‌ هايِ آینده‌ دار آثار تجاری به حساب می آید. ابراهیم تنها یک خواهر دارد. او كه زندگی روستایی رابه زندگی شهری ترجیح می دهد دریک مزرعه بزرگ در خارجِ از شهر زندگی می‌كند ودر این مزرعه به پرورش اسب مشغول است.