پارس ناز پورتال

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

معرفی بهترین بازی های جالب و آنلاین گوگل 

گوگل برای خشک نبودن فضای کاربری خود،بازی هایی را روی بخش های مختلف خود اعمال کرده است که کابران می توانند انجام دهند. سال‌ها است خدمات گوگل تنها به ارائه یک موتور جستجو برای پیدا کردن محتوا در سراسر وب محدود نشده و سرویسهای بسیار گوناگونی توسط این غول اینترنتی عرضه می شوند. به عنوان یکی از امکانات بسیار ساده

 

اما پرطرفدار این موتور جستجو میتوان به بازی های آنلاین گوگل اشاره کرد. برای دسترسی به بازی های تحت وب گوگل، نیازی به حفظ کردن و یا نوشتن آدرس‌های اینترنتی مختلف در مرورگر نبوده و تنها کافی است نام بازی را جستجو کنید.

 

محبوب‌ترین بازی های آنلاین گوگل کدام موارد هستند؟

کاربران جهانی از تمامی بازی های آنلاین گوگل استفاده می کنند، با این حال، محبوبیت برخی نسبت به بقیه بیشتر بوده و حجم استفاده از آن‌ها به مراتب بیشتر است. گفتنی است گاهی اوقات باید بعد از جستجو نام یک بازی و نمایش موارد مرتبط در گوگل، برای اجرای آن به تب تصاویر (Images) بروید.

 

Solitaire

شاید شما نیز از مشاهده این نام خوشحال شده باشید. سال‌های بسیار زیادی از زمان پرطرفدار شدن بازی کارت و یا همان Solitaire می‌گذرد، اتفاقی که البته دلیل اصلی آن مایکروسافت است. این شرکت بازی Solitaire را به صورت پیش‌فرض بر روی سیستم عامل ویندوز قرار می‌دهد. کمتر کاربر ویندوزی را سراغ داریم که تجربه کارت بازی بر روی کامپیوتر خود نداشته باشید. برای اجرای بازی در مرورگر تنها کافی است عبارت Solitaire را در موتور جستجو گوگل وارد کنید.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

مزیت بازی های آنلاین گوگل این است که نیازی به دانلود و نصب هیچ برنامه‌ای وجود نداشته و حتی کاربر مجبور نیست آدرس اینترنتی مشخصی را به خاطر بسپارد. همانطور که می‌بینید، از این پس همواره میتوانید به بازی Solitaire از طریق مرورگرتان دسترسی داشته باشید. حالت تک نفره بازی هیچ تفاوتی با مورد مشابه خود در ویندوز ندارد. شما همچنان باید کارت‌ها را بسته به علامت و رنگ خود، به ترتیب از بالا به پایین زیر یکدیگر قرار دهید.

 

مزیت بازی های آنلاین گوگل بیش از آن است که تصورش را هم می‌کنید. به عنوان مشابه، ویژگی فوق‌العاده جذاب این نسخه Solitaire، امکان اجرای آن در موبایل های هوشمند و تبلت‌‌ ها است. به این ترتیب بدون نیاز به نصب برنامه جانبی، وارد مرورگر تلفن همراه تلفن همراه یا تبلت خود شده و عبارت Solitaire را در گوگل جستجو کنید.

 

Tic-Tac-Toe

گوگل فوق‌العاده جذاب، کاربردی و قدرتمند است و محبوبیت آن بدون دلیل نیست. نه تنها با جستجوی عبارت Tic-Tac-Toe میتوانید به یکی از محبوب‌ترین بازی های ساده در سراسر جهان دست پیدا کنید، بلکه حتی با نوشتن عبارت دوز در موتور جستجوی گوگل، این بازی به صورت آنلاین در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

بین گزینه ضربدر و یا دایره حق گزینه وجود دارد، اما نباید فراموش کنید همواره شروع بازی، با علامت ضربدر است. میزان دشواری بازی توسط کاربر قابل تغییر است و میتوان آن را بر روی آسان، حرفه‌ای و غیر ممکن قرار داد. بر خلاف کارت بازی، دوز همواره یک بازی دو نفره بوده است و همه ی ما،

 

دوز بازی با دوستان خود به وسیله کاغذ و خودکار را به یاد داریم. گوگل نیز این نکته مهم را فراموش نکرده است. همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، با انتخاب عبارت Play against a friend میتوانید با یکی از دوستان خود که البته در کنارتان نشسته بازی کنید.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

همچنین می‌توانید بدون دغدغه، بازی Tic-Tac-Toe را بر روی تلفن همراه تلفن همراه و یا تبلت اجرا کنید. فراموش نکنید اگر در یک دور همی با دوستان خود قرار دارید، بهتر است تا به روش‌های گفته شده در مطلب زیر، صفحه نمایش موبایل هوشمند و یا کامپیوتر را بر روی تلویزیون منزل منعکس کرده و بازی را هیجان‌انگیزتر اجرا کنید.

 

سایر بازی های آنلاین گوگل

به جز Tic-Tac-Toe و Solitaire بازی های آنلاین دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 

Pac-Man

این بار نیز برای دسترسی به بازی کافی است نام آن یعنی Pac-Man را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید. گوگل بازی Pac-Mann را به سبک خود تغییر داده، به این معنی که مسیر پیخ و خم‌دار بازی به شکل کلمه گوگل درآمده‌ است. به تصویر زیر دقت کنید.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

اما در هر صورت هدف بازی همانند گذشته است و کاربر باید کاراکتر Wakka-Wakka زرد رنگ را در این مسیرهای پیچ و خم‌دار حرکت داده و نقطه‌ها را بخورد. چهار روح در زمین بازی وجود دارند و کاربر باید از برخورد به آن‌ها جلوگیری کند. بعد از خوردن نقطه‌های بزرگ، روح‌ها برای مدت زمان کوتاهی به رنگ آبی در می‌آیند. در این زمان Wakka-Wakka حتی می توانید خود روح‌ها را هم بخورد.

 

به خاطر تغییر شکل زمین بازی به منظور جا دادن کلمه گوگل در آن، حرکت در پیچ و خم مسیر و مخصوصا گوشه‌های آن، در مقایسه با Pac-Man کلاسیک سخت‌تر شده است. اگرچه کاربران همچنان می‌توانند Pac-Man را بر روی موبایل موبایل یا تبلت اجرا کنند، اما کنترل Wakka-Wakka به وسیله چهار کلید جهت‌دار کیبورد کامپیوتر بسیار راحت‌تر است.

 

در میان بازی های آنلاین گوگل ، Pac-Man یادآور بازی‌ های ویدیویی کنسولی است. در عوض مورد بعدی، یاد و خاطره بازی‌ های تلفن همراه کلاسیک را برای تمامی کاربران احیا می‌ کند.

 

Snake

اعتیادآور بودن یک بازی، به گرافیک بالا و رابط کاربر پیچیده آن ارتباطی ندارد. همه ی ما سالیان گذشته زمان‌های زیادی را به پای مار بازی در تلفن همراه های ساده نوکیا سپری می‌کردیم. سال جدید چینی در 20133، سال مار نام گرفت و به بهانه این اتفاق، گوگل نسخه جدیدی از بازی کلاسیک Snake را با تغییر سبک بازی و تحول رابط کاربری توسعه داد. برای اجرای Snake میتوانید از این لینک استفاده کنید.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

حین اجرای بازی، تنها کافی است جهت حرکت مار را به وسیله کلیدهای جهت‌دار کیبورد تغییر داده و هر چیزی که در سر راه است را بخورید. البته همه ی غذاها به افزایش قد و گرفتن امتیاز بیشتر ختم نشده و برخی از آن‌ها سرعت حرکت مار را آهسته می‌کنند. ممکن است موارد دیگری همچون دینامیت نیز بر سر راه قرار بگیرند

 

که باید از خوردن آن‌ها دوری کنید. یکی از موارد ناامیدکننده درباره بازی های آنلاین گوگل ، عدم امکان اجرای Snake بر روی موبایل های تلفن همراه است.

 

Atari Breakout

این بازی از جمله مواردی است که هیچگاه تکراری و یا خسته‌کننده نخواهد شد. در هر صورت این موضوع دلیل نمیشود توسعه‌دهندگان از بهبود سبک و رابط کاربری دست بکشند. در Atari Breakout، با نجات توپ از برخورد به زمین و ارسال مجدد آن به میدان رقابت برای برخورد با دیواره‌ها امتیاز کسب میکنید. برای دسترسی به آن عبارت Atari Breakout را در گوگل جستجو کرده و سپس به سراغ تب تصویر های (Images) بروید.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

بعد از رفتن به تب تصاویر اگرچه در ابتدا تصویر‌هایی از این بازی به نمایش درمی‌آیند، اما ناگهان تمامی آن‌ها تبدیل به آجرهای بازی میشوند. در کنار پیش گیری از برخورد توپ به زمین، می‌بایست به وسیله این توپ به بیشترین تعداد آجر ممکن ضربه بزنید. میتوانید بازی Atari Breakout را در موبایل تلفن همراه و یا تبلت نیز اجرا کنید، اما اجرای آن در مرورگر کامپیوتر لذت بیشتری دارد.

 

A Google a Day

بازی A Google a Day را باید یکی از متفاوت‌ترین بازی های آنلاین گوگل دانست. در واقع در این بازی، توانایی کاربر در استفاده صحیح و عاقلانه از موتور جستجوی گوگل و همچنین سرعت وی در انجام این کار، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. برای ورود به این بازی باید به آدرس اینترنتی agoogleaday.com مراجعه کنید.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

این وب سایت هر روز سه سوال مطرح می‌کند. صفحه وب سایت به دو قسمت تقسیم شده و سوال در نیمه پایینی قرار میگیرد. در نیمه بالایی نیز پنجره جستجوی گوگل وجود دارد. به محض اینکه کاربر سوال را مشاهده کرد، می‌بایست با استفاده از بهترین ترکیب کلمه ممکن و نوشتن بهترین عبارت کلیدی در پنجره جستجو نیمه بالایی، جواب را پیدا کند. این کار علاوه بر افزایش مهارت کار با موتور جستجوی گوگل، به ارتقای زبان انگلیسی کاربر نیز کمک می‌ کند.

 

با جلو رفتن در روزهای هفته، بازی A Google a Day روز به روز سخت‌تر می‌ شود. سوال‌های روز دوشنبه به عنوان اولین روز کاری هفته (در کشورهای خارجی) آسان هستند، در حالی که برای پاسخ دادن به سولات مطرح شده در روزهای پنجشنبه و جمعه می‌بایست تکنیک‌های جستجو زیادی را به کار ببرید. اگر به فراگیری مطالب جدید علاقه دارید،

 

این وب سایت را به آدرس پیش‌فرض منزل مرورگر تبدیل کنید. با این کار، بعد از باز کردن مرورگر در ابتدای هر روز، کار خود را با فراگیری سه مطلب جدید آغاز می‌کنید.

 

جالب‌ترین بازی آنلاین گوگل از نگاه کاربران

فراموش نکنید بازی های آنلاین گوگل به این موارد ختم نشده و موارد دیگری نیز وجود دارند. بهتر است دست به کار شده و بعد از یافتن نام انگلیسی بازی مورد نظر خود، آن را در گوگل جستجو کرده و وجود و یا عدم وجود آن را در میان بازی های آنلاین گوگل بررسی کنید. اما از نظر کاربران جالب‌ترین مورد کدام است؟

 

Spooky Cat

بالعکس دیگر بازی های آنلاین گوگل، اجرای Spooky Cat بر روی تلفن همراه تلفن همراه یا تبلت لذت بیشتری دارد. در این بازی باید به گربه‌ای با نام Momo کمک کنید تا از اسرار جادویی مدرسه خود در برابر دسته‌ای از روح‌های شیطانی محافظت کند. برای دسترسی به این بازی از آدرس اینترنتی google.com/doodles/halloween-2016 استفاده کنید.

معرفی برترین بازی های جالب و آنلاین گوگل

 به گزارش پارس ناز در بالا سر هر روح شکل‌هایی وجود دارندو کاربر می‌بایست با کشیدن این شکل بر روی صفحه نمایش روح متناظر با آن را از بین ببرد. این کار را باید خیلی سریع انجام دهید وگرنه روح‌ها به Momo رسیده و هر دفعه یکی از پنج جان آن را می‌گیرند. این بازی تنها پنج مرحله داردبه همین دلیل به اتمام رساندن آن کار سختی نیست.