پارس ناز پورتال

با انواع زیره کفش چرم مردانه و زنانه آشنا شوید

با انواع زیره کفش چرم مردانه و زنانه آشنا شوید

یکی از مواردی که این روزها اهمیت بسیاری برای مردم دارد؛ پوشیدن کفش چرم مردانه و زنانه اصل و باکیفیت است که زیره مرغوبی نیز داشته باشد. به همین منظور بسیاری از افراد هستند که زیره کفش چرم و کیفیت آن اهمیت بسیاری دارد.

 

کیفیت زیره کفش به مواد به کار رفته در تولید آن اهمیت دارد. درصورتی که برای شما نیز کیفیت زیره کفش اهمیت بسیاری دارد بهتر است با مشخصات و ویژگی ها و همچنین انواع زیره کفش مردانه و زنانه آشنا شوید. در ادامه به سراغ معرفی انواع زیره کفش و ویژگی های آن می رویم.

 

اهمیت زیره کفش طبیعی

 

یکی از قسمت های مهم در کفش، زیره کفش است. زیره کفش یعنی بیرونی ترین بخش در قسمت زیرین کفش چرم که به طور دائم در حال تماس با سطح زمین و برخورد با آن است. شاید زمانی که در رابطه با اهمیت زیره کفش صحبت می کنیم شما نیز به این موضوع دقت کرده باشید که نبود زیره کفش می تواند بسیار خطرناک باشد.

 

چراکه درصورت نبود زیره در بخش خارجی کفش، هنگام راه رفتن ممکن است پاها را دچار آسیب جدی کند. علاوه بر حفظ سلامتی پا، زیره کفش در صورتی که باکیفیت باشد؛ باعث افزایش طول عمر کفش می شود.

 

زیره کفش طبیعی دارای انواع مختلفی است که مطابق با هر نوع کفش تولید می شود. یکی از فاکتورهای مهم در خرید کفش چرم، زیره مرغوب آن است. بنابراین هنگام خرید هر نوع کفش بهتر است ابتدا به زیره آن توجه کنید.

 

زیره کفش PU یا همان (Poly Urethan)

زیره کفش PU یکی از بهترین انواع زیره کفش به شمار می رود. این نوع زیره کفش PU مخفف زیره پلی یورتان است که در زبان انگلیسی به معنی Poly Urethan شناخته می شود. این نوع از زیره کفش از دو ماده شیمیایی پلی ال و ایزوسیانات.

 

ترکیبی از آن دو تولید شده است که قیمت مناسب و دوام بالایی دارند. زیره کفش پیو فوق العاده سبک وزن و راحت هستند به طوری که کفش با زیره پی یو را به هنگام پوشیدن و پیاده روی احساس نمی کنید.

با انواع زیره کفش چرم مردانه و زنانه آشنا شوید

درصورتی علاقمند پوشیدن کفش هایی بادوام هستید که طول عمر بالایی نیز دارند، بهتر است کفش با زیره پی یو خریداری کنید. زیره کفش پی یو دارای انطعاف پذیری بسیار بالا هستند و عایق سرما نیز می باشند.

 

به همین دلیل کفش دارای زیره PU در هوای سرد باعث یخ زدن پاهای شما نمی شود. جالب است بدانید که میزان شکستگی زیره کفش PU در مقایسه با استانداردهای جهانی، حدودا 10 درصد است و بسیار ناچیز به شمار می رود. کفشی که زیره PU دارد در برابر هر نوع رطوبت و یا حتی سر خوردن بسیار مقاوم است.

 

زیره کفش ایوا (Eva)

زیره کفش ایوا یکی دیگر از انواع زیره کفش به شمار می رود و بیشتر کفش های موجود در بازار با این نوع زیره تولید می شوند. کاربرد زیره کفش ایوا بسیار گسترده است و ویژگی های به خصوصی دارد. یکی از ویژگی هایی که می توان در رابطه با زیره کفش ایوا به آن اشاره کرد، انعطاف پذیری و استحکام بالای آن است.

 

کفش هایی که با زیره ایوا تولید می شوند قادرند در برابر شدیدترین ضربات احتمالی وارده، مقاومت بالایی از خود نشان بدهند. از آن جایی که زیره کفش Eva بسیار نرم است، آن را با ماده دیگری به نام تی پی یو و لاستیک ترکیب می کنند تا مقاومت در برابر حرارت افزایش یابد. علاوه بر افزایش مقاومت بالا در برابر حرارت، با افزودن تی پی یو و لاستیک به زیره ایوا، کفش در برابر سطوح مختلف سر نمی خورد.

 

زیره کفش لاستیکی یا همان Rubber

زیره کفش «رابر» یکی دیگر از انواع زیره کفش به شمار می رود که ویژگی های به خصوص خود را دارد. اگر برایتان اهمیت بسیاری دارد که کفش در برابر سایش مقاوم باشد و استحکام و انعطاف پذیری بالایی نیز داشته باشد، بدون شک می توانید از زیره کفش رابر یا همان Rubber استفاده کنید.

 

البته در صورتی که کفش شما دارای زیره رابر باشد، نام آن در مشخصات کفش به صورت Rubber نوشته می شود.این احتمال نیز وجود دارد که هنگام راه رفتن با این سبک از کفش ها بر روی سرامیک، صداهایی تولید شود که کاملا طبیعی است.

 

زیره کفش TPU

یکی دیگر از انواع زیره کفش، زیره TPU نام دارد. این نوع از زیره کفش را در برابر سایش و یا لغزش بر روی سطوح مختلف مقاوم می کند و به همین دلیل در ساخت کفش نیم بوت و بوت بیشتر از این زیره استفاده می شود. زیره کفش TPU در عین استحکام بالایی که دارد بسیار منعطف است.

با انواع زیره کفش چرم مردانه و زنانه آشنا شوید

از جمله ویژگی زیره کفش TPU، استحکام و دوام بالا و در عین حال عایق بودن آن است. کفش های ایمنی را با استفاده از زیره TPU تولید می کنند. ویژگی جالب زیره تی پی یو، بی رنگ بودن و شفافیت آن است به همین دلیل رنگ این زیره قابل تغییر است و می توان با هر کفشی آن را هم رنگ ساخت.

 

زیره کفش PVC

نوع دیگر از انواع زیره، زیره کفش PVC است. بسیاری از افراد زمانی که نام PVC به گوششان می خورد به یاد لوله های آب PVC می افتند. بله این ماده برای تولید لوله آب نیز استفاده می شود و در عین حال تولید کننده زیره کفش از این ماده نیز استفاده می کند. علت استفاده از زیره PVC برای تولید کفش، قیمت مناسب و کیفیت خوب این زیره است.

 

زیره کفش چرم

نوع دیگری از زیره نیز وجود دارد که مختص کفش چرم است. زیره کفش چرم طبیعی برای تولید کفش چرم به کار می رود. کفش چرم رسمی دارای زیره چرمی است.

با انواع زیره کفش چرم مردانه و زنانه آشنا شوید

این سبک از زیره به گونه ای است که پس از مدتی پوشیدن آن، فرم پا را حفظ می کند. زیره این نوع کفش مانع از تعریق کف پا می شود بنابراین کفش دچار بوی بد پا نمی شود. این سبک از زیره چرمی به کار رفته در تولید کفش چرم اصل، ماندگاری بالا و عمر طولانی دارند و وزنشان سنگین است. زیره کفش چرم همانطور که گفتیم مانع از تعرق پا می شود و علت آن قابلیت تنفس زیره است. به همین دلیل هوا به خوبی در میان آن جا به جا می شود.

 

زیره ریج وی یا همان Ridgeway soles

زیره های ریج وی نوع دیگری از زیره به شمار می روند که لاستیکی هستند. کف کفش دارای این زیره برآمدگی هایی دارد که فرد هنگام راه رفتن با ایننوعاز کفش ها ثبات و کشش را احساس می کند. زیره های ریج وی مانند زیره های لاستیکی دوام بالایی دارند و برای هر محیطی قابل استفاده هستند.

 

زیره کفش ترمو

این نوع از زیره کفش ترمو به گونه ای طراحی شده است که در برابر حرارت مقاومت بالایی از خود نشان دهد. ویژگی دیگر این سبک از زیره ها، چگالی بالا و مقاومت در برابر شکسته شدن است.

 

برای خرید کفش چه زیره ای مناسب است؟

برای خرید کفش چرم نسبت به سایرین باید قیمت بالاتری بپردازید چراکه کیفیت این کفش ها بیشتر است و در تولید آن ها از زیره چرم طبیعی استفاده می شود. در انتخاب کفش مناسب زیره ای را انتخاب کنید که مناسب کاربری شما باشد. در فصل زمستان و پاییز زیره چرم گزینه ای مناسب نیست و دوام خود را از دست می دهد.