پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

با این راه ها در زندگی تان 10 برابر شادتر باشید و لذت ببرید!

با این راه ها در زندگی تان 10 برابر شادتر باشید و لذت ببرید!

با این راه ها در زندگی تان 10 برابر شادتر باشید 

در این مطلب با راه و روش هایی آشنا می شویم که کمک تان می کنند در زندگی تان 10 برابر شادتر باشد. شادی نباید محدودیت داشته باشد. به ندرت کسی با خود فکر می کند که “من به اندازه کافی خوشحال هستم. پس خودم را در این سطح از شادی نگه می دارم و حالم خوب می شود.” شادی چیزی ضروری است، حتی اگر ما بدبخت باشیم، باز هم می خواهیم روزی برسد که در آن خوشحال باشیم.

 

اما برای شادتر شدن چه کاری می توانید انجام دهید؟ راج راگوناتان، نویسنده کتاب اگر خیلی باهوش هستید، چرا خوشحال نیستید؟ در مقاله ای روانشناسی، می گوید که به عنوان یک انسان چیزهایی وجود دارد که ما برای خوشبختی به آنها نیاز داریم. او می گوید: اولین چیزی که ما نیاز داریم این است که مایحتاج اولیه ما برآورده شود: پوشاک غذا، سرپناه و… اگر نیازهای اولیه ما برآورده نشود، نمی توانیم خوشحال باشیم.

 

چگونه در زندگی شادتر باشیم؟

هنگامی که نیازهای اولیه ما برآورده شوند، می‌توانیم روی بهترین راه‌ها برای یافتن شادی تمرکز کنیم. راگوناتان معتقد است که سه شرط برای شادی وجود دارد: ارتباط اجتماعی یا احساس تعلق، احساس اینکه در هر کاری که انتخاب کرده‌اید خوب هستید، و تسلط بر زندگی و استقلال و آزادی (احساس کنترل بر سرنوشت تان در زندگی). ترفند این است که به این نیازها به روشی درست نزدیک شوید.

با این راه ها در زندگی تان 10 برابر شادتر باشید و لذت ببرید!

راگوناتان می‌گوید: «اگرچه نیاز به دوست داشته شدن، نیاز به برتری و نیاز به کنترل بیرونی می‌تواند سطح شادی را در کوتاه‌مدت افزایش دهد، اما احتمالاً در بلندمدت آن را کاهش می‌دهد». در مقابل، نیاز به عشق ورزیدن، تعقیب اشتیاق و نیاز به کنترل داخلی پتانسیل بسیار بهتری برای افزایش شادی کوتاه مدت، بلکه شادی بلندمدت دارد.”

 

1. روی چیزهایی که از آن لذت می برید تمرکز کنید و خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

بنابراین کلیدهای شادتر شدن که با نظریه های راگوناتان همخوانی دارد چیست؟ نویسنده ای به نام لیزا کوئست در مقاله‌ای در فوربس می‌گوید: «تعدادی بی‌پایان از افراد وجود دارند که می‌توانید خود و دستاوردهایتان را با آنها مقایسه کنید. اما به ناچار همیشه در مقایسه با طرف بازنده قرار خواهید گرفت. همیشه کسی خواهد بود که کاری را انجام داده است که آرزو می کردید ای کاش شما هم بتوانید انجامش دهید.

با این راه ها در زندگی تان 10 برابر شادتر باشید و لذت ببرید!

تحقیقات نشان داده است که موفقیت‌های بزرگ، مانند ورود به مدرسه خوب یا ارتقای رتبه در زندگی، در حدود 40 درصد از شادی در آن دوران کمک می‌کند، اما این حس شادی، در عرض چند ماه از بین می‌رود. به همین دلیل است که بهتر است انرژی خود را به سمت کاری هدایت کنید که از انجام آن لذت می برید. نه رقابت درونی با دیگرانی که فکر می کنید بهتر از خودتان انجام می دهند.

 

2. بیشتر لبخند بزنید و مهربان باشید

یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن علوم روانشناسی نشان داد که اگر لبخند بزنید یا صاف بایستید، می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر خلق و خو، سطح استرس و دیدگاه شما داشته باشد. تصمیم به شاد بودن به جای غمگین بودن می تواند به شما کمک کند احساس شادی بیشتری داشته باشید. بنابراین سعی کنید بیشتر لبخند بزنید و همچنین تصمیم بگیرید که قلبا مهربان باشید تا راه شادی برای شما باز شود.

 

3. به تجربیات زندگی اهمیت بیشتری بدهید نه پول

چندی پیش مطالعه ای جالب در یک مجله روانشناسی منتشر شده است. در این مطالعه آمده است که به جای پول، چیزهایی که پایدارترین شادی را به ما می دهند، تجربیاتی مانند سفر، فعالیت های بیرون از خانه، مهارت های جدید و بازدید از موزه ها هستند. گاهی اوقات تجربیاتی وجود دارند که نمی توان آنها را با پول خرید. بنابراین باید بدانیم که چگونه در زندگی ارزش های درست ایجاد کنیم تا شادتر باشیم.

 

4. فیس بوک و اینستاگرام را رها کنید

مطالعه‌ای که توسط موسسه تحقیقات شادی انجام شد نشان داد شرکت‌کنندگانی که فیس‌بوک را کنار گذاشتند، شادتر بودند و احساس می‌کردند مشتاق‌تر و قاطع‌تر هستند. آنها از زمانی که شبکه های اجتماعی را ترک کرده و یا استفاده از آنها را محدود کرده اند زمان کمتری را تلف می‌کنند و احساس می‌کنند که از زندگی بیشتر لذت می‌برند. به یاد داشته باشید که دنیای مجازی، (مجازی) است نه واقعی.

 

5. اوقات خوب را به خاطر بسپارید

مطالعه‌ای در دانشگاه لیورپول نشان داد که یکی از راه‌های ایجاد قدرت درونی بدون جستجوی تایید بیرونی، پرورش افکار و احساسات مثبت است. باید بگوییم که یکی از راه‌های بهبود تفکر مثبت، یادآوری زمان‌هایی در زندگی است که شاد بوده ایم. خوشبختی چیزی است که هیچ کس نمی تواند بیش از حد از آن برخوردار شود و در نهایت همه ما سزاوار آن هستیم.

با این راه ها در زندگی تان 10 برابر شادتر باشید و لذت ببرید!

در آخر باید بگوییم که با استفاده از روش های بالا می توانید در زندگی تان شادتر باشید. یادتان باشد که شادی چیزی ضروری برای ادامه زندگی است. همه ما کار می کنیم، تحصیل می کنیم و… فقط به خاطر اینکه شاد باشیم. پس به یاد داشته باشید که به هیچ وجه نباید شادی را از زندگی تان دور کنید. زیرا که خلاء شادی باعث می شود که نتوانید رشد و پیشرفتی در زندگی داشته باشید.