جستجو در پارس ناز

با دوره باریستا کافی پارس یک کافه پردرآمد راه اندازی کن

با دوره باریستا کافی پارس یک کافه پردرآمد راه اندازی کن

امروزه افراد زیادی برای پیشرفت و بالابردن کیفیت زندگی خود در زمینه مالی با یادگیری یک مهارت درجه یک و عالی، کسب و کار خود را راه اندازی می کنند. در این مقاله قصد داریم شغل کافه داری و راه اندازی کافی شاپ را برای علاقه مندان به صنعت قهوه به صورت کامل از 0 تا 100 بررسی کنیم و از شروع تا تبلیغات و بازاریابی، کسب سود و جذب مشتری به شما اطلاعاتی بدهیم که هیچ منبعی این اطلاعات را در اختیار شما نمی گذارد، پس اگر علاقه مندی کسب و کار خودت رو در این حوزه راه اندازی کنی همراه ما باش.

 

برای راه اندازی کافی شاپ شما نیاز به مهارت های خاصی دارید که باید این مهارت ها را در مراکز حرفه ای و معتبر آموزش ببینید. همیشه و از قدیم میان مردم جا افتاده که در هر صنعتی یک برند، حرفه ای تر و معتبر تر از بقیه است و همیشه با تدابیر خاص خود موجب رضایت مشتریان خود میشود.

 

در این قسمت می خواهیم آموزشگاه باریستایی را به شما معرفی کنیم که شاه کلید شروع آموزش باریستا و راه اندازی کافه در دستان این برند است، این برند در صنعت قهوه و آموزش های مربوط به کافه داری حرف اول را می زند و همیشه سعی بر جلب رضایت هنرجویان خود دارد.

 

نام این برند حرفه ای و معتبر آکادمی کافی پارس است که میان هنرجویان خود به عنوان بهترین آموزشگاه باریستایی ایران شناخته می شود. ممکن است برایتان سوال شود که چگونه این برند تبدیل به حرفه ای ترین و معتبر ترین آموزشگاه باریستایی ایران شده است.

 

هر برند در هر زمینه ای باید مزایای خاص و منحصر به فردی نسبت به دیگر برند ها داشته باشد تا بتواند رتبه یک را در آن صنعت به خود اختصاص دهد.این آموزشگاه هم توانسته با مزایای فوق العاده ای که دارد رتبه یک آموزشگاه های باریستایی ایران شود در ادامه به مزایای این برند معتبر و حرفه ای می پردازیم:

 

مزایای آکادمی کافی پارس

کلاس های نیمه خصوصی

کافی پارس به منظور یادگیری بهتر و رفاه حال هنرجویان هزینه عمومی از متقضیان دریافت کرده و  کلاس های آموزش باریستا را به صورت نیمه خصوصی و با 1 الی 3 هنرجو برگزار می کند که هر آموزشگاهی قادر به انجام این کار نیست و به منظور دریافت سود بیشتر تن به این کار نمی دهد.

 

کافی پارس دوره های آموزش را از 0 تا 100، به صورت تئوری و عملی ارائه می دهد و هر دوره سرفصل های از پیش تعیین شده و به روز دارد.

 

هنرجویان با توجه به مشغله کاری، درسی، و … خود، روز ها و ساعت حضور در آموزشگاه را تعیین می کنند و همچنین کافی پارس 7 روز هفته از ساعت 9 تا 21 فعالیت می کند. این موضوع باعث می شود علاقه مندان به این صنعت هیچ محدودیتی در انتخاب روز و ساعت کلاس نداشته باشند و همه بتوانند در این کلاس های آموزش باریستا شرکت کنند.

 

اساتید حرفه ای باریستایی

اساتید کافی پارس از میان بهترین باریستا های کشور انتخاب شده اند و علم باریستایی خود را برای انتقال به هنرجو به روز می کنند تا هنرجو با مباحث روز این صنعت آشنا باشد.

 

تضمین آموزش باریستایی

دوره های باریستایی کافی پارس تضمین آموزش دارند. این یعنی دوره آموزشی تا پایان فراگیری تمامی سرفصل ها توسط هنرجو و تاییدیه خود هنرجو ادامه خواهد داشت و اگر کلاس آموزشی به جای 5 جلسه 20 جلسه هم زمان نیاز داشته باشد، کافی پارس به صورت رایگان دوره آموزشی را برای هنرجو ادامه میدهد. پس هنرجو به صورت تضمینی به یک باریستا حرفه ای تبدیل میشود.

 

تجهیزات موجود در کلاس های باریستایی

تجهیزات کافی پارس کامل بوده و مانند یک کافی شاپ حرفه ای تجهیز شده است تا هنرجو با تمامی تجهیزات و وسایل آشنا شود و در بازار کار و راه اندازی کافه خود دچار مشکل نشود.

 

مدرک آموزش باریستا کافی پارس

مدرک از مهم ترین مشخصه های هر آموزشگاه بوده و نشان دهنده دانش شما و اعتبار آموزشگاه است، مدرک کافی پارس بین المللی و دوزبانه بوده و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای به هنرجو اعطا می شود و همچنین از مزایای این مدرک می توان به دریافت پروانه کسب برای راه اندازی کافی شاپ، وام و مهاجرت آسان اشاره کرد.

 

گارانتی و پشتیبانی کافی پارس

گارنتی و پشتیبانی هم از دیگر مزایای کافی پارس است که هیچ آموزشگاهی این مورد را دراختیار هنرجویان قرار نمی دهد.شما بعد از شرکت در دوره آموزش باریستایی و راه اندازی کافی شاپ یک کارت گارنتی دریافت می کنید و تا 5 سال می توانید از مزایای رایگان مانند کلاس های رفع اشکال ، تور های بازدید از کارخانه جات رستری، ورکشاپ های آموزشی و …. استفاده کنید.

تجهیزات موجود در کلاس های باریستایی

آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ چگونه است؟

 

آموزش راه اندازی در کافی پارس مانند دوره آموزش باریستایی و بارتندری از 0 تا 100 بوده و در این دوره، سرفصل های زیر را به صورت کامل یاد میگیرید:

 

آموزش تعیین مکان مناسب برای راه اندازی کافه

 

انتخاب مکان مناسب برای کافی‌شاپ بسیار مهم است. کافی پارس به شما کمک می کند مکانی با ترافیک مناسب و جمعیت کافی برای درک بهتر نیازهای مشتریان کافه خود در نظر بگیرید.

 

انتخاب نوع کافی‌شاپ

کافی پارس به شما کمک میکند با توجه به سلیقه، سرمایه، مکان و… که برای کافه خود در نظر گرفته اید، چه نوع کافه ای مناسب شما می باشد. کافه لوکال، کافه تیک اوی، کافه کتاب، کافه گیم یا هر کافه دیگری .

 

دریافت مجوز های مورد نیاز کافی شاپ

کافی پارس به شما آموزش می دهد که برای راه اندازی کافه خود چه مدارک و مجوز هایی نیاز دارید و برای شما نقشه راه را مشخص می کند و در صورت نیاز شما را برای دریافت این مجوز ها یاری می کند. همچنین مدرکی که کافی پارس بعد از دوره آموزشی برای هنرجویان خود صادر میکند به دریافت پروانه کسب شما خیلی کمک میکند.

 

انتخاب تجهیزات، لوازم و مواد اولیه کافی شاپ

تجهیزات مورد نیاز می‌تواند شامل ماشین‌ اسپرسو، آسیاب های قهوه، میز و صندلی، نرم افزار حسابداری، مواد اولیه (قهوه، شیر، شکر، و…) و سایر وسایل مربوط به کسب‌وکار باشد که کافی پارس شما را در انتخاب بهترین ها یاری می کند و به شما آموزش می دهد برای هر نوع کافه و با توجه به بودجه شما چه تجهیراتی باید تهیه شود تا بتوانید در هزینه ای که برای راه اندازی کافی شاپ خود می کنید، صرفه جویی نمایید.

 

منو نویسی و تعین قیمت های منو کافی شاپ

منو امضاء کار هر کافه و رستوران است و یکی از معیار های تشخیص حرفه ای بودن کافی شاپ منو آن می باشد. منو نویسی نیاز به تخصص ویژه دارد که کافی پارس آموزش ها لازم را جهت نوشتن منو حرفه ای به همراه قیمت عالی در اختیار شما قرار می دهد. همچنین کافی پارس به شما یاد میدهد که چگونه هزینه های تمام شده هر آیتم منو کافی شاپ خود را محاسبه نمایید و بتوانید بهترین قیمت گذاری را انجام دهید.

 

تبلیغات و افزایش مشتریان کافی شاپ

بازاریابی یک علم است، کافی پارس به شما  آموزش می دهد با برنامه‌ریزی برای تبلیغ کافی‌شاپ خود از طریق انواع روش محیطی، شبکات اجتماعی، وب‌سایت و دیگر روش‌های بازاریابی موجب جذب و نگهداری مشتریان کافه خود شوید.

 

مدیریت عملیات روزمره کافی شاپ

هر کافی شاپ یک روزمرگی دارد که نیاز به مدیریت دارد و این روزمرگی شامل اداره امور مربوط به پرسنل، به رزو رسانی موجودی مواد اولیه، نظافت، سرویس دادن به مشتریان و دیگر مسائل مرتبط می باشد.

مدیریت عملیات روزمره کافی شاپ

سخن آخر

راه اندازی کافی شاپ نیازمند یادگیری علم باریستایی و مدیریت کافه است که کافی پارس در این راه شما را یاری می کند و با دوره های آموزشی جامع و حرفه ای خود شما را به یک باریستا و مدیر عالی کافی شاپ تبدیل می کند تا بتوانید با راه اندازی کافه خود بهترین ها را در یک کسب و کار پر سود تجربه کنید. امیدوارم شما را در جمع  مدیران حرفه ای و آموزش دیده کافه و کافی شاپ های معتبر ببینیم.