پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید 

امروز همراه ما باشید تا بشما وحشتناک ترین فاجعه هاي انسانی شوکه آور در طول تاریخ را معرفی کنیم که در تاریخ ماندگار شده اند. از دادگاه هاي ساحره ها گرفته تا بمباران هیروشیما، تاریخ پر است از تاریخ هایي که با اتفاقات باورنکردنی خود همگان را حيرت زده کرده و سال‌ها، دهه ها و قرن ها بعد هنوز این شوک طنین انداز شده و از یاد نرفته است.

 

داستان هاي مربوط به این اتفاقات باورنکردنی که تعداد زیادی از انها مسیر تاریخ را تغییر دادند از طریق کتاب ها و برنامه هاي تلویزیونی مستند گونه بازگویی شده است اما در ادامه این مطلب قصد داریم شما رابا 11 مورد از این اتفاقات و چگونگی رخ دادن آنها آشنا کنیم که وقوع انها مردم دنیا را در بهت و حیرت فرود برد.

 

11- اعدام ملکه آن بولین

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

در صبح ماه می 1536، شاه هنری هشتم دستور اعدام همسر دومش آن بولین را در ملاء عام صادر کرد. وی به جرم زنا و توطئه برای به قتل رساندن سلطان در برج سبز که در درون برج لندن قرار داشت گردن زده شد. در آن زمان تنها سه سال از ازدواج او و شاه هنری می گذشت و هنری به خاطر او و با زیر پا گذاشتن قانون کلیسای کاتولیک،

 

همسر قبلی اش که بیش از 24 سال باهم زندگی کرده و از او فرزند داشت را رها کرده بود. در نهایت وی همراه با برادر و 4 نفر دیگر به جرم خیانت، روابط نامشروع و توطئه برای قتل سلطان اعدام شدند. البته هیچگاه مشخص نشد که ادعاهای صورت گرفته علیه او درست بوده یا خیر.

 

10- ساخت دیوار برلین

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

برای تقریبا 3 دهه دیوار برلین قسمت شرقی و کمونیست برلین را از قسمت غربی این شهر که طرفدار ایالات متحده بود جدا کرد. این دیوار در طول یک شب درسال 1961 توسط دولت جمهوری دموکراتیک کشور آلمان که بر قسمت شرق شهر حکومت میکرد ساخته شد و هدف از ساخت آن چلوگیری از ورود «فاشیست هاي غربی» به قسمت شرقی شهر اعلام گردید اما در واقع هدف اصلی آن پیش گیری از فرار ساکنان قسمت شرقی به قسمت غربی بود.

 

صبح روز 13 آگوست وقتی مردم برلین از خواب بیدار شدند دیدند که از دوستان، آشنایان و فرزندان و حتی خانه هاي خود جدا شده اند و عبور از دیوار نیز کاملاً غیرممکن بود. بعد ها این دیوار با بلوک هاي بتنی به ارتفاع 4 متر و عرض بیش از یک متر جای گزین شد که به شدت ازآن مراقبت شده و تله هایي نیز در اطراف آن کار گذاشته شده بود. در کل بیش از 171 نفر هنگام تلاش برای عبور از این دیوار کشته شدند ودر نهایت در نوامبر سال 1989 دیوار برلین فرو ریخت.

 

9- غرق شدن کشتی تایتانیک

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

در شب 14 آوریل 1912 کشتی غول پیکر تایتانیک که ادعا می‌شود غرق نشدنی است با یک کوه یخی برخورد کرده ودر نخستین سفر دریایی خود غرق شد. از 2.208 مسافر بزرگترین کشتی مسافری آن دوران تنها 712 نفر زنده ماندند. غرق شدن این کشتی بیش از دو ساعت و نیم زمان برد و بسیاری نیز بدلیل سرد بودن آب هاي منطقه در همان لحظات اول وارد شدن در آب جان دادند. این اتفاق به شدت دنیا را شوکه کرد.

 

8- آتش سوزی بزرگ شهر لندن

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

حدود 350 سال پیش بزرگترین آتش سوزی تاریخ در شهر لندن رخ داد که بیش از 65.000 خانه و 13.000 ساختمان دیگر رابه خاکستر تبدیل کرد. این آتش سوزی در ساعات اولیه صبح روز دوشنبه دوم سپتامبر 1666 در خانه توماس فارینور نانوا در نزدیکی پل لندن آغاز شده ودر نتیجه هوای خشک و شدت باد به مدت سه روز تمام شهر رابه جهنم تبدیل کرد

 

که در انتها بیش از 100.000 نفر را بی خانمان کرد. دراین آتش سوزی تنها تعداد کمی کشته شدند اما خسارات شدیدی به شهر لندن وارد شد.

 

7- سفر نخستین انسان به فضا

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

در 12 آوریل 1961، یوری گاگارین، فضانورد روسی به نخستین انسانی تبدیل شد که به فضا سفر می‌کند و با یک سفر 108 دقیقه اي در مدار زمین با فضاپیمای ووستوک 1 خود به موفقیتی بزرگ دست یافت. این فضانورد 27 ساله با یک لباس مخصوص پرتقالی روشن و کلاهی که عبارت اختصاری «CCCP» روی آن حک شده و نشان می داد او شهروند شوروی است بعد از گفتن عبارت «بزن بریم» از فضاپیمای خود بیرون پرید.

 

6- جادوگران سالم

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

بین ژوئن و سپتامبر 1692 بیش از 19 مرد و زن به جرم جادوگری دریک جامعه کوچک مذعبی به نام «سالم» «Salem» در ایالت ماساچوست کشور آمریکا اعدام شدند. این افراد با ادعای عده اي از دختران نوجوان روستا که ادعا می‌کردند جادو شده اند به مرگ مجکوم شدند.

 

بدین ترتیب ترس و وحشت همه ی جا را فرا گرفت و بهار سال 1962 نیز بیش از 150 مرد، زن و کودک به جرم جادوگری به مرگ محکوم شدند که تنها با اعتراف به گناه خود جان‌شان را نجات دادند. تعداد زیادی از این اعدام ها با دار زدن یا زنده زنده سوزاندن در آتش انجام میگرفت.

 

5- شروع جنگ جهانی اول

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

جنگ جهانی اول با حضور بیش از 30 کشور در جبهه اي با وسعت بی سابقه و فراتر از حد تصور نخستین درگیری بین المللی بزرگ تاریخ لقب گرفت . این جنگ جان بیش از 9 میلیون سرباز و تعداد نامشخصی غیرنظامی را گرفت و برای همیشه دورنمای سیاسی و اجتماعی جهان را تغییر داد.

 

دوهفته پس از تنش پس از ترور فرانتس فردیناند، ولیعهد اتریشی-مجارستانی در سارایوو در 28 ژوئن 1914، بریتانیا به آۀمان اعلان جنگ داد و به سرعت تمام اروپا درگیر جنگ شد که خیلی زود مشخص گردید برنده اي وجود ندارد.

 

4- ماجرای جک درنده

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

در طی تنها چند هفته درسال 1888، یک قاتل سریالی که بعد ها به او لقب «جک درنده» داده شد پنج فاحشه را در شرق لندن کشته و انها را مثله کرد. با شروع جستجوها و تحقیقات پلیس برای دستگیری قاتل موجی از ترس و وحشت شهر را در برگرفت. به رغم دستگیری و بازجویی هاي فراوان اما در نهایت پلیس نتوانست عامل این قتل ها را پیدا کند و تا به امروز نیز هویت این قاتل بیرحم ناشناخته باقیمانده است.

 

3- کشف آرامگاه توتانخامون

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

شاید بزرگترین کشف باستان شناسی تاریخ درسال 1922 توسط یک باستان شناس بریتانیایی به نام هاوارد کارتر و تیم او در مصر رخ داد که کشف قبر دست نخورده و کاملاً سالم هجدهمین فرعون مصر به نام توتانخامون بود. این قبر نخستین و تنها قبر تاراج نشده در دره پادشاهان بود که پر از اشیاء گرانقیمت

 

و آثار هنری باارزش بود. بدین ترتیب کارتر به یک چهره معروف بین المللی تبدیل شده و یک تور بزرگ را در سراسر ایالات امریکا درسال 1924 آغاز کرده و به صحبت در مورد کشفیات خود پرداخت که لیست بندی انها بیش از یک دهه به طول انجامید.

 

2- بمباران هیروشیما

با شوکه کننده ترین لحظات تاریخ آشنا شوید

در 6 آگوست 1945، ایالات متحده بمبی اتمی را روی شهر هیروشیما در ژاپن رها کرد که بیش از 135.000 نفر رابه کام مرگ فرستاد. به گفته کارشناسان اتمی در طی سه ثانیه اول پس از انفجار بمب، هزاران نفر بدلیل دمای اولیه 60 میلیون درجه سانتیگراد که 10.000 برابر داغ تر از دمای سطح خورشید است

 

به خاکستر تبدیل شدند. سه روزبعد بمب اتمی دیگری روی شهر ناگازاکی رها شد که مرگ دست کم 50.000 نفر را در پی داشت و برخی نیز تعداد کشتگان آنرا 74.000 نفر اعلام کردند.

 

1- اعدام جنازه اولیور کرامول

یکی از مهم‌ترین لحظات تاریخ درسال 1661 رخ داد که جنازه اولیور کرامول نبش قبر شده و به خاطر خیانت “اعدام” شد. تنها دو سال و نیم قبل ازآن، در نوامبر 1658، مراسم تدفین کرامول در کاخ وست مینستر انجام شده بود. وی یکی از افسران ارتش پارلمان بود که در اوایل شروع جنگ داخلی درسال 1642 نقش مهمی در به دادگاه کشاندن چارلز اول و گردن زدن او داشت. بعد از اعدام سلطان در کشور حکومت جمهوری اعلام شد