پارس ناز پورتال

برای سفر سه روزه به تبریز چگونه برنامه ریزی کنیم؟

برای سفر سه روزه به تبریز چگونه برنامه ریزی کنیم؟

برای یک سفر جانانه به شهر اولین‌ها یعنی شهر تبریز دست کم به یک هفته زمان نیاز است. با این وجود یک سفر چند روزه به این مقصد ایرانگردی جذاب هم می‌تواند به همان اندازه لذت‌بخش باشد فقط به شرط آنکه برنامه‌ریزی هوشمندانه‌ای برای آن انجام شود.

 

در این مطلب می‌خواهیم یک برنامه سه روزه سفر به تبریز به شما ارائه دهیم تا بدانید که چطور می‌توان در این سفر کوتاه از زمانتان برای بازدید از جاهای دیدنی تبریز و گشت و گذار در این شهر نهایت استفاده را ببرید.

 

بنابراین اگر می‌خواهید خودتان را به یک سفر کوتاه اما دلچسب به تبریز مهمان کنید پس دست بکار شوید و بلیط هواپیما خود را رزرو کنید البته قبل از آن مطلب حاضر را تا انتها بخوانید.

 

برنامه روز اول سفر به تبریز

مسلما عده زیادی از مسافران در همان روز اول سفر به تبریز و حتی از همان لحظه رزرو بلیط هواپیما تهران تبریز به فکر آن هستند که در طول سفر همه جاهای دیدنی شهر را بازدید کنند و از طبیعت شگفت‌انگیز آن نیز بی‌نصیب نمانند.

 

بنابراین بهتر است قبل از آنکه برنامه روز اول از سفر سه روزه به تبریز را بازگو کنیم به این نکته اشاره کنیم که مسلما در طول یک سفر سه روزه قرار نیست همه مکان‌های دیدنی شهر را بازدید کنید از این رو به ناچار صرفا جاذبه‌های اصلی و نزدیک به هم را باید در نظر قرار داد.

 

برای روز اول پیشنهاد می‌کنیم به بازار بزرگ تبریز که یک شاهکار تاریخی به تمام معنا است بروید و پس از گشت و گذاری کوتاه در این بازار و صرف غذاهای لذیذ ترکی برای ناهار در رستوران‌های بازار از مسجد جامع تبریز که در انتهای بازار قرار گرفته است نیز دیدن کنید.

 

بعد از آن درست در مقابل مسجد می‌توانید از یکی دیگر از جاذبه‌ها یعنی خانه مشروطه تبریز هم دیدن کنید. تا همینجا هم به عنوان روز اولی که در تبریز به سر می‌برید از زمانتان استفاده کرده‌اید اما باز هم وقت برای دیدن چند جاذبه دیگر باقی است و ما پیشنهاد می‌کنیم خانه بهنام تبریز که یکی از خانه‌های تاریخی این شهر است و در حوالی خانه مشروطه قرار دارد را در برنامه خود قرار دهید.

برنامه روز دوم سفر در تبریز

برنامه روز دوم سفر در تبریز

اگر شب قبل حسابی استراحت کرده باشید مسلما روز دوم سفر زمان مناسبی است تا در حالی که سرشار از انرژی و انگیزه برای کشف شگفتی‌های تبریز هستید برنامه‌‌های بیشتری را در این روز دنبال کنید. بنابراین بهتر است این روز را بیشتر به طبیعت‌گردی و کشف زیبایی‌های طبیعی در پیرامون شهر تبریز اختصاص داد.

 

روستای کندوان و روستای چراغیل از روستاهای گردشگری تبریز محسوب می‌شوند و می‌توان با برنامه‌ریزی بازدید چند ساعته از هر کدام یک روز پر ماجرا و پر بار در سفر به تبریز را برای خود رقم زد.

 

در کنار آن برای ساعات باقی مانده روز می‌توان از پارک ائل گلی و پارک ائل باغی تبریز که جزو مهم‌ترین جاذبه‌های شهر تبریز است نیز دیدن کرد و چند ساعتی را در فضای باطراوت و سرسبز آنها سپری کرد و در نهایت روز دوم سفر به تبریز را به روزی خاطره‌انگیز تبدیل کرد.

 

برنامه روز سوم در سفر به تبریز

اگر دو روز اول را طبق برنامه عمل کرده باشید پس حتما تا همینجا هم حسابی از سفر لذت برده‌اید اما پیش از آنکه بليط هواپيما برگشت خود را رزرو کنید هنوز هم یک روز دیگر زمان دارید. بهتر است برای روز آخر کمی هم به موزه‌گردی در شهر پیشگامان یعنی تبریز بروید و برای این کار می‌توانید از موزه صدا تبریز و همچنین موزه قاجار تبریز دیدن کنید.

 

بعد از صرف ناهار در رستوران‌های شهر و کمی استراحت می‌توانید از خانه پروین اعتصامی نیز دیدن کنید. در کنار آن بازدید از مقبره الشعرا تبریز که محل دفن بیش از ۴۰۰ نفر از شخصیت‌های ادبی و عرفانی تبریز است هم می‌تواند برنامه روز سفر سفر را تکمیل کند.

 

حتما به خاطر داشته باشید برنامه زمانی خود را طوری تنظیم کنید تا قبل از ساعت ۱۸ بعدزاظهر از این جاذبه‌ها دیدن کرده باشید زیرا بعد از آن زمان بازدید از اماکن دیدنی و موزه‌ها به اتمام می‌رسد.

 

در نهایت پیش از آنکه روز آخر سفر به پایان برسد بهتر است به بازارگردی در مراکز خرید تبریز مشغول شوید و خرید سوغاتی تبریز را از یاد نبرید. مرکز خرید لاله پارک تبریز و مرکز خرید اطلس تبریز می‌توانند دو گزینه مناسب برای این کار باشند.

هزینه های سفر سه روزه به تبریز

هزینه های سفر سه روزه به تبریز

حالا که یک برنامه سه روزه به تبریز را با هم برنامه‌ریزی کردیم وقت آن رسیده است تا بطور کلی نگاهی به هزینه‌های این سفر سه روزه داشته باشیم. در وهله اول هزینه‌های این سفر به وسیله نقلیه‌ای که برای سفر انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

 

مسلما برای سفر هوایی و خرید بلیط هواپیما هزینه بیشتری لازم است تا سفرهای زمینی با ماشین شخصی، اتوبوس یا قطار به تبریز.گذشته از شیوه سفر موضوع دیگری که بر هزینه‌های سفر به تبریز تاثیرگذار است زمان سفر است.

 

شرایط آب و هوایی شهر تبریز به گونه‌ای است که در فصل زمستان هوا بسیار سرد است و برخلاف آن در فصل تابستان و بهار هوا معتدل است. از این رو می‌توان گفت بهترین زمان برای سفر به تبریز از نظر آب و هوا اواخر فصل تابستان و یا اواخر فصل بهار است.

 

از این رو در این فصل‌ها حجم زیادی از مسافران راهی تبریز می‌شوند تا از آب و هوای مساعد تبریز برای بازدید از جاهای دیدنی و گشت و گذار در طبیعت شگفت انگیز شهر نهایت استفاده را ببرند. مسلما هر قدر حجم سفرها به تبریز بالاتر باشد هزینه خدمات گردشگری از جمله وسایل نقلیه سفر و هزینه اقامت در هتل‌های تبریز نیز افزایش بیشتری دارند.

 

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت گران‌ترین فصل سفر به تبریز تابستان‌ها است و ارزان‌ترین زمان هم زمستان است. مسلما سرمای شدید تبریز در فصل زمستان برای همه افراد قابل تحمل نیست از این رو پیشنهاد می‌شود برای سفر ارزان به تبریز فصل پاییز را انتخاب کنید تا پیش از شروع سرمای زمستان بتوانید با هزینه‌ای کمتر به این شهر گردشگری سفر کنید.