پارس ناز پورتال

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

 

در اینبخش با برترین چهره هاي سال 2019 آشنا می‌شویم. در فهرست امروز از آقای راک مشهور گرفته تا خانم مادر اژدها امیلیا کلارک در قسمت اسطوره ها هم، از محمد صلاح تا مارک زاکربرگ «موسس فیس بوک و یکی از برترین ثروتمندان جهان» هم در قسمت چهره هاي پیشرو قراردارند. در ادامه این مطلب با پارس ناز همراه باشید تا با برترین چهره هاي جهان آشنا شویم.

 

دواین جانسون

این ستاره همیشه خنده‌روی هالیوودی کـه سابقه درخشانی در مسابقات کشتی‌کج نیز دارد، یکی از مشهور‌ترین چهره‌هاي دنیای هالیوود در چند سال اخیر اسـت و بـه بـه‌رغم این کـه تنها بیست سال در هالیوود حضور دارد بازهم کارنامه پر و پیمانی برای خودش دست و پا کرده و چیزی نزدیک بـه ۴۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی را در فهرست آثار دواین جانسون مشاهده میکنیم.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

این آمار از تلاش و فعالیت زیاد دواین حکایت دارد و همکاران و دوستانش نیز همیشه بـه سخت‌کوشی او اعتراف کرده‌اند. افرادی کـه با دواین جانسون در پروژه‌هاي سینمایی و تلویزیونی همکاری داشته‌اند مدعی هستند دواین در طول روز سعی میکند تا ۱۰۰ درصد از نیروی خودرا صرف کار‌هایي کـه در حین انجام آن‌ها اسـت کند. تلاش و کوشش دواین نتیجه بخش بوده و این روز‌ها بـه یکی از پول‌سازترین چهره‌هاي هالیوود تبدیل شده اسـت.

 

گزارش شده کـه دواین جانسون سالانه چیزی نزدیک بـه ۱۲۴ میلیون دلار درآمد دارد و از لحاظ درآمد در مقام پنجم سلبریتی‌هاي ثروتمند دنیا قرار گرفته اسـت. جالب‌تر این کـه دواین جانسون درسال ۲۰۱۶ اعلام کرد کـه احتمال دارد درسال ۲۰۲۴ نامزد ریاست جمهوری کشور آمریکا شود و با توجه بـه هوادارانی کـه در شبکه‌هاي اجتماعی او را دنبال میکنند، هیچ بعید نیست روزی دواین جانسون را بر کرسی ریاست جمهوری کشور آمریکا شاهد باشیم.

 

رجینا کینگ

رجینا «REGINA KING» نخستین بار در سریال تلویزیونی ۲۲۷ درسال ۱۹۸۵ ایفای نقش کرد و نقش‌آفرینی خوب او باعث شد تا سال ۱۹۹۰ شاهد پخش فصل‌هاي بعدی این سریال باشیم، ازآن زمان بـه بعد ریجنا در چیزی نزدیک بـه ۵۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور پیدا کرده اسـت. ریجا در کارگردانی نیز دست دارد و ۱۱ قسمت از سریال‌هاي مختلف را کارگردانی کرده.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

حضور مستمر ریجنا در دنیای هالیوود، دستاور‌هاي زیادی نیز برای او بـه همراه داشته کـه دراین زمینه می توان بـه جایزه گلدن گلاب اشاره کرد. ریجنا برای بازی در فیلم «اگر خیابان بِیل می‌توانست حرف بزند» «If Beale Street Could Talk»، جایزه اسکار بهترین بازیگر زن مکمل را نیز ازآن خود کرد. رجینا درسال ۱۹۷۱ در سینسیناتی زاده شد و پدرش مهندس برق و مادرش معلم اسـت.

 

او خواهری نیز با نام رینا کینگ دارد کـه رینا نیز مدتی بـه حرفه بازیگری مشغول بود. دریافت جایزه اسکار درسال ۲۰۱۸ و انتخاب رجینا در فهرست ۱۰۰ چهره برتر سال ۲۰۱۹ از این امر حکایت دارد کـه ریجنا در اوج موفقیت و شهرت اسـت و با این حساب انتظار داریم درسال‌هاي بعد نیز آثار برجسته‌اي را از رجینا کینگ شاهد باشیم.

 

خالید رابینسون

خالد دونل رابینسون «Khalid Donnel Robinson» را در صحنه‌هاي موسیقی با نام هنری خالید «KHALID»، می‌شناسیم. وی خواننده و ترانه‌سرایی آفریقایی تبار اسـت کـه در کشور آمریکا فعالیت میکند. خالید درسال ۲۰۱۶ نخستین تک‌موزیک خودرا با نام «مکان» «Location»، اجرا کرد و این ترانه بـه‌ سرعت بـه یکی از موزیک‌هاي پرفروش ۲۰۱۶ تبدیل شد ودر جدول ۱۰۰ ترانه برتر ایالات امریکا، در مقام ۱۶ جای گرفت.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

مدتی بعد نیز درسال ۲۰۱۷ شاهد انتشار نخستین آلبوم او با نام «نوجوان آمریکایی» «American Teen»، بودیم. درسال ۲۰۱۸ نیز خالید ترانه «عشق دروغ می گوید» «Love Lies» را اجرا کرد و این ترانه بـه سرعت در بین ۱۰ موزیک برتر جدول ترانه‌هاي پرفروش ایالات امریکا قرار گرفت. جالب اسـت بدانید خالید تمام این دستاورد‌ها را در سن و سال بسیار کم بدست آورده ودر حال حاضر تنها ۲۱ سال دارد.

 

خالید درسال ۱۹۹۸ در جورجیا کشور آمریکا متولد شد و کودکی خودرا در ایالت‌هاي مختلفی گذراند. از آنجایی کـه مادر خالید در ارتش خدمت می کرد و بـه مدت ۶ سال برای ماموریت بـه کشور آلمان فرستاده شده بود، خالید نیز بـه همراه مادرش شش سال از عمرش را در کشور آلمان سپری کرد. استعداد خالید در ترانه‌سرایی و موسیقی در دبیرستان شکوفا شد. خالید در حال حاضر نزدیک بـه ۶ میلیون دلار ثروت و دارایی دارد.

 

امیلیا کلارک

کسی را سراغ نداریم کـه دنریس تارگرین را در مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت نشناسد، امیلیا کلارک تجربه نه‌چندان خوبی از بازیگری در سینما و تلویزیون نداشت، اما حضور او در نقش دنریس تارگرین بـه‌اندازه‌اي جذاب و تحسین برانگیز بود کـه توانست جایزه امی را درسال ۲۰۱۱ برای بازی در نقش مکمل زن در سریال بازی تاج و تخت را ازآن خود کند.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

امیلیا کلارک در فیلم «مـن پیش از تـو» نیز بازی کرده و اگر اهل کتاب‌خوانی باشید حتما بـه‌خوبی درجریان هستید کـه این فیلم از کتابی با همین نام اقتباس شده و این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌هاي چند سال اخیر در ایران اسـت. امیلیا کلارک کـه زاده و بزرگ‌شده انگلستان اسـت و ۳۲ سال سن دارد چندین بار از جانب مجله‌هاي مختلف بـه‌عنوان زیباترین زن دنیا شناخته شده.

 

مطمئن هستیم انتخاب او در فهرست ۱۰۰ چهره برتر سال ۲۰۱۹ از جانب مجله تایم، انتخاب شایسته‌اي بوده اسـت. همان‌گونه کـه حتما در جریان هستید سریال بازی تاج و تخت بـه اتمام خودش نزدیک میشود و بی شک پس از اتمام این سریال، امیلیا کلارک فرصت‌هاي بیشتری برای ایفای نقش در دنیای سینما و تلویزیون پیدا خواهد کرد. 

 

گروه بی. تی. اس

گروه بی. تی. اس کـه با نام‌هاي دیگری مانند «پسران ضدگلوله» نیز در دنیای موسیقی شناخته میشود از هفت پسر خوش تیپ کره‌اي تشکیل شده کـه در چند سال اخیر نه تنها بازار موسیقی آسیا رابه تسخیر خود در آورده‌اند، بلکه ترانه‌هاي این گروه در جدول‌هاي موسیقی ایالات امریکا و اروپا نیز رتبه‌هاي قابل قبولی دارد. اعضای این گروه را جی هوپ، شوگا، جانگ کوک، وی، جین، جیمین و آر. ام تشکیل میدهند.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

این جوان‌ها کار خودشان را درسال ۲۰۱۳ با انتشار ترانه «دیگر رؤیا بسه» «No More Dream»، شروع کردند. آلبوم اول این گروه درسال‌هاي ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ فروش نسبتاً خوبی داشت، اما آلبوم دوم این گروه با نام «بال‌ها» «Wings»، گروه بی. تی. اس رابه موفقیت زیادی رساند. این آلبوم در رتبه ۲۶ در جدول ترانه‌هاي پرفروش ایالات امریکا قرار گرفت و بیشتر از ۱.۵ میلیون نسخه ازآن بـه‌فروش رسید.

 

محبوبیت بی. تی. اس کار رابه جایی رساند کـه مون جه این «moon jae in»، رئیس جمهور کره‌جنوبی با نگارش نامه‌اي، رسما از موفقیت‌هاي این گروه تقدیر کرد. بـه این ترتیب کاملاً طبیعی بنظر می رسد کـه این محوبیت چشم مجله تایم را نیز گرفته باشد و شاهد حضور نام گروه بی. تی. اس در بین برترین چهره‌هاي سال ۲۰۱۹ باشیم.

 

بری لارسون

بری لارسون «BRIE LARSON» ممکن اسـت نسبت بـه دیگر هنرپیشه‌هایي زنی کـه جایزه‌هاي مهمی مانند اسکار یا گلدن گلوب را ازآن خود کرده‌اند، سن و سال زیادی نداشته باشد، اما همان‌گونه کـه حتما میدانید سن و سال تنها شماره و رقم اسـت و بری ثابت کرده کـه در سن کم نیز می توان معتبرترین جایزه‌هاي دنیای سینما را ازآن خود کرد.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

برای اثبات شایستگی حضور نام بری لارسون در فهرست برترین چهره‌هاي ۲۰۱۹ مجله تایم کافی اسـت بـه جایزه اسکار او برای بازی در فیلم «اتاق» «Room»، اشاره کنیم. بازی چشمگیر بری لارسون دراین فیلم باعث شد تا درکنار جایزه اسکار، جایزه‌هاي گلدن گلوب و بفتا را نیز ازآن خود کند. جالب اسـت بدانید داستان حضور بری لارسون در جلوی دوربین بـه سالها پیش باز میگردد.

 

نخستین هنرنمایی او مربوط بـه بازی دریک مجموعه کمدی درسال ۱۹۹۸ اسـت. درسال ۲۰۰۱ نیز بری لارسون در سریال کمدی «بزرگ کردن بابا» ایفای نقش کرد، او در آن زمان تنها ۱۲ سال سن داشت. ستاره بری لارسون با بازی در فیلم «اسکات پیلگریم در برابر دنیا» «Scott Pilgrim vs. the World»، محصول سال ۲۰۱۰، درخشید و تا کنون نزدیک بـه ۲۰ اثر بلند سینمایی را در کارنامه بری لارسون شاهد هستیم.

 

چیپ و جوانا کتاب گینس

چیپ و جوانا رکورد هـای گینس برای حضور در برنامه تلویزیونی Fixer Upper، شهرت زیادی بـه دست آوردند، این برنامه بـه تغییر دکوراسیون و طراحی منزل اشاره میکند و از آنجایی کـه بـه سبک سریال‌هاي واقع‌گرایانه «Reality TV»، ساخته شده، جذابیت زیادی برای مخاطب دارد و پخش آن از سال ۲۰۱۳ شروع شد و آخرین قسمت از فصل پنجم این برنامه را درسال ۲۰۱۸ شاهد بودیم.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

جوانا کتاب گینس متولد تگزاس کشور آمریکا اسـت و مادرش ریشه‌اي ژاپنی دارد، پدر نیز از تبار آلمانی و لبانی اسـت ودر سال ۲۰۰۳ با چیپ رکورد هـای گینس ازدواج کرد. ماحصل این ازدواج ۵ فرزند اسـت و مدتی اسـت کـه فروشگاه آنلاینی با نام مگنولیا رابه راه انداخته‌اند، دراین فروشگاه خدمات دکوراسیون منزل بـه مشتریان ارائه می شود.

 

چیپ و جوانا کتاب گینس علاقه زیادی با ایجاد تغییر در سبک زندگی مردم و هم چنین آسان‌تر کردن زندگی از طریق چیدمان و دکوراسیون منزل دارند ودر یکی از قسمت‌هاي برنامه Fixer Upper نیز این دو طراح، تمامی قسمت‌هاي منزلی کـه دو کودک با صندلی‌چرخ‌دار در آن سکونت داشتند را برای دسترسی آسان این کودک‌ها با چیدمانی جدید مرتب کردند تا بچه‌ها از روی صندلی چرخ‌دار، مشکلی با تعامل با لوازم منزل نداشته باشند.

 

آریانا گرانده

آریانا گرانده بوترا «Ariana Grande Butera»، کـه در صحنه‌هاي موسیقی او رابا نام آریانا گرانده می‌شناسیم، وقتی تنها ۱۴ سال داشت، درسال ۲۰۰۸ نخستین نمایش خودرا در تئاتر برادوی اجرا کرد، پس از اجرای موفق این نقش، بـه او برای بازی در مجموعه تلویزیونی «ویکتوریوس» «Victorious»، پیشنهاد شد.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

مدتی بعد نیز بـه دنیای موسیقی راه پیدا کرد و این روز‌ها بـه یکی از پرطرفدارترین سلبریتی‌ها در شبکه‌هاي اجتماعی با ۱۵۲ میلیون دنبال‌کننده، تبدیل شده اسـت. آریانا گرانده کـه از سمت مادر، تباری ایتالیایی دارد، درکنار تحصیل، بـه اجرای موسیقی نیز می‌پرداخت و نخستین آلبوم او درسال ۲۰۱۳ منتشر شد و این آلبوم در رتبه اول ترانه‌هاي پرفروش ایالات امریکا قرار گرفت.

 

دومین آلبوم آریانا گرانده درسال ۲۰۱۴ منتشر شد و این آلبوم نیز صدر جدول ترانه‌هاي موسیقی کشور آمریکا را تصاحب کرد. آریانا کـه تنها ۲۵ سال دارد، افتخار‌هاي زیادی در دنیای موسیقی را ازآن خود کرده و انتخاب او از جانب مجله تایم درسال ۲۰۱۹ نیز از آینده‌اي درخشان‌تر برای آریانا گرانده خبر می دهد.

 

ماهرشالا علی

ماهرشالا از سال ۲۰۰۱ حضوری فعال در هالیوود داشت و زحمات او دست آخر نتیجه داد و نقش‌چشمگیر او در فیلم «مهتاب»، محصول ۲۰۱۶، جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد را برای ماهرشالا علی بـه دنبال داشت. خوشبختانه بخت با ماهرشالا یار بودو برای بازی در فیلم «کتاب سبز»، محصول ۲۰۱۸ نیز توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد را ازآن خود کند.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

جالب اسـت بدانید ماهرشالا علی ابتدا مسیحی بود، اما درسال ۱۹۹۹ بـه دین اسلام گروید، جالب‌تر این کـه او نخستین هنرپیشه مسلمان سیاه‌پوستی اسـت کـه اسکار را ازآن خود کرده اسـت. ماهرشالا ازآن دسته سلبریتی‌هایي اسـت کـه در برابر ستم دولت ایالات امریکا ساکت ننشسته و از هر فرصتی برای گله‌گذاری از عملکرد ایالات امریکا در مقابل مسلمان‌ها استفاده می کند.

 

ماهرشالا علی کـه بازی اخیر او در سومین فصل از سریال «گارآگاهان حقیقی» «True Detective» نیز نقد‌هاي بسیار مثبتی دریافت کرده اسـت دستی در موسیقی نیز دارد ودر سال ۲۰۰۷ شاهد انتشار آلبومی از جانب او بودیم. ماهرشالا درحدود ۴۰ اثر بلند سینمایی و تلویزیونی در کارنامه‌اش دارد و با توجه بـه موفقیت‌هایي کـه در چند سال اخیر بدست آورده، امیدواریم درسال‌هاي آتی نیز بیشتر از این هنرپیشه مسلمان بشنویم.

 

گلن کلوز

گلن کروز ازآن دسته هنرپیشه‌هایي پرتلاشی اسـت کـه ۳۴ اثر سینمایی و تلویزیونی را در کارنامه‌اش شاهد هستیم و باتوجه بـه این کـه بیشتر از ۷۰ سال سن دارد، هنوز هم زیبارو و پرکار اسـت. گلن کلوز سه بار جایزه گلدن گلاب را ازآن خود کرده و ۷ بار هم نامزد جایزه اسکار شده، اما تا کنون افتخار دریافت این جایزه را نداشته اسـت. گلن کار حرفه‌اي خودرا از سال ۱۹۷۴ ودر صحنه‌هاي تئاتر شروع کرد.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

او مدتی بعد نیز راهی سینما شد، این بازیگر کهنه‌کار کـه تا کنون ۳ بار ازدواج کرده و هر ۳ ازدواج او نیز بـه جدایی ختم شده اند، یک دختر دارد کـه دخترش نیز مشغول بـه حرفه بازیگری اسـت. گلن کلوز درکنار بازیگری، علاقه زیادی بـه تجارت دارد و همین امر باعث شده تا شاهد فعالیت‌هاي مختلف اقتصادی از جانب او باشیم کـه دراین زمینه می توان بـه شرکت فیلمسازی تریلیوم پروداکشنز «Trilium Productions» اشاره کرد.

 

درکنار تمامی این موارد، گلن کلوز بـه‌عنوان سلبریتی شناخته میشود کـه فعالیت‌هاي مهمی در امور خیریه نیز دارد و یکی از طرفداران سرسخت سلامت حیوانات و محیط‌زیست اسـت. با توجه بـه سن و سالی کـه گلن کلوز دارد بعید میدانیم در آینده بختی برای تصاحب اسکار پیدا کند و چـه بسا حضور وی در فهرست ۱۰۰ شخصیت برتر سال ۲۰۱۹ یکی از آخرین دستاورد‌هاي این بازیگر کهنه‌کار هالیوودی باشد.

 


 

اسطوره‌ های جهان در سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله تایم

 

مجله تایم سالانه برترین چهره‌هاي سال را انتخاب میکند ودر سال ۲۰۱۹ نیز شاهد فهرستی از چهره‌هاي برتر این سال هستیم. این فهرست، چهره‌هاي منتخب را در دسته‌بندی‌هاي متفاوتی معرفی کرده اسـت ودر این قسمت میخواهیم باهم نگاهی بـه دسته‌بندی اسطوره‌هاي جهان درسال ۲۰۱۹ از دید مجله تایم داشته باشیم.

 

محمد صلاح

فوتبال دوست‌ها بـه احتمال زیاد محمد صلاح را می‌شناسند. او کـه ۲۶ سال سن دارد برای تیم ملی فوتبال مصر توپ میزند و تا کنون ۵۷ بازی ملی برای مصر انجم داده و ۳۳ گل نیز زده اسـت. این فوتبالیست خوش‌آتیه چهره‌اي بسیار محبوب در بین فوتبا‌ل‌دوستان مصری اسـت چرا کـه در بازی‌هاي مقدماتی در دقیقه ۹۵ توانست یک ضربه پنالتی را گل کند و تیم مصر را پس از ۲۸ سال روانه جام‌جهانی نماید.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

محمد صلاح فوتبال حرفه‌اي رابا حضور دریک تیم مصری شروع کرد و پس از مدتی نگاه کارشناسان بین‌ المللی فوتبال را جلب کرد ودر سال ۲۰۱۲ راهی تیم بازل سوئیس شد و پس از یک هفته بازی دراین تیم نخستین گلش را زد تا ثابت کند کـه در قد و قواره‌هاي فوتبالیست‌هاي جهانی اسـت.

 

مدتی بعد نیز محمد صلاح بامبلغی حدود ۱۱ میلیون پوند راهی باشگاه چلسی شد تا افتخاری دیگر را برای فوتبال‌دوست‌هاي مصری بـه ارمغان بیاورد و نخستین فوتبالیست مصری باشد کـه بـه یک باشگاه معتبر انگلیسی راه پیدا کرده اسـت. بازی درخشان او در تیم چلسی باعث شد تا پای محمد صلاح بـه فوتبال ایتالیا باز شود و مدتی در تیم رم بازی کند، در نهایت نیز با قراردادی ۴۵ میلیون یورویی بـه تیم لیورپول پیوست.

 

لبران جیمز

اگر نگاهی بـه فهرست بهترین بسکتبالیست‌هاي دنیا بیاندازید بی شک چشم شـما بنام لبران جیمز روشن خواهد شد، کارشناسان زیادی او را یکی از ۵ بسکتبالیست برتر تمام تاریخ این ورزش میدانند و با یکی از پرافتخارترین بسکتبالیست‌هاي دنیا طرف هستیم کـه بسکتبال را از دبیرستان شروع کرد ودر همان ابتدای کار، کارشناسان پی بـه استعداد او بردند.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

همین استعداد باعث شد تا درسال ۲۰۰۳، لبران جیمز راهی تیم کلیولند کاوالیرز «Cleveland Cavaliers» بپیوندد، بازی چشمگیر او دراین تیم باعث شد تا بـه مدت دو سال پشت‌سر هم بهترین بازیگر لیگ حرفه‌اي بسکتبال ایالات امریکا شود. لبران جیمز در فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ تیم کلیولند کاوالیرز رابه مقصد لس‌آنجلس لیکرز ترک گفت و برای بازی دراین تیم چیزی نزدیک بـه ۱۵۴ میلیون دلار دست مزد گرفت.

 

جالب اسـت بدانید لبران جیمز درکنار این کـه یک بسکتبالیست حرفه‌اي اسـت، علاقه زیادی بـه فوتبال نیز دارد و با کمک ثروت هنگفت‌اش درسال ۲۰۱۱ قسمتی از سهام باشگاه لیورپول انگلیس را خریداری کرد. لبران جیمز ورزشکار خانواده‌داری اسـت و با ساوانا برانسون، کـه از دبیرستان عاشق او بود درسال ۲۰۱۳ ازدواج کرد. او از ساوانا دو پسر و یک دختر دارد و درآمد‌هاي هنگفتی نیز از تبلیغات برای برند نایکی بدست می‌آود.

 

جنیفر هایمن

جنیفر هایمن «JENNIFER HYMAN»، تحصیل‌کرده هاروارد اسـت و همان‌گونه کـه از تحصیل‌کرده‌هاي این دانشگاه معتبر انتظار داریم موفقیت‌هاي زیادی در دنیای مد و پوشاک بدست آورده اسـت. او مجموعه‌اي با نام «رِنت دِ ران‌وِي» «Rent The Runway»، را راه‌اندازی کرده ودر این مجموعه پوشاک و لباس‌هاي شیک و گران‌قیمتی را از ۵۰۰ برند معتبر دنیا بـه بانوان اجاره می دهد.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

این مجموعه پوشاک چیزی نزدیک بـه ۸ میلیون مشترک دارد ودر حال حاضر ۱۲۰۰ نفر دراین کلکسیون زیر نظر جنیفر هایمن مشغول بکار هستند. جنیفر یکی از اعضای هیئت مدیره برند «استه لادور» «The Estée Lauder» اسـت و تلاش‌هاي زیادی برای افزایش فرصت‌هاي شغلی جهت بانوان انجام داده اسـت.

 

گیل کینگ

گیل کینگ «GAYLE KING»، روزنامه‌نگار خستگی ناپذیری اسـت کـه سالها اسـت در رسانه‌هاي خبری کشور آمریکا حضور دارد. او یکی از مجری‌هاي اصلی شبکه سی. بی. اس بـه‌حساب می آید و از سال ۲۰۱۲ تا کنون مجری‌گری برنامه خبر صبحگاهی سی. بی. اس را برعهده دارد؛ و او هم چنین برای مجله‌هاي معتبری مانند «مجله اپرا» نیز مقاله می‌نوسید.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

گیل کینگ درسال ۱۹۵۴ در ایالت مریلند بـه‌دنیا آمد بدلیل شغل پدرش، چندین سال از دوران کودکی خودرا در ترکیه گذراند. او درنهایت بـه ایالات امریکا بازگشت ودر سال ۱۹۷۶ از دانشگاه مریلند در دورشته روانشناسی و جامعه‌شناسی فارغ التحصیل شد. جالب اسـت بدانید اپرا وینفری نیز یکی از طرفداران پر و پا قرص گیل کینگ اسـت و او را مادری قلمداد می کند کـه وی هرگز نداشته اسـت.

 

نام این خبرنگار و مجری باسابقه درسال ۲۰۱۸ بـه تالار مشاهیر شبکه‌هاي کابلی و ماهواره‌اي ایالات امریکا اضافه شد و بـه‌عنوان خبرنگار خویشتن‌داری شناخته می شود کـه در لحظه‌هاي حساس بازرسی خودش را از دست نمی دهد و همین قضیه نیز باعث شده تا گزارش‌هاي خبری با چهره‌هاي سرشناسی را از گیل کینگ شاهد باشیم.

 

مارک زاکربرگ

زاکربرگ بـه‌رغم این کـه تنها ۳۴ سال سن دارد با انتخاب از جانب مجله تایم غریبه نیست ودر سال ۲۰۱۰ نیز مجله تایم او را شخص‌سال اعلام کرد. مرد شماره یک فیس‌بوک یکیدیگر از نخبگان دانشگاه هاروارد اسـت کـه در دوران دانشجویی بـه همراه چند دانشجوی جوان دیگر، فیس‌بوک را راه‌اندازی کردند و درآمدی کـه فیس‌بوک برای زاکربرگ جوان بـه ارمغان آورده او رابه یکی از جوان ترین میلیارد‌هاي دنیا تبدیل کرده اسـت.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

قضیه راه‌اندازی فیس‌بوک از این قرار بود کـه درسال ۲۰۰۴ زاکربرگ بـه همراه اندرو مک‌کالوم، داستین موسکاویتز و ادواردو ساوین کـه دانشجو‌هاي هم‌اتاقی زاکربرگ بودند بـه این فکر افتادند تا شبکه‌اي برای ارتباط میان دانشجویان در دانشگاه هاروارد راه‌اندازی کنند، این ایده بـه سرعت طرفدار پیدا کرد ودر سال ۲۰۱۲ کاربران فیس‌بوک از مرز یک میلیارد نفر عبور کرد.

 

تایگر وودز

دراین قسمت از فهرست برترین اسطوره‌هاي ۲۰۱۹ از نگاه مجله تایم بـه بهترین گلف‌باز تاریخ رسیدیم. تایگر وودز کـه زندگی شخصی او حاشیه‌هاي زیادی داشته اسـت در سن و سال جوانی و زمانی کـه تنها ۲۰ سال بیشتر نداشت استعداد خودش در گلف رابه اهالی این ورزش ثابت کرد.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

جالب اسـت بدانید تایگر وودز بـه اندازه‌اي خوب گلف بازی میکرد کـه کارشناسان ورزشی مدعی بودند بازی خوب و بی‌نقص او باعث شده تا حریفان حرفی برای گفتن در برابر تایگر وودز نداشته باشند و عملاً رقابت با تایگر، بـه رقابتی یک طرف و بی‌روح تبدیل شود کـه مشخص اسـت برنده این رقابت تایگر وودز خواهد بود.

 

در دهه گذشته کسی نبود کـه بتواند رقیب تایگر وودز در میادین گلف شود، اما پیشرفت حرفه‌اي او از سال‌هاي ۲۰۰۹ بـه بعد روبه کاهش گذاشت و تایگر وودز دیگر آن تایگر وودز گذشته نبود. با این حال بازهم باید اعتراف کرد کـه نام تایگر وودز، نامی نیست کـه بـه این اسانی از تاریخ گلف حرفه‌اي پاک شود.

 

جین گنگ

جین «JEANNE GANG» زاده سال ۱۹۶۴ اسـت و یکی برترین مهندسین معمار جهان بـه‌حساب می آید، او کـه درسال ۱۹۹۷ مجموعه طراحی ساختمان «استودیو گنگ» را بنا کرده اسـت بیشتر بدلیل ساخت برج ۸۲ «آکوا» شناخته میشود. جین گنگ کـه از نوجوانی بـه مهندسی ساختمان علاقه داشت از مدرسه ساختمان‌سازی هاروارد درسال ۱۹۹۳ فارغ التحصیل شد و اکنون نیز دراین مدرسه کرسی استادی دارد.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

این مهندس طراح خوش‌سلیقه نزدیک بـه ۲۰ ساختمان بسیار مشهور را در قسمت‌هاي مختلف دنیا طراحی کرده و جایزه‌هاي معتبری نیز در دنیای ساختمان‌سازی را در اختیار دارد. همان‌گونه کـه اشاره شد، مهمترین ساختمان جین گنگ، برج «آکوا» بـه‌حساب می آید، این برج، بلندترین برج دنیا اسـت کـه طراحی آنرا یک مهندس زن انجام داده و جین گنگ قرار اسـت بـه زودی برج «ویستا» را نیز بـه اتمام برساند.

 

باب ایگر

اگر بـه کارتون علاقه داشته باشید احتمالاً نام باب ایگر «BOB IGER»، بـه گوش شـما خورده اسـت، وی مدیرعامل والت‌دیزنی اسـت و یکی از اعضای مهم هیئت مدیره اپل بـه‌حساب می آید. باب ایگر «BOB IGER» کار خودرا درسال ۱۹۷۲ با حضور دریک برنامه‌تلویزیونی شروع کرد، او در ابتدا بـه مجری‌گری علاقه زیادی داشت و مدتی نیز وضعیت هوا را گزارش می‌داد.

برترین چهره های سال 2019 | از امیلیا کلارک تا محمد صلاح

اما روزگار برنامه‌ هاي مهم‌ تری برای باب ایگر در سر داشت و همین امر نیز باعث شد تا در نهایت پله‌ هاي موفقیت را پشت‌ سر بگذارد و بـه یکی از مهم ترین مدیران رسانه‌ اي دنیا تبدیل شود. نام باب ایگر درسال 2015بـه تالار مشاهیر شبکه‌ هاي کابلی و ماهواره‌ اي اضافه شد و با فوق ستاره‌ اي طرف هستیم کـه بـه‌تن‌هایي توانست درسال 2018 چیزی نزدیک بـه 65.6 میلیون دلار درآمد در شرکت دیزنی درآمد داشته باشد.