پارس ناز پورتال

برنج شیرودی بهتره یا هاشمی؟ راهنمای کامل برای تشخیص هر کدام

برنج شیرودی بهتره یا هاشمی؟ راهنمای کامل برای تشخیص هر کدام

برنج هاشمی و برنج شیرودی از محبوب‌ترین انواع برنج شمال هستند که کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند اما از نظر جزئیات کمی با هم متفاوت هستند. به طور کلی کیفیت برنج ایرانی قابل مقایسه با برنج خارجی نیست و عطر و طعم برنج‌هایی که در شمال کشور کشت می‌شوند،

 

بسیار بیشتر از انواع برنج خارجی است. اما تفاوت برنج هاشمی و برنج شیرودی چیست و چطور می‌توان برنج شیرودی گیلان و مازندران را از برنج هاشمی درجه یک تشخیص دارد؟ در این مقاله می‌توانید با تفاوت‌های این دو برنج و ویژگی‌های هر کدام به طور کامل آشنا شوید.

 

برنج شیرودی چیست؟

برنج شیرودی یکی از انواع برنج ایرانی است که در مقایسه با دیگر انواع برنج ایرانی مقاومت بالاتری در برابر آفات دارد و از طرفی نیاز به سم‌پاشی‌های مکرر ندارد. این برنج به خوبی قد می‌کشد و در مناطقی که آب و هوای نامساعدی دارند نیز قابل کشت است.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد برنج شیرودی این است که در خوشه آن مقدار برنج بیشتری وجود دارد و از همین رو کشت این برنج موجب افزایش بیشتر محصول خواهد شد. اکثر برنج‌ها از خوشه خود جدا می‌شوند و به زمین می‌ریزند، اما جالب است که برنج شیرودی به هیچ عنوان از خوشه ریزش نمی‌کند و همین موضوع نیز موجب می‌شود تا محصول نهایی نسبت به برنج‌های دیگر بیشتر باشد.

 

برنج دم سیاه شیرودی که در کشت اول برداشت می‌شود، معمولا برداشت آن 1 ماه بیشتر از برنج ‌هاشمی و طارم طول می‌کشد. کشت این برنج در اوایل فروردین انجام می‌شود و معمولا در ماه شهریور برداشت می‌شود. برنج شیرودی از ترکیب برنج خزر و طارم تهیه می‌شود.

 

برنج خزر برنجی است که هیچ عطر و بویی ندارد و حالتی گوشتی و توپر دارد و برنج طارم نیز یکی از باکیفیت‌ترین و خوش عطر و بوترین انواع برنج ایرانی است. از همین رو برنج شیرودی هم بسیار گوشتی و توپر است و هم عطر خوبی دارد.

 

برنج شیرودی به خوبی قد می‌کشد و هر دانه خام آن حدود 7/2 میلی‌متر طول دارد و بعد از پخت به حدود 12 میلی‌متر می‌رسد. این برنج به دلیل مقاومت بالا و محصول زیادی که دارد، نسبت به دیگر انواع برنج قیمت مناسب‌تری دارد و در کنار کیفیت بالای با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

 

برنج شیرودی یک برنج خوشپخت ایرانی است که به خاطر کیفیت بالا و قیمت مناسبی که دارد بسیار پرفروش است. برنج شیرودی در اصل برنج مازندران است اما امروزه در گیلان نیز کشت می‌شود و در اکثر مناطق شمالی در دسترس است.

 

برنج‌ هاشمی چیست؟

برنج‌ هاشمی چیست؟

برنج هاشمی یکی از خوش عطرترین و باکیفیت‌ترین انواع برنج گیلان است که معمولا ایرانی‌ها از آن برای مهمانی و مجالس خود استفاده می‌کنند. این برنج ماندگاری بالایی نسبت به دیگر برنج‌ها دارد و قیمت آن نیز در مقایسه با دیگر برنج‌ها بیشتر است.

 

طول برنج در حالت معمولی حدود 6 میلی‌متر است که بعد از پخت به 11 میلی‌متر می‌رسد. برنج هاشمی برای اولین بار در استان گیلان و توسط فردی به نام آقای هاشمی زاده کشف شد و از همین رو از سال 1370 به عنوان برنج هاشمی شناخته می‌شود.

 

این برنج بین تمام برنج‌های ایرانی بیشترین عطر را دارد و به عنوان خوش‌طعم‌ترین برنج ایران شناخته می‌شود. اندازه خوشه‌های برنج هاشمی بلندتر و باریک‌تر از دیگر از انواع برنج است و به خاطر ساقه‌های باریکی که دارد در مقابل نفوذ بیماری‌ها مقاوم است.

 

برنج هاشمی به هر شکلی بسیار باکیفیت است. برنج نیم دانه، برنج سرلاشه و برنج لاشه هاشمی همگی کیفیت بالایی دارند و به خاطر عطر زیادی که دارند نسبت به برنج‌های دیگر محبوب‌تر هستند.

 

جالب است بدانید که طارم هاشمی یکی از انواع برنج هاشمی است که با برنج طارم محلی ترکیب شده است و از همین رو بیشتر از برنج هاشمی معمولی قد می‌کشد. این برنج بیشتر در مازندران کشت می‌شود و به عنوان برنج طارم ندا نیز شناخته می‌شود.

 

کیفیت برنج شیرودی بهتر است یا برنج هاشمی؟

برنج هاشمی یکی از محبوب‌ترین انواع برنج در کشور است و برنج شیرودی نیز از ترکیب برنج خزر و طارم تهیه می‌شود. بهتر است بدانید که برنج شیرودی یک برنج مرغوب و باکیفیت ایرانی است که نسبت به سایر برنج‌ها قد کشی و ری بیشتری دارد.

 

اما قیمت این برنج مناسب‌تر از قیمت برنج هاشمی است و از همین رو برخی سودجویان برنج شیرودی را به جای برنج هاشمی به مشتریان عرضه می‌کنند. برنج هاشمی یکی از باکیفیت‌ترین و خوش عطرترین انواع برنج ایرانی است که از همان ابتدای کشت عطر و بوی زیادی دارد. اما برنج شیرودی معمولا با گذشت زمان جا می‌افتد و معطر می‌شود و ممکن است در ابتدای برداشت عطر زیادی نداشته باشد.

 

یکی دیگر از تفاوت‌های برنج شیرودی و برنج هاشمی این است که برنج شیرودی درست بعد از کشت نیز به خوبی قد می‌کشد و دون دون می‌شود. اما برنج هاشمی باید مدتی بماند و کاملا خشک شود تا برنج بهتر قد بکشد. در واقع کیفیت پخت برنج چند ساله هاشمی بهتر از برنج تازه آن است.

 

برخی از بومیان برای بهبود کیفیت و قد کشیدن برنج هاشمی مقداری برنج شیرودی با آن ترکیب می‌کنند تا برنج تازه آن‌ها نیز به خوبی قد بکشد. بنابراین باید بدانید که هر دو برنج کیفیت بالایی دارند و برنج شیرودی با قیمت مناسبی که دارد یکی از بهترین رقبای برنج هندی و برنج پاکستانی محسوب می‌شود.

 

که در قد کشیدن و مزه بسیار از آن‌ها باکیفیت‌تر است. مهم‌ترین تفاوت برنج ایرانی با برنج خارجی عطر، مزه و کیفیت بالای آن است و به جرات می‌توان گفت که طعم برنج‌های ایرانی به طرز شگفت انگیزی لذیذتر از برنج‌های خارجی است.

 

روش تشخیص برنج شیرودی و برنج هاشمی چگونه است؟

 

روش تشخیص برنج شیرودی و برنج هاشمی چگونه است؟

برای تشخیص برنج فجر، برنج شیرودی و هاشمی قبل از هر چیزی باید به شکل دانه‌های برنج توجه کنید. برنج فجر قدی کشیده‌تر با نوکی تیزتر نسبت به برنج‌های دیگر دارد. برنج شیرودی قد کشیده و نوک گردی دارد و انتهای آن معمولا خیلی تیز نیست.در حالی که برنج هاشمی کمی کوتاه قدتر از برنج شیرودی است و در قسمت پایین، برنج کمی نوک‌تیزتر به نظر می‌رسد.

 

معمولا کیفیت پخت برنج شیرودی و برنج هاشمی تفاوت چندانی با هم ندارد، اما در صورتی که هر دو برنج تازه باشند، عطر برنج شیرودی کمتر از برنج هاشمی خواهد بود اما این برنج بعد از پخت در مرحله اول بهتر قد می‌کشد. در مقابل برنج هاشمی تازه قد کمتری می‌کشد و بسیار خوش عطرتر از برنج شیرودی است.

 

آیا روش پخت برنج شیرودی و برنج هاشمی متفاوت است؟

 

به طور کلی روش پخت اکثر برنج‌های ایرانی شبیه به هم است و شما می‌توانید این برنج‌ها را به صورت کته یا آبکش آماده کنید. یکی از نکاتی که باید در زمان تهیه برنج ایرانی به آن توجه کنید، اضافه کردن انواع روغن مایع پخت و پز  به آن است که موجب دانه دانه شدن و پخت بهتر برنج می‌شود.