پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا 

بنتلی بعنوان یکی از لوکس ترین و گرانترین خودرو های جهان شناخته میشود که تمام جهان نام این برند با ارزش را می شناسند.بنتلی خودروساز لوکس انگلیسی درسال 1919 توسط «Walter Owen Bentley» تاسیس شد. این کمپانی چند ماه بعد با نام بنتلی به ثبت رسید و همان سال در نمایشگاه لندن شرکت کرد

 

و یک نمونه کانسپت رابه نمایش گذاشت. از 1919 تا 1931 بنتلی تحت مالکیت شخصی به فعالیتش ادامه داد. درسال 1931 مشکلات مالی گریبانگیر بنتلی شد و کمپانی رولزرویس- لیمیتد این شرکت را خریداری کرد. نکته اي که دراین خرید وجوددارد، این است که تا بسته شدن نهایی این قرارداد هیچکس نمیدانست

 

رولز رویس تحت نام «British Central Equitable Trust» بنتلی را خریداری کرده است، حتی شخص والتر ینتلی نیز بعد از امضای نهایی قرارداد متوجه این امر شد که از سمت خود کناره گیری کرد. در دهه هاي 70 و 80 کارخانه مادر «رولزرویس» نیز دچار مسائل مختلفی شد ودر نهایت نتوانست مالکیت بنتلی را حفظ کند و شرکت ویکرز پی ال سی بنتلی را خریداری کرد.

 

ویکرز بار دیگر خودرو های اسپرت بنتلی رابه جاده ها برگرداند و نام رولز رویس را از روی محصولات این کمپانی حذف کرد، اما این پایان ماجرا نبود و بنتلی بازهم دست به دست شد و سرانجام درسال 1998 توسط فولکس واگن به مبلغ 430 میلیون پوند خریداری شد. درسال 1925 کاپیتان وولف برناتو، خلبان و اتومبیلران انگلیسی بعنوان نخستین فرد معروف

 

و یکی از پشتیبانان کمپانی نخستین بنتلی خود راکه یک بنتلی 3 لیتری بود به قیمت 130 دلار خریداری کرد و سال بعد در مسابقات 24 ساعته لمان برنده شد. در ادامه 15 نکته که احتمالا در مورد بنتلی نمی‌دانستید رابه شما معرفی میکنیم.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا1. لوگوی بنتلی با تغییر رده کلاس، تغییر می‌کند. بنتلی بعلت این‌که سودجویان و متقلبان نتوانند از روی لوگو و حتی خودرو های این شرکت کپی برداری کنند، یک نکته ریز را درون لوگوی خود قرار داده است. این نکته مربوط به تعداد پرهای بال لوگو می‌شود که در کلاس کلاسیک لوکس 13 شماره پر در سمت چپ و 14 شماره پر در سمت راست، در خودرو های اسپرت کلاسیک 10 شماره در سمت چپ و 11 شماره در سمت راست ودر خودرو های امروزی 10 شماره در هردو سمت وجوددارد.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا2. بنتلی یکی از طولانی ترین زمان ها را برای تولید یک ماشین لوکس در اختیار دارد که نشان دهنده آن است که بنتلی به کیفیت محصولات خود اهمیت میدهد و خود کمپانی نیز به این امر افتخار میکند. بطور مثال، برای دوخت چرم دور فرمان یک بنتلی مولسان 5 ساعت زمان نیاز است

 

و یا برای تکمیل تودوزی چرم داخل کابین کانتیننتال جی تی 620 دوخت و 25 ساعت زمان صرف میشود. 399 ساعت زمان برای تکمیل یک دستگاه مولسان، 130 ساعت برای ساخت فلایینگ اسپر و 104 ساعت نیز برای کانتیننتال جی تی زمان صرف می‌شود.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

3. از اول ماه فوریه تا پایان ماه مارس ینتلی در هلسینکی فنلاند یک تور 4 روزه برگزار میکند. این تور با هدف آموزش رانندگی با بنتلی 12 سیلندر 616 اسب بخاری روی برف و یخ و شرایط سخت زمستانی استارت زده می‌شود و هزینه اي 13600 دلاری رابه همراه دارد که شامل بیمه سفر، هزینه معاشرت بین هلسینکی و محل سکونت در Chalet Iruka Peak با جت شخصی و استفاده از تمامی امکانات محل سکونت میشود.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

4. بنتلی رکورد سرعت روی یخ رابا لاستیک هاي معمولی در اختیار دارد. درسال 2011 بنتلی با یک مدل کانتیننتال سوپراسپرت کانورتیبل با رانندگی قهرمان 4 دوره مسابقات رالی جواه کانکشن توانست به رکورد 330 کیلومتر بر ساعت روی دریای بالتیک در فنلاند دست پیدا کند.

 

این راننده درسال 2007 نیز همراه با یک کانتیننتال جی تی به رکورد سرعت روی یخ دست پیدا کرده بود که درسال 2011 آنرا شکست. بنتلی پس از این اتفاق تعداد محدودی بنتلی کانتیننتال رابا پسوند ISR «Ice Speed Record» به فروش رساند.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

5. شرکت ساعت سازی بریتلینگ به مناسبت ثبت رکورد سرعت روی یخ توسط بنتلی ISR یک ساعت خاص با ترکیب رنگ بنتلی تولید کرد. بنتلی فقط تعداد 100 دستگاه از ISR تولید کرد و به هر خریدار یک ساعت برایتلینگ نیز هدیه می داد. این ساعت از جنس تیتانیوم ساخته شده و دارای یک جعبه فیبر کربنی با پلاک مخصوص به خودش بود.

 

6. درسال 1931 و با ورشکستگی بنتلی، رولزرویس اقدام به خرید مخفیانه بنتلی کرد. رولزرویس با استفاده از یک شرکت واسطه این کمپانی را تحت مالکیت خود درآورد و تا پایان این پروسه هویت خودرا فاش نکرد. مالک بنتلی پس از متوجه شدن این اتفاق استعفا کرد و از کمپانی خود کنار رفت. تا سال 2004 تمامی بنتلی ها با شاسی و موتور رولزرویس تولید می‌شدند.

 

7. بنتلی برای صرفه جویی در انرژی تعداد 20 هزار پنل خورشیدی را روی سقف کارخانه خود نصب کرده است. این شرکت بزرگترین استفاده کننده از پنل خورشیدی در انگلستان محسوب میشود. تولید انرژی و برق این پنل ها به قدری زیاد است که میتواند به 1200 خانه، بیش از یکسال برق رسانی کند.

 

8. بنتلی سابقه حضور در رقابت هاي 24 ساعته لمان را از ابتدای تاسیس دارد. این کمپانی درسال هاي 1924، 1927، 1928، 1929 و 1930 قهرمان این رقابت شده است. بعد از 1930 بنتلی تصمیم گرفت که دیگر دراین مسابقات شرکت نکند چون به اندازه کافی قهرمانی و تجربه به دست آورده است. پس از 73 سال بنتلی با مدل Speed 8 پا به این رقابت ها گذاشت تا یکی از طولانی ترین وقفه ها را در تاریخ این مسابقات به ثبت برساند.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا9. گرانقیمت ترین بنتلی فروخته شده در حراجی یک دستگاه بنتلی Bentley 41/2 Litre Lemans Sport Bobtali سال 1928 بود که در مسابقات لمان سال 1929 به مقام سوم رسید. این بنتلی تنها نمونه سالم مدل 4.5 لیتر لمان باب تیل است که درسال 2012 در حراجی پبل بیچ با قیمت 6 میلیون و 50 هزار دلار «معادل 25 میلیارد تومان» فروخته شد.

 

10. درسال 2015، Floyd Myweather قهرمان مبارزه آزاد برای تولد Isaiah Thomas که در فصل نقل و انتقالات NBA از تیم بوستون سلتیک به کلیلوند کولییرز پیوسته بود، یک بنتلی 200 هزار دلاری کادو گرفت. این دو از سال 2010 و توسط یک دوست مشترک با یک دیگر دوست شدند و طی این مدت به گفته Thomas کادوهای تعداد زیادی از Myweather دریافت کرده اما این یکی از دیگر کادوها باارزش تر و باورنکردنی بوده است.

 

11. بنتلی به هر خریدار یک آلبوم عکس می‌دهد که در آن میتواند تصاویر مراحل ساخت ماشین خودرا از صفر تا 100 تماشا کند. همچنین یک کتاب دیگر نیز به خریدار هدیه داده می‌شود که می‌تواند از روی آن کارکرد قطعات و نحوه تعمیرات آنرا مشاهده و یا برای حل مشکل ازآن استفاده کند. بنتلی برای این‌که خدمات پس از فروش خوبی رابه خریدار ارائه کند، برای حل مشکل به وجود آمده یک مهندس فنی را برای کمک در هر نقطه از جهان اعزام میکند.

 

12. بنتلی خط تولید مبلمان و وسایل تزیینی خانه مخصوص به خودرا دارد. بنتلی به کمک یک شرکت دیزاین مبلمان در ایتالیا به تولید مبلمان و وسایل تزیینی با برند خود میپردازد که متریال و طرح آن شبیه به فضای داخلی محصولاتش است. همچنین بنتلی اکسسوری هاي دیگری را نیز مانند عطر، عینک آفتابی، کیف، وسایل گلف، خودکار و خودنویس تولید می‌کند.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

13. ملکه الیزابت نخستین نفری بود که بعد از سوار شدن بر نمونه پروتوتایپ بنتایگا تقاضای یک نمونه ازآن رابه بنتلی ارائه داد. بنتلی یکی از قویترین و لوکس ترین شاسی بلندهای تاریخ را تولید می‌کند. الان ملکه از این اتومبیل برای رفتن به شکار و یا گردش هاي بیرون از شهر استفاده می‌کند.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

14. بنتلی درسال 2017 برنامه اي را ترتیب داد که مشتریان بتوانند در تعطیلات خود از بنتلی استفاده کنند. این برنامه برای خریداران بنتلی است که می‌توانند یک مدل دیگر از بنتلی را در حین مسافرت و یا کار تست کنند تا شاید برای خرید آن مدل نیز ترغیب شدند.

همه چیز درباره بنتلی خودرو اشراف زاده بریتانیا

15. بنتلی برای مشتریان خود به صورت سفارشی نیز اتومبیل تولید می‌کند؛ بطور مثال برای شکیل اونیل، ستاره NBA، یک لوگوی سوپرمن روی جلوپنجره طراحی کرده؛ برای یک میلیاردر ژاپنی یک دستگاه کاریوکی تعبیه کرده و برای ملکه انگلستان نیز تغییراتی در لیموزین تشریفاتی آن انجام داده است که بتواند تمام قد در ماشین خود بایستد. همچنین برای رالف لورن، یک اتومبیل تمام کروم با رنگ مشکی ساخته است.