پارس ناز پورتال

بهترین ارائه دهندگان لمینت دندان در ایران + قیمت لمینت دندان

بهترین ارائه دهندگان لمینت دندان در ایران + قیمت لمینت دندان

دندانپزشکی زیبایی فقط برای سفیدکردن دندان‌های شما نیست؛ این روش، قرن‌ها است وجود دارد. در عصر قدیم و در میان مصریان برای ساخت تاج دندان طلا به‌ کار گرفته می‌شد. در قرون‌وسطی از دندان‌های جسد به‌عنوان ایمپلنت استفاده می‌کردند.

 

امروزه بر همگان اهمیت دندانپزشکی زیبایی روشن شده است. یکی از روش‌های زیبایی که اعتمادبه‌نفس افراد را باز می‌گرداند و زندگی آنها را به سمت بهتری تغییر می‌دهد لمینت دندان محسوب می‌شود. بررسی قیمت لمینت دندان از این لحاظ مفید خواهد بود.

 

لمینت دندان چگونه ایجاد می‌شود؟

عدم اعتمادبه‌نفس در لبخند روی تمام جنبه‌های دیگر زندگی شما تاثیر می‌گذارد. لمینت دندان یک راه‌حل ساده است که می‌تواند کمک کند تا شما باید به ‌‍طور منظم با دوستان و خانواده بخندید. اگر به لبخند خود اطمینان ندارید، این راه‌حل زندگی شما را به سمت بهترشدن تغییر خواهد داد. قبل از بررسی قیمت لمینت دندان بیایید بدانیم لمینت چیست.

 

لمینت‌های دندان مشابه روکش‌ها هستند. آنها از یک ماده نازک و سفارشی تشکیل شده‌اند که بر روی سطح یک واحد دندان یا تمام دندان‌های شما قرار می‌گیرد تا ظاهر را بهبود بخشد. روش لمینت برای بیمار کم تهاجمی و راهی عالی برای ایجاد یک لبخند عالی محسوب می‌شود.

 

لمینت‌های دندان با روکش‌ها به اشتباه یکی تصور می‌شوند؛ زیرا هر دو یک مشکل را حل می‌کنند. تفاوت اصلی زمانی رخ می‌دهد که دقیقا به آنچه روی دندان‌ها قرار می‌گیرد نگاه کنید.

 

لمینت به‌عنوان ماده نازکی محسوب می‌شود که روی دندان‌های موجود قرار می‌گیرد. اما ونیر کامپوزیت‌ها پوسته‌هایی به رنگ دندان هستند که در اطراف دندان قرار می‌گیرند. هر دوی آن‌ها به روش‌های مختلف، دندان‌های آسیب‌دیده را ترمیم خواهند کرد.

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

انواع لمینت‌های دندان به‌طورکلی از نظر نوع جنس به دودسته لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت تقسیم می‌شوند که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. به‌عنوان‌مثال لمینت سرامیکی از سرامیک یا به‌اصطلاح چینی ساخته می‌شود و نیاز به نصب روی دندان‌های طبیعی دارد.

 

این دو نوع از نظر قیمت لمینت دندان نیز متفاوت هستند به‌طوری‌که می‌توانید با مشورت با دندانپزشک خود، وضعیت دندان‌ها و بودجه موردنظر، روش لمینت مناسب را برگزینید.

 

لمینت دندان سرامیکی

لمینت‌های سرامیکی که روکش‌های چینی نیز نامیده می‌شوند، یک پوشش سرامیکی نازک با قطر کم (تقریبا 5 تا 6 میلی‌متر) هستند. لمینت سرامیکی باتوجه‌به قالب دندان‌های بیمار در لابراتوار ساخته می‌شود و پس از برش دندان توسط دندانپزشک، به کمک مواد مخصوص روی دندان ثابت خواهد شد. قیمت لمینت دندان سرامیکی از دیگر انواع آن گران‌تر می‌شود.

 

لمینت‌های متحرک

اگر برای لمینت‌های دائمی آماده نیستید، لمینت‌های متحرک گزینه‌ای هستند که احتمال دارد برای برخی مناسب باشد. لمینت‌های دائمی نیاز به چندین ویزیت دندانپزشکی دارند و هزینه قابل‌توجهی نیز خواهند داشت. لمینت‌های متحرک از بسیاری از این موارد منفی جلوگیری به‌ عمل می‌آورند، اما بدون تایید یک متخصص دندانپزشک توصیه نمی‌شوند.

 

لمینت‌های متحرک که به آن روکش‌های چسبنده نیز می‌گویند، می‌توانند با پنهان‌کردن دندان‌های اصلی لبخندی کاملا جدید به شما هدیه کنند. این گزینه به شما امکان می‌دهد دندان‌های از دست‌ رفته، لکه‌ها، شکاف‌ها و عیوب را بپوشانید. شما این امکان را دارید تا در صورت تمایل آنها را بردارید، مانند ورزشکاری که محافظ دهان خود را بعد از بازی بیرون می‌آورد.

 

لمینت‌های متحرک در دو نوع وجود دارند

 • ست‌های پیش‌ساخته: تولیدکنندگان این مجموعه‌ها را بدون توجه به دندان‌ها یا گاز گرفتن شما ایجاد می‌کنند. اغلب ارزان‌ترین و کم‌دوام‌ترین گزینه نسبت به قیمت لمینت دندان سرامیکی است.

 

 • لمینت‌های سفارشی‌سازی شده متحرک: آزمایشگاه‌ها پس از ارسال قالب دندان‌های شما از کیت دندانپزشکی حرفه‌ای یا خانگی، این‌ لمینت‌های متحرک را می‌سازند. این نوع لمینت‌ها تناسب شخصی را ارائه می‌دهند؛ اما قیمت لمینت کردن دندان سفارشی‌سازی متحرک‌شده گران‌تر از نوع آماده آن خواهد بود.

خرید لمینت متحرک دندان

خرید لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک دندان یکی از محصولات مهم در حوزه بهداشت دهان و دندانپزشکی است که به‌عنوان یک پوشش محافظ روی سطح دندان‌ها استفاده می‌شود. این محصول اغلب از موادی مانند پلیمرهای خاص ساخته شده است که از طریق چسبندگی به سطح دندان‌ها اتصال می‌یابد.

 

یکی از مزایای اصلی استفاده از لمینت متحرک دندان، بهبود ظاهری دندان‌ها و پوشش احتمالی نقص‌ها و افتراقات در رنگ یا شکل آنها است.علاوه‌بر این، خرید لمینت متحرک دندان می‌تواند به کاهش حساسیت دندان‌ها نیز کمک کند. پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید و استفاده از این محصولات، با یک دندانپزشک مشورت کنید تا انتخاب صحیح و مطمئنی را متناسب با نیازهای خود داشته باشید.

 

قیمت لمینت دندان

قیمت‌ لمینت به چندین عامل مرتبط خواهد بود. این عوامل شامل:

 

 • نوع مواد استفاده شده در ساخت لمینت دندان می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت داشته باشد. لمینت‌های باکیفیت بالا از مواد مقاوم و بادوام ساخته شده‌اند که قیمت آنها را افزایش می‌دهد.

 

 • تعداد دندان‌هایی که نیاز به پوشش لمینت دارند نیز تعیین‌کننده قیمت است. هر چه تعداد دندان‌ها بیشتر باشد، هزینه بیشتری برای لمینت‌گذاری نیاز خواهد بود.

 

 • قیمت لمینت بسته به مکان کلینیک دندانپزشکی و نرخ‌های خدمات در آن منطقه متغیر خواهد بود.

 

 • مهارت و تخصص دندانپزشک نیز نقش مهمی در تعیین قیمت دارد. دندانپزشکان با تجربه بالا و مهارت فنی برتر می‌توانند دستمزد بیشتری برای انجام این خدمات تقاضا کنند.

 

در کل، برای تعیین قیمت لمینت دندان، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید و عوامل مختلفی که در مورد وضعیت دندان‌های شما تاثیر دارند را درنظر بگیرید.

عوارض لمینت دندان

عوارض لمینت دندان

پس از لمینت، عوارض جانبی لمینت دندان مانند حساسیت و درد پس از لمینت، جداشدن لمینت از دندان و سایر شرایطی که به مهارت دندانپزشک شما بستگی دارد، به‌وجود بیاید.

 • لمینت دندان قابلیت تعمیر ندارد و برای رفع مشکل باید تعویض شود.

 

 • پس از نصب لمینت امکان تغییر رنگ آن وجود نخواهد داشت. پس رنگ خود را با دقت برگزینید.

 

 • از لحاظ قیمت لمینت دندان یکی از گران‌ترین درمان‌های دندانی به‌شمار می‌رود.

 

 • لمینت دندان به‌دلیل تراش دندان یک روش غیرقابل‌برگشت است.

 

 • اگر به‌درستی نصب نشود، دندان‌های زیر لمینت احتمالا دچار پوسیدگی شوند.

 

جمع‌بندی

اگر تصمیم دارید لمینت دندان تهیه کنید، به یاد داشته باشید که هر کدام از انواع آن فواید منحصربه‌فرد خود را دارد. چیزی که برای یک بیمار دیگر مناسب است، شاید برای شما مناسب نباشد و این اشکالی ندارد.

 

اگر می‌خواهید لمینت‌های متحرک را مدنظر داشته باشید، حتما قبل از خرید و بررسی قیمت لمینت دندان با یک متخصص دندانپزشک مشورت کنید. همچنین می توانید به دکترتو کلینیک که در آن بهترین ارائه دهدنگان خدمات پزشکی لمینت دندان حضور دارند ، مذاجعه کنید.

 

منابع

www.newburydentalgroup.com/what-are-dental-laminates

https://www.colgate.com/en-us/oral-health/veneers/are-removable-veneers-possible