پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

بهترین ترفندها برای مراقبت از پوست و مو و ناخن ها

بهترین ترفندها برای مراقبت از پوست و مو و ناخن ها

بهترین ترفندها برای مراقبت از پوست و مو و ناخن ها 

بهترین روشها برای مراقبت از پوست مو را برای خانمها داریم که می توانید انها رابه کار گیرید و از بهترینها فایده ببرید. حفظ سلامت و زیبایی موها و پوست و ناخن‌ها، دغدغه‌ي تقریباً تمام خانم‌هاست! بر خلاف چیزی که بیشتر مردها تصور می کنند، پوست و مو و ناخن، خود بخود سالم نمی ماند و باید برای حفظ سلامت و زیبایی آنها، همیشه تلاش کرد و کارهایی انجام داد. که البته کار ساده‌اي نیست!

 

زمانی که پوست و مو و ناخن‌هاي زن ها، سالم و بی‌عیب هستند، طبق معمول مردها توجهی ندارند اما به محض این که مشکل کوچکی بروز می‌‌کند، مثلاً ناخن همسرشان می‌شکند یا لکی در پوست او بوجود می آید، ناگهان و خیلی دقیق متوجه می شوند: «خدای من، این لک چیه روی صورتت؟!»

 

اگر عادت‌هاي فعلی شما جوری است که زیبایی و سلامت شما بهترین جلوه‌ي ممکن خودرا ندارد، ما چند ترفند ساده بشما پیشنهاد میکنیم که تغییرات نسبتا قابل توجهی ایجاد خواهند کرد.

 

بلوبری بخورید

بلوبری، جادو میکند! این میوه سرشار از آنتی اکسیدان‌هایي است که از سلول‌هاي پوست و مو و ناخن در برابر آسیب‌‌هاي ناشی از رادیکال‌هاي آزاد محافظت می کنند. رادیکال‌هاي آزاد، مولکول‌هایي هستند که فقط به فکر تخریب هستند و به طرز دیوانه‌واری می‌خواهند به هدف خود که آسیب به شماست برسند! خوردن بلوبری، راهی بسیار عالی برای مبارزه با رادیکال‌هاي آزاد است. ضمنا بلوبری طعم فوق العاده‌اي هم دارد.

 

صورت خودرا بیشتر از یکبار در روز نشویید

در عصری زندگی میکنیم که نسبت به تمیزی وسواس پیدا کرده‌ایم. هر چند این عادت خوبی است اما گاهی زیاده روی می کنیم و نادانسته بخود آسیب میزنیم. طبق گفته‌ي متخصصین پوست و مو، هر چه بیشتر صورت خودرا بشویید، آسیب بیشتری به آن خواهید زد. برخلاف باور عمومی، اصلا نیازی نیست صورت خودرا بیشتر از یکبار در روز بشویید، مگر این که آکنه داشته باشید یا دچار بیماری پوستی خاصی باشید که دکتر‌تان شست و شوی بیشتر را توصیه کرده باشد.

 

بهترین زمان شست و شوی صورت، شب قبل از خواب است که آرایش باقی مانده و آلودگی‌هاي محیطی دیگر را کاملا از روی پوست‌تان پاک کنید. بنابر این دیگر نیازی نیست صبح هم یکبار دیگر صورت خودرا بشویید زیرا آلودگی روی پوست‌تان وجود ندارد!

 

پروتئین زیاد بخورید

آیا میدانستید که پوست و مو و ناخن‌هاي شما بیشتر از پروتئین ساخته شده‌اند؟ پس معلوم می شود که اگر پوست و مو و ناخن‌هاي‌تان چندان سالم بنظر نمیرسند، بهترین کار این است که پروتئین بیشتری مصرف کنید. شما میتوانید با مصرف گوشت قرمز، ماهی و مرغ، پروتئین زیادی دریافت کنید، اما تخم مرغ، شیر و غذا هاي گیاهی نیز منابع خوبی از پروتئین هستند.

 

همیشه از روغن نارگیل بکر برای مرطوب کردن استفاده کنید

حتماً شنیده‌اید که سلبریتی‌هایي مانند گوینس پالترو و اِما استون برای مرطوب کردن پوست خود از عصاره‌هاي روغنی استفاده می کنند، و روغن نارگیل، بهترین ِ آنهاست.مصرف موضعی روغن نارگیل میتواند مقدار آبی راکه افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک از دست می دهند محدود کند. اما لازم نیست حتماً بیماری پوستی چون درماتیت داشته باشید تا سراغ روغن نارگیل بروید. روغن نارگیل در درمان خشکی پوست بسیار موثر است.

 

آهن بیشتری مصرف کنید

ممکن است در حال حاضر کمبود آهن داشته باشید. کمبود آهن می تواند دلیل شکننده بودن ناخن‌ها یا خارش پوست‌تان باشد. همچنین اگر ترک‌هایي در گوشه‌هاي لب‌تان دارید، کمبود آهن می تواند دلیلی برای آن باشد. مصرف آهن بیشتر در تغذیه کار سختی نیست. گوشت قرمز، اسفناج و غلات سبوسدار منابع خوبی از آهن هستند.

 

کمتر قهوه بنوشید

درست است که نمیتوانید قهوه‌ي صبحگاهی‌تان را ترک کنید، اما قهوه، ادرارآور است و این برای پوست‌تان خوب نیست و میتواند علائم بیماری‌هایي چون پسوریازیس را تشدید کند.

 

به پشت بخوابید

آیا واقعا به پشت خوابیدن میتواند سلامت جسمی‌تان را التیام بدهد؟ بله میتواند! اگر روی شکم بخوابید، صورت‌ شما روی بالش قرار می گیرد و به مرور زمان این حالت می تواند منجر به پف کردگی و حلقه‌هاي تیره‌ي پای چشمها شود که اصلا قشنگ نیست! رو به پایین بودن صورت، رگهای خونی را منقبض میکند که باعث تیرگی پای چشمها می شود و با افزایش سن، برطرف کردن این حلقه‌هاي تیره بسیار سخت‌تر خواهد شد. تا جاییکه می توانید سعی کنید به پشت بخوابید.

 

زیاد بخوابید

هر شب چند ساعت میخوابید؟ اگر جواب شما کمتر از 5 ساعت است، پس این احتمال وجوددارد که دلیل اصلی کامل نبودن سلامت پوست و مو و ناخن‌هاي شما، خستگی زیاد و کمبود خواب باشد. پوست شما بزرگ‌ترین اندام شماست و وقتی نشانه‌اي از مشکلی پیدا میکند یعنی چیزی در درون بدن شما هم دچار مشکل است. بیشتر بخوابید تا اثرش را ببینید. حین خواب بدن شما سلول‌هایش را ترمیم می کند که شامل سلول‌‌هاي پوست‌تان هم میشود.

 

برای میان وعده، آجیل بخورید

ما همان چیزی هستیم که می خوریم. همه ی‌ي ما اسنک خوردن را دوست داریم اما تفاوت بین میان وعده‌ي سالم و ناسالم از زمین تا آسمان است! اگر میخواهید پوست و مو و ناخن‌هاي سالم‌تری داشته باشید، باید میان وعده‌هاي سالم بیشتر بخورید و چیزی بهتر از آجیل و دانه‌ها نیست. مغزها و دانه‌ها مغذی هستند، چربی‌هاي سالم و ویتامین‌هاي ضروری دارند و از همه ی مهمتر، به حفظ زیبایی‌تان کمک زیادی می کنند.

 

در برابر آفتاب به خوبی از خود مراقبت کنید

البته نمیتوانید اصلا در دسترس نور آفتاب قرار نگیرید، اما آسیب ناشی از پرتوهای مضر خورشید، برای پوست بسیار مضر است. حتماً دیده‌اید افرادی که زیاد زیر نور خورشید هستند، پوست خوبی ندارند. تکنیک‌هاي مراقبت از پوست در برابر آفتاب را جدی بگیرید.