پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

خواص روغن آرگان + روغن آرگان چیست

 

در اینبخش بهترین خواص روغن آرگان برای پوست و مو و سلامتی بدن را جمع آوری کرده ایم. این روغن برای نخستین بار در کشور مراکش استفاده می شده و هم چنان هم کاربردها و خواص آن مورد استفاده افراد زیادی اسـت، بومیان کشور مراکش همسایه جنوبی ایتالیا، از روغن آرگان بعنوان یک مکمل غذایی، التیام زخم و تسکین راش پوستی و تغذیه‌ي پوست و مو، استفاده میکردند.

 

این درختان کـه بـه آرامی رشد میکنند بـه قدری مورد تکریم هستند کـه درسال ۱۹۹۸ جنگل آرگان توسط یونسکو بعنوان یکی از ذخایر بیوسفر «زیست‌کره» بـه رسمیت شناخته شد. روغن آرگان در زبان عربی زیت الارکان، یا زیت الارجان خوانده می شود. در واقع ارکان یا ارجان در انگلیسی بـه آرگان تبدیل شده اسـت و ازآن جا بدون تغییر بـه پارسی راه یافته اسـت.

 

کاربردهای روغن آرگان

استفاده از روغن آرگان صرفا بـه مراکش محدود نمیشود. مردم سراسر جهان از خواص روغن آرگان برای درمان عفونت‌ هاي پوستی، نیش حشرات و راش پوستی بهره‌مند شده‌اند. ودر حال حاضر در سراسر جهان توسط مردان و زنانی کـه بـه دنبال یک مرطوب‌کننده‌ي طبیعی و کاملا موثر برای پوست و موی خود هستند، مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از دلایل اصلی شفابخش بودن روغن آرگان این اسـت کـه:

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

سرشار از ویتامین A و ویتامین E اسـت. هرچند روغن آرگان هم چنین بـه میزان فراوانی آنتی‌اکسیدان، اسیدهای چرب امگا۶ و اسید لینولئیک دارد. تحقیقات نشان می دهند کـه هنگامیکه این روغن بر روی پوست استعمال می شود، التهاب کاهش مییابد ودر عین حال پوست رطوبت‌رسانی می شود. زمانی کـه روغن آرگان بـه صورتی خارجی استفاده میشود، توکوفرول ویتامین E، بـه افزایش تولید سلول کمک می کند.

 

و سلامت پوست و مو را حفظ می کند. بهمین دلیل اسـت کـه شرکت‌هاي تولید لوازم آرایشی ازآن در تهیه‌ي محصولات ضد پیری، و محصولات مراقبت از پوست و موی خود استفاده میکنند. خبر خوب اینکه برای بـه دست آوردن تمام خواص و مزایای این مغزهای کوچک باارزش، وادار نیستید محصولات مراقبت از پوست لوکس و گران‌قیمت را خریداری کنید. شـما میتوانید فقط روغن آنرا خریداری کنید، و آنرا برنامه‌ي زیبایی خود بگنجانید.

 

خواص روغن آرگان برای پوست

روغن آرگان خواص زیادی برای پوست دارد و سبب می شود کـه پوستی نرم، زیبا و سالم داشته باشید. بیایید باهم نگاهی بـه فواید روغن آرگان برای پوست داشته باشیم:

 

روغن آرگان کمک می‌کند که پوستی سالم و درخشان داشته باشیم

 

این روغن کـه سرشار اسـت از آنتی‌اکسیدان‌هاي مختلف و اسید هاي چرب ضروری، خواص ترمیم‌کننده‌ي بی‌نظیری دارد. فقط قبل از اینکه بـه رخت خواب بروید کمی ازآن را بر روی پوست خود بمالید و آنرا ماساژ بدهید تا پوستی نرم، سالم و درخشان بـه دست بیاورید.

 

با شروع روند پیری زودرس مقابله میکند

سطح هشدار‌دهنده و رو بـه افزایش آلودگی و اشعه‌ي مضر خورشید، آسیب زیادی بـه پوست مـا می رسانند. در نتیجه پوست‌مان از رادیکال‌هاي آزاد پر میشود. این رادیکال‌هاي آزاد رطوبت پوست را کاهش می دهند و سبب خشک شدن پوست میشوند.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

همین موضوع از سوی دیگر، سبب پیری زودرس پوست میشود. در حالیکه ویتامین E در روغن آرگان مانع آسیب ناشی از رادیکال آزاد میشود، ساپونین‌هاي موجود در آن نیز میزان رطوبت پوست را افزایش میدهند و کمک می کنند کـه پوست سفتی، کشسانی و درخشندگی خودرا از دست ندهد.

 

پوست حساس را تغذیه میکند

پوست حساس نیاز بـه یک برنامه‌ي بسیار دقیق برای تمیز و مرطوب شدن دارد. و روغن آرگان بهترین ماده برای اینکار اسـت. خیلی ساده هر شب قبل از خواب کمی از این روغن را بر روی پوست خود بمالید. بـه آرامی ماساژ دهید تاپوست‌تان را تغذیه و رطوبت‌رسانی کنید. شـما حتی می توانید از یک پاک کننده‌ي دارای روغن آرگان در برنامه‌ي حمام خود استفاده کنید.

 

دارویی طبیعی برای داشتن لب‌ هایي زیبا و جذاب اسـت

اکنون داشتن لب‌هایي صاف و زیبا راحت اسـت. فقط ۳ تا ۴ قطره روغن آرگان رابا شکر قهوه‌اي و وانیل مخلوط کنید. از این ترکیب استفاده کنید تا سلول‌هاي مرده‌ي پوست لب را از بین ببرید و آن درخشندگی فریبنده را روی لب‌هاي‌تان پدیدار کنید.

 

آکنه را درمان می کند و از بروز مجدد آن جلوگیري میکند

این روغن کـه غنی از ویتامین E اسـت و بـه مقدار فراوانی آنتی‌اکسیدان‌هاي مختلف دارد، یک ماده‌ي ضد التهابی کامل اسـت. افراد مبتلا بـه آکنه میتوانند از طبیعت ضد التهابی این روغن برای مبارزه با آکنه استفاده کنند. در نهایت جای جوش‌ها نیز کم‌کم محو میشوند و از بین می روند.

 

دارای خواصی اسـت کـه ترک‌هاي پوستی را از بین می برند

بـه نگرانی خود بابت ترک‌هاي روی پوست‌تان پایان بدهید. فقط مقدار کمی از روغن آرگان را در مناطق آسیب‌دیده بطور مرتب ماساژ دهید و تفاوت را مشاهده کنید. مشهور اسـت کـه Triterpenoidهای موجود دراین روغن جای زخم را درمان می کنند و از پوست در برابر ابتلا بـه عفونت‌ها محافظت می کنند.

 

درمانی طبیعی برای رفع اختلالات پوستی مختلف اسـت

طبیعت ضد التهابی روغن آرگان همراه با خواصی کـه پوست را شاداب میکنند و بـه آن لطافت میدهند، سبب شده کـه این روغن درمانی طبیعی برای بیماری‌هاي مختلف التهابی پوست، مانند آبله مرغان و اگزما باشد.

 

ناخن‌ها را صاف و زیبا نگه می‌دارد

ناخن‌هایي براق و صورتی نشانه‌ي خوبی برای سلامتی هستند. برای داشتن چنین ناخن‌هایي میتوانید از روغن آرگان غنی از ویتامین E استفاده کنید. فقط ناخن‌ها رابه طور مرتب با این روغن ماساژ دهید تا تقویت شوند و شفافیت و جلا بگیرند.

 

یک کرم اصلاح طبیعی اسـت

از هزینه‌ کردن پول‌تان برای خرید کرم‌هاي اصلاح گران‌قیمت دست بردارید. روغن آرگان بعنوان یک کرم اصلاح نیز عمل میکند. فقط چند قطره از این روغن را روی پوست تمیز بمالید و صورت‌تان را شیو کنید تا از موها خلاص شوید. شـما حتی می توانید آنرا بعنوان یک کرم بعد اصلاح استفاده کنید تا پوست خودرا هیدراته و نرم نگه دارید.

 

ماسک طبیعی سفت کننده پوست صورت است

برای سفت کردن پوست صورت و گردن تان می توانید این ماسک را تهیه کنید. بـه این صورت کـه یک قاشق روغن آرگان رابا سفیده یک تخم مرغ و سه قاشق شیر تازه مخلوط کنید و سپس ۲ قاشق شکر بـه آن اضافه کنید.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

این خمیر عالی را روی گردن و صورت تان بمالید و حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید. سپس صورتتان را کاملا بشویید و با چند قطره روغن آرگان ماساژ دهید و مرطوب کنید. تاثیر این ماسک بی نظیر اسـت.

 

لوسیون خانگی برای زیبایی و طراوت پوست اسـت

طراوت و زیبایی پوست آرزوی هر آدمی روی کره زمین اسـت. روغن طلایی آرگان اینکار رابرای شـما انجام می دهد. کافی اسـت از دستور تهیه این لوسیون پیروی کنید.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

۴ قطره روغن آرگان رابا ۲ قطره عصاره گل رز« می توانید از گلاب هم استفاده کنید» مخلوط کنید و با پنبه روی پوست خود بمالید. پس از مدتی تاثیر زیبایی و طراوت آن روی پوست تان حيرت زده تان می کند.

 

یک لایه بردار طبیعی خشکی لب اسـت

کافی اسـت یک قطره روغن آرگان رابه لب هاي خود بمالید تا صاف و براق بودن لب هایتان را تجربه کنید. برای اینکار می توانید چند قطره روغن آرگان رابا شکر قهوه اي و عصاره وانیل مخلوط کنید و بـه شکل دایره اي لب هایتان را ماساژ دهید.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

هنگام ماساژ مراقب باشيد کـه بـه لبهایتان آسیب نرسانید و اینکار را بادقت انجام دهید. پس از چند دقیقه لبهایتان را بشویید و تاثیر آنرا ببینید.

 

نرم کننده پاشنه پا و از بین برنده ترک کف پای تان اسـت

ترک کف پا علاوه بر این کـه بسیار دردناک و ناراحت کننده اسـت ظاهر بسیار زشتی هم بـه پاهای شـما می دهند. برای این کـه از شر این مشکل خلاص شوید میتوانید:

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

قبل از خواب چند قطره سخاوتمندانه از این روغن را کف پایتان بمالید و خوب ماساژ دهید و سپس با یک جوراب کلفت پاهایتان را بپوشانید. پس از چند روز تکرار میبینید کـه زیبایی و سلامت بـه پاشنه پای شـما برمی گردد.

 

مرهم جای بریدگی و آسیب ناشی از تیغ اصلاح اسـت

اگر پس از اصلاح صورت یا بدن‌تان دچار جراحت یا آسیب دیدگی و سوزش ناشی از تیغ شدید طبیعی ترین و سالم ترین و بهترین درمان می تواند روغن ارگان باشد.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

بلافاصله چند قطره از روغن ارگان را روی مقداری پنبه بریزید و روی قسمتهای اصلاح شده بدن و صورت تان بمالید. می‌بینید کـه علاوه بر رفع جراحت و سوزش و ناراحتی حالت درخشانی و لطافت فوق العاده اي هم بـه پوست تان داد.

 

ماسک روشن کننده پوست است

برای درخشان رو روشن شدن رنگ پوستتان می توانید از یک ماسک عالی آرگان استفاده کنید . بـه این صورت کـه ۵ قطره روغن آرگان بـه علاوه یک قاشق غذاخوری عسل و ۲ قاشق غذاخوری آبلیموی تازه رابا هم مخلوط کنید و ۱۰ دقیقه روی پوست تان ماساژ دهید و سپس با آب سر بشویید. پس از چندبار تکرار خواهید دید چـه تاثیر شگرفی در رنگ پوست تان داشته اسـت.

 

نرم کننده طبیعی و فوق العاده پوست است

روغن آرگان بـه سرعت جذب پوست می شود و بدون این کـه چربی اضافی روی پوست شـما ایجاد کند بـه درخشندگی و لطافت فوق العاده پوست شـما کمک میکند. کافی چند قطره روغن آرگان را هر صبح و شب روی پوست صورت و گردن خود بمالید و اساژ دهید و درخشندگی و اثر ضد چروکی آنرا بر پوست خود ببینید.

 

روغن آرگان یک آنتی اکسیدان قوی اسـت کـه از طریق پوست تان هم جذب بدن می شود

 

درباره خواص این طلای مایع برایتان زیاد گفته ایم اما انجام اینکار می تواند یک نشاط و شادابی مضاعف بـه پوست شـما بدهد. هر زمان کـه حمام رفتید چند قطره از روغن آرگان رابه آب گرمی کـه در آن خودتان را می شویید اضافه کنید.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

و بگذارید چند دقیقه تمام موها و بدنتان را آغشته کند. این باعث می شود خاصیت ضد آنتی اکسیدانی آرگان از طریق پوستتان جذب شود و پوست شـما بـه سهولت انواع ویتامین ها رابه خود بگیرد.

 

خواص روغن آرگان برای مو

روغن آرگان علاوه بر اینکه خواصی برای پوست دارد، خواص مؤثر دیگری نیز برای مو هاي‌تان فراهم می کند. بـه خواندن مقاله ادامه بدهید تا دراین رابطه بیش‌تر بدانید:

 

با موخوره‌ها برای همیشه خداحافظی کنید

افرادی کـه دوست دارند مو هاي‌شان را بدون ترس از موخوره شدن نوک موها بلند کنند، قطعا باید روغن آرگان را امتحان کنند. استعمال این روغن نیرومند بطور مرتب بر روی مو هاي‌تان میتواند کمک‌تان کند کـه از شر موخوره برای همیشه خلاص شوید. این روغن بـه تک تک تارهای مو نفوذ میکند، و آن‌ها را از درون تقویت میکند.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگه داری روغن آرگان

 

بـه این ترتیب موها سالم‌تر و بلندتر و ضخیم تر میشوند، بدون اینکه نوک موها هیچگونه آسیبی دیده باشند. فقط آنرا بعنوان روغن ماساژ استفاده کنید. خاطرجمعی حاصل کنید کـه شامپو و نرم‌کننده‌اي کـه استفاده می کنید نیز حاوی همین روغن هستند تا فایده‌ي بیش‌تری ببرید.

 

مو هاي فرفری را تحت بازرسی نگه می‌دارد

روغن آرگان کـه سرشار اسـت از امگا۹ و اسیدهای چرب امگا۳ و ویتامین E، داروی مناسبی برای مو هاي فرفری غیر قابل‌بازرسی اسـت. مو هاي فرفری رابا مرطوب کردن بـه شیوه‌اي غیر روغنی، بـه اسانی نرم و صاف کنید و آن‌ها را تحت بازرسی دربیاورید.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

فقط چند قطره از روغن را کف دست‌تان بریزید، آنرا روی مو هاي‌تان مالش دهید تا صاف شوند. خلاصه بگوییم کـه این روغن یک نرم‌کننده و حالت‌دهنده‌ي همیشه در معرض اسـت کـه می توانید همیشه همراه خود داشته باشید!

 

سبب می شود کـه گیسوانی سالم و درخشان داشته باشید

موها هم درست مانند پوست، در معرض خسارات بیشماری هستند. ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی نیز شرایط را بدتر میکند. روغن آرگان سرشار از ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌هاي مختلف اسـت.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

بهمین دلیل توانایی تقویت و صاف کردن مو و بازگرداندن درخشندگی طبیعی و نرمی آن‌ها را دارد. این روغن را روی مو هاي‌تان ماساژ بدهید و اجازه بدهید بـه مدت دستکم ۶۰ دقیقه بماند و سپس آنرا شستشو دهید. شـما می توانید این روش را بعنوان یک درمان مراقبت از موی هفتگی استفاده کنید.

 

مو هاي آسیب‌ دیده را ترمیم میکند

استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی سبب می شود کـه درخشندگی و سلامت موها از دست بروند، و بـه آن شدیدا آسیب وارد میکند. استفاده از این روغن میتواند در تقویت مو از فولیکول گرفته تا نوک موها کمک کند. آسیب‌ها ترمیم میشوند، موها یک‌بار دیگر قوی و هیدراته میشوند، ودر عین حال کشسانی و استحکام از دست رفته‌ي موها بازمی‌گردد.

 

درمان طبیعی شورۀ سر اسـت

با ماساژ دادن این روغن روی پوست سر، شورۀ سر کـه در اثر خشکی پوست سر ایجاد شده‌ اسـت، رفع می شود. با ماساژ دادن این روغن روی پوست سر شروع کنید و بـه آرامی انگشتان دست خود رابه صورت دایره‌اي حرکت دهید. این فرآیند را تکرار کنید و بـه مرور میزان ماساژ را افزایش دهید، تا روغن کم‌کم در ریشه‌ها نفوذ کند.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

حوله‌اي بزرگ و تمیز را در آب گرم غوطه‌ور کنید، آب اضافی آنرا بگیرید و از این حوله برای پوشاندن مو و پوست سر استفاده کنید. با اینکار پوست سرتان قطعا هیدراته خواهد شد. سه بار در هفته این درمان را تکرار کنید تا زمانی کـه از شر شوره خلاص شوید.

 

بطور طبیعی موها را حالت می دهد

شـما می توانید از این روغن مغذی غیر چرب و سبک وزن بجای محصولات کارخانه‌ اي پر از مواد شیمیایی استفاده کنید. فقط قبل از حالت دادن موها، از جمله صاف کردن آن‌ها و خشک کردن‌شان با سشوار، چند قطره از این روغن را استعمال کنید.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

اینکار تضمین می کند کـه مو هاي‌تان از آسیب ناشی از حرارت ابزار آرایش مو در امان بماند. در عین حال، کمک می کند کـه در نهایت موهایی نرم و صاف داشته باشید کـه زیبایی آن دوام بیش‌تری هم دارد.

 

ماسک طبیعی برای آبرسانی و زیبایی موها اسـت

می توانید از این روغن طلایی یک ماسک فوق العاده مو بسازید کـه بـه ماسک داغ مشهور اسـت. ابتدا ۲ قاشق غذاخوری روغن آرگان بـه علاوه ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام و ۲ قاشق غذاخوری روغن آووکادو رابه یک فنجان روغن نارگیل ویرجین اضافه کنید دودقیقه حرارت دهید تا گرم شود.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

سپس اندکی مو هاي سرتان را مرطوب کنید و پس از این کـه مطمين شدید روغن ها زیادی داغ نیستند کل مو هاي سرتان رابا روغن گرم ماساژ دهید و یک کلاه پلاستیکی سرتان کنید و ۲۰ دقیقه در حمام بخار بمانید یا از سشوار با باد ملایم استفاده کنید. سپس یک شامپوی خفیف بـه موهایتان بزنید و با روغن آرگان سرتان را ماساژ دهید.

 

بعنوان یک نرم کننده قوی و طبیعی برای موهایتان عمل می کند

پس از شست و شوی موهایتان می توانید چند قطره از این روغن جادویی بـه مو هاي خود بزنید و حسابی ماساژ بدهید و درواقع آرگان تراپی کنید. می‌بینید کـه خشکی و وز موهایتان را می گیرد و پس از چند بار استفاده درخشانی و لطافت و نرمی خاصی بـه موهایتان می بخشد.

 

باعث رشد بیشتر موی سر می شود

روغن آرگان خاصیتی دارد کـه خیلی سریع بین پولک هاي مو نفوذ می کند و باعث افزایش مقاومت مو می شود. بهاینترتیب جلوی ریزش موی سر شـما را می گیرد ودر رشد مو تاثیر زیادی دارد. هم چنین بعنوان یک آبرسان قوی بـه مو عمل میکند و این خودش باعث سلامت و پایداری بیشتر موی سر می شود.

 

محافظ در برابر گرمای زیاد برای مو اسـت

گرما و حرارت زیاد می تواند آسیب زیادی بـه مو هاي شـما بزند. مثلاً اگر ازآن دسته خانم هایي هستید کـه مدام سشوآر و اتو مو استفاده می کنید و از آسیب و خشکی مو هاي تان نگرانید کافی اسـت: قبل از این کـه بخواهید اتو مو بکشید چند قطره سخاوت مندانه از این روغن جادویی راب ه موهایتان بزنید و ماساژ دهید. این روغن نقش یک محافظ خوب دربرابر حرارت بالا را برای مو هاي شـما بازی میکند.

 

خواص روغن آرگان برای سلامتی سطح کلسترول را کاهش می‌دهد

 

روغن آرگان غنی از استرول‌هاي گیاهی «schottenol و spinasterol» اسـت کـه در هیچ روغن گیاهی دیگری یافت نمی شود. مطالعات نشان داده‌اند کـه این استرول‌هاي گیاهی بـه کاهش التهاب بدن کمک می کند.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

جذب کلسترول از طریق روده را نیز مهار می کند. هم چنین گردش خون را افزایش می دهد و بـه تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. فیتواسترول‌ها اسیدهای چرب اشباع نشده‌اي هستند کـه باعث افزایش سطح LDL «کلسترول خوب» در بدن می شود.

 

بـه سلامت سیستم گوارش بدن کمک می کند

اگر دائما از سو هاضمه رنج می برید، از روغن آرگان استفاده کنید. این روغن باعث افزایش غلظت آنزیم پپسین در شیره‌ي معده می شود، بنابر این فرایند هضم را تسهیل می کند. روغن آرگان حاوی فلانوئید «زیست‌زردینه» اسـت، نوعی آنتی‌اکسیدان کـه باعث کاهش التهاب داخلی و خارجی می شود.

 

بـه پیشگیری از سرطان پروستات کمک میکند

روغن آرگان بدلیل دارا بود مقدار زیادی آنتی اکسیدان برای ترمیم آسیب هاي سلولی بسیار مفید و یاری رسان اسـت. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده اسـت روغن آرگان تقسیم سلولی در سرطان پروستات را کم می کند و از این رو جلوی پیشرفت بیماری را می گیرد.

 

چگونگی انتخاب روغن آرگان مناسب

هرچند طبق معمول روغن مراکشی و روغن آرگان بـه صورت هم‌معنا استفاده میشوند، اما این دو کمی باهم تفاوت دارند بـه این دلیل کـه اولی دارای مواد افزودنی اسـت. بنابر این روغن آرگان خالص را انتخاب کنید.

 

مواد تشکیل‌ دهنده را چک کنید

وجود مواد افزودنی در روغن آرگان میتواند از خواص آن کم کند. خاطرجمعی حاصل کنید کـه روغن شـما بـه هیچ عنوان دارای افزودنی نیست و این دقیقا بدان معنا اسـت کـه روغن نباید هیچ رایحه یا مواد نگهدارنده‌اي داشته باشد.

 

بسته‌ بندی

این روغن، بـه شکل خالص، تنها باید در بطری‌هاي شیشه‌اي تیره بسته ‌بندی شود، زیرا قرار گرفتن در معرض نور می تواند خواص آنرا از بین ببرد. ابدا روغنی راکه دارای بطری پلاستیکی اسـت خریداری نکنید زیرا پلاستیک تاثیر منفی روی این روغن میگذارد.

 

قیمت

تولید روغن آرگان خالص در کارخانه کاری سخت و پرزحمت اسـت و این یعنی نمی توانید آن رابا قیمت کم خریداری کنید. مراقب تبلیغاتی باشید کـه در آن‌ها روغن آرگان قیمتی دارد کـه بطور وسوسه‌انگیزی پایین اسـت. ممکن اسـت قربانی جعل و تقلب شوید.

 

رایحه

این روغن دارای عطر و بوی متمایزی اسـت کـه در عرض چند ثانیه بعد از تماس با مو یا پوست ناپدید میشود. شـما ممکن اسـت تصمیم بگیرید کـه روغن بدون بو را خریداری کنید. با این حال، این امر در واقع میتواند شـما را از مواد مغذی مختلف پنهان شده دراین روغن محروم کند. در مجموع از خرید روغنی کـه عطر و رایحه‌ي مصنوعی دارد پرهیز کنید.

 

بافت

روغن آرگان غیر چرب، لطیف و روان و کمی غلیظ اسـت. این روغن سبک اسـت و بـه اسانی توسط پوست جذب میشود.

 

رنگ

روغن آرگانی كه براي اهداف آرایشی استفاده می شود دارای رنگ طلایی روشن و کم‌رنگ اسـت، در حالی كه روغن مورد استفاده دز آشپزی كاملا طلایی اسـت.

 

مجوزها

خاطرجمعی حاصل کنید کـه روغن دارای مجوزهای لازم اسـت و برچسب ۱۰۰٪ خالص یا «تهیه شده در مراکش» را دارد.

 

شفافیت روغن

روغن آرگانِ باکیفیت روشن و شفاف اسـت. وجود هرگونه رسوب، حتی بـه مقدار بسیار کم را بررسی کنید. حضور ناخالصی‌ها در مقادیر کم نیز میتواند کارایی و اثربخشی این روغن را مختل کند.

 

نوع استفاده

روغن آرگان در دو نوع تولید میشود: برای مصارف آشپزی و آرایشی. خاطرجمعی حاصل کنید کـه نوع مخصوص زیبایی آنرا برای برنامه‌ي زیبایی خود انتخاب کنید. در حالی‌کـه نوعی کـه در آشپزی استفاده می شوند از مغز آرگان برشته تهیه شده‌اسـت، دومی بـه منظور حفظ مزایا از مغز خام تهیه می شود.

 

نحوه‌ي استفاده از روغن آرگان

روغن آرگان، چنان‌چـه در ابتدا ذکر شد، برای التیام کیفیت پوست، مو و همین‌طور ناخن‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. بیایید نگاهی سریع داشته باشیم بـه چگونگی استفاده از این روغن برای التیام سلامتی و زیبایی پوست و مو!

 

برای نرم کردن عمیق مو

فقط چند قطره از این روغن را روی موی شسته شده ماساژ بدهید و مو هاي خودرا شانه کنید. اجازه بدهید تا زمانی کـه دوست دارید بماند تا بطور عمقی مو هاي‌تان را نرم کند.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

روغن مازاد را رابا شامپویی ملایم شستشو دهید تا گیسوانی نرم و درخشان بـه دست بیاورید. برای بـه دست آوردن بهترین نتیجه، این روش درمانی را دو بار در هفته تکرار کنید.

 

برای کاهش نشانه‌ هاي ترک‌ هاي پوستی

۳ قطره روغن را روی کف دست‌تان بریزید و کف دست‌ها رابه هم مالش دهید. روغن را در ناحیه‌ي آسیب‌دیده استعمال کنید و بـه آرامی و با حرکات دایره‌اي ماساژ دهید. از این روغن بطور منظم برای محو کردن ترک‌هاي پوستی استفاده کنید و منطقه‌ي آسیب‌دیده را نرم کنید.

 

برای آبرسانی پوست

۳ تا ۴ قطره از این روغن را روی صورت و گردن خود پخش کنید. با استفاده از نوک انگشتان‌تان ، با حرکات مدور بـه سمت بالا، پوست را ماساژ بدهید تا مرطوب شود. این روش را دو بار در روز برای داشتن پوستی نرم و براق تکرار کنید.

 

برای نرم و زیبا کردن ناخن‌ها

۱ قاشق چایخوری از این روغن را داخل یک کاسه‌ي کوچک بریزید. انگشت اشاره‌تان رابه آرامی در روغن بزنید و ان را روی ناخن‌ها بمالید. اینکار را روزی یکبار ترجیحا قبل از رفتن بـه رخت خواب انجام دهید تا بتوانید ناخن‌هایي سالم و شفاف داشته باشید.

 

طریقۀ ذخیره کردن و نگه‌داری روغن آرگان

ذخیره سازی و نگه‌داری مناسب این روغن تضمین می کند کـه روغن بـه مدت طولانی قابل استفاده اسـت. این روغن را دریک مکان تاریک و خنک و بطور کامل دور از گرما و نور نگه دارید. از یک بطری یا ظرف شیشه‌اي برای ذخیره‌سازی روغن استفاده کنید چرا کـه ظروف فلزی یا پلاستیکی ممکن اسـت عناصری داشته باشند کـه میتوانند تاثیر منفی روی روغن بگذارند.

بهترین خواص روغن آرگان + نحوه ذخیره و نگهداری روغن آرگان

روغن آرگان بعنوان گنجینه‌اي غنی از عناصر ضد میکروب مختلف، آنتی‌ اکسیدان‌ ها و انواعی از مواد مغذی نیرومند، در واقع هدیه‌ اي ارزشمند از دل مادر طبیعت اسـت. و بـه این دلیل کـه کمتر در معرض اسـت، هم چنان یکی از پرطرفدار ترین روغن‌ هاي گران‌ قیمت اسـت. اگر این روغن را دارید، ابدا آنرا هدر ندهید. فقط آنرا برای پوست و مویتان استفاده کنید و تفاوت را ببینید.