پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

مجموعه : دکوراسیون
بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت 

انواع زیباترین و برترین مدلهای دکوراسیون اتاق خواب با الهام از زیبایی هاي طبیعت را برایتان حاضر نموده ایم، میدانیم که اتاق خواب باید مایه آرامش خانواده باشد. الهام از طبیعت در شمار زیادی از طراحی‌هاي داخلی رخداد می‌افتد و عبارت تازه‌اي برای معرفی آن وجود ندارد. هریک از ما به کمک حس خوبی که از طبیعت می گیریم،

 

خواسته یا ناخواسته در پیرامون خود نشانی از آن را زنده می کنیم، گاه با یک کلکسیون کوچک از صدف‌هاي دریایی و گاه با تیرهای چوبی نمایان در سقف که با همان شکل آغاز، تظاهر کرده‌اند، اما در این جا می خواهیم به فضاهایی بپردازیم که طبیعت، خود را در انها با قدرت بیشتری نشان می دهد، فضاهایی که با مشاهده آن ها بی درنگ یکی از سردمداران این کره خاکی «دریا، کوه، بیابان و …» را به یاد می‌آوریم.

 

اتاق‌خواب کشتزار‌اي

احتمالا تبدیل اتاق‌خوابتان به یک کشتزار کوچک، راحت‌ترین و کم‌خرج‌ترین کاری باشد که می توانید برای آوردن طبیعت به این فضا انجام دهید. فقط کافی هست شمار زیادی گلدان کوچک و بزرگ با گیاهان سبز خریداری کرده و آن ها را در جای‌جای فضای خود قرار دهید؛ از سقف گرفته تا کنار پنجره و تخت‌خواب و روی کف. بد نیست با انتخاب روتختی یا حتی دکوری‌هاي بزرگی با این رنگ، مقداری رنگ سبز چمنی نیز چاشنی فضای خود کنید.
بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعتاتاق‌خواب جنگلی

برای طراحی اتاق‌خوابی با رنگ و بوی جنگل، باید پا را مقداری فراتر از حالت گذشته بگذارید و درختچه‌ها را جایگزین گیاهان کوچک کنید. بامبوها و شاخه‌هاي خشکیده درختان نیز می توانند در این اساس به شما کمک کنند. خزه‌ها و گیاهانی از این قبیل که در جنگل می‌رویند نیز انتخاب‌هاي خوبی میباشند. یادتان باشد در جنگل اضافه بر سبزینگی، چوب نیز قدرت زیادی دارد، پس در این فضا نیز از این عنصر معجزه‌گر غافل نشوید.

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

اتاق‌خواب چوبی

وصف ارزش و زیبایی چوب، سخنی گزاف هست، چراکه همۀ ما بر این موضوع واقفیم و در بیشتر منزل‌ها حضور این عنصر طبیعی را به‌وفور حس میکنیم. آن چه این اتاق‌خواب را به‌صورت اغراق‌آمیزی چوبی نشان میدهد، بهره گیری از الوارهای درشت و طبیعی چوب هست که از سقف گرفته تا کف و حتی مبلمان فضا نیز از آن بی‌بهره نمانده هست. بهره گیری از چوب با این قدرت و شدت در فضا به آن سبک روستیک می‌بخشد.

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

اتاق‌خواب خاکی

خاک با رنگ دلنشین خود میتواند یکی از برترین انتخاب‌ها برای دیزاین دکوراسیون اتاق‌خواب شما با اساس طبیعی باشد. رنگ گرم و ملایم خاکی و ترکیب‌هاي زیبا آن با رنگ‌هایي مثل قهوه‌اي، سبز سدری یا زیتونی می تواند فضایی بسیار دل‌انگیز در اتاق‌خواب پدید آورد. مطابق انچه در عکس می بینید بهره گیری از کتیبه‌هاي نقش دار گِلي برای تزئین دیوار پشت تخت‌خواب، راه‌حلی خلاقانه در طراحی فضای خواب شماست.

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

اتاق‌خواب غارنشین

غارها همه ي وقت مرموز به نظر می رسند. فضاهایی که با ورود به آن ها به‌یکباره با دنیایی اخیر روبه‌رو میشویم؛ دنیایی مخوف و درعین‌حال دنج و امن. اگر می خواهید اتاق‌خوابتان خیلی دنج باشد، توصیه من برای آوردن طبیعت به این فضا، الهام از غارهاست. بنا بر سلیقه خود میتوانید غارهای روشن و نمکی را انتخاب کنید یا غاری تاریک و سنگی. وقتی فضای خوابتان را به این شکل طراحی نمایید، هرکسی با ورود به اتاقتان غافلگیر خواهد شد.

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

اتاق‌خواب کوهستانی

من کوهستان را به شفافیت می‌شناسم؛ جاییکه هوای آن رقیق‌تر از این جا و نورش زلال‌تر از هر جای دیگری هست، پس پیشنهادم این هست که اگر می خواهید فضای خوابتان شفاف و خالص باشد، اساس کوهستانی را برای آن انتخاب کنید. سنگ‌هاي تراش‌نخورده در کنار پنجره‌هاي بزرگ و نورگیر می توانند این حس را به فضای شما القا کنند. بهره گیری از منسوجات پوستی و پشمی نیز حس کوهستانی اتاق‌خوابتان را دوچندان خواهد کرد.

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

اتاق‌خواب ساحلی

برای آوردن حس و حال دریا به فضای خوابتان میتوانید از رنگ‌، طرح و بافت‌هاي دریایی و ساحلی بهره گیری کنید. رنگ‌هایي مثل آبی در طیف‌هاي گوناگون و رنگ ماسه این حس را کاملاً به شما منتقل خواهند کرد. پیاده کردن طرح موج‌هاي دریا روی روتختی و روبالشی‌ها نیز ایده خوبی هست. بهره گیری از عناصری مثل طناب‌هاي ماهیگیری و صدف‌هاي دریایی نیز به کمک شما خواهند آمد. ضمناً یک عکس از دریا نیز می تواند چاشنی خوبی برای دکوراسیون دریایی شما باشد.

بهترین دکوراسیون اتاق خواب با الهام از طبیعت

اتاق‌خواب بیابانی

کویر و بیابان از پادشاهان نیرومند زمین میباشند که گاهی فکر می کنم در حقشان زیادی بی‌توجهی می کنیم. این پهنه تهی وسیع، حرف‌هاي بسیاری برای گفتن دارد. اگر از افرادی هستید که کویر را هم درست مثل دیگر عناصر طبیعت می‌ستایید، احتمالاً بد نباشد با ایجاد حال و هوایی بیابانی در اتاق‌خوابتان، فضایی متفاوت خلق نمایید و آرامش و خلوت کویر را میزبان خواب آرام شبتان کنید. بازی با نور و سایه را در این خلوت دوست‌داشتنی از یاد نبرید.