پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بهترین روش برای درمان قطعی افسردگی | اثرات افسردگی

بهترین روش برای درمان قطعی افسردگی | اثرات افسردگی

بهترین روش برای درمان قطعی افسردگی 

افسردگی بیماری است که امروزه بطور فراوانی گسترش یافته است، ما بشما روش طب سنتی را پیشنهاد میکنیم که این بیماری را درمان خواهد کرد. افسردگی از نگاه طب سنتی ناشی از سردی مغز است. حال ممکن است که یا سردی و خشکی غالب باشد و یا سردی و تری. بسته به هرکدام طبیب باید درمان را انتخاب کند.‏

 

‏- نشانه هاي بارز افسردگی سوداوی:‏
کم خوابی، وسواس درکارها، گوشه گیری، سوداوی بودن مزاج فرد، تیرگی پوست صورت، کابوس هاي شبانگاه.‏

 

‏– درمان افسردگی ناشی از شدت سودا:‏
الف» سرکه انگبین «۲ لیوان عسل+۲لیوان عرق نعنا+۱ لیوان سرکه انگور طبیعی» از این ترکیب یک سوم لیوان ریخته الباقی را آب ریخته یکساعت بعدشام میل کند «۴۰ الی ۱۲۰ شب»‏

 

ب» استشمام عطرگرم مثل یاس، نرگس، محمدی، مریم، مشک و…‏ ‏«شب ها جلو بینی مالیده شود»«۴۰ الی ۱۲۰ شب»‏

بهترین روش برای درمان قطعی افسردگی | اثرات افسردگی

ج» روغن کنجد یا زیتون را هر شب روی ملاج سرمالیده شود «۴۰ الی‏ ۱۲۰ شب»‏

د» شبی یک لیوان عرق بهارنارنج با یک ق مرباخوری فرنجمشک رابا کمی عسل میل شود«۱۲۰ شب»‏

ه» ارده با شیره انگور هفته اي ۴ الی ۵ وعده صبحانه

چ» انجیر شبی ۷ شماره، زیتون ۷ شماره صبحها، مویز روزی ۲۱ شماره

 

گ» بادام درختی ۱۴ شماره دانه دانه مثل آدامس جویده شود.‏
‏میتوانید همین ۱۴ بادام رابا یک لیوان آب داخل مخلوط کن ریخته و ۲ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید پس از این که خوب مخلوط شد جرعه جرعه بنوشید.‏

 

خ» فسنجان بادام درختی «نصف بادام +نصف گردو+رب انار»هفته اي ۲‏ الی ۳ وعده شام میل شود.‏

 

ح» کاهش سردیها مخصوصا سودازاها
غ» بادکش کتف یک شب درمیان ۲۱ مرحله

 

ق» حجامت عام ۱ الی ۳ مرحله با تشخیص طبیب هرماه یکمرحله در ربع سوم ماه قمری.‏ ‏

 

افسردگی,درمان افسردگی با طب سنتی,درمان افسردگیخوردن ارده و شیره به درمان افسردگی کمک میکند

 

– علائم ونشانه هاي افسردگی ناشی از خلط بلغم:‏
پرخوابی، کابوسهای شبانه، ضعف و بی‌حالی، بلغم مزاج بودن فرد، زودرنج و بسیار حساس،سفیدی رنگ صورت.‏ ‏

 

‏– درمان افسردگی ناشی از شدت بلغم:‏
الف» شبی یک قاشق مرباخوری اسپند با یک استکان آب قورت داده شود«۴۰ شب»‏

 

ب» استشمام عطرگرم مثل یاس،نرگس،محمدی،مریم،مشک و…‏ ‏«شب ها جلو بینی مالیده شود»«۴۰ الی ۱۲۰ شب»‏

 

ج» روغن مالی ملاج سر هرشب با روغن سیاه دانه«۴۰ الی ۱۲۰ شب»‏

 

د» شبی یک لیوان عرق بهارنارنج با یک ق مرباخوری فرنجمشک رابا کمی عسل میل شود«شروع بعد ازیکماه به مدت ۸۰ شب».‏

 

ه» ارده با شیره انگور هفته اي ۴ الی ۵ وعده صبحانه
چ» انجیر شبی ۷ شماره،زیتون ۷ شماره صبحها،مویز روزی ۲۱ شماره

 

گ» بادام درختی ۱۴ شماره دانه دانه مثل آدامس جویده شود.‏
‏میتوانید همین ۱۴ بادام رابا یک لیوان آب داخل مخلوط کن ریخته و ۲ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید پس از این که خوب مخلوط شد جرعه جرعه بنوشید.‏

 

خ» فسنجان بادام درختی«نصف بادام +نصف گردو+رب انار»هفته اي ۲‏ الی ۳ وعده شام میل شود.‏

 

ح» کاهش سردیها مخصوصا بلغم زاها
غ» بادکش کتف یک شب درمیان ۲۱ مرحله
ف» در ماه دوم شبی یک نخود کندر به آرامی جویده شود«یکماه»‏
ع» حجامت حتماً باید با تشخیص دکتر طب سنتی انجام گردد.‏‏ ‏

 

نکته :

درهردو نوع افسردگی بیمار اگر مشکل یبوست دارد از ترکیب زیر ‏«۵ واحدروغن بادام شیرین+۲ واحدعسل» صبح ناشتایک ق غذاخوری ‏ ‏ بایدمیل شود.‏

 

برای درمان انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضد افسردگی شیمیایی استفاده می‌شود ولی چون درمان افسردگی گاهی چندین ماه یا چندین سال طول می‌کشد، مصرف کنندگان این داروها همیشه از عوارض جانبی آن ناراضی و نگران هستند.

 

افسردگی رابا گیاهان دارویی فیتیله پیچ کن!
برای درمان انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضد افسردگی شیمیایی استفاده میشود ولی چون درمان افسردگی گاهی چندین ماه یا چندین سال طول میکشد، مصرف کنندگان این داروها همیشه از عوارض جانبی آن ناراضی و نگران هستند؛ بهمین دلیل، بتازگی

 

تحقیقات وسیعی روی گیاهان دارویی ضد افسردگی و آرامبخش صورت گرفته و تعدادی داروی گیاهی موثر و دارای حداقل اثرات جانبی به بازارهای جهانی عرضه شده است؛ البته مصرف این گیاهان هم، بدون عارضه نیست و خواندن این مطلب نباید باعث شود داروهایی راکه دکتر برای تان تجویز کرده، بطور ناگهانی قطع کنید اما شاید با مشورت و تحت نظر دکتر تان بتوانید کم کم انها را جای گزین داروهای شیمیایی کنید. دراین پست به معرفی تعدادی از این گیاهان میپردازیم:

 

سنبل الطیب
سنبل الطیب یکی از قدیمی‌ترین گیاهان دارویی است که در ایران و جهان ازآن برای مصارف گوناگون دارویی، غذایی و بهداشتی استفاده میشود. این گیاه به صورت وحشی در جنگل هاي کم درخت در حاشیه جویبارها و گودال ها می‌روید.

 

قسمت مورد استفاده این گیاه ریشه آن است و طبق معمول از ریشه گیاهی که بیش از 3 سال عمر دارد، استفاده می‌شود. سنبل الطیب پس از خشک شدن به رنگ قهوه اي در می‌آید و طعم آن تلخ ولی خوشبو و خوشبو است و عطر آن پس از خشک شدن، بیشتر میشود. بوی مطبوع این گیاه به قدری است که گربه آنرا از فواصل دور هم تشخیص میدهد و بطرف آن میرود؛ بهمین علت، به این گیاه علف گربه نیز می‌گویند.

 

تاثیر دارویی ریشه تازه این گیاه، 3 برابر خشک شده آن است. سنبل الطیب باید در حرارت کم، خشک شود زیرا حرارت بالا تمام اثر دارویی آنرا از بین می‌برد. یکی از مهم ترین خواص دارویی این گیاه خاصیت آرام‌بخش بودن آن است. سنبل الطیب با داشتن خاصیت ضد تشنج در رفع ناراحتی هاي عصبی و کاهش صرع نیز مفید است. دلهره، تشویش و نگرانی را تا حد زیادی از بین میبرد و جای گزین خوبی برای قرص ها و داروهای آرامبخش است.

 

نحوه مصرف
مقدار 2 تا 4 گرم سنبل الطیب راکه قبلا کوبیده شده باشد دریک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد. سپس آنرا صاف کرده و روزی 3 بار، هر بار یک فنجان میل کنید. این نوشیدنی معالج تمام حالات عصبی، سرگیجه، ناآرامی هاي عصبی، ضد ترس شبانه اطفال و آرام‌بخش بسیار خوبی برای کارهای فکری زیاد است.

 

علف چای
یکی از بهترین داروهای گیاهی ضد افسردگی که خاصیت دارویی و خواص ارزنده دیگری نیز دارد، علف چای است. قدمت مصرف این گیاه بیش از 2 هزار سال است و نزد بیشتر اقوام و ملل جهان بعنوان بهترین داروی بیماری هاي عصبی مورد استفاده بوده است. اکنون بیش از 50 کارخانه داروسازی جهان از گیاه علف چای، داروهای مختلف ضد افسردگی تهیه میکنند. این گیاه در ایران با نام هاي دیگری نظیر گل راعی، علف هزار چشم و هوفاریقون شناخته می‌شود.

 

قسمت مورد استفاده این گیاه، سرشاخه گلدار گیاه تازه یا گیاه خشک شده و نیز گل هاي تازه گیاه است. علف چای در درمان افسردگی هاي خفیف عصبی هم چون افسردگی هاي دوران یائسگی و درمان خستگی هاي عصبی موثر است. خاصیت این گیاه در درمان افسردگی به اثبات رسیده است. ماده موثر این گیاه هایپریسین است. این گیاه را نیز میتوانید به صورت چای، دم کرده و نوش جان کنید.

 

زعفران
زعفران بومی نواحی مختلف آسیا، به ویژه جنوب غرب آسیا، جنوب اروپا و خوب اسپانیاست. قسمت مورد استفاده این گیاه که به نام زعفران در بازار تجارت موجود است انتهای خامه و کلاله گل است. زعفران حاوی مواد چرب، املاح معدنی، موسیلاژ و اسانس هاي فراوانی است. رنگ زعفران مربوط به ماده اي به نام کرویسن است. مهم‌ترین خاصیت زعفران که از قدیم مورد توجه بوده درمان افسردگی است.

 

زعفران بوی قوی و طعمی تلخ دارد، باعث تحریک اعصاب شده، اثر مسکن دارد و دارای خاصیت آرام بخشی و خواب آوری است و بالاخره اگر می‌خواهید همیشه شاد و خندان باشید، زعفران بخورید. زعفران را باید در شیشه هاي دربسته و دور از تور نگه‌داری کنید زیرا عطر و رنگ خودرا در اثر نور از دست می‌دهد. اسانس زعفران تبخیر شدنی است ودر صورت نگهداری نامناسب به مرور زمان اسانس آن تبخیر، از اثرات دارویی و طعم مزه آن کاسته شده و مرغوبیت خودرا نیز از دست می‌دهد.

 

با توجه به این که مواد خوشبو گیاه در حالت پودر شده، بسیار سریعتر از پودر نشده آن تبخیر می‌شود پس بهتر است زعفران را تا موقع مصرف پودر نکنید یا درصورت پودر کردن، در ظرف دربسته نگه‌داری کنید. از مضرات زعفران این است که روی سیستم تولید مثل اثر دارد؛ بنابر این زنان حامله باید از خوردن زیاد آن اجتناب کنند. درضمن خوردن زیاد زعفران برای کلیه ها مضر است و اشتها را نیز کم میکند.