پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

بهترین روش برای رفع منافذ باز پوست |چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟

بهترین روش برای رفع منافذ باز پوست |چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟

بهترین روش برای رفع منافذ باز پوست |چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟

 

از بین بردن منافذ باز پوست برای درمان می‌تواند از طریق راهکارهای زیر انجام گردد، امروز بهترین راهنمایی ها را برایتان داریم.منافذ بخشی حیاتی از پوست ما هستند . اما متاسفانه منافذ باز و بزرگ جلوه ي زیبایی ندارند و درمان انها گاها با دشواری همراه است .

 

این مشکل بیشتر در افراد با پوست چرب اتفاق میوفتد ، اما ممکن است هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد . وقتی منافذ پوست بیش از حد بزرگ میشوند و پوست را از حالت صاف و نرم خود خارج میکنند چه باید کرد ؟ چند راهکار خانگی دست ساز وجود دارند که مثل دیگر راهکارهای طبیعی بی خطر و موثر می باشند . این نکات از انچه که فکر می‌کنید نیز آسانترند .

 

آب سرد

آب سرد و یخ یکی از راههای قدیمی مورد استفاده برای از بین بردن منافذ باز پوست و دیگر مشکلات پوستی می باشد ، تنها به این دلیل که موثر واقع می‌شود ! دو روش برای استفاده از آب سرد وجوددارد ، اول استفاده از خود یخ است . چند تکه یخ را دریک پارچه ي تمیز بپیچید و ۳ تا ۵ ثانیه روی پوست قرار دهید . چند بار در روز اینکار را تکرار کنید . میتوانید با شستن صورت با آب سرد نیز نتیجه اي مشابه بگیرید .

 

جوش شیرین

جوش شیرین ماده ي دیگری است که میتوانید برای کاهش منافذ باز پوست ازآن استفاده کنید . بله ،مواد داخل آشپزخانه به کاهش منافذ باز پوست کمک می‌کنند . البته ایده ي استفاده از جوش شیرین حمایت علمی دارد . این ماده مثل یک لایه بردار روی پوست عمل میکند و چربی اضافی ،

 

آلودگی و مواد آرایشی را دراین منافذ از بین می‌برد . استفاده از جوش شیرین هم بسیار راحت است . یک قاشق غذاخوری جوش شیرین رابا دو قاشق غذاخوری آب ترکیب کنید و هم بزنید تا خمیری شکل شوند . این ترکیب را روی نقاطی از پوست که منافذ باز دارند بزنید و به مدت سی ثانیه ماساژ دهید . هر سه یا چهار روز یک‌بار اینکار را انجام دهید .

 

سرکه سیب

سرکه سیب را برای منافذ باز پوست بکارگیرید . مشکلی وجوددارد که سرکه سیب نتواند آنرا درمان کند ؟ سرکه سیب نه تنها پوست را پاک‌سازی میکند ، بلکه بعنوان یک تونر ، به کاهش سایز منافذ باز پوست میپردازد . برای استفاده از سرکه سیب ، آن رابا میزان برابری از آب رقیق کنید و با یک تکه پنبه به پوست بزنید . بعد از پنج تا ده دقیقه پوست رابا آب ولرم بشویید . می‌توانید این راهکار را هرروز انجام دهید .

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای به دو صورت منافذ پوست را تحت تاثیر قرار میدهد . اول این که منافذ پوست را جمع و کوچک میکند ، و دوم ، روغن درخت چای یک ضد میکروب طبیعی و بسیار قوی است و از تجمع میکروب هایي که به پیدایش جوش می انجامد و منافذ را بزرگتر می‌کند ، پیش گیری مي نماید .

 

دو یا سه قطره روغن درخت چای را دریک فنجان آب بریزید و خوب هم بزنید . بهتر است ترکیب رابه یک بطری اسپری دار منتقل کنید و روزی دو بار روی کل صورت اسپری نمایید .

 

لیمو

مثل روغن درخت چای ، لیمو هم منافذ باز پوست را کوچک مي نماید . اثر لیمو در واقع در مدت کوتاهی واضح و قابل مشاهده است و ظاهر آن ها را تغییر می‌دهد . از لیمو همچنین میتوانید برای از بین بردن جوش هاي سر سیاه استفاده کنید . بعنوان یک نکته ي مثبت دیگر باید بگوییم ،

 

لیمو با رایحه ي دلپذیر خود به ایجاد حس مثبت در ذهن و خلق و خوی شما کمک مي نماید . آبلیمو رابا آب رقیق کنید . اگر پوست حساسی دارید میزان اب باید بیشتر باشد . یک تکه پنبه رابه این ترکیب آغشته کنید و به پوست بزنید . بعد از ده دقیقه پوست را بشویید . استفاده از لیمو به صورت روزانه پیشنهاد میشود .

 

عسل

عسل یکی از مشهور ترین مواد برای درمان منافذ باز پوست است . آنتی اکسیدان هاي موجود در عسل به میزان استحکام پوست می افزاید و از همین طریق منافذ باز پوست را کوچک میکند . و بهتر از همه ی این که استفاده از عسل بسیار ساده است . عسل خام را روی ناحیه ي مورد نظر از پوست بزنید ، ده دقیقه صبر کنید و بعد پوست رابا آب ولرم شست و شو دهید . بعد از آب ولرم ، صورت رابا آب سرد بشویید . استفاده از عسل هرروز و یا یک روز درمیان پیشنهاد می‌شود .

 

اسکراب شکر

شاید اشتهای شما به مواد شیرین چندان هم بد نباشد و بتواند سایز منافذ باز پوست را تغییر دهد . شکر یکی از معمول ترین مواد لایه بردار است که به رفع آلودگی از منافذ پوست کمک می‌کند . می‌توانید شکر را هم با عسل و هم با آبلیمو ترکیب کنید که قبلا درباره ي فواید انها صحبت کردیم .

 

قبل از هر چیز ، صورت رابا آب نرمال بشویید . یک قاشق غذاخوری شکر قهوه اي رابا یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن بیافزایید . ترکیب را برای مدت سه تا پنج دقیقه به پوست بزنید و به آرامی ماساژ دهید . سپس پوست رابا آب گرم بشویید . دو بار در هفته از این اسکراب استفاده کنید .

 

سفیده ي تخم مرغ

شاید خیلی دوست نداشته باشید ، اما ماسک سفیده ي تخم مرغ راهی مناسب برای درمان تعداد زیادی از مشکلات پوستی، خصوصا منافذ باز پوست ، است . سفیده به سفت شدن و تغذیه ي پوست کمک می‌کند و منافذ باز پوست را می بندد . برای استفاده ، سفیده ي یک تخم مرغ رابا دو قاشق غذاخوری جو دو سر و دو قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب کنید تا خمیری شکل شوند . آن رابه پوست بزنید و بعد از ده دقیقه با آب سرد ماسک را از پوست پاک کنید . دو بار استفاده در هفته کافی است .