پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

بهترین روش برای رفع منافذ باز پوست |چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟

بهترین روش برای رفع منافذ باز پوست |چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟

بهترین روش برای رفع منافذ باز پوست |چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟

 

از بین بردن منافذ باز پوست برای درمان میتواند از طریق راهکارهای زیر انجام گردد، امروز بهترین راهنمایی ها را برایتان داریم.منافذ بخشی حیاتی از پوست مـا هستند . اما متاسفانه منافذ باز و بزرگ جلوه ی زیبایی ندارند و درمان انها گاها با دشواری همراه اسـت .

 

این مشکل بیشتر در افراد با پوست چرب اتفاق می افتد ، اما ممکن اسـت هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد . وقتی منافذ پوست بیش از حد بزرگ می شوند و پوست را از حالت صاف و نرم خود خارج میکنند چـه باید کرد ؟ چند راهکار خانگی دست ساز وجود دارند کـه مثل دیگر راهکارهای طبیعی بی خطر و موثر می باشند . این نکات از آن چـه کـه فکر می کنید نیز آسانترند .

 

آب سرد

آب سرد و یخ یکی از راههای قدیمی مورد استفاده برای از بین بردن منافذ باز پوست و دیگر مشکلات پوستی می باشد ، تنها بـه این دلیل کـه موثر واقع میشود ! دو روش برای استفاده از آب سرد وجود دارد ، اول استفاده از خود یخ اسـت . چند تکه یخ را در یک پارچه ی تمیز بپیچید و ۳ تا ۵ ثانیه روی پوست قرار دهید . چند بار در روز این کار را تکرار کنید . میتوانید با شستن صورت با آب سرد نیز نتیجه ای مشابه بگیرید .

 

جوش شیرین

جوش شیرین ماده ی دیگری اسـت کـه میتوانید برای کاهش منافذ باز پوست از آن استفاده کنید . بله ،مواد داخل آشپزخانه بـه کاهش منافذ باز پوست کمک می کنند . البته ایده ی استفاده از جوش شیرین حمایت علمی دارد . این ماده مثل یک لایه بردار روی پوست عمل میکند و چربی اضافی ،

 

آلودگی و مواد آرایشی را در این منافذ از بین میبرد . استفاده از جوش شیرین هم بسیار آسان اسـت . یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با دو قاشق غذاخوری آب ترکیب کنید و هم بزنید تا خمیری شکل شوند . این ترکیب را روی نقاطی از پوست کـه منافذ باز دارند بزنید و بـه مدت سی ثانیه ماساژ دهید . هر سه یا چهار روز یکبار این کار را انجام دهید .

 

سرکه سیب

سرکه سیب را برای منافذ باز پوست بکارگیرید . مشکلی وجود دارد کـه سرکه سیب نتواند آن را درمان کند ؟ سرکه سیب نه تنها پوست را پاک سازی میکند ، بلکه بـه عنوان یک تونر ، بـه کاهش سایز منافذ باز پوست می پردازد . برای استفاده از سرکه سیب ، آن را با میزان برابری از آب رقیق کنید و با یک تکه پنبه بـه پوست بزنید . بعد از پنج تا ده دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید . میتوانید این راهکار را هر روز انجام دهید .

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای بـه دو صورت منافذ پوست را تحت تاثیر قرار میدهد . اول این‌کـه منافذ پوست را جمع و کوچک میکند ، و دوم ، روغن درخت چای یک ضد میکروب طبیعی و بسیار قوی اسـت و از تجمع میکروب هایی کـه بـه پیدایش جوش می انجامد و منافذ را بزرگ تر میکند ، پیشگیری می‌نماید .

 

دو یا سه قطره روغن درخت چای را در یک فنجان آب بریزید و خوب هم بزنید . بهتر اسـت ترکیب را بـه یک بطری اسپری دار منتقل کنید و روزی دو بار روی کل صورت اسپری نمایید .

 

لیمو

مثل روغن درخت چای ، لیمو هم منافذ باز پوست را کوچک می‌نماید . اثر لیمو در واقع در مدت کوتاهی واضح و قابل مشاهده اسـت و ظاهر انها را تغییر میدهد . از لیمو هم چنین میتوانید برای از بین بردن جوش هـای سر سیاه استفاده کنید . بـه عنوان یک نکته ی مثبت دیگر باید بگوییم ،

 

لیمو با رایحه ی دلپذیر خود بـه ایجاد حس مثبت در ذهن و خلق و خوی شـما کمک می نماید . آبلیمو را با آب رقیق کنید . اگر پوست حساسی دارید میزان اب باید بیشتر باشد . یک تکه پنبه را بـه این ترکیب آغشته کنید و بـه پوست بزنید . بعد از ده دقیقه پوست را بشویید . استفاده از لیمو بـه صورت روزانه پیشنهاد میشود .

 

عسل

عسل یکی از معروف ترین مواد برای درمان منافذ باز پوست اسـت . آنتی اکسیدان هـای موجود در عسل بـه میزان استحکام پوست می افزاید و از همین طریق منافذ باز پوست را کوچک میکند . و بهتر از همه ی ی این‌کـه استفاده از عسل بسیار ساده اسـت . عسل خام را روی ناحیه ی مورد نظر از پوست بزنید ، ده دقیقه صبر کنید و بعد پوست را با آب ولرم شست و شو دهید . بعد از آب ولرم ، صورت را با آب سرد بشویید . استفاده از عسل هر روز و یا یک روز درمیان پیشنهاد میشود .

 

اسکراب شکر

شاید اشتهای شـما بـه مواد شیرین چندان هم بد نباشد و بتواند سایز منافذ باز پوست را تغییر دهد . شکر یکی از معمول ترین مواد لایه بردار اسـت کـه بـه رفع آلودگی از منافذ پوست کمک می کند . می توانید شکر را هم با عسل و هم با آبلیمو ترکیب کنید کـه قبلا درباره ی فواید انها صحبت کردیم .

 

قبل از هر چیز ، صورت را با آب نرمال بشویید . یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و یک قاشق چایخوری آبلیمو بـه آن بیافزایید . ترکیب را برای مدت سه تا پنج دقیقه بـه پوست بزنید و بـه آرامی ماساژ دهید . سپس پوست را با آب گرم بشویید . دو بار در هفته از این اسکراب استفاده کنید .

 

سفیده ی تخم مرغ

شاید خیلی دوست نداشته باشید ، اما ماسک سفیده ی تخم مرغ راهی مناسب برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی، خصوصا منافذ باز پوست ، اسـت . سفیده بـه سفت شدن و تغذیه ی پوست کمک می کند و منافذ باز پوست را می بندد . برای استفاده ، سفیده ی یک تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری جو دو سر و دو قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب کنید تا خمیری شکل شوند . آن را بـه پوست بزنید و بعد از ده دقیقه با آب سرد ماسک را از پوست پاک کنید . دو بار استفاده در هفته کافی اسـت .