جستجو در پارس ناز

بهترین روش های اخذ اقامت سوئد

بهترین روش های اخذ اقامت سوئد

چکیده : سوئد جزء کشورهای پیشرفته اروپایی است که ایرانیان زیادی قصد مهاجرت و دریافت اقامت آن را دارند. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارند که شناخت آن‌ها به موفقیت شما در مسیر مهاجرت کمک زیادی می‌کند.

 

سوئد جزء کشورهای پیشرفته اروپایی است که ایرانیان زیادی قصد مهاجرت و دریافت اقامت آن را دارند. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارند که شناخت آن‌ها به موفقیت شما در مسیر مهاجرت کمک زیادی می‌کند.

 

انواع مجوز اقامت سوئد

دولت سوئد 4 نوع مجوز اقامت را به اتباع خارجی اعطا می‌کند. این مجوزها برحسب شرایط افراد می‌توانند موقت یا دائمی باشند. بهترین روش های اخذ اقامت سوئد عبارت‌اند از:

 

 • مجوز اقامت برای کار
 • مجوز اقامت برای تحصیل
 • مجوز اقامت برای ازدواج
 • مجوز اقامت با سرمایه‌گذاری

 

مجوز اقامت برای تحصیل در آموزش عالی

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت سوئد اقامت تحصیلی است. کسانی که برای تحصیل بیش از سه ماه در یک موسسه آموزش عالی (یا دانشگاه) در سوئد پذیرفته شده باشند، می‌توانند برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنند. این مجوز باید پیش از ورود به سوئد صادر شود. به عبارت دیگر، این مجوز مخصوص دانشجویانی است که قصد تحصیل در دانشگاه‌های سوئد را دارند.

 

چنانچه قصد تحصیل و مهاجرت به سوئد را دارید، می‌توانید از وکلای موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت کمک بگیرید. کارشناسان این مجموعه، شما را تا رسیدن به هدف خود همراهی می‌کنند. شرایط لازم جهت اخذ مجوز اقامت برای تحصیل عبارت‌اند از:

 

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • در یک برنامه تحصیلی تمام وقت در سوئد پذیرفته شده باشید که نیاز به حضور فیزیکی شما دارد.
 • از نظر مالی، شرایط مناسبی برای حمایت از خود داشته باشید.
 • پیش از ارسال درخواست باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید.
 • بیمه درمانی داشته باشید.

 

مجوز اقامت برای کار

کسانی که قصد دارند از طریق مهاجرت کاری به سوئد بروند، می‌توانند مجوز اقامت برای کار دریافت کنند. مجوز اقامت با هدف کار، برای هر فردی که مجوز کار گرفته باشد، صادر می‌شود. برای مهاجرت کاری به سوئد شما باید یک پیشنهاد کاری با حداقل حقوق 1480 دلار دریافت کنید. افراد شاغل در کشور سوئد در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانند مجوز اقامت دریافت کنند:

 

 • به مدت چهار سال در یک دوره هفت ساله در سوئد استخدام شده باشند..

 

 • درآمد کافی برای حمایت از خود به عنوان کارمند یا فرد خوداشتغال را داشته باشند.

 

 • باید برای همان کارفرما و همان موقعیت شغلی که از طریق آن ویزا گرفته‌اند، کار کنند.

 

مجوز اقامت برای الحاق خانواده

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که قصد مهاجرت به سوئد و پیوستن به اعضای خانواده خود را دارند، می‌توانند مجوز اقامت بگیرند. این مجوز، کسانی را که می‌خواهند از طریق ازدواج به سوئد بروند نیز شامل می‌شود. شرایط لازم برای دریافت مجوز اقامت از طریق الحاق خانواده عبارت‌اند از:

 

 • کسی که قرار است به او در سوئد بپیوندید، باید درآمد کافی برای حمایت از هر دو شما را داشته باشد.

 

 • کسی که قرار است به او در سوئد بپیوندید، باید خانه‌ای استاندارد و مناسب زندگی برای شما داشته باشد.

 

مجوز اقامت با سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از بهترین روش های اخذ اقامت سوئد سرمایه‌گذاری است. شما می‌توانید با کمک به توسعه و اقتصاد کشور از طریق سرمایه‌گذاری، مجوز اقامت دائم سوئد را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در سوئد باید یک کسب و کار را در این کشور راه‌اندازی کنید.

 

سرمایه‌گذاری در سوئد مانند برخی کشورها از طریق خرید ملک امکان‌پذیر نیست. شما باید شرکت یا کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید که حداقل 50 درصد آن متعلق به شما باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی، سرمایه‌گذاری و همچنین مهاجرت کاری به سوئد، کافی است از کارشناسان رویال مهاجرت مشاوره دریافت کنید. این مجموعه با بیش از 10 هزار پرونده موفق، بهترین مسیرها را به شما معرفی خواهد کرد.

کارت مجوز اقامت سوئد ،انواع مجوز اقامت سوئد

مدت زمان مجوز اقامت سوئد

مجوز اقامت سوئد سه ساله با امکان تمدید حداکثر تا پنج سال است. کسانی که مجوز اقامت برای پنج سال داشته باشند، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

 

کارت مجوز اقامت سوئد

کارت مجوز اقامت به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه مجوز زندگی در سوئد را دارید، به شما اعطا می‌شود. هنگام مراجعه به سازمان‌های دولتی یا خدمات درمانی و همچنین سفرها باید کارت مجوز اقامت ارائه دهید. کارت مجوز اقامت حاوی اطلاعاتی درباره نوع مجوز، اعتبار و همچنین اطلاعات هویتی شما است. اعتبار کارت مجوز اقامت برای سه سال است.

 

دریافت شهروندی سوئد

پس از پنج سال اقامت دائم در کشور سوئد می‌توانید برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کنید. محاسبه این پنج سال بر اساس نوع مجوز اقامت شما انجام می‌شود. به عنوان مثال، مدت زمانی که با مجوز تحصیلی در سوئد اقامت داشته‌اید، جزء این پنج سال حساب نمی‌شود. برای دریافت شهروندی سوئد باید برخی الزامات مانند نداشتن بدهی دولتی، تسلط به زبان سوئدی و … را رعایت کنید.

 

جمع‌بندی

بهترین روش های اخذ اقامت سوئد شامل تحصیلی، کاری، الحاق خانواده و سرمایه‌گذاری می‌شوند که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. یکی از نکات مهم پیش از اقدام به مهاجرت، آشنایی دقیق با قوانین مهاجرتی کشور مقصد است.

 

به همین دلیل، توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از اتلاف سرمایه و زمان خود، به موسسات مهاجرتی معتبر مانند رویال مهاجرت رجوع کنید. این مجموعه با بیش از ده سال سابقه و آگاهی به قوانین مهاجرتی کشور سوئد، موفقیت شما را تضمین می‌کند.

 

سوالات متداول

 1. بهترین روش های اخذ اقامت سوئد کدم‌اند؟

برخی از بهترین روش‌های دریافت اقامت سوئد شامل روش تحصیلی، کاری، الحاق خانواده و سرمایه‌گذاری است.

 

 1. برای مهاجرت کاری به سوئد چه چیزی لازم است؟

برای مهاجرت کاری به کشور سوئد شما باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای سوئدی با حداقل حقوق 1480 دلار داشته باشید.

 

 1. مدت زمان اقامت سوئد چند ساله است؟

مدت زمان مجوز اقامت سوئد 3 سال با امکان تمدید برای پنج سال است.

 

 1. آیا میتوان با خرید ملک، اقامت سوئد را دریافت کرد؟

خیر، امکان اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک وجود ندارد. برای سرمایه گذاری در سوئد باید یک کسب و کار را در این کشور راه اندازی کنید و الزامات خاصی را رعایت کنید.

 

 1. پس از چند سال می‌توان شهروندی سوئد را دریافت کرد؟

کسانی که به مدت 5 سال اقامت دائم سوئد را داشته باشند، می‌توانند در صورت رعایت برخی الزامات، شهروندی این کشور را دریافت کنند.