پارس ناز پورتال

بهترین روش های اخذ ویزای کانادا

بهترین روش های اخذ ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا تنها راهی است که شما می‌توانید با کمک آن به این کشور سفر کنید. حال هدف شما می‌خواهد تحصیل، کار، گردشگری، شرکت در یک کنفراس بین‌المللی یا هرچه که می‌خواهد باشد، درهرصورت دریافت ویزا از الزامات سفر به این کشور به‌شمار می‌آید.

 

کانادا از کشورهای پیشرفته‌ای است که به یکی از بهترین گزینه‌ها برای کار، تحصیل و حتی سفرهای تفریحی تبدیل شده و به همین دلیل افراد زیادی مشتاق سفر یا مهاجرت به آن هستند. اما دریافت ویزای این کشور چگونه امکان‌پذیر است و به چه شرایطی نیاز دارد؟ برای آگاهی از این موارد تا انتهای متن با ما همراه باشید.

 

چرا به ویزای کانادا نیاز داریم؟

سفر به هر کشوری نیاز به اخذ ویزای آن منطقه را دارد. حتی اگر برای یک کار ضروری می‌خواهید وارد کانادا شوید و مدت اقامت شما بسیار محدود است نیز بدون اخذ ویزا نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

 

اخذ ویزای کانادا برای مهاجرت به کانادا یا سفر تفریحی به این کشور ضروری است و باید پیش از سفر آن را دریافت کنید. همچنین باید گفت بسته به اینکه هدف شما از سفر چیست مراحل مختلفی نیز باید طی شود و ویزای مرتبط را دریافت کنید.

 

شرایط دریافت ویزای کانادا

هر فرد باتوجه به شرایط خود و هدفی که دارد باید برای دریافت نوع خاصی از ویزا اقدام کند. اگر هدف شما مهاجرت به کانادا است ویزای تحصیلی یا کاری گزینه‌های اصلی هستند که این امکان را برای شما فراهم می‌کنند.

 

برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است از شرایطی مانند داشتن مدرک زبان با نمره قابل قبول، معدل بالا و سطح علمی خوب برخوردار باشید. این موارد شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش می‌دهند.

 

دریافت ویزای کاری نیز معمولا نیاز به داشتن تخصص و مهارتی خاص دارد. البته شغل شما باید در لیستی که دولت کانادا به‌عنوان مشاغل مورد نیاز ارائه داده، وجود داشته باشد.ویزای توریستی کانادا از محبوب‌ترین ویزاهای کانادا است و در 2 نوع سینگل و مولتیپل صادر می‌شود.

 

ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای استارتاپ، سوپرویزا، ویزای ترانزیت، ویزای هنرمندان و ویزای همراه تحصیلی از دیگر ویزاهایی به‌شمار می‌آیند که توسط دولت این کشور برای متقاضیان با شرایط مختلف صادر می‌شوند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

برای هر نوع ویزایی که اقدام کنید، فراهم کردن مدارک هویتی درخواست شده از ضروریات است. همچنین برای هرکدام از انواع ویزاهای کانادا باید مدارک مورد نیاز مربوط به آن را داشته باشید برای مثال اخذ اقامت تحصیلی نیاز به نامه پذیرش از دانشگاهی معتبر دارد.

 

اما در دریافت اغلب ویزاهای کانادا فراهم کردن یکسری مدارک یکسان است. مواردی که در ادامه اشاره می کنیم از این دست هستند.

 

مدارک هویتی برای دریافت ویزا کانادا

مهم‌ترین بخش مدارک به اسناد هویتی برمی‌گردد. شما باید تمام مدارکی که نشان‌دهده هویت فردی است را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید تا ویزای مورد نیازتان را صادر کند.

 

  • پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار دارد.
  • درصورت داشتن سفر خارجی ارائه پاسپورت قدیمی.
  • عکس پاسپورتی که حداکثر 6 ماه از زمان گرفتن آن نگذشته باشد.
  • سند ازدواج درصورت وجود
  • درصورت سفر یکی از والدین با فرزندان، داشتن رضایت‌نامه محضری از والد دیگر.
  • تکمیل فرم‌های لازم.
  • ترجمه مدارک هویتی.

 

اسناد مالی برای دریافت ویزای کانادا

تمام ویزاهای کانادا به تمکن مالی نیاز دارند. شما برای گردشگری، کار، تحصیل یا هر هدف دیگری که بخواهید وارد این کشور شوید باید مدارک مالی مناسبی ارائه دهید که رایج‌ترین آن‌ها عبا‌ر‌ت‌اند از:

 

  • گردش حساب مالی 4 تا 6 ماهه دارای مهر معتبر از بانک.
  • درصورت داشتن سپرده بلندمدت، اوراق بهادار، سهام یا سند خودرو می‌توانید آن‌ها را ارائه دهید.
  • نامه تمکن مالی.

 

درخواست اخذ ویزای کانادا به صورت شخصی

 

اگر اهل مسافرت و سفر به کشورهای خارجی می باشید احتمالا با روند اخذ ویزا آشنا هستید. روش اولی که معمولا افراد زیادی به آن فکر می‌کنند ارسال درخواست ویزا به‌صورت شخصی است.

 

این روش می‌تواند گزینه خوبی باشد به‌شرط اینکه بتوانید تمام مراحل را طی و مدارکی که سفارت می‌خواهد را به‌طور کامل تهیه و همراه درخواست ارسال کنید. در غیر این صورت احتمال دارد درخواست ویزای کانادا ریجکت شود.

درخواست اخذ ویزای کانادا به صورت شخصی

آماده سازی مدارک دریافت ویزای کانادا

اولین اقدام برای دریافت ویزا آگاهی از مدارکی است که باید به سفارت این کشور ارائه دهید. درصورتی‌که اسناد و مدارک مورد نیاز را به‌طور کامل ارسال نکنید احتمال رد درخواست شما بسیار زیاد است.

 

به همین دلیل معمولا به افراد توصیه می‌شود در زمینه اخذ ویزا برای سفر به کانادا از کارشناسان آژانس مسافرتی کمک بگیرند. اگر کوچک‌ترین مشکلی در مدارک وجود داشته باشد وقت و هزینه شما تلف می‌شود. البته در برخی موارد می‌توان پس از تکمیل مدارک، مجددا درخواست را ارسال کرد.

 

دریافت وقت سفارت کانادا

با توجه به اینکه سفر ایرانیان به کانادا با هر هدفی مانند کاری، توریستی یا تحصیلی باید با دریافت ویزا همراه باشد یکی از مهم‌ترین مراحل آن را می‌توان دریافت وقت سفارت کانادا دانست.

 

مراجعه به سفارت کانادا در داخل ایران امکان‌پذیر نیست. در واقع بسیاری از کشورها مانند انگلیس و کانادا سفارت خود را در ایران غیرفعال کرده‌اند. پس باید وقت اینترنتی را رزرو و سپس برای انجام فرآیندهای بیومتریک و انگشت‌انگاری به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه کنید.

 

درصورتی‌که ویزای شما تایید شد باید برای درج آن در پاسپورت مجددا به کشوری که دفتر سفارت در آن قرار دارد سفر کنید. این مورد می‌تواند هزینه‌های اخذ ویزای کانادا را تا حد زیادی افزایش دهد. البته برای رفع این مشکل نیز راهکار مناسبی وجود دارد.

 

استفاده از خدمات پیکاپ ویزا

اگر هزینه سفر مجدد شما به کشور همسایه برای درج ویزا در پاسپورت زیاد می‌شود و توانایی پرداخت آن را ندارید یا سفر شما به کانادا خانوادگی است و مراجعه مجدد به سفارت باعث افزایش بیش از حد هزینه‌ها می‌شود، می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.

 

برای پیکاپ ویزای کانادا باید به یک شخص یا آژانس هواپیمایی وکالت بدهید تا مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به سفارت تحویل دهد. با این کار بدون نیاز به مراجعه حضوری شما، نماینده با مراجعه به سفارت پاسپورت ویزا شده‌ی شما را تحویل میگیرد.

 

دریافت ویزای کانادا با کمک آژانس هواپیمایی

 

امروزه آژانس‌های مختلفی درحال فعالیت هستند که با کسب تجربه بالا در این زمینه می‌توانند به شما در اخذ ویزا کمک کنند. اگر حوصله یا وقت کافی برای طی کردن مراحل مختلف دریافت ویزا را ندارید این روش می‌تواند بهترین گزینه باشد.

 

آژانس‌های هواپیمایی معمولا تمام مدارک مورد نیاز را از شما دریافت خواهند کرد تا بتوانند درخواستی بدون مشکل ارسال کنند. زمانی که افسر اداره مهاجرت هیچ ایرادی در مدارک و اسناد مشاهده نکند قطعا ویزای مورد نیاز را برای شما صادر خواهد کرد.

کدام روش برای اخذ ویزای کانادا بهتر است؟

 

اینکه بهترین روش اخذ ویزای کانادا کدام است اغلب به هدف شما از سفر و البته شرایطتان بستگی دارد؛

 

برای مثال اگر سرمایه کافی برای زندگی و راه اندازی بیزنس در این کشور را دارید قطعا ویزای سرمایه گذاری برای شما بهترین خواهد بود.

 

اگر سابقه تحصیلی خوبی دارید و به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط هستید اخذ ویزای تحصیلی بهترین گزینه پیش رو است.

 

دریافت ویزای کانادا با کمک آژانس مسافرتی قصرشیرین

 

دریافت ویزا باید ازطریق روشی کاملا مطمئن انجام شود پس اگر تاکنون تجربه‌ای در این زمینه نداشته‌اید یا وقتی برای بررسی شرایط ندارید بهتر است از یک موسسه معتبر کمک بگیرید. آژانس هواپیمایی قصرشیرین با تجربه بالایی که در این زمینه دارد یکی از بهترین گزینه‌ها به‌شمار می‌آید.

 

اگر می‌خواهید تمام مراحل اخذ ویزا و سفر به کانادا به بهترین حالت ممکن طی شود و شانس دریافت ویزا افزایش پیدا کند این موسسه به شما کمک خواهد کرد تا با توجه به شرایط خود بهترین نوع اقامت را دریافت کنید.

 

درصورتی‌که ترجیح شما این است که مراحل را خودتان طی کنید اما نمی‌خواهید برای درج ویزا در پاسپورت، سفر دوباره‌ای به کشور همسایه داشته باشید باز هم می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای این شرکت بهره ببرید.

 

کارشناسان قصرشیرین در تمام مراحل اخذ ویزا به شما کمک می‌کنند. همچنین ازطریق پیکاپ ویزا شما را از مراجعه مجدد به سفارت بی‌نیاز خواهند کرد. این آژانس در زمینه‌های مختلفی مانند اخذ انواع ویزا، فروش بلیط، رزرو هتل و تورهای گردشگری فعالیت دارد و شما می‌توانید با اطمینان از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

 

جمع‌بندی

برای اخذ ویزای کانادا می‌توانید خودتان تمام مراحل را طی کنید یا از آژانس هواپیمایی معتبری کمک بگیرید. با توجه به تنوع بالای ویزاهای کانادا و متفاوت بودن شرایط هرکدام بهترین کار برای دریافت اقامت موقت این کشور کمک گرفتن از کارشناسان مجموعه‌ای معتبر است. برای این منظور می‌توانید به آژانس مسافرتی قصرشیرین مراجعه کنید.