پارس ناز پورتال

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

اگر بینی شما دارای ساختار استخوانی است و قصد عمل دارید باید با تحقیق و مطالعه بهترین مدل عمل بینی استخوانی را که مناسب شما باشد انتخاب کنید. اگر در خصوص این موضوع نیاز به اطلاعات کاملی دارید با ما همراه باشید.

 

ما در  این مقاله قصد داریم در خصوص انواع مدل‌های عمل بینی استخوانی، خصوصیات بهترین مدل عمل بینی استخوانی اطلاعاتی را ارائه کنیم. این مقاله را از دست ندهید تا اطلاعات لازم را قبل از عمل بینی خود به دست بیاورید.

 

انواع مدل های عمل بینی استخوانی

 

بینی استخوانی به علت داشتن استخوان بندی محکم، غضروف قوی و پوست نازک این قابلیت را دارد که بتوان مدل‌های متفاوتی را برای آن تعریف کرد. استخوان بندی محکم و غضروف قوی در بینی استخوانی به جراح اجازه می‌دهد تا بتواند تغییرات قابل توجهی روی بینی پیاده کند.

 

و در اکثر مواقع افرادی که دارای مدل بینی استخوانی هستند از عمل بینی خود راضی و خرسند هستند. در ادامه مطلب قصد داریم انواع مدل‌های عمل بینی استخوانی را بررسی کنیم که طرفداران زیادی دارد و شما نیز در اطرافیان خود این مدل‌ها را بیشتر مشاهده می‌کنید:

 

  • مدل عمل بینی استخوانی طبیعی

همانطور که می‌دانید بینی استخوانی دارای قوز و برآمدگی است و دلیل بسیاری از عمل‎های بینی استخوانی رفع این ایراد است. در مدل عمل بینی استخوانی طبیعی هدف صرفا زیبایی نیست و متقاضی در پی رفع ایراد ظاهری و تغییرات جزئی است تا بینی او به تناسب بهتری با چهره برسد و استانداردهای آن حفظ شود.

 

در مدل عمل بینی طبیعی جراح قوز و برآمدگی را رفع می‌کند، در این مدل زاویه بین لب بالایی و بینی بین 90 تا 95 است و جراح این استاندارد را خیلی تغییر نمی‌دهد و قوس بینی نیز از حالت طبیعی خارج نمی‌شود. البته رفع ایرادات بینی در مدل عمل بینی استخوانی طبیعی هر چند جزئی است ولی روی زیبایی چهره شما تاثیر مثبتی دارد و حس خوبی را به شما می‌دهد و بینی شما نیز حالت طبیعی ساختار خود را حفظ می‌کند.

 

  • مدل عمل بینی استخوانی فانتزی

مدل عمل بینی استخوانی فانتزی یا عروسکی بیش‌تر برای زیبایی ظاهری آن انجام می‌شود. در این مدل عمل بینی، علاوه بر رفع ایرادات ظاهری جراح  انحنا بینی را بیشتر از حالت طبیعی می‌کند و زاویه بین لب بالایی و بینی نیز بیش‌تر از حالت استاندارد است و تا 105 درجه می‌رسد. اندازه بینی در این مدل کوچک‌تر از حالت طبیعی است و نوک بینی سربالا  است به همین دلیل به آن عروسکی نیز گفته می‌شود.

 

  • مدل عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

مدل عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی چیزی مابین مدل عمل بینی طبیعی و فانتزی است. یعنی بیش از حالت طبیعی تغییرات دارد ولی به اندازه مدل فانتزی غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد. در عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی جراح سعی می‌کند تناسب اندازه بینی را با سایر اجزای صورت حفظ کند و در حین حال تغییراتی را روی ساختار بینی پیاده می‌کند تا زیبایی آن را بیش‌تر کند.

 

اندازه زاویه لب بالایی با بینی در این مدل عمل بینی کمی بیشتر از حالت طبیعی است و تا 100 درجه می‌رسد و قوس آن نیز نسبت به حالت طبیعی بیشتر و از حالت فانتزی کم‌تر است. در کل این مدل با توجه به اینکه زیبا و در عین حال طبیعی‌تر به نظر می‌رسد طرفداران بیشتری در بین بانوان دارد.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

بهترین مدل عمل بینی استخوانی چه خصوصیاتی دارد؟

 

بهترین مدل عمل بینی استخوانی برای هر شخصی متفاوت است ولی می‌توان در خصوص خصوصیات بهترین مدل مواردی را ذکر کرد:

 

  • بهترین عمل بینی استخوانی، مدلی است که بیمار بعد از گذراندن دوران نقاهت بتواند زود به زندگی عادی برگردد و مشکلات تنفسی او رفع شده باشد یا اگر صرفا برای زیبایی بود و مشکلی وجود نداشت به خاطر عمل دچار مشکل تنفسی نشده باشد.

 

  • بهترین مدل عمل بینی استخوانی زمانی عملی می‌شود که بینی متناسب با چهره باشد و در چهره تقارن داشته باشد و تمام نواحی آن یکسان باشد یعنی برای مثال سوراخ‌های بینی متفاوت از هم نباشد.

 

  • بهترین مدل عمل بینی باید طبق سلیقه زیباجویان باشد ولی اگر سلیقه زیباجویان باعث آسیب به سلامتی آن‌ها شود پزشک باید بتواند استانداردهای لازم را رعایت کند تا سلامت متقاضیان به خطر نیفتد.

 

  • بهترین مدل عمل بینی مدلی است که بر اثر تغییرات زیاد، بینی حالت غیرعادی پیدا نکند.

 

  • بهترین مدل عمل بینی، مدلی است که در آن جنسیت افراد هم لحاظ می‌شود.

 

در کل می‌توان گفت بهترین مدل عمل بینی استخوانی برای هر کسی تعریف جداگانه‌ای دارد و زمانی محقق می‌شود که تغییرات مورد انتظار در شکل بینی برآورده شود و ایراداتی که بینی داشت حل شود.

 

چگونه تشخیص دهیم بهترین مدل عمل بینی استخوانی برای من چیست؟

 

بهترین مدل عمل بینی استخوانی باید با توجه به ساختار و آناتومی بینی شما انتخاب شود. اگر ساختار بینی شما استخوانی است در اکثر مواقع در انتخاب فرم مورد نظر یعنی طبیعی، فانتزی یا نیمه فانتزی محدودیت ندارید ولی بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا پزشک با توجه با ساختمان بینی شما و تناسب آن با چهره شما بهترین مدل را به شما پیشنهاد دهد.

 

با توجه به اینکه بینی در مرکز چهره قرار دارد باید با بقیه اعضاء چهره توازن داشته باشد و اگر به فرض شما بینی عروسکی را ترجیح می‌دهید ولی با کل چهره شما همخوانی ندارد نباید روی این مدل پافشاری کنید.

 

برخی مدل‌ها برای هر چهره‌ای مناسب نیستند. بهتر است بعد از بررسی کل چهره توسط پزشک و ارائه پیشنهادات و مدل مورد نظرتان، در تصمیم نهایی نظر پزشک را که به پشتوانه دانش و تجربه بیان می‌شود در نظر بگیرید.  

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

بهترین مدل بینی استخوانی مردانه و زنانه

 

در دنیای امروز مردان نیز همچون زنان به سراغ عمل‌های زیبایی می‌روند هر چند ممکن است به آن شدت نباشد ولی بسیاری از آقایان طالب زیبایی هستند. البته بهترین مدل عمل بینی استخوانی برای مردان با زنان تفاوت دارد.

 

مردان بیشتر در پی آن هستند که با عمل بینی ایرادات بینی خود را رفع کنند و تمایلی به کوچک کردن یا فانتزی کردن بینی خود ندارند و بیشتر به سراغ عمل بینی استخوانی طبیعی می‌روند تا در عین رفع ایرادات بینی خود به یک توازنی در چهره خود برسند و زیبایی چهره آن‌ها به صورت کلی بهتر شود. عمل بینی طبیعی برای بینی استخوانی در آقایان بهترین مدل محسوب می‌شود و طرفداران زیادی دارد.

 

در خصوص زنان قضیه فرق می‌کند. زنان بیشتر تمایل دارند تا بینی آنها کوچک و تا حدودی سربالا و فانتزی باشد. البته با توجه به مصنوعی و غیر طبیعی بودن مدل بینی فانتزی بیشتر بانوان مدل بینی نیمه فانتزی را ترجیح می‌دهند. می‌توان گفت مدل عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی مناسب‌ترین گزینه‌ها برای خانم‌ها هستند.

 

کلام آخر

بهترین مدل عمل بینی استخوانی باید با توجه با ساختار و آناتومی بینی هر شخصی مشخص شود. بهتر است برای اینکه روند عمل بینی شما به خوبی انجام شود پزشک ماهری را برای اینکار در نظر بگیرید و با مشاوره گرفتن از پزشک بهترین مدل بینی را با توجه به تناسبی که با چهره شما دارد انتخاب کنید. 

 

منبع