پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

بوتاکس طبیعی صورت را با این غذاها انجام دهید

بوتاکس طبیعی صورت را با این غذاها انجام دهید

بوتاکس طبیعی صورت را با این غذاها انجام دهید 

بوتاکس عملی است که ریسک بالایی دارد و عوارض ان برهمگان آشکار است . مصرف برخی مواد غذایی به جای استفاده از کرم‌های ضدچروک و تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست موثر است.آنتونی یون جراح پلاستیک یک فصل کامل از کتاب خود را به تاثیر موادغذایی در جوانی و شادابی پوست اختصاص داد.

 

وی اظهار کرد: مواد غذایی مصرفی می تواند بر چین و چروک، سفتی،قابلیت ارتجاعی پوست و حتی میزان آفتاب سوختگی تاثیر بگذارد. این جراح پلاستیک در تحقیقات خود 8 ماده غذایی را معرفی کرد که در جوانی پوست نقش مهمی را ایفا می کنند.تخم مرغ حاوی پروتئین افزایش دهنده کلاژن پوست و ویتامین A است.

بوتاکس طبیعی صورت را با این غذاها انجام دهیداین دو ماده در کنار هم موجب سفتی و رفع افتادگی پوست می شوند،به همین دلیل توصیه شده، روزانه یک تخم مرغ به منظور جوانی پوست خود استفاده کنید.این محقق اظهار داشت: مصرف رب گوجه فرنگی یک راه آسان برای دریافت دوز مناسبی از لیکوپن و رفع پیری پوست است.

 

همچنین می تواند پوست را از آسیب ‌های آفتاب حفظ کند. مطالعات نشان داده که،خوردن روزانه پنج قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی، می تواند خطر ابتلا به آفتاب سوختگی را کاهش دهد.یک تکه شکلات با حداقل 70 درصد کاکائو ،حاوی فلاونول است که می‌تواند باعث ترمیم لکه‌های پوستی ایجاد شده در اثر نورخورشید شود و با افزایش جریان خون درخشش و شادابی پوست را به ارمغان آورد.

 

یک فنجان از این میوه‌ی تیره رنگ، معادل میزان مورد نیاز روزانه بدن از ویتامین C است. این ویتامین قابلیت ارتجاعی کلاژن‌های پوست را افزایش می دهد. مطالعه‌ سال 2012 در بریتانیا نشان داد، زنانی که اغلب از ویتامین C استفاده می کنند چین و چروک پوستی کمتری دارند.

بوتاکس طبیعی صورت را با این غذاها انجام دهیدسیب زمینی های شیرین سرشار از ماده معدنی سلنیوم است که پوست را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند و چین و چروک های آن را از بین می برد. همچنین علاوه بر سلنیوم غنی از بتاکاروتن است که رطوبت پوست را حفظ می کند.این جراح پلاستیک اظهار داشت:

 

من چای سبز را به عنوان یک نوشیدنی بسیار مفید برای پوست و بدن به بیماران توصیه می کنم، آنتی اکسیدان ضد پیری چای سبز از قهوه سیاه و سفید بیشتر است.یک غذای سرشار از ویتامین E است که می تواند در بهبود اسکارهای پوستی و جوان سازی تاثیر زیادی بگذارد.

 

میوه با بافت روغنی و سرشار از ویتامین C ،E و بتا کاروتن است که می تواند از ایجاد چین و چروک بر روی پوست جلوگیری کند و آن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند.