پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بیسکویت باقیمانده از تایتانیک بفروش رفت

بیسکویت باقیمانده از تایتانیک بفروش رفت

بیسکویت باقیمانده از تایتانیک بفروش رفت 

بیسکویت باقیمانده از کشتی سرنگون شده تایتانیک با قیمت بسیار بالایی بفروش رفت تا یادگاری این کشتی همچنان با ارزش حفظ گردد. یکی از خدمه ی کشتی کارپاتیا به نام «جیمز فِنویک» تکه ای بیسکوئیت را از یکی از مسافران سوار بر قایق نجات گرفت و آن را درون پاکت نامه ای گذاشت تا امروز میان اشیا کشتی تایتانیک به فروش برسد.وسایل پیدا شده

 

و یا بازمانده از کشتی تایتانیک بعد از سالها در یکی از حراجی های بزرگ به قیمت بالا فروخته شدند. برخی ازاشیای خاطره آمیز تایتانیک در یک حراجی به فروش گذاشته شد که اتفاقا با استقبال خوبی هم مواجه شد.

بیسکویت باقیمانده از تایتانیک بفروش رفت

به گزارش پارس ناز در این بین، دو شی با اشیای دیگر تفاوت داشتند:عکسی از همان آیسبرگ معروف که گفته می شود کشتی غول پیکر تایتانیک پس از برخورد با آن غرق شد؛ و دیگری، بیسکوئیتی است که از یک بازمانده سوار بر قایق نجات گرفته شده بود.

 

تایتانیک نام کشتی بخار بزرگی بود که در پانزدهم آوریل 1912، در هنگام سفر از بندر ساوتهمپتون انگلیس به نیویورک آمریکا به علت تصادف با کوه یخ غرق شد. 1514 نفر از مسافران و خدمه آن جان خود را از دست دادند و 710 نفر نیز زنده ماندند. گفتنی است جیمز کامرون در سال 1997 فیلمی را با همین نام نویسندگی و کارگردانی کرد.

 

در این حراجی، یک تکه بیسکوئیت «اسپیلرز اند بیکرز پایلِت» به ارزش 15 هزار پوند (حدودا 78 میلیون تومان) فروخته شد. یکی از افراد شرکت کننده در این حراجی، لقب «ارزشمندترین بیسکوئیت دنیا» را به آن داد. آن عکس معروف نیز 21 هزار پوند (معادل 109 میلیون تومان) فروخته شد.

 

در این حراجی که در «هنری البریج اند سان» در ویلتشر برگزار شد، یک فنجان نیز به فروش رسید. این فنجان که به کاپیتان کشتی کارپاتیا داده شده بود، به مبلغ 129 هزار پوند (حدود 690 میلیون تومان) به فروش رسید. کشتی کارپاتیا یکی از کشتی هایی بود که به کمک کشتی تایتانیک شتافت.

 

اندور البریج، متصدی حراجی، گفت:«علاقه افراد و فروش کالاهای مربوط به کشتی تایتانیک در حقیقت بازتاب دهنده ی محبوبیتکشتی تایتانیک است. این اشیا توانستند توجه کلکسیون دارها را به خود جمع کنند.»یکی از خدمه ی کشتی کارپاتیا به نام «جیمز فِنویک» تکه ای بیسکوئیت را از یکی از مسافران سوار بر قایق نجات گرفت

 

و آن را درون پاکت نامه ای گذشت. بر روی آن پاکت نوشته شده است:«بیسکوئیت پایلتِ گرفته شده از یکی از قایق ‎های نجات در آوریل 1912 میلادی.» همچنین گفته می شود که آن عکس مشهور در تاریخ 16 آوریل 1912 میلادی، یعنی درست یک روز پس از غرق شدن کشتی تایتانیک، گرفته شده است.