جستجو در پارس ناز

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش + حواشی و عکس های سیما ثابت

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش + حواشی و عکس های سیما ثابت

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش 

دراین پست، بیوگرافی سیما ثابت و همسرش را مرور می‌کنیم. خانم پزشک سیما ثابت مجری معروف تلویزیونی می باشند، ایشان از دسته مجریان و فعالان تحصیلکرده و جهان دیده می باشند. البته اکثر مردم ایشان رابه خاطر اجرا در شبکه ایران اینترنشنال می شناسند، اما بیوگرافی ایشان بسیار وسیع تر از صرفا یک اجرای تلویزیونی می باشد. مـا در ادامه اطلاعات کاملی درمورد ایشان رابه اشتراک گذاشته ایم.

 

سیما ثابت کیست؟

سیما ثابت با نام شناسنامه اي سیما شهرکی متولد 10 اردیبهشت 1358 در زاهدان استان سیستان و بلوچستان، روزنامه‌نگار و مجری شبکه ایران اینترنشنال اسـت. او فارغ‌التحصیل لیسانس علوم سیاسی آزاد تهران مرکز و فوق لیسانس علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه خبر و هم چنین مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه‌ اِکسِتِر در بریتانیا اسـت.

سیما ثابت

وی علاوه بر مجریگری و اجرا در برنامه هاي مختلف شبکه ایران اینترنشنال، عضو هیئت علمی دانشگاه اِکسِتِر لندن اسـت و گفته می شود. باید بگوییم کـه برخلاف شایعات، ایشان بهایی نمی باشد و مسلمان اسـت. خانم سیما ثابت در ابتدای ورود بـه انگلستان یک شرکت آشپزی بـه راه انداخت. سپس با نام سیما ثابت با بی بی سی و ایران ایننرنشنال فعالیت رسانه اي خودرا آغاز کرد.

بیوگرافی سیما ثابت

او در حال حاضر بعنوان بـه مجری دراین شبکه مشغول فعالیت اسـت. خانم ثابت، خبرنگار ارشد و مجری برنامه تحلیلی چشم انداز ایران اینترنشنال اسـت کـه از سال 2018 بـه این شبکه پیوسته و پیش از این اجرای بخش هاي خبری و برخی برنامه هاي ویژه را در شبکه ایران اینترنشنال بـه عهده داشته اسـت.

 

بیشتر بخوانید: تمام مجری های جنجالی ایران

 

ازدواج و همسر سیما ثابت

ایشان در حال حاضر مجرد می باشد. ولی بطور کلی از زندگی شخصی ایشان اطلاعات معتبر و قابل تایید زیادی در معرض نمی باشد.

 

فعالیت های سیما ثابت

سیما شهرکی در زاهدان بدنیا آمد ودر سال ۱۳۷۶ پس از قبولی در رشته صنایع غذایی در دانشگاه فردوسی بـه مشهد رفت. او هم زمان با تحصیل دریک کارخانه مواد غذایی بعنوان ناظر نظارت کیفیت مشغول بـه کار شد. از سال ۱۳۸۴ بعنوان فعال مدنی فعالیتش رابا همکاری در برنامه جهانی غذا در سازمان ملل آغاز کرد و برای کمک و یاری رسانی راهی اردوگاه‌هاي افغانستان شد.

فعالیت های سیما ثابت

خانم سیما ثابت پس از مدتی برای ادامه تحصیل راهی انگلستان شد و تا مقطع دکترا در آنجا بـه تحصیل مشغول شد. از زندگی و وضعیت ازدواج سیما شهرکی خبری در دست نیست، اما بنا بـه گفته ها او ازدواج ناموفقی داشته کـه حاصل این ازدواج یک دختر اسـت.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مبینا نصیری مجری پرحاشیه تلویزیون

 

سیما ثابت در بی بی سی

او درسال ۱۳۸۵ بـه رادیو بی‌بی‌سی پارسی پیوست و برای اجرای خبرها با این شبکه رادیویی همکاری کرد. اجرای برنامه چشم ‌انداز بامدادی در رادیو بی‌بی‌سی پارسی از نمونه اي از اجرای این گوینده و مجری ایرانی الاصل در شبکه بی بی سی می‌باشد. او پس از مدتی همکاری با رادیوی پارسی بی‌بی‌سی درسال ۹۷ بـه اینترنشنال پیوست.

 

سیما ثابت در ایران اینترنشنال

این خانم گوینده پس از پیوستن از شبکه ایران اینترنشنال مدتی از گویندگی خبر فاصله گرفت و بعنوان مجری برنامه گفت و گو محورِ «چشم ‌انداز با سیما ثابت» مشغول کار شد. چشم ‌انداز با سیما ثابت یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌هاي تحلیلیِ رسانه‌ هاي پارسی‌ زبان اسـت. او دراین برنامه با افرادی هم چون راجر واترز، ریچارد گلدستون و آلن راک گفت و گو کرده اسـت.

 

بیشتر بخوانید: ژیلا امیرشاهی و مهاجرت او به کانادا

 

استعفای سیما ثابت از ایران اینترنشنال

سیما ثابت، از مجریان و برنامه سازان معروف شبکه ایران اینترنشنال، هفته ي گذشته با انتشار متنی مفصل در اینستاگرامش از استعفای خود و سامان رسول‌ پور سردبیر ارشد سابق ایران اینترنشنال، از این شبکه خبر داد و گفت: «ناگزیر شدم بین کار در شرایطی خاص و کرامت انسانی، دومی را انتخاب کنم».

سیما ثابت در ایران اینترنشنال

او دراین متن از شرایط «عجیب و جدید» کار در واشنگتن بعد از انتقال شبکه از لندن بـه ایالات امریکا حرف زده و گفته وضعیت کار در واشنگتن بـه گونه اي بود کـه «ادامه کار برای تیم کوچک مـا عملاً غیرممکن بود.» وب سایت خبری «رویداد ۲۴» دراینباره نوشته: دلیل اصلی استعفای سیما ثابت مشخص نیست.

سیما ثابت مجری

اما بعد از انتشار خبر استعفا، فایل صوتی اي منتسب بـه او در شبکه‌هاي اجتماعی منتشر شد. دراین فایل صوتی، سیما ثابت ظاهراً دریک گفتگوی تلفنی سیاست‌هاي شبکه ایران اینترنشنال رابه چالش می کشد و میگوید «هیچ کسی نیست دراین شبکه از مواضع جمهوری اسلامی حرف بزند.»

عکس سیما ثابت

او دربخش جنجالی‌تر این فایل صوتی می گوید «یک گروه خیلی زیادی از اساتید دانشگاه در لندن موافقند کـه حکومت اسلامی ایران می ‌بایست بماند. یعنی همین حالا بهترین آپشن برای این کشور این «جمهوری اسلامی» اسـت. هیچ اتفاقی نباید برای این حکومت بیفتد. مـن هم یکی ازآن‌ها هستم.»

 

بیشتر بخوانید: مجری زن شبکه GEM به ایران بازگشت

 

واکنش سیما ثابت به خبر استعفا از ایران اینترنشال

سیما ثابت تا این لحظه محتوای این فایل صوتی و انتساب آن بـه خودش را تکذیب نکرده اسـت. مشخص نیست وجود چنین مواضعی چقدر در استعفای او از شبکه موثر بوده اسـت. درصورت صحت ارتباط بین فایل صوتی و استعفای سیما ثابت باید گفت این الگو بـه یک الگوی تکرار شونده در شبکه‌هاي پارسی زبان بيرون از کشور تبدیل شده اسـت.

استعفای سیما ثابت

فروردین ماه امسال رعنا رحیم‌پور مجری باسابقه بی‌بی‌سی پارسی نیز بعد از افشای یک فایل صوتی خصوصی از این شبکه بریتانیایی اخراج شد. در مورد استعفای سیما ثابت هم رسانه‌هاي داخل ایران واکنش‌هاي مختلفی نشان دادند؛ مشرق‌نیوز رسانه نزدیک بـه نهاد‌هاي نظامی در گزارشی بـه «اهمیت اخراج سیما ثابت» پرداخته و گفته:

 

«اوج اهمیت رفتن ثابت در آستانه سالگرد «مرگ مهسا امینی» اسـت و این نکته مهم کـه اگر طرف غربی ذره‌اي امید بـه احیا وضعیت داشت، اجازه نمی‌داده مهره اي مثل ثابت آنجا را ترک کند.» علیرضا تقوی‌نیا کارشناس صداوسیما در توییتر خود گفته استعفای سیما ثابت درکنار مواردی هم چون ورود «سفیر سعودی بـه ایران» نشان میدهد «جمهوری اسلامی پیروز اسـت».

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی صبا راد و همسرش

 

حواشی سیما ثابت بعد از استعفا

سیما ثابت گفته «براندازی را قبول ندارد و بخاطر همین ناچار بـه جدایی شده» اما خبرگزاری فارس بجای این کـه همین روایت را استفاده کند، ماجرا رابه سمت مسائل جنسی برده و نوشته «کارمندان و مدیران شبکه پیشنهادهای غیراخلاقی جنسی بـه سیما ثابت داده بودند و همین سبب شده بود کـه او از فعالیت دراین شبکه دست بکشد.»

حواشی سیما ثابت

توقف پخش برنامه‌هاي ایران‌اینترنشنال از لندن و انتقال بولتن‌هاي خبری ۲۴ ساعته بـه واشینگتن در بهمن ماه سال گذشته، بـه ظاهر بـه دلایل امنیتی رخ داد، اما برخی تحلیلگران معتقد بودند فعالیت این شبکه مورد حمایت عربستان سعودی با از سرگیری روابط ایران و عربستان باید محدود میشد و انتقال تیم کوچکی از این شبکه بـه کشور آمریکا نتیجه این تعامل بود.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی و عکس های مهناز شیرازی

 

درباره شبکه ماهواره ایران اینترنشال

سال ۱۳۹۷ روزنامه گاردین انگلیس گزارشی منتشر و اعلام کرد بودجه تلویزیون ایرانی «ایران اینترنشنال» مستقر در لندن، از طریق شرکتی تامین می شود کـه رئیس آن یک تاجر عربستانی اسـت کـه «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان روابط نزدیکی دارد. این رسانه بودجه شبکه ایران اینترنشنال را افشا کرد و نوشت:

پیج اینستاگرام سیما ثابت

عربستان سعودی ۲۵۰ میلیون دلار برای بـه راه انداختن ایران اینترنشنال کـه هیچ گونه درآمدی از طریق تبلیغات ندارد، هزینه کرده اسـت. شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما در اسفندماه سال گذشته مدعی شده بود کـه تعطیلی اینترنشنال یکی از شروط ایران برای برقراری رابطه با عربستان بوده اسـت. این احتمال با توجه بـه تغییر لحن کیهان در قبال شبکه ایران اینترنشنال بعید بنظر نمیرسد.

 

پیج اینستاگرام سیما ثابت

simaa_sabet@