پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

بیوگرافی محمد بحرانی بازیگر و همسرش | صداپیشه جناب خان

بیوگرافی محمد بحرانی بازیگر و همسرش | صداپیشه جناب خان

بیوگرافی محمد بحرانی بازیگر و همسرش | صداپیشه جناب خان

محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه، متولد 16 آذر ماه 1360 در شیراز می باشد.این بازیگر فارغ التحصیل رشته بازیگری در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران و همچنین رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس است.او یک برادر و یک خواهر دارد.

 

به گفته ی خودش در ایستگاه چهار زرهی شیراز بزرگ شده و پدرش کازرونی است. با آنکه خواهر و برادرش در تهران متولد شده و خود نیز در تهران زندگی کرده، اما خود را شیرازی می داند.

بیوگرافی محمد بحرانی بازیگر و همسرش | صداپیشه جناب خان

شروع فعالیت هنری

علاقه ی او به هنر به جشنواره تئاتر عروسکی برمیگردد. او در نهایت در سال 1380 (سن 20 سالگی) با معرفی خانم مریم سعادت که در یکی از جشنواره ها داور بود، برای حضور در یک مجموعه تلویزیونی مخصوص کودکان، به عنوان عروسک گردان معرفی شد.

 

حضور در کلاه قرمزی

در سال 1390 توسط امیر سلطان احمدی (عروسک گردان پسرعمه زا) به ایرج طهماسب معرفی شد تا برای عروسک گردانی تست دهد.در نهایت صداپیشگی آقای همساده و ببعی به او سپرده شد.گفتنی است محمد بحرانی پیش از همکاری با گروه کلاه قرمزی، صداپیشگی عروسک های آقاشجاع و استاد همه چی دون را نیز برعهده داشت.

 

جناب خان

در سال 1390 شخصیت عروسکی جناب خان با صداپیشگی محمد بحرانی، در سریال نمایش خانگی کوچه مروارید با حدود 25 عروسک دیگر رونمایی شد اما به موفقیت چندانی نرسید.پس از آن در یکی از قسمت های فصل دوم خندوانه در سال 1394 به عنوان استندآپ کمدین حضور یافت و با استقبال پرشور بینندگان روبرو شد و در نهایت به عنوان یکی از شخصیت های اصلی خندوانه، به فعالیت خود ادامه داد.جالب است بدانید از قسمت هایی از برنامه خندوانه که جناب خان آواز میخواند و نیاز به ساز هست، خود محمد بحرانی نوازندگی را برعهده میگیرد و سازهای جنوبی ضرب و تمپو را مینوازد.

بیوگرافی محمد بحرانی بازیگر و همسرش | صداپیشه جناب خان

ازدواج

محمد بحرانی با مهناز خطیبی ازدواج کرده و متاهل است.گفتنی است همسرش نیز عروسک گردان شخصیت دیوی در سریال کلاه قرمزی است.آنها در دانشگاه با همدیگر همکلاسی بودند. به گفته محمد بحرانی، شروع پیشنهاد ازدواج آنها با آلبوم در خیال از شجریان بوده است.مهناز خطیبی متولد 1360 در تهران، عروسک گردان، مترجم و نویسنده می باشد.او فارغ التحصیل رشته بازیگری در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران است.

 

هواداری فوتبال

محمد بحرانی یکی از طرفداران پر و پا قرص فوتبال می باشد. علاقه بسیار زیادی به فوتبال آلمان، مخصوصاً تیم بایرن مونیخ دارد.در فوتبال ایران نیز، طرفدار تیم های شیرازی است.

 

بازیگری

محمد بحرانی برای نخستین بار در سال 1385، با نقش آفرینی در فیلم سینمایی اتوبوس شب پا به عرصه سینما گذاشت.یک سال بعد (1396) نیز در سریال گلشیفته حضور یافت و بیشتر شناخته شد.در سال 1398 با حضور در سریال هیولا به کارگردانی مهران مدیری در نقش مهیار مهرافزون بازی کرد و بسیار خوش درخشید. گفتنی است در محمد بحرانی در سریال دراکولا (هیولا 2) که در سال 1400 از شبکه نمایش خانگی پخش شد نیز حضور داشت.

بیوگرافی محمد بحرانی بازیگر و همسرش | صداپیشه جناب خان

فیلم شناسی

محمد بحرانی در فیلم های سینمایی بسیار از جمله: اتوبوس شب، رفیق بد، کلاه قرمزی و بچه ننه، طبقه حساس، فرار از اردو، نزدیکتر، مارموز و بی حسی موضعی به ایفای نقش پرداخته است.

 

سریال شناسی

دراکولا، خوب بد جلف رادیواکتیو، دوپینگ، بچه محل، گلشیفته، کرکره، مکتبخانه غیرانتفاعی، تندتندکارتن، رنگین کمان، یغمای با شکوه خورشید، سرزمین من، نگاهی به تاریخ تئاتر معاصر ایران و نی نی مون سریال های است که محمد بحرانی در آنها حضور دارد.

 

صداپیشگی

او سابقه ی حضور به عنوان صداپیشه را در خندوانه، کلاه قرمزی، برکه گاندو، کوچه مروارید، استاد همه چی دون، با ما کاش باشی، مدرسه بابا عماد 1 و 2، ماجراهای هامون، قفل و صندوقچه، شهر کودکان، مزرعه بی بی، امداد حشرات و عامو و ماشو را دارد.

 

بیوگرافی محمد بحرانی