پارس ناز پورتال

بیوگرافی محمد شیری و همسرش + عکس و حواشی محمد شیری

بیوگرافی محمد شیری و همسرش + عکس و حواشی محمد شیری

بیوگرافی محمد شیری و همسرش 

دراین پست، بیوگرافی محمد شیری و همسرش را مرور میکنیم. محمد شیری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان می باشد. این چهره بخاطر نقش هاي بسیار پرطرفدار در فیلم ها و سریالهای کمدی بـه شهرت رسید و بین مردم محبوب شد. مـا در ادامه بـه مرور زندگی نامه و صحبت هاي او درمورد زندگی و حرفه اش پرداخته ایم. با پارس ناز همراه باشید.

 

محمد شیری کیست؟

محمد شیری بازیگر ایرانی متولد ۳۰ بهمن ماه ۱۳۲۸ در مشهد اسـت. پدرش مشهدی و مادرش اهل تهران اسـت می گوید مـن توی خانه توسط قابله‌هاي قدیم بدنیا آمدم و نخستین فرزند خانواده هستم خانواده محمد شیری زمانی کـه او ۴ ساله بود بـه تهران نقل مکان کردند میگوید در خیابان ری میدان خراسان کوچه لرزاده بزرگ شده اسـت.

بیوگرافی محمد شیری و همسرش 

آقای شیری فعالیت هنری را از بازیگری در جمع خانوادگی و مجری‌گری برنامه‌هاي مدرسه آغاز کرد ودر سال ۱۳۴۹ در سن ۲۱ سالگی بـه کلاس‌هاي بازیگری رفت. وی درسال ۱۳۶۰ با بخش آیتم نمایشی برنامه سینما تئاتر از شبکه ۲ وارد تلویزیون شد و بین سال‌هاي ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۷ با برنامه «آقای اقتصادی» در تلویزیون بیش از پیش دیده شد.

 

ازدواج و همسر محمد شیری

محمد شیری سال‌هاست کـه ازدواج کرده و متاهل اسـت، او یک پسر بنام امیر دارد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی علی صادقی و همسرش + عکس و حواشی علی صادقی

 

محمد شیری چگونه به شهرت رسید؟

باید بگوییم کـه محمد شیری نخستین بار درسال ۱۳۵۹ با فیلم ستاره دنباله‌دار وارد سینما شد. اوج شهرت محمد شیری برای نسل جدید با «سریال شب‌هاي برره» بـه کارگردانی مهران مدیری درسال ۱۳۸۴ آغاز شد. شب‌هاي برره بـه نویسندگی پیمان قاسم‌خانی و کارگردانی مهران مدیری از سریالهای طنز و پرطرفدار کـه درسال ۱۳۸۴ ساخته شد.

محمد شیری و رضا بابک

محمد شیری نقش سالار خان را در شب هاي برره ایفا کرده کـه جز بازیگران اصلی این سریال محسوب میشود. بـه علاوه، محمد شیری در کارهای دیگری مانند جایزه بزرگ گنج مظفر و دردسر والدین نقش آفرینی داشته اسـت. از جمله فعالیت هاي این چهره در نمایش خانگی سریال جیران اسـت. آقای شیری در سریال جیران نقش رییس خواجه‌هاي حرمسرای ناصرالدین شاه را بازی میکند.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مهسا مهجور و همسرش + عکس های جدید مهسا مهجور

 

صحبت های محمد شیری درباره بازیگری

او می گوید: دوست دارم با کارم مردم را شاد کنم. عضو شورایاری منطقه ایرانشهر هم هستم، دوست دارم برای مردم کار کنم. سال ۶۸ برای اجرای یک تئاتر بـه اروپا رفتیم نخستین گروه تئاتری بودیم کـه بعد از پیروزی انقلاب بـه اروپا می‌رفت. همان زمان شرایط مهیا بود همان‌جا بمانم و بعد بـه ایالات امریکا بروم‌؛ اما مـن ایران و مردم کشورم را دوست دارم.

محمد شیری و جمشید مشایخی

در ایران بدنیا آمدم و حتی اگر گدایی هم کنم از وطنم نمیروم. بـه همه ی جوان‌هایي کـه بـه مـن مراجعه می کنند و میخواهند وارد حرفه بازیگری شوند توصیه می کنم بازیگری را بعنوان شغل اول خود انتخاب نکنند. بدون فانوس وارد این تاریکی نشوند!بازیگری امنیت شغلی ندارد. سه سال بیکار بودم کـه بازی در لازانیا بـه مـن پیشنهاد شد.

 

هیچ‌کس نپرسید تـو کرایه خانه‌ات را چگونه تامین می کنی یا بقیه مشکلاتت را چگونه رفع می کني. این شرایط فقط برای مـن نیست، خیلی از بازیگران دچار این مشکلات هستند. اینروزها واویلایی اسـت در دنیای بازیگری… نقش میفروشند! این روش بدترین نوع کاسبی اسـت. مگر می توان هنر را خرید؟ یک آدم پولدار بدون اینکه بداند بازیگری چیست، بازیگر یک فیلم میشود.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مرجان مومنی و همسرش + عکس های اینستاگرامی مرجان مومنی

 

شکایت محمد شیری از مهران مدیری

هم خودم و هم دیگران از این موضوع متعجب شدیم. بعد از موفقیتم در سریال شب‌هاي برره گمان میکردم پرکار خواهم شد، اما آقای مدیری در آثار دیگرش سراغم نیامد. مـن در سریال جایزه بزرگ با آقای مدیری همکاری کردم کـه بازیگر برتر شبکه سه در همان سال شدم ودر سریال شب‌هاي برره هم با او همکاری کردم. این دو کار باعث شد خیلیها فکر کنند مـن در باند او هستم، اما این چنین نبود.

محمد شیری و عبدالرضا اکبری

مـن در باند هیچ کسی نیستم و از باند خوشم نمی آید. وی هم چنین درباره بی مهری ها خانه سینما گفت: مـن عضو خانه سینما هستم، اما آنجا هیچ‌کاری برایم نکرده اسـت. از طریق خانه تئاتر بیمه شدم‌. خانه سینما هر سال از مـا حق عضویت می گیرد، اما آن قدر قدرت ندارد کـه برای اعضایش امنیت شغلی فراهم کند.

 

همین حالا تهیه‌کننده‌ها حرف اول را در انتخاب بازیگران می زنند و حتی کارگردان‌ها نیز چندان حق انتخاب ندارند. بعنوان بازیگر، سال‌هاي زیادی از عمرم را پای اینکار گذاشته‌ام و خودم رابه مردم ثابت کرده‌ام و از انها نمره قبولی گرفته‌ام اما حاضر نیستم اعتبارم را نادیده بگیرم و بـه هر قیمتی نقش بگیرم. سنم بالا رفته و نمی خواهم برای کار بـه هر شخصی رو بزنم.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مینو آذرمگین و همسرش + مصاحبه و عکس های جدید مینو آذرمگین

 

بیماری محمد شیری بازیگر سینما و تلویزیون

او درمورد بیماری اش می گوید: یک سال اسـت متوجه شدم کـه بـه بیماری سرطان خون مبتلا شده‌ام. واقعاً مشکلات روحی و روانی این بیماری را کنار بگذاریم، دارو برای مقابله و جلوگیري از تشدید این بیماری هم سخت پیدا می شود. اگرهم آن دارو را هم پیدا کنیم قیمت‌شان 10 برابر شده اسـت. دکتر بـه مـن نسخه داده کـه واکنش آنفلونزا را تزریق کنم اما بـه هر داروخانه‌اي سر میزنم موجود نیست.

بیماری محمد شیری

این تزریق هم زمانی دارد کـه ایمنی بدن را تقویت کند، از زمانش بگذرد دیگر تأثیری ندارد. شیری تأکید کرد: بیمارانی مثل مـن سرما بخورند، کرونا را گرفته‌اند و تمام! بارها گفته‌ام کـه از مرگ نمیترسم اما برایم سخت اسـت کـه در صفِ دریافت دارو می ایستم و با هموطنانی مواجه میشوم کـه نمیتوانند نانِ شب‌شان را بدست آورند چـه برسد بـه داروهای گران قیمت بیماری‌شان!

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی طناز فراهانی شاخ اینستاگرام معروف + عکس های طناز فراهانی

 

بستری شدن محمد شیری در بیمارستان

رسانه هاي داخلی چند روز پیش خبرهایی درمورد بیماری محمد شیری و بستری شدن او در بیمارستان منتشر کردند. خبرگذاری هاي داخلی نوشتند: محمد شیری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کـه اخیراً نام او در فهرست بازیگران سریال «سلمان پارسی» داود میرباقری هم قرار گرفت و آخرین کار او در شبکه نمایش‌خانگی هم بـه «جیران» حسن فتحی برمی‌گردد وضعیت چندان مساعدی در بیمارستان ندارد.

محمد شیری و امیر جعفری

او بـه وخامت حالش دربخش مراقبت‌هاي ویژه بیمارستان اشاره کرد. شیری دربخش آی‌سی‌یو بیمارستان بستری شده و بـه تعبیر خودش از ناحیه دهان خون ریزی داشته اسـت. البته گفته میشود درصورت التیام بیشتر در حال و احوالِ او بـه بخش عمومی منتقل خواهد شد، اما فعلا دربخش مراقبت‌هاي ویژه بیمارستان یاس بستری اسـت.

محمد شیری و رضا فیاضی

ترخیص محمد شیری از بیمارستان

مخاطبان تلویزیون آقای شیری را بیشتر با «شب‌هاي برره» و دیگر سریال‌هاي مهران مدیری بـه یاد می‌آورند. اما او دراین چند وقت اخیر سریال «جیران» رابا یک نقش مهم در شبکه نمایش‌خانگی داشت. وی با انتشار متنی در اینستاگرام نوشت: با عرض درود و درود بـه دوستان عزیزم ، سپاس از لطف همه ی بـه یاری خداوند و دعای شـما حالم بهتر و از بیمارستان مرخص شدم، خداوند یارتان.

اینستاگرام محمد شیری

پیج اینستاگرام محمد شیری

shiri.mohammad.1@