پارس ناز پورتال

بیوگرافی مژده لواسانی و همسرش + عکس های جدید مژده لواسانی

بیوگرافی مژده لواسانی و همسرش + عکس های جدید مژده لواسانی

بیوگرافی مژده لواسانی و همسرش 

دراین مطلب، بیوگرافی مژده لواسانی و همسرش را مرور می‌کنیم. خانم مژده لوسانی، مجری، بازیگر و گوینده معروف کشورمان می‌باشد. این چهره با اجراهای محبوب تلویزیونی بـه شهرت رسید و هزاران دنبال کننده در شبکه هاي اجتماعی دارد. هواداران وی، می‌خواهند اطلاعات بیشتری درمورد زندگی و فعالیت هاي خانم لوسانی داشته باشند. مـا در ادامه زندگی نامه مژده لوسانی رابه اشتراک گذاشته ایم.

 

مژده لواسانی کیست؟

مژده لواسانی متولد ۲۰ آبان ۱۳۶۸ در محله شهرآرا تهران؛ مجری، سردبیر، نویسنده، کارگردان و گوینده رادیو اسـت. او در دانشگاه علامه طباطبایی رشته حقوق خوانده اسـت. پدر او نیز وکیل اسـت. اما مژده علاقه اش را در رسانه و هنر یافته و رشته پدر رابه صورت جدی دنبال نکرده اسـت.

بیوگرافی مژده لواسانی و همسرش 

علاقه بـه رادیو وی را بعنوان مهمان بـه یکی از برنامه‌هاي خردسال رادیو کشاند. خوش زبانی اش دراین برنامه، راه اجرا را ازآن پس برایش باز کرد. در آن برنامه وقتی بـه او می گویند خودت را معرفی کن میگوید: بسم الله الرحمن الرحیم. مـن مژده خانم لواسانی هستم!

مژده لواسانی

بعد از این پای او بـه رادیو باز شد تا این کـه در ۹ سالگی برنامه زنده جشن عاطفه‌ها را درکنار ژاله صادقیان و آقای جاویدنیا اجرا کرد. و بعد ازآن در ۱۱ سالگی برنامه‌اي رابا نام بوی گل آفتاب بطور رسمی اجرا کرد. پس از انجام یک تست تخصصی برنامه “مـن هم می توانم” را خودش نوشت و اجرایش را نیز بـه عهده گرفت. مژده لواسانی در ۱۶ سالگی جوان ترین سردبیر تاریخ رادیو شد!

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی محمد شیری و همسرش + عکس و حواشی محمد شیری

 

خانواده مژده لواسانی

خانم لواسانی تنها فرزند خانواده اسـت و هیچ خواهر و برادری ندارد. او دوست ندارد بگوید بچه پولدار اسـت. چون این را فخر فروشی می داند. بـه گفته‌ي خود او، نه پدر و نه مادرش هیچوقت ذوق زده این موضوع کـه او در رادیو و تلویزیون کار می کند نبوده اند. اما چون تک فرزند خانواده اسـت تلاش می کردند کاری راکه علاقه دارد انجام بدهد. او میگوید تنها پناهش در زندگی پدرش اسـت.

 

ازدواج و همسر مژده لواسانی

مژده لواسانی مجرد اسـت و هنوز ازدواج نکرده اسـت. در برنامه دورهمی مهران مدیری از او درباره دلیل ازدواج نکردنش پرسید کـه لواسانی پاسخ داد: «بـه نظرم ازدواج یک اتفاق اسـت و باید پیش بیاید و یک نفر باید باشد کـه بشود تا پایان عمر کنارش خوشبخت بود.»

ازدواج و همسر مژده لواسانی

او درباره معیار‌هاي همسر آینده اش گفت: «هم فکر بودن و پیدا کردن کسیکه با او احساس آرامش کنی مهم ترین معیار مـن برای ازدواج اسـت. مـن دنبال ازدواج با ترکیب عقل و دل هستم.» مژده لواسانی با گفتن این کـه حتی اسم بچه هایش را هم از هم اکنون انتخاب کرده «امیر عباس، امیرعلی، نازنین زهرا، نازنین فاطمه» گفت کـه علاقه زیادی بـه مادر شدن دارد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی نیلوفر کوخانی و همسرش + عکس های جدید نیلوفر کوخانی

 

پوشش و استایل مژده لواسانی

مژده لواسانی در مورد پوشش چادرش می گوید: مـن هم همیشه چادر را دوست داشتم. از دوم ابتدایی شروع کردم بـه گهگاهی سر کردن تا این کـه از سوم ابتدایی پوشش همیشگی ام شد. هیچوقت هم برایم اجبار نبوده اسـت. آن قدر این آزادانه برخورد کردن با این پوشش برایم دل چسب اسـت کـه هیچوقت در زندگی ام این فکر حتی خطور نکرده اسـت کـه مـن، چون چادری هستم سختم باشد.

پوشش و استایل مژده لواسانی

مـن یا چیزی را انتخاب نمی کنم یا اگر انتخاب کنم تمام قد پایش می ایستم. اما چادر تنها چند متر پارچه نیست. باید حرمت آن نیز حفظ شود. برای همین معتقدم یکسری از برنامه‌هاي تلویزیونی را مجری چادری نباید اجرا کند. چون یک فرد یا یک مجری چادری نماینده یکسری باور‌هاي اعتقادی و فرهنگی اسـت کـه نباید بـه آن خدشه‌اي وارد شود.

 

یکسری هم کـه فکر می کنند با چادر پس زده می شوند بـه آن‌ها میگویم اقشار مختلف هیچ موضعی نسبت بـه پوشش شـما ندارند مگر این کـه حس کنند اعتقاد شـما حقیقی نیست. مـن تمام برنامه‌هاي فرهنگی و کاری ام مثل سینما، کنسرت، جشنواره فیلم فجر رابا این پوشش میروم و سعی میکنم جلوتر از پوشش، حیا را حفظ کنم. چون اگر حیا وجود نداشته باشد، پوشیدن چادر هیچ فایده‌اي ندارد.

 

مژده لواسانی چگونه مشهور شد؟

مژده لواسانی در ۹ سالگی دریک مجموعه تلویزیونی بنام پلاک ۱۴ با کارگردانی مهران مدیری «در نقش خواهرزاده مهران مدیری» بازی کرد. در نوجوانی در سریال نوجوانانه «خبرنگار» بـه کارگردانی محمدحسن‌زاده «در نقش یک خبرنگار» نقش آفرینی کرد.

مژده لواسانی مجری

اما پس ازآن بخاطر پوشش چادرش این راه را ادامه نداد. لواسانی در رابطه با ادامه ندادن عرصه بازیگری میگوید: قانونی اعمال شد کـه یا باید فقط در رادیو کار کنیم یا فقط در تلویزیون. مـن رادیو را انتخاب کردم! هم چنین، اجرای اختتامیهٔ دومین جشنوارهٔ هنرهای اسلامی و بازی در نمایشنامهٔ «تراژدیِ عروسک چینی» هم از دیگر فعالیت هاي او می باشد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی علی صادقی و همسرش + عکس و حواشی علی صادقی

 

فیلم مستند چادر مشکی

بـه سفارش گروه مستند شبکهٔ دو درسال ۹۰ – ۹۱ مستندی بـه کارگردانی میلاد بهار از زندگی چهار خانم چادری ساخته شد کـه یکی ازآن‌ها مژده لواسانی بود. یک مجری صداوسیما، یک رانندهٔ تاکسی، یک خبرنگار حوزهٔ موسیقی و زنی کـه کارش طراحی چادر اسـت، زنان حاضر دراین مستند هستند.

فیلم مژده لواسانی

موضوع این فیلم زندگی روزمرهٔ این چهار زن بود. دراین فیلم با تأکید بر پوششی بنام چادر مشکی، بـه فعالیت‌ها و زندگی روزمرهٔ این چندنفر کـه با همین حجاب در فعالیت‌هاي اجتماعی شرکت می کنند پرداخته شده اسـت.

 

کتاب مژده لواسانی خون انار گردن پاییز است

مژده لواسانی بیشتر خودرا نویسنده می داند تا مجری. او در صفحه شخصی اش در اینستاگرام خودرا آن گونه معرفی کرده اسـت: «نوشتن همه ی سهم مـن از لذت هاي زندگیست، شعر زیاد می‌خوانم؛ از مولانا و ابتهاج بگير تا منزوی و بهمنی و فاضل و مدام شعرهای دوست داشتنی ام را تکرار می کنم.» او درسال ۱۳۹۵ یک کتاب بنام «خون انار گردن پاییز اسـت» چاپ کرده اسـت.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مهسا مهجور و همسرش + عکس های جدید مهسا مهجور

 

نظر مژده لواسانی درمورد نویسندگی

مردم مـن را خیلی جلوتر از این کـه نویسنده یا شاعر باشم، مجری می‌دانند. اما مـن چیزی کـه از بچگی درباره خودم سراغ دارم این اسـت کـه همیشه مینوشتم. دقیقا دوشادوش اجرا کـه از همان خردسالی در رادیو اتفاق افتاد، نوشتن هم در کودکی و نوجوانی برای مـن شروع شده اسـت. بـه طوریکه مـن دوازده سال داشتم و برنامه رادیویی خودم را می‌نوشتم کـه این اصلا در رادیو سابقه نداشت.

کتاب مژده لواسانی

ده سالم بود کـه نخستین شعرم را برای دوچرخه ضمیمه روزنامه همشهری فرستادم و چاپ شد. بعد ها آن شعر دریک همایش کـه از رئیس جمهور وقت هم دعوت کرده بودند، برگزیده شده و مـن رفتم شعرم را خواندم. این نخستین اتفاق ها درباره شاعری و نویسندگی مـن بود. بنابر این همیشه خیلی بیشتر از این کـه خودم را مجری بدانم، علاقه شخصی مـن شعر و نویسندگی اسـت.

 

اشعار مژده لواسانی

آفتاب در نگاهت/ خورشید در چشمانت

گرمای درخشندگی چشمانت/ سرمای زندگی مرا روشن می کند

میخواهم با تـو همسفر شوم/ ولی خاموشم

دوست دارم روشن شوم/ ولی بی تـو نمیشود

پس از خاصیت مغناطیسی چشمانت/ خورشید رابه زندگی مـن هدیه کن

خورشید را هدیه کن تا شب سیاه مـن روز شود/ تا چشمان ابری ام آفتابی شود

خورشید را هدیه کن/ تا دوباره روشن شوم

و دوباره از نو شروع کنم/ تولد دیگر مـن با نگاهت آغاز میشود

پس اي خورشید/ بـه مـن نگاه کن.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مرجان مومنی و همسرش + عکس های اینستاگرامی مرجان مومنی

 

نظر مژده لواسانی درمورد مافیای رسانه

او در پاسخ بـه این سوال کـه مافیا چقدر در رسانه وجوددارد می گوید؟ بسیار زیاد، بسیار زیاد. اساسا فکر می کنم مثل هر جای دیگر در هنر و فرهنگ مافیا وجوددارد. البته نمی‌شود در رسانه اسم آنرا مافیا گذاشت. شـما اگر با یک گروه باشید، این الزاماً نمیتواند بد باشد. مـن نمی‌خواهم آسیب شناسی کنم.

عکس های مژده لواسانی

اما وقتی شـما با یک گروه باشید کـه آن گروه می‌تواند صاحب تریبون و قدرتی باشد کـه بشما بال و پر بدهد، قطعا با وقتی کـه میخواهید مستقل کار کنید، متفاوت اسـت. وقتی با یک گروهی ببندید و جلو بروید، طبیعتا حمایت آن گروه را هم دارید. یکی از مصائب مـن از بچگی این بوده کـه همیشه مستقل بوده ام و زیر پرچم هیچ دسته و رسته اي نرفته ام و این خیلی بـه مـن ضربه زده اسـت.

 

مـن همیشه تلاش کرده ام و بـه بچه هاي جوان و نوجوان کمک کرده ام. بعنوان کسیکه از بچگی در رسانه بوده، همیشه چوب استقلال خودم را خورده ام. هیچوقت بـه مدیری وصل نبوده ام و با هیچ گروهی از این شبکه بـه آن شبکه نرفته ام. اگر مدیر یک شبکه عوض شده و همه ی رابه شبکه دیگری برده، مـن برای خودم کار کرده ام و این یک داغ بر دل نشسته اسـت.

 

نکات جالب درمورد مژده لواسانی

او می گوید: مـن خیلی احساساتی هستم و همیشه این پاشنه آشیل زندگی مـن بوده و بخاطر آن زخم خورده ام. آدم ها می‌دانند کـه از این نقطه می‌توانند بـه مـن ضربه بزنند. بـه همه ی بسیار زود اعتماد می کنم و اگر کسی را دوست داشته باشم، برای او همه ی کار می کنم. شعر همه ی زندگی مـن را در بر میگیرد، دراین حد کـه گاهی با یک غزل سعدی یا یک بیت مولانا مینشینم و گریه می کنم.

نکات جالب درمورد مژده لواسانی

هنوز این بیت «گرگ دهن آلوده یوسف ندریده» آن قدر برای مـن تکان دهنده اسـت کـه وقتی بـه این بیت میرسم، فکر می کنم چـه درمن با شعر گره خورده کـه اینقدر تحت تاثیر قرار میگیرم. حاشیه را دوست ندارم. همیشه فکر می کنم آدم باید با کارهایش حرف بزند، برای همین باوجود این کـه بارها می توانسته ام در گفت‌وگو هایم یک جمله بگویم کـه بترکاند، اینکار را نکرده ام.

 

در مورد مـن اگر چیزی وایرال شده، در حوزه اجرا بوده یا این کـه مثلاً مهمان آقای مدیری بوده ام یا با رئیس دانشگاه آزاد و وزیر بهداشت گفتگو کرده ام کـه آن قدر تند بوده کـه وایرال شده اسـت. همه ی آن ها در مورد کار بوده و هیچ چیز عجیبی وجود نداشته اسـت. گاهی خودم اینقدر احساس ناامیدی می کنم و اینقدر دلگیر و دلتنگ میشوم کـه حتی سعی می کنم کمتر بنویسم. خط قرمزهای مـن هم اعتقادات مـن هستند.

اینستاگرام مژده لواسانی

پیج اینستاگرام مژده لواسانی

mozhdeh_lavasani@