پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسرش + عکس های جدید کتایون ریاحی

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسرش + عکس های جدید کتایون ریاحی

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسرش 

دراین پست، بیوگرافی کتایون ریاحی و همسرش را مرور می‌کنیم. خانم کتایون ریاحی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون ایران می باشد. او با بازی در سریال پدر سالار و هم چنین سریال یوسف پیامبر بـه شهرت بالایی دست پیدا کرد. خانم ریاحی هم چنین جزو پرحاشیه ترین بازیگران سینمای کشور ایران می باشد. مـا در ادامه اطلاعات جالبی درمورد این بازیگر محبوب کشورمان رابه اشتراک گذاشته ایم.

 

کتایون ریاحی کیست؟

کتایون ریاحی متولد 10 دی‌ ماه سال 1340 در تهران اسـت. پدر و مادر وی شیرازی -گیلانی تبار هستند. او هیچ نسبتی با شهلا ریاحی دیگر بازیگر مشهور ندارد. ریاحی در دانشگاه در رشته کارشناسی ادبیات و مردم‌ شناسی تحصیل کرده اسـت. او خواهر علیرضا ریاحی از دیگر بازیگران سینما در ایران اسـت.

بیوگرافی کتایون ریاحی و همسرش 

وی یک پسر بنام پوریا دارد کـه الان در زمینه موسیقی فعالیت میکند. ریاحی سال‌ها اسـت کـه یک بنیاد نیکوکاری را تاسیس کرده و هنوز هم در آن فعال اسـت. خانم ریاحی با نویسندگی برای کودکان وارد دنیای هنری شد و مجموعه اي از قصه هاي او با نام «ضرب المثل هاي پدر بزرگ» بـه شکل نوار کاست منتشر شد.

 

بیشتر بخوانید: لباس جنجالی کتایون ریاحی در همایش نیکوکاری

 

ازدواج و همسر کتایون ریاحی

کتایون ریاحی دو ازدواج ناموفق داشته اسـت. همسر اول وی فرشید رحیمیان نام دارد کـه یک فرزند بـه اسم پوریا حاصل این ازدواج اسـت. دومین همسر وی مسعود بهبهانی نام دارد و همسرش از سهام داران اصلی شرکت اویل ورد کشور آمریکا بود کـه از وی نیز جدا شد. باید بگوییم کـه در حال حاضر این هنرمند مجرد می‌باشد.

کتایون ریاحی

نسبت شهلا ریاحی و کتایون ریاحی

شهلا ریاحی یکی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون بود کـه بـه خاطر شباهت خانوادگی، او را یکی از اقوام کتایون ریاحی می‌دانند در حالی‌کـه انها هیچ نسبتی ندارند. نام اصلی شهلا ریاحی، قدرت‌ الزمان وفادوست اسـت و نام هنری او شهلا ریاحی می باشد. این هنرمند دی ماه 1398 درگذشت. خانم ریاحی هیچ فامیل و اعضای خانواده اي در میان بازیگران ایرانی ندارند.

 

فیلم ها و سریال های کتایون ریاحی

کتایون ریاحی با فیلم «پاییزان» درسال 1366 کـه همبازی امین تارخ بود مشهور شد. ریاحی با سریال «پدرسالار» درسال 1372 در نقش زهرا همسر جمال، عروس بزرگ اسداله خان بیشتر شناخته شد. در سریال «پهلوانان نمی‌ میرند» درسال 1374 هم درخشید. اما ریاحی در مجموعه هاي «پس از باران» درسال 1378 و «شب دهم» درسال 1380 بازی قابل توجهی را از خود نشان داد.

 

تا این کـه در سریال «یوسف پیامبر» در نقش زلیخا، نقش ماندگاری از خود بجای گذاشت. مابین فیلم هایي کـه کتایون ریاحی در آن بازی کرده، میتوان بـه «شام آخر» درسال 1380 اشاره کرد. وی دراین فیلم همبازی محمدرضا گلزار بوده کـه جوایزی هم بـه خاطر این نقش برنده شده اسـت. کتایون ریاحی سرانجام اما در خرداد ماه 1388 از دنیای بازیگری کناره گیری کرد.

 

بیشتر بخوانید: مصاحبه جالب با کتایون ریاحی درباره روز مادر

 

حواشی کتایون ریاحی

او درمورد تجاوز سعید پورصمیمی بازیگر فیلم برادران لیلا عکسی منتشر کرده و گفت: این عکس مربوط بـه بیست و پنج سال پیش اسـت. مـن توسط همکاران خودم ودر خانه سینما بـه اتهامات واهی بازجویی و مواخذه شدم. آقای پورصمیمی کـه در نقش بازجو وارد شده بود با سوء استفاده از موقعیت خود بـه مـن تعرض کرد.

تجاوز به کتایون ریاحی

روزگار سختی بودو مـن هیچ نگفتم. هنوز پس از ۲۵ سال روح و روانم از این حادثه تلخ بهبود نیافته و آزرده اسـت. بـه یاد داشته باشیم اگر ثروت، شهرت و قدرت مهار نشود، اگر اخلاق و قانون اقتدار نداشته باشند، این فساد اسـت کـه همه ی جا با قلدری حکومت میکند. این اظهارات خانم ریاحی با واکنش هاي زیادی رو بـه رو شده و اکثر کاربران با الفاظ رکیک بـه او تاختند.

 

بیشتر بخوانید: عکسهای جدید از کتایون ریاحی و همسرش!

 

کشف حجاب کتایون ریاحی

چندی پیش، مرکز اطلاع رسانی پلیسِ تهران از تشکیل پرونده قضائی برای کتایون ریاحی و پانته آ بهرام خبر داده بود. پلیس دلیل تشکیل پرونده و جرم را کشف حجاب در ملأ عام و انتشار عکسهای در فضای مجازی اعلام کرده بود. حالا بر اساس شنید‌هاي موثق، مجازات حضور بدون حجاب شرعی این بازیگران در انظار عمومی جزای نقدی تعیین شده اسـت.

کشف حجاب کتایون ریاحی

این رقم دقیقا یک میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده اسـت. البته مجازات نقدی مشخص شده صرفا برای کشف حجاب این بازیگران بوده و پرونده آن ها در موارد دیگر اتهامی همان‌ گونه مفتوح اسـت. هم چنین، مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران از تشکیل پرونده قضایی برای خانم‌ها کتایون ریاحی و پانته آ بهرام بعلت جرم کشف حجاب در ملا عام و انتشار عکسهای در فضای مجازی خبر داده بود.

 

بیشتر بخوانید: کتایون‌ ریاحی‌ در سومالی + گزارش تصویری

 

نکات جالب درمورد کتایون ریاحی

جالب اسـت بدانید کـه ریاحی طی سال ۱۳۹۳، دو کتاب منتشر کرد. اولی با عنوان یک پنجره برای مـن با طرح جلدی از عباس کیارستمی و شامل هشت نمایش‌نامه اسـت. بـه علاوه، در مقدمه این کتاب، بخش‌هاي مختلف زندگی ریاحی شرح داده شده‌اسـت. کتاب دوم او نیز یک داستان کودکانه باعنوان ماهی قرمز کوچولو اسـت.

عکس های کتایون ریاحی

او درمورد خودش می‌گوید: مـن تا زمانی کـه حرفی برای گفتن نداشته باشم، صحبت نمیکنم و اگر بعضاً صحبت میکنم، امروز یکی از مسائلم بنیاد کمک اسـت و بعد مسائلی مثل فرهنگ و هنر و شغل بازیگری ام کـه برایم مهم اسـت. مـن هرگز روابط ویژه‌اي در کار هنری ام نداشتم کـه مرا حمایت کند، همین کارنامه اي هم کـه تا بحال دارم، تمامش خواست خداوند بوده اسـت.

کتایون ریاحی زلیخا

حامی همیشگی و رابطه محکم و همیشگی ام با خداوند، همواره مرا دراین سال ها هدایت و حمایت کرده اسـت. وقتی برای سرزمینم ایران آرزو می کنم، در واقع آرزویم برای تمام هموطنانم در کشور و مردم عزیزمان اسـت. همینطور برای مردم جهان آرزو می کنم زمین از ریاکاران و دولتمردان دنیا کـه دستشان آلوده اسـت پاک شود.

کتایون ریاحی بی حجاب

در واقع تمام آرزوهایم برای مردم عزیزم اسـت، همیشه پسرم بـه مـن میگوید مـا برای اطرافیان و دیگران آرزوهای خوب میکنیم تا خودمان حالمان خوب شود و واقعاً هم این حرفش درست اسـت. مـن آرزویی برای خودم ندارم، فقط برای مردم دنیا خیر و خوبی می‌خواهم. مسئله و دغدغه اصلی ام در شرایط فعلی، فقط بنیاد کمک اسـت.