پارس ناز پورتال

درمان بواسیر ، شقاق و یا یبوست
قاصدک 24

تاثیرات بیماری کویید 19 بر روی پوست چیست؟

تاثیرات بیماری کویید 19 بر روی پوست چیست؟

شیوع بیماری کرونا، تاثیرات منفی متعددی در درون و بیرون بدن افراد داشت. اکثر افرادی که دچار بیماری کرونا شدند، با مشکل ریزش مو و میتوان گفت تقریبا بیشتر افراد به واطه ماسک زدن دچار بیماری های پوستی گوناگون شدند.

 

تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست باعث شد تا روزانه افراد بسیاری به مراکز سلامتی و زیبایی برای درمان عوارض این اتفاق مراجعه کنند. در این میان با شیوع بیماری کرونا افراد به دنبال افزایش سطح آگاهی خود پرداختند اما نمی دانستند که این بیماری تنفسی می تواند عوارض پوستی نیز داشته باشد.

 

در این گزارش کارشناسان ما در کلینیک غرب تهران سعی کرده اند تا شما عزیزان را با تاثیرات بیماری کووید 19 بر روی پوست و همینطور راه های درمان آن بیشتر آشنا کنند. با ما همراه باشید.

تاثیرات بیماری کویید 19 بر روی پوست چیست؟

عوارض بیماری کویید 19 بر روی پوست

تاثیر بیماری کووید19 بر روی پوست انسان

 

در حقیقت خانواده بزرگ کرونا ویروس ها شاکله کاملی از تمام مشکلات و عوارض هستند. در هر فرد با مشکل متفاوتی نمایان می شوند. اما عمده افراد با از دست دادن حس بویایی و چشایی از آغاز این مشکل آگاه می شوند.

 

رفته رفته تب و سرفه های خشک به سراغ انسان می آید. در این میان مشکلات پوستی نیز از عوارضی هستند که برای بیماران سبب رنج و اذیت می شوند. تظاهرات پوستی در این بیماری به شکل آبله مرغان، کهیر، دانه های پوستی بدون خارش یا با اندکی خارش دیده می شود.

 

علت تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست بدن

شاید برای شما هم سوال باشد که این عوارض چگونه بر روی پوست بدن رخ می دهند و علت چیست؟ پاسخ پر واضح است که با شروع این بیماری سیستم ایمنی بدن به دنبال یک پاسخ و سرکوب در برابر این ویروس است.

 

در این میان احتمال داده شده است که پاسخ ایمنی به این عفونت سبب اتساع عروق می شود. در نهایت ممکن است این عوارض بر اثر عفونت پوستی یا تنفسی در افراد رخ دهد. البته این روزها نتیجه نهایی به این شکل است که این اتفاق ترکیبی از هر دو می باشد.

 

به همین منظور همچنان مشاهدات در برخی قسمت ها ادامه دارد. به طور کلی از یاد نبرید که این عوارض شکل گرفته از عفونت بر روی بدن است. از دیگر عواملی که سبب بروز این اتفاق می شود می توان به مواردی همچون؛ رخ دادن واکنش های التهابی، فعالیت شدید سیستم ایمنی در افراد سالمند، تشکیل لخته های خونی و … نیز اشاره کرد.

 

تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست به صورت غیر مستقیم

با توجه به همه گیر شدن بیماری کرونا در این میان افراد بسیار زیادی بودند که به مشکلات پوستی بدون مبتلا شدن به این بیماری دچار شدند. زیرا افراد به دلیل شستشو بیش از حد پوست خود، استفاده از مواد شوینده شیمیایی، مصرف زیاد اسپری الکل و … با اگزما و آلرژی پوستی مواجه شدند.

 

همچنین برخی از افراد به علت این که قرنطینه خانگی را تجربه کردند استفاده از روتین پوستی خود را جدی نگرفته و پوستشان با مشکلات متعددی رو به رو شد. این یکی از دیگر تاثیرات این بیماری به صورت مستقیم بر روی زندگی انسان ها بود. از یاد نبرید که پوست شما برای کلاژن سازی و رفع چین و چروک های خود نیاز به رسیدگی دائم دارد.

 

در صورتی که شما هم از مشکلاتی همچون؛ سیاهی و تیرگی دور چشم، چین و چروک، خطوط پیشانی، پنجه کلاغی، خشکی پوست و … رنج می برید می توانید با مراجعه به این مجموعه و دریافت مشاوره تخصصی بهترین عملکرد را برای پوست خود پیاده سازی نموده و درمان را آغاز کنید.

تاثیرات بیماری کویید 19 بر روی پوست چیست؟

بیماری کرونا و عوارض آن بر روی پوست

 

تاثیر بیماری کووید19 بر روی پوست بچه ها و بزرگسالان

تا به اینجا با بروز مشکلات و عوارض های پوستی ناشی از کویید 19 آشنا شدید. اکنون لازم است تا با علائم این عفونت های پوستی نیز بیشتر آشنا شوید. در صورت مشاهده هر یک از موارد ذیل سریعا با پزشک خود ارتباط برقرار نموده و طبق دستور او پیش بروید. این موارد عبارتند از:

 

ایجاد تاول های پوستی و کهیر

یکی از عارضه های پوستی اولیه بیماری که فقط در فاز ابتدایی نمایان می شوند کهیر ها هستند. این کهیر های پر آب که پس از ترکیدن سوزش بسیاری را به همراه دارند پس از آغاز درمان به سرعت از بین می روند.

 

ریزش مو به صورت گسترده یا کوتاه مدت

یکی از مشکلاتی که با رخ دادن بیماری در افراد ظاهر می شود ریزش مو می باشد. از یاد نبرید که کرونا به تمام عضو های بدن ضربه می زند. ریزش مو شدید و گسترده را با مصرف ویتامین ها، مواد غذایی موثر، مصرف ملزومات بهداشتی موثر و … کنترل کرده و نگذارید ریزش شدید آن سبب رنجش شما گردد. در صورتی که پس از درمان ریزش شما ادامه داشت می توانید با انجام برخی عملکرد های زیبایی برای درمان نهایی آن اقدام نمایید.

 

ایجاد جوش های پوستی بزرگ و کوچک

سیستم ایمنی بدن در مواجه با هر مشکل و بیماری اولین عارضه خود را بر روی پوست به نمایش می گذارد. در این اتفاق نیز مشکلات به صورت آکنه های ریز و درشت اولین گزینه هستند. لازم است بدانید که این بثورات پوستی، آکنه ها و دیگر عوارض بر روی بازوها، گردن و … به وجود می آیند.

 

کبودی پوست به علت بسته شدن عروق خونی

در این بیماری اکسیژن رسانی به درستی برای بیمار در برخی مواد حاد انجام نمی شود. به همین علت رنگ پوست تغییر می کند. و در موارد شدید بیمار نیاز به دستگاه اکسیژن برای تامین هوا دارد.

 

به همین منظور تغییر رنگ پوست یک عامل است که بیمار و اطرافیان آن می توانند به سرعت متوجه اتفاق شده و مانع از بروز حادثه شوند. همچنین ممکن است با کبودی ناخن ها و پوست همان منطقه نیز مواجه شوید. این اتفاق را جدی گرفته و سریعا با پزشک خود تماس حاصل نمایید.

 

ایجاد لکه ها و خطوط متفاوت بر روی ناخن ها

چه در فاز بیماری هستید و چه در سلامتی به سر می برید تقویت ناخن های خود را جدی بگیرید. تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست ناخن به صورت لکه های سفید رنگ رخ می دهد. در این دوران با مصرف مواد مغذی و با ارزش می توانید برای درمان آن اقدام کنید.

 

خشکی اطراف دهان

در صورتی که در فاز بیماری احساس کردید اطراف لب و دهانتان در حال خشکی به صورت سیر صعودی است، لازم است آن را جدی بگیرید. زیرا نشانه پیشرفت بیماری در بدن شماست. به همین منظور بهتر است مصرف مایعات را جدی گرفته و برای درمان خود قدم مهمی بردارید.

تاثیرات بیماری کویید 19 بر روی پوست چیست؟

تاثیر بیماری کرونا بر روی پوست

آیا مشکلات پوستی نشان بروز کروناست؟

 

اکنون شما با مشکلات پوستی که تاثیر بیماری کووید19 بر روی پوست است آشنا شدید. ممکن است با خود فکر کنید اگر این مشکلات را داشتیم یعنی دچار کرونا شده ایم؟ پاسخ به این سوال منفی است. تمام موارد گفته شده در صورتی که برای هر فرد رخ دهد می تواند نشان بروز بیماری های دیگر نیز باشد.

 

از یاد نبرید که در این اپیدمی افراد به دلیل استفاده زیاد از ماسک، شیلد و … با عدم رعایت شیوه صحیح روتین پوستی دچار بسیاری از مشکلات نام برده شدند. به همین منظور در صورت رویت هر یک از این عوارض، استرس خود را کنترل کرده و به پزشک مراجعه نمایید. او پس از بررسی بهترین پاسخ را به شما خواهد داد.

 

اقدامات مهم در صورت مواجه با تاثیر کرونا بر روی پوست

 

تا به این جا اطلاعات جامع و کاملی از اثرات و عوارض های پوستی در صورت مواجه شدن با این بیماری بدست آوردید. اکنون بهتر است تمام مراحلی که در ادامه برایتان ذکر می شود را بدانید و با رعایت صحیح در هر یک از حالت های ذیل درمان بهتری را پشت سر بگذارید.

 

از یاد نبرید که افراد سالم نیز با مصرف صحیح مواد مغذی، ویتامین ها، آب، مایعات فراوان و … باید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند تا بتوانند بهترین مقابله با بیماری را داشته باشند. پیشنهاد ما به شما این است که تحت نظر یک پزشک داروهای لازم برای تقویت سیستم ایمنی خود را دریافت کنید. عمدتا در این بازه برای همه افراد مصرف کلسیم، ویتامین دی و … پیشنهاد می شود. علاوه بر این موارد را رعایت فرمایید.

 

* پوست شما بسیار حساس است. ابدا در فاز بیماری مقابل نور خورشید قرار نگیرید.

 

* مادامی که درگیر بیماری کرونا هستید و یا در سلامتی به سر می برید حتما از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید تا مانع از بروز خشکی پوست شوید.

 

* برخی از مواد شیمیایی علاوه بر اثر تخریبی که بر روی پوست شما دارد، سیستم تنفسی را با مشکل مواجه می سازد. از مصرف آن در طول دوره درمان پرهیز کنید و پس از آن در صورت مصرف برای تمیزی منزل و محیط از دستگاه و ماسک استفاده کنید.

 

* در برخی مواقع مصرف دارو ها ممکن است با عوارض متفاوتی همراه باشد که تاثیرات پوستی به همراه دارد. در این میان خونسردی خود را کنترل نموده و در صورت مشاهده هر عارضه ای با پزشک خود ارتباط برقرار نمایید.

 

* در بازار و فروشگاه های معتبر، لوازم مراقبتی پوست و پن های مخصوص برای شستشو وجود دارد. می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

درمان بیماری پوستی با روش های درمانی در کلینیک

 

بسیاری از افراد برای درمان بسیاری از بیماری ها اقدام به پاکسازی پوست خود به روش خانگی خواهند کرد. فیشیال صورت موجب پاکسازی و همینطور جوانسازی پوست خواهد شد.

 

از مزایای روش درمانی فیشال پوست می توان به این مورد اشاره کرد که شما به راحتی می توانید تنها با یک جلسه تغییرات اصلی و جوانتر شدن پوست خود را ملاحظه کنید. در این یک جلسه می توانید بسیاری از مشکلات پوستی خود مانند جوشهای سر سیاه یا کومودن را به راحتی از بین ببرید.

 

روش های درمانی پاکسازی و جوانسازی پوست در کلینیک های معتبر متعدد بوده. هر یک از روش های میکرودرم ابریژن، پلاسما جت، کروبکسی تراپی و … از انواع روش های پاکسازی و جوانسازی پوست بوده که می توانید با مراجعه به کلینیک های معتبر اقدام به انجام هر یک از روش های نام برده شده کنید.

 

کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی پوست بوده که در این عمل غیر تهاجمی از گاز دی اکسید کربن (CO2) به جای مایعات یا همان داروهای مزو استفاده می شود. با تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست، سلول های پوستی ترمیم شده و در واقع یک نوع جوانسازی را برای پوست خود انجام داده اید.

تاثیرات بیماری کویید 19 بر روی پوست چیست؟

راه های درمانی مشکلات پوستی در اثر بیماری کرونا

سخن پایانی

با توجه به توضیحاتی که در این گزارش داده شد، متوجه می شوید سلامت پوست از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما عزیزان می توان با روش های خانگی به درمان پوست خود بپردازید. همچنین می توانید با مراجعه به کلینیک های معتبر پوست و زیبایی هر یک از روش های زیبایی پوست را انجام دهید.

 

کلینیک زیبایی غرب تهران (www.clinicbut.com) یکی از بهترین کلینیک های زیبایی پوست بوده که پزشکان متخصص و مجرب زیادی در حوزه پوست و مو دارد که با مراجعه به این کلینیک می توانید از انواع خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

 

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب در سال 1395 توسط جناب دکتر علی مخبر تاسیس گردید. در این کلینیک تخصصی خدمات درمانی و زیبایی نظیر RF تراپی، مزوتراپی، تزریق ژل و فیلر، بوتاکس، پلاسما جت، لیزر موهای زائد، کربوکسی تراپی، زاویه سازی صورت، میکرونیدلینگ، میکرودرم ابریژن و.. با رعایت اصول اخلاقی، حفظ حریم خصوصی مراجعه کنندگان باتوجه به استاندارهای جهانی، توسط توسط مجرب ترین متخصصان زیبایی کشور انجام می شود.