پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

تتر چیست و هر آنچه که درباره ی این ارز دیجیتال باید بدانیم

تتر چیست و هر آنچه که درباره ی این ارز دیجیتال باید بدانیم

در بازار رمزارزها، افزایش نوسانات روزانه آنها را برای نهادینه سازی گسترده غیر عملی می کند. در حالی که نوسانات قیمت به استفاده از رمزارزها به عنوان یک دارایی سوداگرانه دامن می زند، اما سودمندی آن را به عنوان وسیله مبادله محدود می کند.با این حال ، نوسانات می تواند یک شمشیر دو لبه نیز باشد. این امر می تواند سرمایه گذاران را هنگامی که قیمت ها افزایش می یابد جلب کند، همچنین می تواند منجر به مهاجرت سرمایه گذاران شود.

تتر چیست و هر آنچه که درباره ی این ارز دیجیتال باید بدانیم

استیبل کوین یا رمز ارز پایدار چیست؟

استیبل کوین ، ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که ارزش آنها به دارایی های دیگر مانند دلار بستگی دارد. استیبل کوین ها همان ارزهای دیجیتال هستند اما قیمت آنها ثابت است. هدف از ایجاد رمزارزهای پایدار ایجاد یک جایگزین برای دلار آمریکا و خنثی کردن نوسانات ذاتی مرتبط با رمزارزها بود.

 

این نوع رمزارزها ، به ویژه تتر ، در بسیاری از مبادلات به عنوان جایگزینی برای دلار عمل می کنند. طبق وب سایت رسمی تتر، این رمزارز پایدار پول نقد را به ارز دیجیتال تبدیل می کند یا ارزش سکه های رمزارز را به سطح ارزهای ملی مانند دلار آمریکا، یورو و ین می رساند.

 

تتر چیست؟

برای دیدن آینده ای که رمزارزها به طور روزمره استفاده می شوند، باید بی ثباتی و نوسانات شدید قیمت را حل کرد و اینجاست که تتر می تواند حائز اهمیت شود. تتر یک استیبل کوین یا رمزارز پایدار است که ایجاد شده تا قدرت خرید آن به اندازه کافی پایدار باشد یا حداکثر ماهیتی تورمی داشته باشد، تا مالکان را برای صرف هزینه به جای نگه داشتن رمزارزها ترغیب کند. تتر در ساده ترین شکل خود یک رمزارز پایدار با قیمت ثابت است که با ارز فیات اندازه گیری می شود.

 

تتر که با نماد تجاری (USDT) نیز شناخته می شود اولین رمزارز پایدار در جهان است (ارز رمزنگاری شده ای که ارزش پول فیات را تقلید می کند). تتر در اصل در سال 2014 با نام Realcoin توسط سرمایه گذار بیت کوین ، بروک پیرس ، کارآفرین ری کالینز، و توسعه دهنده نرم افزار کریگ سلرز منتشر شد.

 

تتر محبوب ترین رمزارز پایدار در جهان است و حتی به عنوان جایگزینی برای دلار در صرافی های معروف مانند Bitfinex و Poloniex عمل می کند. وقتی گفته می شود تتر توسط دلار پشتیبانی می شود به این مفهوم است که به ازای هر تتر صادر شده، مقدار معادل یک دلار در خزانه ذخیره می شود.

تتر چیست و هر آنچه که درباره ی این ارز دیجیتال باید بدانیم

موارد استفاده تتر چیست؟

هدف اصلی Tether تأمین نقدینگی و محافظت از دارایی های مالی در برابر نوسانات بازار است. ارزش تتر به ارز فیات وابسته است، به این مفهوم که در مقایسه با دیگر توکن ها گرفتار افت شدید قیمت و یا نوسانات گسترده نخواهد شد.

 

این امر همچنین باعث می شود که رمزارز پایدار تتر نسبت به دیگر رمزارزهای معمولی ریسک کمتری داشته باشد. برای بسیاری از سرمایه گذاران، تتر راهی برای حفظ سرمایه گذاری ها در زمان نزول بازار فراهم می کند، به ویژه در کشورهایی که تبدیل رمزارزها به فیات دردسر ساز است.

 

چرا تتر مهم است؟

تتر نوعی پل ارتباطی بین رمزارزها و ارزهای فیات است. تتر به عنوان تلاشی برای حل دو چالش مهم رمزارزهای موجود ایجاد شده است: نوسانات بالا و قابلیت تبدیل بین ارزهای فیات و رمزارزها. برای حل این مسائل تتر ارز رمزنگاری شده ای ایجاد کرد که توسط سپرده های دلار آمریکا در بانک ها به صورت یک به یک کاملاً پشتیبانی می شود.

 

چالش های پیش روی تتر در طی سالیان اخیر

تتر از زمان تاسیس در سال 2014 ، به دلیل عدم موفقیت در ارائه صورت های مالی برای اثبات این موضوع که دارای ذخایر کافی پشتیبان USDT است ، مورد بحث و جدال مداوم قرار گرفته است. از لحاظ تاریخی تتر نتوانسته است روابط بانکی خود را فاش کند، فقط شرکای بانکی خود را در نوامبر 2018 اعلام کرد تا شایعات مربوط به پرداخت بدهی خود را که توسط صرافی Bitfinex مطرح شده بود، فرو نشاند.

 

در ماه مارس 2019 ، تتر بیانیه افشای خود را به روز کرد و ادعا کرد که تتر دیگر به صورت 100٪ توسط سپرده های دلار آمریکا پشتیبانی نمی شود. در عوض تتر در حال حاضر 100٪ با ذخایر پشتیبانی می شود ، که شامل ارزهای سنتی و معادل پول نقد و گاه به گاه ، سایر دارایی ها و مطالبات دریافتی از وام های ارائه شده به اشخاص ثالث است که ممکن است شامل نهادهای وابسته نیز باشد.

 

سخن پایانی

رمزارزهای پایدار به دلیل ایجاد ثبات در بازارهای غیر متمرکز ارز دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار هستند. تتر یکی از مهم ترین رمزارزهای پایدار بازارهای غیر متمرکز است که با هدف پر کردن شکاف موجود میان رمزارزها و پول های فیات ایجاد شده است. رمزارز پایدار تتر معادل یک دلار آمریکا ارزش گذاری می شود و می تواند جایگزین مناسبی برای پول های فیات در نظر گرفته شود.