پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

راه‌ های تشخیص سایه چشم تقلبی و اصل

راه‌ های تشخیص سایه چشم تقلبی و اصل

سایه چشم به صورت مستقیم با پوست نازک و حساس پلک شما در تماس است و همین مسئله هم باید باعث شود در انتخاب این محصول آرایشی دقت بیشتری داشته باشید؛ چون سلامت چشم شما و پوست حساس اطراف آن به صورت مستقیم به خرید سایه چشم با‌کیفیت و اصل برمی‌گردد.

 

از آنجایی که گزینه‌های تقلبی در بازار زیاد شده‌اند و مشکلاتی را برای افراد ایجاد کرده‌اند، تصمیم گرفتیم هشت روش برای تشخیص سایه اصل از تقلبی را به شما آموزش دهیم. موقع خرید حتما به این نکات دقت داشته باشید و آن‌ها رعایت کنید.

 

به عکس محصول اصلی دقت کنید

یکی از روش‌های خوبی که می‌توانید از طریق آن تشخیص دهید سایه چشم شما تقلبی یا اصل است، مقایسه عکس بسته محصول مورد نظر با عکسی است که سایت اصلی از آن منتشر کرده است. در این مورد باید به تمام جزئیات با دقت نگاه کنید؛ چون بسیاری از سایه‌های تقلبی با دقت زیادی شبیه نمونه‌های اصلی بسته بندی می‌شوند.

 

هر گونه تفاوت در فونت یا نوع خطی که با آن نام برند نوشته شده، تفاوت در سایر نوشته‌ها و عکس‌ها و اشتباهات تایپی هشداری برای شماست که در حال خرید سایه چشم تقلبی هستید. دقت داشته باشید که در حین خرید حضوری سایه بهتر است گوشی تلفن همراه مجهز به اینترنت را در دسترس بگذارید تا بتوانید اطلاعات لازم را از روی سایت اصلی به دست آورید؛ اگر هم دقیقا می‌دانید چه می‌خواهید از قبل اسکرین شات‌های محصول را روی گوشی ذخیره کنید.

راه‌ های تشخیص سایه چشم تقلبی و اصل

وزن محصول کم است؟

این مورد بیشتر در مورد پالت سایه صدق می‌کند؛ کافی است وزن محصولی را که قصد دارید بخرید با وزن محصول اصلی مقایسه کنید. اگر از وزن محصول اصلی بی‌خبر هستید، اشکالی ندارد. سایه چشم را در دست بگیرید و آن را سبک و سنگین کنید. آیا مثل پر کاه سبک است و احساس می‌کنید برای ابعادش وزن معقولی ندارد؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است، بدانید که پای تقلب در میان است و همان جا پروسه خرید را متوقف کنید.

 

اعداد بارکد را با جعبه تطبیق دهید

بارکدها و اعداد نوشته شده روی جعبه‌ها از بهترین روش‌های تشخیص اصل یا تقلبی بودن سایه هستند. کافی است سایه چشم را از داخل جعبه درآورید و به سه رقم اول بارکد آن نگاهی بیندازید. سپس این سه رقم را با رقم نوشته شده روی جعبه کاغذی مطابقت دهید. در بیشتر محصولات تقلبی این ارقام با هم مطابقت ندارند.

 

از طرف دیگر به خاطر داشته باشید که بارکد سایه چشم شما باید دارای ارقامی باشد که نماینده کشور مبدا به عنوان تولید کننده است. اگر ارقام ربطی به این کشور ندارند، خرید سایه چشم را کنسل کنید.

 

دقت داشته باشید که محصولات اصل علاوه بر اینکه مواد تشکیل دهنده را به طور کامل روی بسته درج می‌کنند، به چندین زبان مختلف هم آن را ترجمه کرده و طریقه مصرف را توضیح می‌دهند. بنابراین محصولی که کمترین میزان توضیحات را دارد یا تنها به یک زبان اکتفا کرده است، می‌تواند هشداری برای خرید شما باشد.

 

نام محصول و رنگ آن را مطابقت دهید

مدل و شماره سایه‌های تکی معمولا زیر جعبه نوشته شده‌است و مدل و شماره سایه‌های پالتی هم روی جعبه درج می‌شوند. وقتی در حال خرید سایه چشم هستید، حتما نام مدل و شماره را با آنچه که روی سایت اصلی محصول قرار دارد، تطبیق دهید. در بسیاری از مواقع متوجه خواهید شد که تنالیته رنگ‌ها کاملا متفاوت با چیزی است که روی سایت به عنوان محصول اصل به ثبت رسیده است.

 

بافت سایه را بررسی کنید

یک سایه چشم اصل باید کاملا یکدست بوده و هیچ گونه ناخالصی یا تغییر تناژ رنگی در آن وجود نداشته باشد. اگر متوجه شدید بافت سایه دارای پستی و بلندی زیادی است و یک بخش از یک رنگ نسبت به بخش دیگر همان رنگ، تیره‌تر یا روشن‌تر است، سایه تقلبی است و استفاده از آن می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود.

راه‌ های تشخیص سایه چشم تقلبی و اصل

محصول را بو کنید

بهترین محصولات آرایشی کمترین میزان بوی نامطبوع یا حتی بوی تند عطر را می‌دهند؛ در حقیقت محصول معتبر از عطر برای پوشاندن بوی بد مواد تشکیل دهنده محصولش استفاده نخواهد کرد. بنابراین موقع خرید سایه چشم حتما درب آن را باز کنید و محصول را بو کنید. اگر بوی سایه خیلی شدید بود یا عطر زیادی داشت، بدانید که تولید کننده تقلبی است و خواسته ناخالصی‌های محصولش را از شما پنهان کند. ضمن اینکه این عطر می‌تواند حساسیت به محصول را تشدید کند و برای پوست عوارضی به دنبال داشته باشد.

 

براش سایه چه شکلی است؟

حتی اگر بسته بندی سایه چشم هم خیلی شبیه به محصول اصلی باشد، یک مورد دیگر هست که می‌تواند دست محصول تقلبی را برای شما رو کند و آن براش سایه است. بسیاری از مدل‌های سایه چشم به براش مخصوص مجهز هستند و سازنده تقلبی هیچ وقت نمی‌تواند جزئیات، کیفیت و ظرافت براش را شبیه به محصول اصلی درآورد. به همین دلیل به موارد زیر دقت داشته باشید:

 

سایز براش: اندازه براش را با آنچه که به عنوان سایز اصلی آن اعلام شده است، تطبیق دهید. براش بیش از حد کوچک یا خیلی بزرگ نسبت به نمونه اصلی نشان دهنده تقلبی بودن محصول است.

راه‌ های تشخیص سایه چشم تقلبی و اصل

توجه به رنگ دسته: رنگ دسته براش را با آنچه که در عکس‌های اصلی محصول وجود دارد، مقایسه کنید. اختلاف تناژ بین رنگ دسته براش با محصول اصل معمولا واضح است. در بعضی موارد هم که به جای اختلاف تناژ شاهد اختلاف رنگ خواهید بود. در همان لحظه سایه چشم را سر جایش قرار دهید و به سرعت از منطقه تقلبی‌ها دور شوید.

 

توجه به رنگ و جنس سر براش: رنگ و جنس قسمت مویی براش هم اهمیت زیادی در تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن دارد. مثلا ممکن است رنگ سر براش در سایت اصلی سرخابی باشد و شرکتی که قصد تولید محصول تقلبی را داشته، از رنگ گلبهی برای آن استفاده کرده باشد. در عین حال معمولا بافت نه چندان لطیف این بخش نیز در محصولات تقلبی واضح است و حتی ممکن است بتوانید رد پای الیاف پلاستیکی را در این بخش به خوبی تشخیص دهید.

راه‌ های تشخیص سایه چشم تقلبی و اصل

توجه به فشردگی برس: اگر برس سایه چشم خیلی از هم وارفته است و فشردگی زیادی ندارد یا اسفنج آن دارای بافتی درشت است، در حال مشاهده یک سایه تقلبی هستید.

 

سایه چشم را تست کنید

اگر خرید سایه چشم را به صورت حضوری انجام می‌دهید، حتما آن را روی بخشی از پوست دست آزمایش کنید. سایه چشم اصل نباید جایی پررنگ و جایی کم‌رنگ باشد و یکدستی از ویژگی‌های مهم آن است. از طرف دیگر این سایه نباید در طول روز پاک شده یا اطراف چشم پخش شود. اگر چنین مواردی را مشاهده کردید، به اصالت محصول شک کنید.

راه‌ های تشخیص سایه چشم تقلبی و اصل

اگر هم خرید سایه چشم را به صورت آنلاین انجام می‌دهید، حتما از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خرید کنید که سال‌هاست امتحان‌شان را درباره اصالت کالاها پس داده‌اند و معتمد مشتریان‌شان هستند.