پارس ناز پورتال

قاصدک 24

تضمین سلامت بدن با خوابیدن در اتاق سرد

تضمین سلامت بدن با خوابیدن در اتاق سرد

تضمین سلامت بدن با خوابیدن در اتاق سرد 

اگر در اتاق سرد بخوابید بدنی سلامت خواهید داشت, پس اگر یک مفید مفید در شب می‌خواهید دمای اتاق را کاهش دهید. آنهایی که ترجیح می دهند هنگام خواب, دمای اتاق خواب را پایین بیاورند, کار درستی انجام میدهند! بنا بر مطلب‌اي از پزشک کریستوفر وینتر, وقتی پای یک خواب مفید شبانه به میان می آید, دمای اتاق خواب ما میتواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

هرچند اکثر ما شاید تصور می کنیم هنگام خواب باید هوای اتاق نسبتا گرم باشد تا سرما نخوریم و آسان بخوابیم, اما به قول‌ي پزشک وینتر, دمای اتاق خواب باید 60 تا ۶۷ درجه‌ي فارنهایت باشد تا یک خواب بینظیر داشته باشیم. اگر دمای اتاق, اکثر از ۷۵ درجه یا کمتر از ۵۴ درجه بشود, میتواند منجر به بیخوابی‌تان شود.

 

چرا باید در اتاق سرد بخوابید

چرا شماره دماسنج مهم هست؟ دمای بدن به طور طبیعی طی یک دوره‌ي ۲۴ ساعته, بالا و پایین می شود؛ بیشترین دمای بدن در اواخر بعد ازظهر و کم‌ترین دمای بدن حدود ۵ صبح هست.خواب, معمولاً زمانی شروع میشود که دمای بدن ما افت می کند, بنابراین اتاق خنک‌تر, ما را وامی‌دارد تا سریع‌تر به خواب برویم. اگر زودتر به خواب رفتن, به تنهایی متقاعدتان نمیکند که دمای اتاق را پایین بیاورید, پس سایر مزایای خوابیدن در اتاق سرد را بخوانید:

 

خواب عمیق‌تری خواهید داشت

تحقیقات انجام شده در دانشگاه استرالیای جنوبی دریافت, انواع خاصی از بیخوابی زمانی روی می دهند که دمای بدن, تنظیم مناسبی ندارد. اگر معمولاً در طول شب از خواب بیدار میشوید, یک اتاق خنک‌تر میتواند به شما کمک کند بدنتان به دمای مناسبی برسد و خوابی عمیق‌تر داشته باشید.

 

جوان‌تر به نظر خواهید رسید

خوابیدن در اتاقی گرم‌تر از ۷۰ درجه, مانع ترشح ملاتونین در بدنتان میشود که یکی از برترین هورمون‌هاي بدن در مبارزه با پیری هست. وقتی در ظلمات کامل به خواب می‌‌رویم و دمای بدن‌مان افت میکند, ملاتونین ترشح شده و فوایدش به بدن می رسد.

 

کمک‌تان میکند وزن کم کنید

با افت دمای بدن و ترشح هورمون رشد, هورمون استرس یا کورتیزول هم کاهش مییابد. وقتی نمی توانید به اندازه‌‌ي کافی بخوابید, با سطح بالایی از کورتیزول از خواب بیدار می شوید, یعنی احتمال این که سراغ جعبه‌ي کلوچه‌ها بروید و پریشانی‌تان هم اکثر شود, بالا میرود.

 

احتمال مریضی‌هاي متابولیک را کم می کنید

مطالعه‌اي نشان داد خوابیدن در اتاقی با دمای 66 درجه میتواند کمک کند تا از یکسری از مریضی‌هاي متابولیکی مثل دیابت جلوگیري کنید. افراد شرکت کننده در آزمایش, نه تنها در زمان بیداری کالری بیشتری سوزانده بودند, بلکه مقدار چربی قهوه‌اي‌شان «چربی مفید» هم تقریباً دو برابر شده بود.

 

چربی قهوه‌اي به بدن اجازه می دهد کالری کمتری ذخیره کند. کم کم زمان این رخداد, از ریسک مریضی‌هاي متابولیکی خواهد کاست. بنابراین لباس خواب آسان‌تان را بپوشید, درجه‌ي سیستم گرمایشی را پایین بیاورید و حاضر‌ي یک خواب مفید و آسان شوید…