پارس ناز پورتال

قاصدک 24

قاصدک 24

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم 

 

در این مطلب در مورد تعبیر خواب صحبت می کنیم، تعبیر خواب رسیدن به جواب معماهای ذهنی است که در دنیای خواب مشاهده می کنیم، تصاویری که هرگاه استراحت می کنیم در ذهن خود می بینیم، گویی مثل آلیسِ قصه ها پا به دنیایی خیالی می گذاریم که به طرز عجیبی واقعی جلوه می کند.

 

این دنیای خیالی گاهی آینده را به ما نشان می دهد، گاهی نصیحت مان می کند و گاهی هم حامل هشدارهایی برای ما می باشد. از زمان های بسیار قدیم علمی به نام تعبیر خواب وجود داشته است، افرادی بوده اند که سعی در تفسیر خواب ها داشته و نظرات زیادی از آنها باقی مانده است. اما با ظهور عصر پیشرفت و استدلال این افراد جایگاه خود را از دست دادند و امروزه نوشته های آنها منبعی معتبر شناخته نمی شود.

 

چگونه تعبیر خواب واقعی را بدانیم؟

اگر کمی بیشتر در اینترنت جست و جو کنید یا کتاب های تعبیر خواب را بخوانید خواهید دید، اختلاف نظرات بین تعابیر بسیار زیاد است. تعبیر هر خوابی را که جست و جو کنید با ده ها نظر مختلف رو به رو می شوید، این اختلاف و ناهماهنگی باعث می شود: یا منظوری را نادرست متوجه شویم و شروع به منفی بافی کنیم، یا اینکه فقط نظرات خوب را بخوانیم حتی اگر ایرادی در آنها وجود داشته باشد.

 

بگذارید سوالی بپرسم، تا به حال چند خواب دیده اید که طبق نظر معبران به درستی تعبیر شده باشند؟ با این حال، ما هر وقت خواب عجیبی می بینیم سعی می کنیم تعبیر آن خواب را پیدا کنیم. در دو حالت، یا به کتاب ها رجوع می کنیم و یا به جست و جو در اینترنت می پردازیم مدتی مطالعه می کنیم و بعد به روزمرگی های مان می پردازیم و این روال ادامه دارد.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

حال که نمی توانیم درمورد خواب های خود بی تفاوت باشیم، باید به کدام منبع رجوع کنیم تا جواب درستی برای سوال خود پیدا کنیم؟ باید بگوییم: تصاویری که ما در خواب های خود می بینیم همگی از دنیای بیداری نشات می گیرند. خواب های ما تماما تحت تاثیر تفکر، زندگی و اتفاقات دنیای بیداری ما هستند.

 

نماد شناسی خواب

فهمیدن معنای نمادها و نشانه های خواب، بستگی به میزان درک ما از همان تصاویر در دنیای بیداری دارد. البته این تمام ماجرا نیست، گاهی خواب ها خیلی گیج گننده و سورئال تر از حد معمول هستند. اما با تکیه بر یک منطق پایدار تمام مسائل قابل حل می باشند. ابتدا 3 مورد از عجیب ترین خواب ها را بررسی می کنیم و سپس تعبیر 10 خواب رایج را به شما می گوییم. با پارس ناز همراه باشید.

 

تعبیر خواب عجیب دیمتری مندلیف

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

دیمتری مندلیف، خالق جدول تناوبی عناصر خواب عجیبی دید. او پس از سه روز تلاش فراوان برای طبقه بندی 56 عنصر؛ احساس خستگی فراوانی کرد و به خوابی عمیق فرو رفت. او در خواب جدولی دید که در ان تمام عناصر در جای درست خود قرار گرفته بودند. مندلیف به محض بیدار شدن هر چه را که به یاد می آورد روی یک کاغذ نوشت و جدول تناوبی به تکامل رسید.

 

تعبیر خواب عجیب فردریش ککوله

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

فردریش ککوله ساختار مولکول بنزن را در خواب دید. او گفته بود: در خواب ماری را دیدم که مشغول بلعیدن خود بود، این خواب باعث شد فردریش ککوله شکلی حلقه ای برای این مولکول بسازد و ساختاری که او ترسیم کرده بود چگونگی آرایش اتم ها با پیوندهای شیمیایی را نشان می داد.

 

تعبیر خواب عجیب البرت انیشتین

البرت انیشتین مشهورترین فیزیک دان تاریخ، خلق نظریه نسبیت را مدیون خواب عجیب خود می دانست. او در خواب مزرعه ای مملو از گاوها را دیده بود که توسط یک حصار الکتریکی محدود شده است.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

انیشتین در این خواب مشغول صحبت با یک دهقان بوده است، اما دهقان نه درباره گاوها صحبت می کرده و نه مزرعه! وقتی انیشتین از خوب بیدار می شود می فهمد: یک مساله ی یکسان از زوایای گوناگون می تواند متفاوت باشد و از اینجا بود که نظریه ی نسبیت شکل می گیرد.

 

نتیجه از تعبیر این سه خواب عجیب

اولین چیزی که می گویم این است: هیچ گاه قدرت ذهن و دنیای خواب را دست کم نگیرید! خواب ها همیشه حامل پیام هایی از طرف ضمیر ناخودآگاه ما هستند، خیلی از خواب ها همانند مثال هایی که در بالا ذکر کردیم قابل درک توسط خود ما هستند. اگر دقت کنید این خواب ها رابطه مستقیمی با شرایط بیداری این سه دانشمند بزرگ داشته اند.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

آنها در خواب چیزهایی را دیده اند که در بیداری هم متوجه شان بوده اند اما توان بیان و انتقال شان را نداشتند، درست مثل اینکه گاهی کلمه ای سر زبان ما است، اما نمی توانیم آن را بیان کنیم. یا اینکه می خواهیم مساله ای را توضیح دهیم اما نمی دانیم چگونه آن را شرح دهیم.

 

این دانشمندان در بیداری فشار ذهنی زیادی داشتند و وقتی به خواب رفته اند ذهن آنها آرام شده و مساله را با نمادسازی در خواب حل کرده است و همین مساله گاهاً باعث شده افرادی در خواب تصاویری درمورد آینده را ببینند. در ادامه با همین روش (نماد شناسی) 15 خواب رایج را بررسی می کنیم.

 

تعبیر خواب سقوط از ارتفاع

سقوط یعنی شکست، ترس های ما از عقب گرد و شکست های احتمالی در زندگی دلایلی هستند که منجر به دیدن این خواب می شوند. ترس از رها شدن، ورشکسته شدن، از دست دادن موقعیت شغلی و مثال هایی از این دست، موجب می شوند خواب ببینید که از از یک بلندی (که جایگاه فعلی شما در زندگی است)، سقوط کنید و وارد دوره افول شوید.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

اگر به طور مداوم این خواب را می بینید سعی کنید ترس ها و اضطراب های خود را کنار بگذارید و خود را در جایگاه و موقعیتی که در آن قرار دارید ببینید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان

افتادن دندان همیشه به مرگ عزیزان تعبیر شده، اما اینطور نیست. دندان نماد سلامتی و طول عمر است، ترس از پیر شدن، از دست دادن عزیزان یا حتی سرد مزاجی می توانند عوامل دخیل در دیدن این خواب باشند. زنانی که به سن یائسگی رسیده اند و هم چنین نوجوانانی که به دوران بلوغ رسیده اند اغلب خواب افتادن دندان را می بینند.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

هم چنین اگر یکی از عزیزان شما در بستر بیماری باشد یا اینکه وابستگی زیادی به خانواده و اطرافیان تان داشته باشید و از نبود آنها احساس ترس کنید، ممکن است خواب افتادن یا شکستن و خراب شدن دندان های تان را ببینید.

 

تعبیر خواب امتحان دادن یا برگشتن به دوران مدرسه

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

استرس و فشارهای ذهنی، دوراهی ها بر سر تصمیم های مهم زندگی و قضاوت های اطرافیان درمورد شما باعث می شوند خواب ببینید که در حال امتحان دادن هستید یا اینکه دوباره روی نیمکت مدرسه نشسته اید و از این موضوع خوشنود نیستید. این خواب به شما میگوید: اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و تصمیمات عاقلانه تری بگیرید.

 

تعبیر خواب مار

همه ما تجربه دیدن خواب مار را داریم، این خواب همیشه یک کابوس تلقی می شود و با ترس همراه است. مارها در خواب (نشان دهنده و راهنما) هستند. اگر فقط شاهد دیدن یک مار باشید و آسیبی به شما نرسد باید تمرکز بیشتری بر خلاقیت های خود داشته باشید (همانند خواب فردریش ککوله). اگر یک مار در خواب به شما حمله می کند، باید مراقب اطرافیان خود باشید.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

شما رفتارهایی خطرناک از آنها دیده اید اما متوجه آن نبوده اید، ضمیر ناخودآگاه شما در حال هشدار دادن است. پوست عوض کردن مار در خواب به معنای تغییرات اجباری در زندگی است و باید خودتان را با شرایط وفق دهید. دیدن مار مرده در خواب نیز به معنای امنیت از طرف اطرافیان شماست و کشتن ماری که به شما حمله کرده یا تعقیب تان می کند به معنای پتانسیل قوی شما برای غلبه بر ترس ها و دشمنان تان می باشد.

 

تعبیر خواب باردار شدن

خواب باردار شدن نشان دهنده تغییرات اساسی در زندگی است. از زمان باردار شدن زندگی شما به کلی تغییر می کند، شما دیگر نیازی به حمایت ندارید بلکه از این به بعد خودتان تبدیل به یک حامی و مراقب خواهید شد. این خواب به شما می گوید که باید خود محوری را تمرین کنید و آماده برای مراحل جدید زندگی و بلوغ فکری تان باشید.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

اگر در خواب جنین خود را سقط کنید یعنی شما نمی خواهید از فرصت هایی که در اختیار دارید استفاده کنید، شما از تغییر می ترسید و می خواهید در همین زمان و مکان و شرایط، باقی بمانید. اگر در خواب خود ناخواسته یا غیرمشروع و تحت فشار باردار شوید یعنی: سختی های تحمیل شده زندگی که نقشی در بوجود آمدن آنها نداشتید در حال برطرف شدن هستند.

 

تعبیر خواب تعقیب شدن و فرار کردن

این خواب دو حالت دارد: فرد تعقیب کننده را می بینید، یا اینکه نمی دانید چه چیزی یا چه کسی شما را تعقیب می کند. این خواب نشان دهنده فرار از مشکلات است، اگر قادر به دیدن تعقیب کننده هستید یعنی خودتان می دانید از چه چیزهایی در زندگی واقعی فرار می کنید.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

اگر نمی دانید چه چیزی سعی در گرفتن شما دارد و در حال فرار از آن هستید یعنی: شما از مواجه شدن با شرایط سخت و مشکلات می ترسید و نباید به آنها فکر کنید. اگر در زندگی تان مشکلی وجود دارد به جای فرار از آن یا گول زدن خودتان با توجیه های مختلف، سعی در حل آن داشته باشید. همیشه یک راه برای حل مسائل وجود دارد، کمی فکر کنید.

 

تعبیر خواب مردن و مرگ

مرگ به معنای تمام شدن زندگی حال و شروع یک زندگی جدید است. این تفکر و اعتقاد ما انسان ها، باعث می شود در زمان رخ داد رویدادهای جدید در زندگی خواب مرگ خود را ببینیم.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

در بعضی شرایط امکان دیدن خواب مرگ بیشتر است: سن بلوغ، زمان ازدواج، فارغ التحصیل شدن، پدر یا مادر شدن، شروع شغل جدید یا مهاجرت به شهر و دیار دیگر. تعبیر خواب مرگ، افتادن دندان و بچه دار شدن تقریبا یک تعبیر دارند با این تفاوت که: خواب مرگ به معنای تحقق آرزوها و رسیدن به موفقیت نیز می باشد.

 

تعبیر خواب کشتن و قتل

کشتن و قتل در خواب به معنای کشتن و از بین بردن یک احساس یا رفتار در وجود ماست. اگر در خواب کسانی که دوست شان دارید را به قتل می رسانید یعنی: شما در حال دور شدن از صفات خوب خود هستید، شما به مرحله ای رسیده اید که پایبندی خود به اعتقادات و خط قرمزهای زندگی تان را از دست داده اید.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

اگر در خواب فردی غریبه را به قتل رساندید یعنی به بینشی جدید در زندگی رسیده اید، اگر در خواب قصد کشتن کسی را داشتید یا موفق به انجام آن نشدید یعنی تمایل به دگرگونی درونی را دارید. اگر در خواب زندگی حیوانی را گرفتید یعنی: در حال تغییر دادن عواطف خود هستید. شما ممکن است در حال فراموش کردن عشق خود باشید یا اینکه می خواهید احساسات تان را به طور کلی تغییر دهید.

 

تعبیر خواب لباس

لباس پوشیدن، لباس خریدن یا تعویض لباس در خواب چیزی است که ما می خواهیم از خود نشان دهیم. اگر در خواب لباس نو و نفیسی خریده اید و در حال پوشیدن آن هستید یعنی: شما تمایل به دیده شدن دارید، شما دوست دارید از ظاهر و بعد بیرونی شما تعریف شود.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

اگر در خواب لباس خود را عوض می کنید یعنی شما سعی دارید خودتان را طور دیگری نشان دهید نه آن کسی که واقعا هستید. اگر در خواب لباس هایی کهنه یا پاره به تن دارید یعنی: می ترسید رازهایی فاش شوند و خود واقعی شما یا چیزهایی که پنهان می کنید آشکار شوند.

 

تعبیر خواب برهنگی

برهنگی در خواب به معنای حقیقت است. در زمان های قدیم افراطی های مذهبی یا سربازان حاکمان گناهکاران را به صورت عریان در شهرها می گرداندند و هویت واقعی آنها و اعمالی که مرتکب شده اند را برای مردم فریاد می زدند. اگر در خواب برهنه باشیم یعنی از حقایق زندگی مان فرار می کنیم.

تعبیر خواب | تعبیر 10 خواب رایج که همه ما دیده ایم

ما می ترسیم رازهایی فاش شوند و برخی اعمال ما آشکار شوند یا حرف هایی که در پشت پرده ها زده ایم فاش شوند. عذاب وجدان عامل دیدن خواب برهنگی است. اگر خواب دیدید برهنه هستید یا اینکه بخشی از بدن شما برهنه مانده، سعی کنید صداقت بیشتری در زندگی داشته باشید، اگر کسی را رنجانده اید از او دلجویی کنید و اگر درباره کسی حرف بدی زده اید دیگر تکرار نکنید و بگذارید فراموش شود.

 

اختصاصی از بخش سرگرمی مجله پارس ناز