پارس ناز پورتال

تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل

تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل

پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل هردو از محبوب‌ترین عناوین بتل رویال هستند که طرفداران خاص خود را دارند. در هر دو بازی می‌توانید حس بقا و مبارزه را به خوبی تجربه کنید؛ مبارزه برای بقا و زنده ماندن در مپ‌های متنوع و جذاب در مقابل پلیرهایی از سراسر دنیا. مبارزات این دو بازی با سلاح‌ها، تجهیزات و امکانات گوناگون صورت می‌گیرد.

 

 اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل انواع مختلفی دارند و از هر کلاس سلاح‌های کاربردی و قدرتمندی در خود جای داده‌اند. می‌توان گفت دسته‌بندی اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل تقریبا مشابه است و تنها تفاوت‌های کوچک و جزئی در میان آن‌ها دیده می‌شود.

 

 در ادامه این راهنما تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. اگر می‌خواهید در هر دو بازی پیشرفت زیادی داشته باشید و سلاح‌های خود را ارتقا دهید، می‌توانید سی پی کالاف دیوتی و یوسی پابجی موبایل را از فروشگاه ونوم خریداری کرده و به صورت آنی تحویل بگیرید.

 

اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل

پابجی موبایل و کالاف دیوتی هر دو از شناخته‌شده‌ترین بازی‌های موبایل به‌شمار می‌روند و روزانه پلیرهای زیادی ساعاتی را به این دو بازی اختصاص می‌دهند. مشابه تمام بازی‌های مارکت موبایل، این دو عنوان نیز دارای طرفداران خاص خود هستند و فن‌بیس‌های قدرتمند و فعالی هم دارند. بنابراین طبیعی است که از جنبه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه شوند.

 

اسلحه‌ ها در کالاف و پابجی موبایل از کلاس‌های مختلف اسلحه هستند و پلیرها می‌توانند با توجه به سبک بازی‌شان، اسلحه دلخواه خود را در بازی داشته باشند. اسلحه‌ها بخش یکی از عناصر مهم هر بازی شوتر هستند و وجود آن‌ها در پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل نیز به یک اندازه اهمیت دارد. در ادامه تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل را برایتان شرح خواهیم داد.

 

دسته بندی اسلحه ها در پابجی موبایل

پابجی موبایل در مجموعه سلاح‌های خود دارای تنوع بالایی از اسلحه‌های مختلف از کلاس‌های گوناگون مانند اسنایپر رایفل، مسلسل دستی، شاتگان و غیره است. اسلحه ها در پابجی موبایل به شکل زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 

اسالت رایفل (Assault Rifles): اسلحه‌های (Scar-L)، ام۱۶ای۴ (M16A4)، (Groza)، ای کی ام (AKM) و ام۴۱۶(M416) در گروه اسالت رایفل یا تفنگ‌های تهاجمی قرار می‌گیرند.

 

دی‌ام‌آر (DMR): گروه بعدی سلاح‌های پابجی موبایل، دی‌ام‌آر‌ها (DMR) هستند که شامل اس‌کی‌اس (SKS)، اس‌ال‌آر (SLR)، مینی ۱۴ (Mini14) و وی‌اس‌اس (VSS) می‌شوند. در مجموع شش اسلحه دی‌ام‌آر در پابجی موبایل وجود دارند.

 

اس‌ام‌جی یا مسلسل دستی (SMG): اسلحه‌های یو‌ام‌پی (UMP)، وکتور (Vector) و یوزی (UZI) در گروه مسلسل‌های دستی یا سلاح‌های اس‌ام‌جی قرار می‌گیرند. در مجموع شش سلاح اس‌ام‌جی در پابجی موبایل قرار داده شده‌اند.

 

اسنایپر رایفل (Sniper Rifle): اسلحه‌های ای‌دبلیو‌ام (AWM)، ام۲۴ (M24) و (Kar98) سه نمونه از محبوب‌ترین اسلحه‌های پابجی موبایل در کلاس اسنایپر رایفل به‌شمار می‌روند.

 

شاتگان (Shotguns): کلاس محبوب شاتگان در پابجی موبایل شامل اسلحه‌هایی ازجمله (S1897) و (S686) می‌شود.

 

تفنگ دستی، سلاح (Melee) و پرتابه‌ها: علاوه‌بر سلاح‌های نامبرده شده، اسلحه‌های دیگری در پابجی قرار داده شده‌اند که در موقعیت‌های مختلف به کار می‌آیند. دسته‌بندی تفنگ‌های دستی انواع مختلفی از این سلاح را در خود جای داده است. در مجموع شش تفنگ دستی در این بازی وجود دارد.

 

سلاح‌ها (Melee) که مخصوص مبارزات تن‌به‌تن هستند، شامل ماهی‌تابه، دیلم، قمه و داس می‌شوند. شما همچنین به پرتابه‌هایی نظیر مولوتوف و نارنجک دودزا نیز دسترسی خواهید داشد.

 

دسته‌بندی اسلحه ها در کالاف دیوتی

اسالت رایفل (Assault Rifle): در مجموع ۱۵ اسلحه از کلاس تفنگ‌های تهاجمی یا اسالت رایفل در کالاف دیوتی قرار داده شده‌اند. از میان این اسلحه‌ها (AK-47)، ام۱۶ (M16)، ام۴ (M4) و (DRH) جزو محبوب‌ترین‌ها هستند.

 

اسنایپر (Sniper): در کلاس اسنایپر در کالاف دیوتی اسلحه‌هایی از قبیل (Arctic .50)، (Outlaw) و (Locus) قرار داده شده‌اند. در مجموع ۷ اسنایپر در این بازی وجود دارند. در کالاف دیوتی موبایل یک اسنایپر رایفل به نام (Kilo – Bolt Action) نیز دیده می‌شود.

 

ال‌ام‌جی (LMG): اسلحه‌هایی ازجمله آرپی‌دی (RPD)، چاپر (Chopper)، ام۴ال‌ام‌جی (M4LMG) در دسته اسلحه‌های ال‌ام‌جی قرار می‌گیرند. در مجموع ۵ اسلحه ال‌ام‌جی در این بازی وجود دارند.

 

اس‌ام‌جی (SMG): در کالاف دیوتی موبایل می‌توانید انواع سلاح‌های اس‌ام‌جی یا مسلسل دستی را پیدا کنید. در مجموع ۱۳ ایم‌ام‌جی در این بازی قرار داده شده است که از میان آن‌ها می‌توان به (Fennec)، (QQ9)، (Cordite) و (AGR 556) اشاره کرد.

 

شاتگان (Shotgun): در مجموع شش شاتگان در بازی کالاف دیوتی موبایل قرار داده شده است که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به (Striker)، (Echo) و (BY15) اشاره کرد.

 

چاقو، تفنگ دستی و لانچر (Launcher) و اسلحه‌های دیگر: کالاف دیوتی موبایل سه تفنگ دستی، دو لانچر و سه آیتم (Melee) برای پلیرها قرار داده است. تفنگ دستی محبوب (.50 GS) نیز در مجموعه سلاح‌های این بازی به چشم می‌خورد. مین و انواع نارنجک‌ها و دیگر سلاح‌های مرگبار نیز در کالاف دیوتی قرار داده شده‌اند.

تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل

تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل

در کالاف دیوتی موبایل کلاس دی‌ام‌آر حذف شده است. اسلحه‌هایی مانند (M21 EBR) و اکس‌پی‌آر-۵۰ (XPR-50) که اسنایپرهای خودکار هستند، در دسته‌بندی اسنایپر قرار می‌گیرند. دسته‌بندی‌هایی مانند اسالت رایفل (AR)، اس‌ام‌جی (SMG)، ال‌ام‌جی (LMG) و شاتگان در هر دو بازی وجود دارند.

 

تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل در قسمت پرتابه‌ها نیز دیده می‌شود. پابجی موبایل تنها چهار پرتابه دارد که شامل نارنجک فراگ (Frag)، نارنجک فلش‌بنگ (Stun)، نارنجک دودزا (Smoke) و کوکتل مولوتوف می‌شوند. این در حالی است که کالاف دیوتی موبایل دارای دو لوداوت جداگانه برای پرتابه‌ها است؛ نارنجک‌های تاکتیکال (Tactical) و نارنجک‌های مرگ‌آور (Lethal). در مجموع ۹ پرتابه در کالاف دیوتی وجود دارند.

 

همانطور که اشاره شد، کالاف دیوتی موبایل دارای ۵ اسلحه ال‌ام‌جی است که شامل چاپر (Chopper)، اس۳۶ (S36)، یوال۷۳۶ (UL736)، ام۴ال‌ام‌جی (M4LMG) و آر‌پی‌دی (RPD) می‌شوند. پابجی موبایل تنها دارای دو ال‌ام‌جی به نام‌های دی‌پی۲۸ (DP28) و ام۲۴۹ (M249) است. اسلحه‌های ال‌ام‌جی با دارا بودن ظرفیت بالای خشاب، نقش مهمی در مود چندنفره یا مالتی‌پلیر کالاف دیوتی موبایل ایفا می‌کنند.

 

برخی از اسلحه‌ها مانند ای‌کی-۴۷ (AK-47)، ای‌کی‌ام (AKM)، ام۱۶ (M16)، ام۱۶ای۴ (M16A4) در هر دو بازی مشترک هستند. برخی از اسلحه‌های کالاف دیوتی موبایل نیز از سری اصلی بازی‌های کالاف دیوتی گرفته شده‌اند.

 

 البته در هر دو بازی اسلحه‌های منحصربه‌فرد نیز دیده می‌شود. اسلحه‌هایی مانند (Groza) و (AUG A3) تنها در پابجی موبایل قابل دسترس هستند و کالاف دیوتی موبایل تنها اسلحه‌های (ICR-1) و (BK57) را ارائه می‌دهد.

 

کدام یک از بازی‌ های کالاف و پابجی موبایل اسلحه های بهتری دارند؟

 

اگر هر دو بازی کالاف دیوتی و پابجی موبایل را از نظر تنوع کلاس اسلحه و تعداد سلاح‌ها مقایسه کنیم، کالاف دیوتی می‌تواند به‌راحتی به‌عنوان برنده این مقایسه شناخته شود. اسلحه‌های کالاف دیوتی از نظر تعداد و طبقه‌بندی کلاس‌ها در وضعیت بسیار بهتری قرار دارند.

 

 البته پابجی موبایل نیز دارای سلاح‌های متنوعی است اما کالاف دیوتی از نظر تعداد و تنوع حرف بیشتری برای گفتن دارد. هر دو بازی پابجی موبایل و کالاف دیوتی در نوع خود منحصربه‌فرد و خارق‌العاده هستند.

 

 اسلحه‌ها در پابجی موبایل به واقعیت نزدیک‌تر هستند اما در کالاف دیوتی بیشتر حال و هوای بازی‌های سبک آرکید را دارند. اما در مجموع می‌توان گفت هر دو بازی اسلحه‌های بسیار خوب و متنوعی را در دسترسی پلیرها قرار داده‌اند.

 

کلام پایانی

دو عنوان کالاف دیوتی و پابجی موبایل توانسته‌اند در دنیای بازی‌های موبایل به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده و طرفداران سرسختی را از سراسر دنیا به دست بیاورند. این دو بازی از جنبه‌های مختلفی مورد مقایسه و بررسی قرار می‌گیرند و تفاوت اسلحه‌ ها نیز همیشه یکی از موارد مورد بحث بوده است.

 

 در این راهنما تلاش کردیم تفاوت اسلحه ها در کالاف و پابجی موبایل را بررسی کرده و شما را با سلاح‌های موجود در این بازی‌ها بیشتر آشنا کنیم. اگر جزو طرفداران هر دو بازی هستید و قصد دارید بهترین عملکرد را در آن‌ها داشته باشید، می‌توانید سی‌ پی کالاف دیوتی موبایل و یوسی پابجی موبایل را از وبسایت فروشگاه ونوم خریداری کنید. با خرید از وبسایت ونوم می‌توانید در کمترین مدت زمان و به صورت حساب خود را با این ارزها شارژ کنید.