پارس ناز پورتال

طرز تهیه کوکوی شطرنجی خوشمزه و عالی

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز تهیه کوکوی شطرنجی خوشمزه و عالی

طرز تهیه کوکوی شطرنجی خوشمزه و عالی 

اگر به دنبال تصحیح کردن یک غذایی خاص و شکیل و لذیذ هستید میتوانید همراه با باشید تا امروز با هم کوکوی شطرنجی درست کنیم. کوکی شطرنجی یک دسر لذیذ با ظاهر متفاوت هست که میتوانید در میهمانی سرو کنید.

 

مواد لازم

کره نرم شده: 250 گرم
شکر: 100 گرم
اسانس وانیل: 1 ق چ
نمک: یک هشتم ق چ
آرد: 320 گرم
پودر کاکائو: 3 ق س
تخم مرغ ریز «برای چسباندن قطعات»: 1 شماره

 

• مدت زمان حاضر سازی: 20 دقیقه
• مدت زمان پخت: 10 الی 12 دقیقه
• میزان سرو: حدود 30 نفر

 

طرز تهیه

1. کره را به همراه شکر با همزن برقی با سرعت متوسط رو به بالا بزنید تا به صورت کرمی, پوک و سبک درآید سپس اسانس وانیل را اضافه کنید و مجددا هم بزنید, همزمن را خاموش کرده, آرد و نمک الک شده را تدریجی اضافه کنید و با لیسک هم بزنید در حدی که خمیر جمع شود و به صورت گلوله اي درآید کافی هست. بیش از اندازه آرد به خورد خمیر ندهید.

 

2. خمیر را به دو بخش تقسیم کنید به یک بخش پودر کاکائوی الک شده اضافه کنید و با لیسک, کامل به خورد خمیر دهید تا شکلاتی شود سپس هر دو خمیر را بر روی پلاستیک فریزر جدا جدا به کلفتی تقریبی سه میلی متر باز کنید بعد روی هر کدام به کمک روال بر خطوط طولی با فاصله یک و نیم سانتی متر از هم بدهید. برای آن که نوارها هنگام جا به جایی نشکنند آنها را از طول به چهار بخش تقسیم کنید به گونه اي که طول نوارهای وانیلی و طول نوارهای شکلاتی با هم برابر باشد.

 

3. سپس بر روی پلاستیک فریزر یک برش وانیلی قرار دهید. در کنارش یک برش شکلاتی و مجددا یک برش وانیلی, روی این لایه با قلم مو کمی تخم مرغ بمالید.

 

4. سپس خمیرهایی با رنگ هاي متضاد قرار دهید و این را شش مرتبه ادامه دهید یعنی شش لایه خمیر بر روی هم قرار میگیرند پس از آن که تمامی خمیر را به این شکل به صورت شش لایه درآوردید روی سینی, بین پلاستیک فریزر قرار داده و حدود سی دقیقه در یخچال استراحت دهید.

 

5. سپس از یخچال خارج نموده برش هایي عمودی به کلفتی 5 میلی متر بدهید و در سینی فر کاغذ انداخته بچینید و در فر از پیش گرم شده به دمای 175 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 10 الی 12 دقیقه قرار دهید در حدی که لبه کوکی ها کمی طلایی شود کافی هست.

 

نکته:

1. اضافه نمودن آرد مازاد باعث سفت شدن کوکی می‌شود.

 

2. کوکی ها را در ظرف در بسته نگه داری نمایید.

 

3. این کوکی ها دارای ماندگاری طولانی میباشند.

 

4. تخم مرغ به چسبندگی برش ها کمک می‌کند, در صورت تمایل میتوانید کمی روی هر کوکی هم با تخم مرغ رومال نمایید تا طلایی تر شود.