پارس ناز پورتال

قاصدک 24

توپک زیتون پنیری دورچین لاکچری غذا

مجموعه : آموزش آشپزی
توپک زیتون پنیری دورچین لاکچری غذا

توپک زیتون پنیری دورچین لاکچری غذا 

برای شما طرز تهیه زیتون پرورده به گونه ای بسیار متفاوت و جدید را داریم کع دورچین لوکس برای غذا به حساب می آید و کلاس کاری بالایی را می طلبد. توپک زیتون پنیری، از آن مخلفات خوشمزه و باکلاس است، برای اینکه تنوع به خرج دهید و زیتون را کمی متفاوت تر کنار غذا میل کنید. درست کردن این زیتون های پنیری کار سختی نیست. به شما پیشنهاد می دهیم حتما آن را درست کنید.

 

مواد لازم:

پنیر چدار رنده شده 2 فنجان
آرد ساده 1 و 1/4 فنجان
کره آب شده 1/2 فنجان
زیتون بدون هسته 48 عدد

 

طرز تهیه:
1. آرد و پنیر را در کاسه بزرگی بریزید و کره آب شده را کم کم به آن اضافه کنید و هم بزنید. اگر خمیر بیش از حد خشک است برای راحتی کار، خمیر را با دست مخلوط کنید. یک قاشق چایخوری از خمیر را کف دستتان باز کنید و یک زیتون وسط آن قرار دهید. سپس دور تا دور زیتون را با خمیر بپوشانید و یک توپ کوچک درست کنید.

 

2. به همین ترتیب توپک های زیتون را آماده کنید و کف سینی فر بچینید. سپس روی سینی را بپوشانید و آن را حداقل 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.

 

3. فر را از قبل روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. توپک های زیتون پنیری را به مدت 15 الی 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا روی آن برشته و طلایی شود. سپس سینی را خارج کنید و این توپک های خوشمزه را همراه با سس دلخواه نوش جان کنید.

 

نکته:
بجای پنیر چدار از پنیر سوییسی یا پنیر پیتزا نیز می توانید استفاده کنید.