پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

توکن TWT چیست؟

توکن TWT چیست؟

برنامه تلفن همراه تراست ولت یک کیف پول رمزنگاری چند ارزی است که به کاربران امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد و دارای یک صرافی غیر متمرکز داخلی (برای کاربران اندرویدی) است.

 

تراست ولت در سال 2018 به اکوسیستم بایننس پیوست و اکنون کیف پول رمزنگاری رسمی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) است. در این مقاله قصد داریم تا به ویژگی‌های توکن TWT بپردازیم.

 

تراست ولت توکن چیست؟

 

تراست ولت توکن یک توکن کاربردی و حاکمیتی است که در استانداردهای BEP-2 (زنجیره بایننس) و BEP-20 (زنجیره هوشمند بایننس) موجود است. هدف اصلی این پروژه تبدیل شدن به رابط برای همه رمزارزها است که دسترسی کاربران به خدمات رمزنگاری مانند dapps را آسان‌تر می‌کند.

 

ماژول‌های اصلی Trust Wallet منبع باز بوده و برای توسعه‌دهندگان در دسترس هستند. اپلیکیشن موبایل کیف پول دیجیتال دارای فیات on-boarding است که به کاربران امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را با کارت‌های اعتباری خریداری کنند.

 

تراست ولت با سایر DEXها مانند پنکیک سواپ، یونی سواپ و Binance DEX ادغام شده است تا کاربران بتوانند با استفاده از یک رابط واحد، دارایی‌های رمزنگاری خود را خریداری، نگهداری و مبادله کنند. تراست ولت از خرید، مبادله و سپرده گذاری 160000 دارایی رمزنگاری شده در 40 بلاک چین پشتیبانی می‌کند.

 

تاریخچه تراست ولت توکن

 

ویکتور رادچنکو (Viktor Radchenko) بنیانگذار تراست ولت، پس از شرکت در بسیاری ازICOهای اولیه، شیفته نحوه ذخیره و مدیریت کارآمد بسیاری از توکن‌های ERC-20 خود شد. او کار بر روی ایده تراست ولت را در سپتامبر 2017 آغاز کرد و اولین برنامه تلفن همراه را ساخت که می‌توانست توکن‌های اتریوم و ERC-20 را در حدود سه هفته ارسال و دریافت کند.

 

تراست ولت در نوامبر 2017 راه اندازی شد و بلافاصله مورد استقبال کاربران قرار گرفت. کاربران اولیه جذب ویژگی «توکن‌های خودکار» این برنامه شدند که به کاربران امکان می‌داد هر گونه توکن ERC-20 مرتبط با آدرس خود را شناسایی و آشکار کنند. در مارس 2018، رادچنکو و یک تیم کوچک به کار تمام وقت، افزودن ویژگی‌ها و پاسخ به درخواست‌های پشتیبانی فزاینده روی آوردند.

توکن TWT چیست؟

Trust Wallet در 31 ژوئیه 2018 توسط بایننس به عنوان اولین خرید آنها خریداری شد. تراست ولت یک کیف پول موبایلی امن و زنجیره‌ای را به لیست خدمات بایننس اضافه کرد. ویکتور رادچنکو تا پایان خرید پروژه ادامه داد و به عنوان بخشی از قرارداد، استقلال خود را از بایننس حفظ کرد تا به مدیریت پروژه Trust Wallet ادامه دهد.

 

در سال 2020، تراست ولت در بین 10 اپلیکیشن برتر ارزهای دیجیتالی که بیشترین دانلود را داشته‌اند، رتبه ششم را کسب کرد.Trust Wallet به وضوح از رقبا در چندین جبهه متمایز است.

 

پوشش گسترده آنها از انواع مختلف دارایی‌های رمزنگاری، تنوع آنها در ادغام بلاک چین، و تاکید آنها بر ساده‌سازی یکپارچگی در هر دو طرف کیف پول (در سمت کاربر به عنوان یک لایه انتزاعی، یا رابط واحد، و در سمت توسعه‌دهنده به عنوان یک پایگاه کد منبع باز برای ساختن DApps).

 

کاربردهای تراست ولت توکن

 

تراست ولت توکن در ابتدا با استاندارد BEP-2 راه اندازی شد، اما در اکتبر 2020 با استاندارد BEP-20 راه اندازی شد. در دسترس بودن در هر دو استاندارد به این معنی است که کاربران می‌توانند تراست ولت توکن را بین زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) تغییر دهند. تراست ولت توکن دو کاربرد اصلی دارد:

 

ابزار مفید

دارندگان تراست ولت توکن از مزایای مختلفی مانند تخفیف در خریدهای درون برنامه‌ای و خدمات DEX برخوردار هستند. علاوه بر این، هدایا اغلب دارای توکن‌هایی از پروتکل‌های جدید یکپارچه هستند و به دارندگان TWT فرصتی برای پذیرش سایر دارایی‌های دیجیتالی می‌دهند. برای مثال، 30000 توکن EGLD به TWT فرستاده شد تا ادغام پروتکل الروند را اعلام کند.

 

حاکمیت

توکن به دارندگان اجازه می‌دهد در فرآیندهای تصمیم‌گیری، از جمله افزودن توکن‌های جدید، ویژگی‌ها و پشتیبانی بلاک چین شرکت کنند. ویکتور رادچنکو، در اصل توکن بومی پروژه را به عنوان نسخه آزمایشی برنامه پاداش ارجاع طراحی کرد.

 

تراست ولت توکن و زنجیره بایننس

 

در آگوست 2020، رادچنکو در رابطه با پروژه تراست ولت توکن پیشنهادی برای صدور توکن به جامعه زنجیره بایننس ارائه کرد. هدف اعلام شده، توسعه بیشتر فناوری‌های وب 3 و دسترسی آسان‌تر به خدمات مالی غیرمتمرکز و در عین حال افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال بود.

 

این پیشنهاد پذیرفته شد و تراست ولت توکن یکی از اولین توکن‌هایی بود که در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) راه‌اندازی شد پروژه تازه راه‌اندازی شده بایننس، که به موازات زنجیره بایننس کار می‌کند و ایجاد قراردادهای هوشمند را همراه با مکانیزم BNB تسهیل می‌کند.

 

تراست ولت برای آموزش

 

تراست ولت توکن به عنوان یک ابزار آموزشی و همچنین یک جامعه ساز عمل می‌کند. رادچنکو معتقد بود که یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری در مورد دارایی‌های دیجیتال داشتن یک دارایی است، بنابراین تصمیم گرفت توکنی ایجاد کند که فقط در اکوسیستم کیف پول تراست ولت ارزش داشته باشد.

 

یک جامعه وفادار در اطراف توکن افزایش یافته است و دارندگان به انجمن‌های انجمن جذب می‌شوند که در آن دستورالعمل‌های مفصلی در مورد نحوه انجام مبادلات، معاملات یا مبادلات و نحوه ایجاد ارزش با TWT به آنها داده می‌شود. کاربرد و موارد استفاده از تراست ولت توکن بیش از چیزی است که در وهله اول به نظر می‌رسد و این ارز دیجیتال، ارزش بررسی‌های بیشتر را دارد.

 

راه اندازی و توزیع اولیه توکن

 

تراست ولت توکن در Genesis در 29 فوریه 2020، 90 میلیارد توکن ضرب شد و با وجود توزیع مداوم توکن، کمتر از 1٪ از کل عرضه در گردش بود.بنابراین، تیم تراست ولت تصمیم گرفت 89 میلیارد تراست ولت توکن بسوزاند تا کل عرضه را به 1 میلیارد TWT کاهش دهد. تا آگوست 2020 بیش از 250 میلیون توکن به عنوان پاداش بین کاربران اولیه توزیع شد. این بدان معناست که اکنون حدود 25 درصد از کل عرضه توزیع شده است.

 

جمع‌بندی

تراست ولت یکی از کاربردی‌ترین کیف پول‌‌های نرم افزاری که بیش از 25000 توکن را پشتیبانی می‌کند. تراست ولت توکن، توکن این پروژه به منظور حاکمیت و کاهش کارمزدهای داخل شبکه استفاده می‌شود. توکن TWT یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری مناسب نیز تلقی می‌شود.