پارس ناز پورتال

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

مجموعه : مجله خبری روز
ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟ 

احتمالا برایتان دیدنی باشد که بدانید ثروتمندترین زنان جهان ثروت خود را از چه راهی به دست آورده اند و حالا به چه کارهایی مشغول میباشند. وقتی عبارت «زنان ثروتمند جهان» را میشنوید, نخستین چیزی که به ذهنتان می‌رسد چیست؟ این که بانو موردنظر احتمالا یک بازیگر سرشناس, تاپ مدل یا تاجر پیروز هست؟

 

شمار زیادی از ما تصورمان از زنان پیروز و ثروتمند این هست که احتمالاً در حوزه فیلم یا مدلینگ فعالیت دارند اما واقعیت این هست که شمار زیادی از انها تاجر, نیکوکار یا فعال اجتماعی میباشند و بعضا به واسطه ثروتی که از همسرانشان به آنها ارث رسیده به این موقعیت دست پیدا کرده اند.

 

در همین راستا, اگر برایتان دیدنی هست تا با 11 زن پیروز جهان آشنا شوید, پیشنهاد می‌کنیم تا ادامه این مقاله را از نظر بگذرانید.همراهمان باشید.

 

۱- لیلیان بتانکور «Liliane Bettencourt»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۹۴
دارائی خالص: ۴۳٫۱ میلیارد دلار
شغل: تاجر – مالک لورئال
کشور: فرانسه

 

علیرغم سن بالای ۹۰ سال, ملکه کمپانی لورئال, یک موسسه خیریه دارد و هم چنان خودش نیز مشغول فعالیت و سخت‌کوشی هست. همین طور باید گفت با این که سن این بانوِ ثروتمند چندان هست اما چهره جذاب و دلنشینی دارد و هم چنان جذاب به نظر می‌رسد.

 

در مورد لیلیان بتانکور باید گفت تاجر, کارآفرین و نیکوکار فرانسوی و و مالک اصلی شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال هست. بنیادگذار این کمپانی پیروز و سرشناس, اوژن شولر, پدر بانو لیلیان بود.وی در سال ۲۰۱۳ با دارایی خالصی بالغ بر ۳۳٫۲ میلیارد دلار, بعنوان سومین زن ثروتمند جهان, در لیست بلومبرگ معرفی شد و حالا بعنوان ثروتمندترین زن کشور فرانسه شناخته می‌ شود.

 

۲- آلیس والتون «Alice Walton»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۶۷
دارائی خالص: ۳۸٫۷ میلیارد دلار
شغل: عضو هیئت مدیره وال‌مارت
کشور: ایالت متحده ایالات امریکا

 

آلیس والتون یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت وال‌مارت و دختر زهر والتون هست. این بانو علاقه بسیار زیادی به هنر دارد و گفته شده که یک آلبوم بزرگ از آثار هنری در اختیار دارد. گرچه داشتن چنین آلبوم اي برای فردی که یکی از ثروتمندترین زنان جهان به شمار میرود امری کاملا عادی هست زیرا استطاعت خرید هر اثر هنری را دارد.

 

در مورد بانو والتون می توان گفت که تاجر و نیکوکار آمریکایی هست. وی در سال ۲۰۱۲ با دارایی خالصی معادل ۲۶٫۳ میلیارد دلار, دومین زن و سیزدهمین فرد ثروتمند مستقر در ایالات متحده ایالات امریکا معرفی شد.

 

۳- سوزان کلاتن «Susanne Klatten»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۵۵
دارائی خالص: ۲۲٫۵ میلیارد دلار
شغل: سهام‌دار و عضو هیئت مدیره ب‌ام‌و
کشور: کشور آلمان

 

سوزان کلاتن به همراه برادرش مدیرعامل یک کمپانی داروسازی میباشند. وی هم‌چنین به همراه برادر و مادرش, مالک نیمی از سهام شرکت BMW نیز میباشند. ثروتمندترین زن مستقر در کشور کشور آلمان به خوبی بین زندگی حرفه اي و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کرده و وقت هاي آزاد خود را در کنار اعضای خانواده سپری میکند.

 

در مورد ایشان می توان گفت, سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی و یکی از سهام‌داران اصلی شرکت ب‌ام‌و هست که در سال ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۱۶٫۹ میلیارد دلار در رتبه پنجم از لیست ثروتمندترین افراد کشور آلمان قرار گرفت.

 

۴- لورن پاول جابز «Laurene Powell Jobs»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۵۳
دارائی خالص: ۲۰ میلیارد دلار
شغل: کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی
کشور: ایالات امریکا

 

بیوه ي بنیادگذار کمپانی اپل توانست پس از مرگ همسرش توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کند. او وارث تمامی دارائی هاي استیو جابز بود و هم‌حالا بزرگ ترین سهام‌دار شرکت اپل به‌شمار میرود. میراث استیو جابز بزرگ, وی را به یکی از ثروتمندترین زنان جهان تبدیل کرد.

 

گرچه بانو پاول جابز, کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی نیز به شمار می‌رود و در شمار گسترده اي از پروژه هاي خیریه بزرگ سهیم هست. او در حال آماده, ۸٪ درصد از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۴ در رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله فوربز در رتبه ۲۹ از لیست قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفت.

 

۵- آیریس فونتبونا « Iris Fontbona»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۷۴
دارائی خالص: ۱۳٫۷ میلیارد دلار
شغل: مدیر شرکت استخراج معادن شیلیایی به اسم آنتوفاگاستا پی‌ال‌سی
کشور: شیلی

 

آیریس فونتبونا نیز از زنانی هست که بخش بزرگی از دارائی خود را از همسرش به ارث برده هست. او در حال آماده ثروتمندترین زن مستقر در کشور شیلی محسوب می‌شود و مدیریت یک کسب‌وکار خانوادگی را به عهده دارد. بانو فونتبونا علیرغم داشتن سن چندان, هم چنان خوشگل و جذاب هست.

 

۶- کریستی والتون «Christy Walton»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۶۸
دارائی خالص: ۶٫۱ میلیارد دلار
شغل: تاجر و نیکوکار
کشور: کشور آمریکا

 

بیوه ي جان والتون, پسر بنیاد‌گذار کمپانی بزرگ وال‌مارت, نیز لقب یکی از زنان ثروتمند جهان را با خود یدک می‌کشد. با این که ثروت وی در حال کاهش یافتن هست اما هم چنان بعنوان یکی از تاثیرگذارترین نیکوکارهای جهان به شمار میرود.

 

کریستی والتون, تاجر و نیکوکار آمریکایی هست که این ثروت هنگفت را, پس از مرگ همسرش به ارث برده هست. وی در حال آماده به کارهای خیرخواهانه می‌ پردازد و یک منزل ۷ جریبی با اسم سندیگو را به مؤسسات خیریه بخشیده هست.

 

۷- شارلوت کاسیراگی «Charlotte Casiraghi»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۳۱
دارائی خالص: ۵٫۷ میلیارد دلار
شغل: خبرنگار
کشور: موناکو

 

او نوه «گریس پاتریشیا کلی» بوده و به کار خبرنگاری مشغول هست و در مواقع بیکاری به اسب‌سواری می‌پردازد. همانگونه که در عکس میبینید, بانو شارلوت نه تنها ثروت و میراث پادشاهی را از خانواده خود به ارث برده, بلکه امثال مادر بزرگش بسیار جذاب و زیباست.

 

بد نیست اشاره کنیم که گریس کلی, بازیگر سرشناس هالیوود و برنده پاداشٔ اسکار بود و پس با ازدواج با رینیه سوم, سلطان موناکو, ملکه آن کشور و ملقب بعنوان سلطنتی گریس موناکو شد.

 

۸- کری پرودو «Carrie Perrodo»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۶۶
دارائی خالص: ۵٫۳ میلیارد دلار
شغل: نیکوکار
کشور: سنگاپور

 

یک شرکت بزرگ نفتی پس از فوت همسر بانو کری پرودو به وی به ارث رسید. هوبرت هدرو, اهل کشور فرانسه, یک تاجر, آلبوم‌دار آثار هنری و موسس و تنها مالک شرکت خصوصی نفت و گاز Perenco بود. وی در سال ۲۰۰۶ درگذشت و ثروتش به همسر و فرزندانش به ارث رسید.کری پرودو در حال آماده به کارهای نیکوکارانه و خیریه می‌پردازد و در آستانه ۷۰ سالگی هنوز جذاب و زیباست.

 

۹- مارگاریتا لوئی-دریفیوس «Margarita Louis-Dreyfus»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۵۵
دارائی خالص: ۵٫۳ میلیارد دلار
شغل: تاجر
کشور: فرانسه

 

بانو لوئی-دریفیوز یکی از ثروتمندترین زنان تاجر روسی در جهان به شمار میرود. پس از فوت همسرش, او مدیر کمپانی گروه «لوئی دریفیوس» و مالک تیم فوتبال «المپیک د مارسی» شد. او در حال آماده مجدد ازدواج کرده و دو دختر دوقلو دارد.

 

۱۰ – ایوانکا ترامپ «Ivanka Trump»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۳۵
دارائی خالص: ۷۴۰ میلیون دلار
شغل: تاجر و نویسنده
کشور: کشور آمریکا

 

 به گزارش پارس ناز با این که دختر بزرگ دونالد ترامپ می توانست به ثروت پدر متکی باشد, اما ایوانکا ترامپ تصمیم گرفت تا کسب و کار شخصی خود را تاسیس نماید. وی در حال آماده بنیاد‌گذار و مالک چندین شرکت هست و به نویسندگی نیز علاقه زیادی دارد. با وجود برنامه هاي کاری فشرده او همۀ وقت} برای خانواده اش وقت می‌گذارد.

 

همین طور باید اشاره کنیم که او رئیس شرکت جواهرات ایوانکا ترامپ هست. از برنامه‌هاي تلویزیونی که بانو ایوانکا در آن نقش داشته هست می توان به کارآموز اشاره کرد. در حال آماده نیز در دولت پدرش بعنوان دستیار ویژه رئیس جمهور مشغول به کار هست.

 

۱۱- شیخه موزا «Sheikha Mozah»

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

سن: ۵۸
دارائی خالص: ۱۰ میلیون دلار
شغل: نیکوکار و رئیس بنیاد تعلیم و علوم و گسترش مؤسسه قطر
کشور: قطر

 

موزا بنت ناصر بن عبدالله المسند, همسر دوم «از میان سه همسر» حمد بن ولیعهد آل ثانی امیر پیشین قطر هست و ۷ فرزند دارد. این بانو فارغ‌التحصیل جامعه‌شناسی از دانشگاه قطر هست و نه تنها در حوزه اجتماعی و سیاسی فعالیت دارد, بلکه از پروژه هاي علمی و فناوری در کشور خودش هم پشتیبانی میکند.موزا بنت ناصر دارای چندین مدرک افتخاری دکتراست و بعنوان یکی از شیک‌پوش ترین فرست‌لیدی هاي جهان به شمار می‌رود.

 

همین طور بد نیست اشاره کنیم که این بانو رئیس بنیاد تعلیم و علوم و گسترش مؤسسه قطر و موسسه صلتک و مادر امیر فعلی قطر, تمیم بن حمد بن ولیعهد آل ثانی هست.