پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

جایزه اسکار به افتخار جکی چان بازیگر محبوب

مجموعه : اخبار سینما
جایزه اسکار به افتخار جکی چان بازیگر محبوب

جایزه اسکار به افتخار جکی چان بازیگر محبوب 

جکی چان را همه ی ي دنیا می شناسند و با فیلم هـای وی هیجان و شادی را در کنار هم تجربه کرده اند. این بازیگر جایزه اسکار گرفت. «جکی چان»٬ بازیگر سرشناس فیلم هـای اکشن پس از پنج دهه حضور چشمگیر در سینما و بازی در بیش از ۲۰۰ فیلم، بـه پاس یک عمر دستاورد هنری جایزه اسکار افتخاری گرفت.

جایزه اسکار به افتخار جکی چان بازیگر محبوب

مراسم اعطای جوایز اسکار افتخاری شنبه «۲۳ آبان» در لس آنجلس برگزار شد و «سیلوستر استانوله»، از چهره هـای نامدار سینمای رزمی جایزه یک عمر دستاورد سینمایی را بـه پاس پنج دهه فعالیت هنری بـه «جکی چان»، بازیگر سرشناس آسیایی اعطا کرد.این بازیگر ۶۲ ساله که برای نقش آفرینی در فیلم هـای هنرهای رزمی مشهور است، بازی در مقابل دوربین سینما را از ۸ سالگی آغاز کرد.

 

وی از سال ۱۹۸۰ در هالیوود مشغول فیلمسازی شد.«جکی چان» دریافت جایزه اسکار را مانند “رویا” دانست و خطاب بـه تماشاگران فیلم هایش گفت: «بـه خاطر شماست که بـه بازیگری ادامه می‌دهم٬ از پنجره بیرون می پرم٬ مشت و لگد میزنم و استخوان هایم را می شکنم.»

جایزه اسکار به افتخار جکی چان بازیگر محبوب

وی در صحنه هـای حادثه ای فیلم هایش از بدلکار استفاده نمیکند و خودش همه ی ي را انجام می دهد که گاهی بـه مصدومیتش نیز منجر میشود.در مراسم شنبه شب «۱۲ نوامبر» همچنین سه سینماگر دیگر اسکار افتخاری گرفتند، از جمله «ان وی کوتس٬» تدوینگر ۹۰ ساله انگلیسی که بیش از نیم قرن پیش برای فیلم «لورنس عربستان» اسکار بهترین تدوین را گرفته بود.

 

«کوتس» چهار بار دیگر نامزد جایزه اسکار شد که آخرین بار در سال ۱۹۹۹ برای فیلم «خارج از دید» بود.امسال همچنین «لین استالمستر»، بازیگردان سینمای هالیوود و «فردریک وایزمن»، مستندساز آمریکایی نیز اسکار افتخاری گرفتند.

 

در مراسم شنبه شب که در لس آنجلس برگزار شد، تعدادی از ستارگان هالیوود همچون نیکول کیدمن، تام هنکس، ریچارد گی یر، امی آدامز، آرنولد شوارتزینگر و هلن میرن حضور داشتند.جوایز افتخاری اسکار از سال ۲۰۰۹ در مراسمی جداگانه که چند ماه پیش از مراسم اصلی برگزار می شود، بـه دست اندرکاران منتخب آکادمی اهدا میشود.پیشتر این جوایز در شب اهدای جوایز اصلی بـه برگزیدگان داده می شد.