پارس ناز پورتال

قاصدک 24

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید 

برترین جت های قدرتمند و جنگنده جهان را که ساخت کننده انها برترین کشور های نظامی جهان میباشند را بـه شما معرفی می‌کنیم.در قرن بیست و یکم، حوزه جنگ ها توسعه پیدا کرده هست و نیروی هوایی هر کشور بـه عنوان عنصر اصلی و حمایتی در هر جنگی محسوب میشود و بخشی از دفاع و امنیت کشورها بـه حساب می‌آید

 

و یکی از تاثیرگذارترین موراد برای پیروزی در جنگها محسوب میشود و بـه نوعی نیروی هوایی قوی یک مزیت رقابتی در میان کشورها محسوب میشود. جای هیچ تردیدی نیست که قدرت نیروی هوایی هر کشور مرهون بهره گیری از جنگنده های قدرتمند در آن هست.

 

جنگنده های امروزی مجهز بـه رادارهای پیشرفته و موشک های دوربرد و جنگ افزارهای الکترونیکی و تعداد زیادی از وسایل ارتباطی مدرن میباشند و توسعه انها هرگز متوقف نمی‌شود و ادامه دارد. با دقت بـه تمامی موارد مدرن و پیشرفته بـه کار رفته در جت های جنگنده کنونی جهان، در ادامه بـه بررسی 10 جت جنگنده برتر جهان میپردازیم.

 

1. اف-22 رپتور

در صدر این فهرست، جت فوق پیشرفته بوئینگ F-22 راپتور قرار دارد. این جت مدرن توسط شرکت امریکایی لاکهید مارتین ساخته شده هست. ویژگی منحصر بـه فرد و استثنایی بـه کار رفته در این جت این هست که تنها جنگنده جهان بـه شمار می‌رود که ضریب رادارگریزی آن 0.01 هست. این ویژگی باعث می شودکه این جت بتواند از مقابل رادارهای

 

پیشرفته X بـه صورت مخفیانه و بدون دیده شدن در رادار دشمن عبور کند. F-22 بـه عنوان کابوس هر نیروی هوایی در جهان شناخته میشود. این جت از دو موتور قدرتمند برای پرواز بهره گیری می‌کند.از دو ابرکامپیوتر نیز برای انجام محاسبات و عملیات پیچیده در این جنگنده بهره گیری شده هست.

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

مشخصات :

فشار موتور: 1.08
سرعت: 2410 کیلومتر در ساعت
وزن بار: 375 کیلوگرم در هر مترمربع
برد پرواز: 3219 کیلومتر
نرخ صعود: 65000 فوت در هر دقیقه
شعاع جنگ: 759 کیلومتر

 

2. جنگنده SU-35

این جت تک سرنشین از دو موتور بهره گیری می کندو برای هر ماموریت چند منظوره اي آماده هست.این جت در واقع مشابه موفقی از نسخه su- 27 فلنکر بـه حساب می‌آید. ساخت این جت بر عهده شرکت روسی صنایع هوایی شوالیه هست.در پلتفرم این جنگنده از یک سپر دفاعی بهره گیری شده هست و این موضوع بـه دلیل وزن بالا هنگام بلند شدن و اوضاع فرود آن هست و بـه همین دلیل نیز از دو چرخ در جلوی این جت بهره گیری شده هست.

 

با بهره گیری از سیستم بهبود یافته رادار در این جت، شاهد واکنش مناسب آن در زوایای 60+- درجه هستیم و در این زوایا قدرت شناسایی رادارهای دشمن برای ردیابی این جنگنده کاهش می‌یابد.
برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسیدمشخصات

فشار موتور : 1.14
سرعت: 2410 کیلومتر در ساعت
وزن بال: 84.9 پوند بر فوت مربع
نرخ بحبوحه گیری: 55100 فوت در هر دقیقه
شعاع نبرد: 1580 کیلومتر

 

3. جنگنده یورو تایفون

این جنگنده از نسل 4.5 در عصر کنونی محسوب می‌شود.یورو تایفون محصول مشترک چهار کشور کشور کشور کشور آلمان،اسپانیا،ایتالیا، انگلستان هست. ایتالیا و انگلستان بر روی دو موتور این جنگنده کار کرده اند. در حال حاضر از این جنگنده در نیروی هوایی ناتو و عربستان صعودی بهره گیری میشود.

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

مشخصات:

سرعت: 2495 کیلومتر در ساعت
فشار بال: 307 کیلوگرم در هر متر مربع
برد پرواز: 3790 کیلومتر
نرخ بحبوحه گیری: 315 متر بر ثانیه
شعاع نبرد: 601 کیلومتر در نبردهای با ارتقاع کم و 1389 کیلومتر در نبردهای با ارتفاع بالا

 

4. سوخو 30 ام‌کی‌آی؛ سوپر سوخو

بـه طور کلی این تیپ از جنگنده های روسی برای حمل کلاهک هسته اي یا حمل جنگ افزارهای استراتژیک دیگر ساخته نشده اند. در اواخر سال 2012 بود که روسیه دریافت این جنگنده قادر بـه حمل موشک کروز براهموس هست. بنابراین مشغول بـه توسعه این جنگنده در این اساس شد. روسیه در سال 2010 طی قراردادی پیروز شد

 

تمامی امکانات قدیمی این جنگنده را با امکانات الکترونیکی مدرن مانند رادارها، کامپیوترها و سیستم جنگ افزار الکترونیکی جدیدی جایگزین کند و سرانجام توانست موشک های براهموس را بر روی این جنگنده سوار کند. اینکار با موفقیت انجام شد و این جنگنده با تغییراتی که بر روی آن صورت گرفت، بـه یکی از قویترین جت های جهان تبدیل شد.

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید5. رافال

رافال یکی از جت های حیرت انگیز فرانسه بـه شمار می رود که با نام رافائل داسو نیز شناخته میشود که این نام بـه دلیل جذابیت چندان این جنگنده بر روی آن گذاشته شده هست. رافال از دو موتور قدرتمند برای حرکت بهره گیری میکند و جز نسل 4++ جت های جنگنده در جهان بـه شمار می‌رود. این جت با ابزارهای EW و سیستم های ردیابی پیشرفته

 

و رادارهای مدرن تجهیز شده هست. از این جنگنده در نیروی هوایی هندوستان نیز بهره گیری میشود. قیمت این جت جنگنده، 124 میلیون دلار هست.

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

مشخصات:

فشار موتور: 1.13
سرعت: 1290 کیلومتر در ساعت
فشار بال: 326 کیلوگرم در هر متربع
برد پروازی: 3700 کیلومتر
شعاع نبرد: 1852 کیلومتر در حین ماموریت های نفوذ بـه خاک دشمن

 

6. ساب 39 گریپن

جنگنده گریپن ساخت سوئد هست. این جنگنده از یک موتور بهره گیری میکند و وزنی سبک دارد. این جت جنگنده بـه صورت چند منظوره ساخته شده هست و قابلیت انجام ماموریت در هر نوع شرایط آب و هوایی را دارد. دولت سوئد با سرمایه گذاری پیروز بر روی ساخت این جنگنده، سود زیادی بـه دست آورد

 

چرا که آن را بـه جنوب شرقی آسیا،آفریقای جنوبی و اروپای مرکزی صادر کرد. قیمت این جت با دقت بـه آپشن های متفاوتی که دارد بین 40 تا 60 میلیون دلار بر آورد شده هست.
برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

7. اف-18 سوپر هورنت

هر نیروی هوایی بـه داشتن جت های جنگنده اي موسوم بـه زنبور سرخ بـه خود افتخار میکند. این جت ما بین نسل 4 و 4.5 محسوب میشود. زنبور سرخ از دو موتور برای حرکت بهره گیری میکند و آپشن های فراوانی دارد. این جنگنده قادر بـه حمل موشک های هوا بـه هوا، هوا بـه زمین و انواع سیستم های جنگ افزاری پیشرفته هست.

 

در داخل این جنگنده از یک رگبار 20 میلی متری بهره گیری شده هست. یکی از ویژگی های منحصر بـه فرد این جت این هست که در ارتفاع پایین نیز قادر بـه سوخت گیری در هوا هست. قیمت این جنگنده 67 میلیون دلار اعلام شده هست.
برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید8. F-15

F-15 در میان تمامی جنگنده های حاضر در این فهرست از تاریخ کوتاه قدیمی تر و قابل دفاع تری برخوردار هست. شهرت این جت اکثر بـه دلیل قابلیت مانور چندان و شتاب بالای ان هست. از سیستم های فرماندهی پیشرفته اي در این جت بهره گیری شده هست که می‌توان بـه سیستم راداری پالس داپلر اشاره کرد.

 

با این ویژگی ها این جت بـه همان سادگی که قادر بـه شکار اهداف در ارتفاع بالا هست، اهداف در ارتفاع پایین را نیز بـه سادگی میتواند هدف قرار دهد. سیستم الکترونیکی هوشمند بـه کار رفته در این جت آن قدر پیشرفته هست که در شرایط گوناگون اضطراری بـه خلبان راهکارهای متناسب ارائه می‌دهد.

 

از این جنگنده در جنگ های آزادی عراق بهره گیری شد و صدام حسین بـه دلیل ترس از رویارویی با این جنگنده هرگز از نیروی هوایی خود در مقابله با ارتش کشور آمریکا بهره گیری نکرد.

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

مشخصات:

فشار موتور: 1.30
سرعت: 2660 کیلومتر در ساعت
فشار بال: 358 کیلوگرم بر هر مترمربع
برد 7 پروازی: 5550 متر
نرخ اوجگیری: 254 متر در هر ثانیه
شعاع نبرد: 1967 کیلومتر در عملیات درگیری های مستقیم

 

9. F-16

در تاریخ، از جنگنده F-16 همواره بـه عنوان یکی از سلاطین جنگ های هوایی یاد میشود. از این جنگنده فالکن بـه عنوان یکی از برترین جت های عصر حاضر نیز یاد میشود.از ویژگی هایي که در این جت بـه کار رفته می توان بـه سیستم جستجو و رهگیری مادون قرمز«IRST» و پک جنگ افزارهای الکترونیکی،

 

وسیستم رادار و اسکن الکترونیکی منطقه«AESA» اشاره کرد.این جنگنده در نیروی هوایی تعداد زیادی از کشورها در حال حاضر بهره گیری میشود.F-16 در نسخه های مختلفی ساخته شده که مشهور ترین آنها f-16 SV هست که جزو جت های نسل 4++ بـه شمار می‌رود.
برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسیدمشخصات:

فشار موتور: 1.095
سرعت: 1470 کیلومتر در ساعت
فشار بال: 430 کیلوگرم در هر مترمربع
برد پروازی: 2280 کیلومتر
نرخ اوگیری: 254 متر بر ثانیه
شعاع نبرد: 550 کیلومتر در ماموریت های با ارتفاع بالا و 450 کیلومتر وقتی حامل بمب هست

 

10. میراژ 2000

میراژ در دو نو ع تک خلبان و دو خلبان ساخته شده هست.این جت نیز از انواع جنگنده های چند منظوره بـه شمار می‌رود. این جت جنگنده قادر بـه حمل جتگ افزارهای سنگینی هست که قادر بـه انهدام 9 نقطه مستحکم در خاک دشمن میباشند. اکثر موشک ها و بمب های بـه کار رفته در این جنگنده در بدنه، زیر بالها و حتی قسمت زیرین آن قرار دارند. از یک تیربار 30 میلی متری نیز در داخل این هواپیما بهره گیری شده هست.

برترین جت های جنگنده و قدرتمند جهان را بشناسید

جت های جنگنده جهان،برترین جت های جهان،جت های جنگی برتر جهان،هواپیماهای جت برتر جهان،جت جنگنده