پارس ناز پورتال

قاصدک 24

ترفند جستجو در سایت هایی که این قابلیت را ندارند

ترفند جستجو در سایت هایی که این قابلیت را ندارند

ترفند جستجو در سایت هایی که این قابلیت را ندارند 

امکان جستجو در سایت ها قابلیتی هست که می توانید به تمامی مطالب دلخواه خود دسترسی داشته باشید،اما اگر این امکان مهیا نبود چه کار کنیم؟ این روزها با دسترسی گسترده به اینترنت و سایت‌هاي مختلفی که اطلاعاتی در اساس‌هاي گوناگون منتشر میکنند، تقریبا می توان به هر پرسشی پاسخ داد و هر چیزی را در اینترنت جست‌وجو کرد.

 

باتوجه به همین گستردگی اطلاعات، جست‌وجو در اینترنت و سایت‌هاي گوناگون از اهمیت زیادی برخوردار هست، چرا که بدون این ابزار یافتن اطلاعات موردنظر حتی در شرایطی که به سایت مربوطه نیز دسترسی داشته باشید، بسیار دشوار خواهد بود.به‌ عنوان مثال فرض کنید به‌ دنبال یک خبر در سایت هستید و ضمن آگاهی از عنوان خبر، این سایت به فرم جست‌وجو مجهز نباشد.

 

به نظرتان در چنین شرایطی میتوانید خبر موردنظر را از میان ده‌ها هزار خبر موجود در سایت پیدا کنید؟ مطمئنا انجام اینکار اگر غیرممکن نباشد بسیار دشوار و وقتگیر هست. در اوضاع نمونه نیز چنانچه شما با سایتی مواجه شوید که فرم جست‌وجو ندارد یا جست‌وجوی آن عملکرد بسیار ضعیفی دارد ممکن هست گمان کنید تنها راهکار باقی‌مانده همان صرف وقت طولانی برای پیدا‌ کردن مقاله موردنظر هست.

 

دوست دارید با روشی ساده‌تر آشنا شوید و بی‌نیاز از فرم جست‌وجوی سایت‌ها در هر سایتی که علاقه دارید جست‌وجو کنید؟ به کمک این روش میتوانید با بهره گیری از انواع موتورهای جست‌وجوگر همچون گوگل، بینگ، جست‌وجوگر یاهو وبا بهره گیری از یک مرورگر ساده روی دستگاه‌هاي گوناگون اعم از رایانه، تبلت و گوشی عملیات جست‌وجو را اجرا کنید.

 

مرورگر اینترنتی موردنظر را اجرا و به یکی از موتورهای جست‌وجوگر مراجعه کنید. «به‌عنوان مثال سایت گوگل را باز کنید»عبارت موردنظر را برای جست‌وجو وارد کرده و پیش یا پس از آن عبارت site:Domain.com را وارد کنید. «به‌جای عبارت Domain.com ‌باید آدرس سایتی راکه قصد دارید عملیات جست‌وجو در آن انجام شود، وارد کنید»

 

به‌عنوان مثال چنانچه به‌ دنبال قیمت ماشین در سایت بیتوته هستید، کافی هست یکی از عبارت‌هاي زیر را در کادر جست‌وجو وارد کنید: «در مورد اول، عبارت site:parsnaz.com پیش از عبارت مورد جست‌وجو درج شده و در مورد دوم این عبارت پس از عبارت موردنظر برای جست‌وجو قرار گرفته هست»

 

1ـ قیمت ماشین site:parsnaz.com
2ـ site:parsnaz.com قیمت اتومبیل