پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوود

مجموعه : اخبار سینما
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوود

جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوود 

جشنواره فیلم ونیز همراه بود با حضور پر شور ستاره های مشهور هالیوود که در مراسم شرکت کردند. گزیده ای از تصاویر این جشنواره را می بینید. تازه‌ترین ساخته‌های ویم وندرس، دنی ویلنو و درک سیانفرانس در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم ونیز روی پرده رفتند.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوودتریلر علمی تخیلی “رسیدن” (Arrival) تازه‌ترین ساخته دنی ویلنو کارگردان کانادایی اولین بار در دنیا روز پنجشنبه در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره ونیز به نمایش درآمد و با نقدهای مثبت روبرو شد.این فیلم آمریکایی از روی داستان کوتاه “داستان زندگی تو” (1998) ساخته شده است. ایمی آدامز بازیگر نامزد پنج جایزه اسکار و جرمی رنر در “رسیدن” نقش یک گروه دانشمند را بازی می‌کنند

 

که برای پیشگیری از پیامدهای مصیب‌بار برای انسان‌ها به دنبال راهی برای برقراری ارتباط با موجودات فضایی هستند که در مونتانا و 11 مکان دیگر در سراسر دنیا مستقر شده‌اند. آدامز نقش دکتر لوییس بنکس یک زبانشناس نابغه را بازی می‌کند که ارتش آمریکا از او می‌خواهد برای درک زبان موجودات بیگانه کمک کند.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوودجرمی رنر و ایمی آدامز

 

فیلم جدید کارگردان اهل کبک و ساکن مونترال ضرب‌آهنگ تندی دارد. ویلنو 48 ساله از 2009 تاکنون فیلم‌ فرانسوی “آتش‌افروزان” که نامزد اسکار فیلم خارجی‌زبان شد، “پلی‌تکنیک”، “Maelstrom”، “زندانی‌ها” با بازی هیو جکمن و جیک جیلنهال، “دشمن” با بازی جیک جیلنهال و “قاتل حرفه‌ای” (Sicario) با بازی امیلی بلانت، بنیسیو دل تورو و جاش برولین را کارگردانی کرده است.

 

ویلنو سال گذشته به یک نشریه بریتانیایی گفت همیشه طرفدار داستان‌های علمی تخیلی بوده و خیلی وقت بود دنبال پروژه‌ای بود که به او اجازه بدهد در این ژانر کار کند.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوودایمی آدامز در صحنه‌ای از فیلم “رسیدن”

 

او گفت: “رسیدن” پروژه‌ای بسیار متفاوت با “زندانی‌ها” یا “قاتل حرفه‌ای” است. فیلم بیشتر با نور سر و کار دارد تا با سایه. بعد از آنکه پشت سر هم پنج فیلم ساختم که همه با تاریکی سر و کار داشتند، نیاز به آنتراکت داشتم.البته اولین نقدهای نوشته‌شده بر فیلم بیشتر به سایه‌ها اشاره دارد تا نور و در مجموع منتقدان واکنش‌های مشتاقانه‌ای نشان داده‌اند.

 

رابی کالین از تلگراف نوشت: فیلم به وضوح حسی از وحشت نامطبوع و چندلایه را اطراف شخصیت آدامز خلق می‌کند که موسیقی یوهان یوهانسون و نوع فیلمبرداری آن را همراهی می‌کند.کالین همچنین گفت “رسیدن” کلی ایده به تماشاگر می‌دهد تا بعد از روشن شدن چراغ‌های سالن سینما به آن‌ها فکر کند.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیووددیوید رونی هم در هالیوود ریپورتر نوشت: دیدن فیلمی درباره تماس با موجودات بیگانه که در آن نه شهری نابود می‌شود و نه بنای یادبودی فرو می‌ریزد، چقدر دلچسب است.ویلنو این روزها در حال ساخت دنباله کلاسیک علمی تخیلی “بلید رانر” است و به همین خاطر نتوانست در مراسم اولین نمایش جهانی “رسیدن” در جشنواره ونیز شرکت کند، اما آدامز و رنر در لیدو حضور داشتند.

 

این دو پیش از این در فیلم “حقه‌بازی آمریکایی” هم همبازی بودند.فورست ویتکر بازیگر برنده اسکار و مایکل استولبارگ از دیگر بازیگران “رسیدن” هستند که 9 سپتامبر در جشنواره فیلم تورنتو هم روی پرده می‌رود و 11 نوامبر اکران عمومی می‌شود.”نور بین اقیانوس‌ها” (The Light Between Oceans) با بازی آلیسیا ویکاندر،

 

مایکل فاسبندر و ریچل وایس دیگر فیلمی بود که روز پنجشنبه در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره ونیز نمایش داده شد. این فیلم به کارگردانی درک سیانفرانس تولید مشترک آمریکا، استرالیا و نیوزیلند است.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوودمایکل فاسبندر و آلیسیا ویکاندر در صحنه‌ای از فیلم “نور بین اقیانوس‌ها”

 

“نور بین اقیانوس‌ها” از روی رمانام. آل استدمن نویسنده استرالیایی که سال 2012 منتشر شد، ساخته شده است. داستان در پایان جنگ جهانی دوم روی می‌دهد.ویکاندر 27 ساله که سال گذشته برای “دختر دانمارکی” برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن مکمل شد، نقش ایزابل را بازی می‌کند.

 

او با تام، متصدی فانوس دریایی (با بازی فاسبندر) که در جنگ آسیب دیده ازدواج می‌کند. ایزابل و تام بعد از دو بار سقط جنین تصمیم می‌گیرند بچه‌ای را که در یک قایق پیدا کرده‌اند نگه دارند و آن را به مقامات گزارش ندهند.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوودسیانفرانس 42 ساله کارگردان فیلم‌هایی چون “Blue Valentine” و “جایی آن طرف درختان کاج” است.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوود“روزهای زیبای آرانخوئس” (The Beautiful Days of Aranjuez) تازه‌ترین ساخته ویم وندرس کارگردان آلمانی نیز روز پنجشنبه برای اهالی رسانه به نمایش درآمد. اولین نمایش رسمی فیلم در لیدو روز جمعه است.ردا کاتب، سوفی سیمین، ینس هارتز و نیک کیو در این فیلم 97 دقیقه‌ای بازی می‌کنند که تولید مشترک فرانسه و آلمان است.

 

داستان در دوران معاصر در پاریس روی می‌دهد و درباره کشمکش‌های اخلاقی، تجربیات، کودکی، خاطرات، ماهیت تابستان و تفاوت بین زن و مرد است که در گفت‌وگوی بین یک زن و مرد، در یک روز زیبای تابستانی، در یک باغ، روی یک ایوان، در حالی که باد ملایمی می‌وزد، و در میان درختان، مورد بحث قرار می‌گیرد. نزدیک آن‌ها یک نویسنده جوان در اتاقش نشسته است و به آن‌ها را نگاه می‌کند و تایپ می‌کند و…
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیوودصحنه‌ای از فیلم “روزهای زیبای آرانخوئس”

 

وندرس “روزهای زیبای آرانخوئس” را از روی نمایشنامه‌ای نوشته پیتر هاندکه که در 2012 منتشر شد، ساخته است. وندرس پیش از این چهار بار دیگر از جمله در فیلم “بال‌های اشتیاق” نمایشنامه‌ای از هاندکه را اقتباس کرده است. “روزهای زیبای آرانخوئس” در بخش مسابقه بین‌الملل برای دریافت جایزه شیر طلایی و جوایز شیر نقره‌ای رقابت می‌کند.

 

هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم ونیز 31 اوت (10 شهریور) با فیلم موزیکال “لا لا لند” (La La Land) به کارگردانی دامین شازل شروع شد و تا 10 سپتامبر (20 شهریور) ادامه دارد. سام مندس کارگردان بریتانیایی رئیس هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره است.
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیووداما استون و دیمین شیزل
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیووداما استون، هنرپیشه 27 ساله امریکایی، در جلسه مطبوعاتی فیلم لالالند
جشنواره ونیز و حضور ستاره های هالیووداما استون در مراسم فرش قرمز فیلم لالالند