پارس ناز پورتال

قاصدک 24

جمع کردن لباس های زمستانی در اسفندماه

جمع کردن لباس های زمستانی در اسفندماه

جمع کردن لباس های زمستانی در اسفندماه 

حالا که روزهای پایانی سال فرا رسیده است شما باید کم کم لباس های زمستانی را جمع و جور کنید تا آن ها را در جای خاصی قرار دهید. چیزی نمانده است که فصل سرد زمستان هم به پایان برسد. افراد معمولا پیش از شروع بهار، لباس‌های زمستانی خود را جمع کرده و لباس‌های بهاری‌شان را آماده می‌کنند

 

چیزی نمانده است که فصل سرد زمستان هم به پایان برسد. افراد معمولا پیش از شروع بهار، لباس های زمستانی خود را جمع کرده و لباس های بهاری شان را آماده می کنند.اما بسیاری از مردم در خانه های خود جای کافی نداشته و نمی توانند در اتاق های خود، کمد دیواری و یا جا رختی برای نگه داشتن لباس هایشان داشته باشند.

 

بنابراین استفاده از چمدان و یا وسایلی از این قبیل برای جمع کردن لباس های زمستانی تان، فضا را برای لباس های بهاری باز می کند.در این مقاله روش های جمع کردن لباس های زمستانی ارائه شده است:

 

* شستشوی لباس های زمستانی
جمع کردن لباس ها وقتی کثیف اند، آلودگی های مختلفی مانند قارچ و کپک را به خود گرفته و بوی بد در آنها به وجود می آورد.در ضمن، عطر، لوسیون، کرم و البته عرق بدن نیز منجر به زرد شدن و گرفتن بوی بد در پارچه می شود.بنابراین، قبل از جمع کردن لباس های زمستانی، باید تمام آنها را در ماشین لباسشویی انداخته و پس از شستشو، کاملا خشک کنید.همچنین هرگز لباس های کثیف را در ساک و یا پوشش پلاستیکی قرار ندهید.

 

* تمیز کردن و واکس زدن کفش ها
کفش های زمستانی معمولا با گل و لای کثیف می شوند.بنابراین، قبل از جمع کردن، باید با یک پارچه نخی، تمیز شده و اگر جنس آن ها از چرم باشد، حتما واکس زده شوند.البته برای افزایش طول عمر کفش های زمستانی، باید در طول فصل سرما مرتب آنها را تمیز کرده و واکس زده شوند.

 

* تعمیر به موقع لباس ها
هنگام تمیز کردن و کنار گذاشتن لباس های زمستانی، اگر مشاهده کردید که کت، کاپشن، کفش و یا پلووری آسیب دیده، قبل از جمع آوری، حتما آن را تعمیر کنید.البته اگر به هر دلیلی علاقه ای به تعمیر آن ندارید، حتما یه راهی برای دور انداختن و یا بازیافت آن پیدا کنید.

 

* بخشیدن لباس های بدون استفاده
هنگام جمع آوری لباس ها، تمام کفش و لباس هایی که دیگر نمی خواهید و یا چندان استفاده نکرده اید را به دیگران ببخشید.آنها را می توانید به افراد نیازمند یا مراکز خیریه ببخشید.روش دیگر نیز فروختن آنها به فروشگاه های لباس های دست دوم است.

 

* لباس های ضخیم

ابتدا لباس هایی که سنگین ترند مثل شلوارهای جین و یا سوییشرت ها را تا کرده و در محفظه های مذکور قرار دهید.سپس، پیراهن، دامن و جوراب های تا شده را روی آنها قرار دهید.با توجه به اینکه معمولا در این کیف های پلاستیکی کاملا بسته شده و اجازه عبور هوا را به داخل نمی دهد، این محفظه ها به خوبی می توانند لباس ها را از آلودگی و گرد و غبار دور نگهدارند.

 

* لباس های ظریف
بعد از خشک کردن لباس ظریفی که شسته شده است، آن را به دقت تا کرده و بین دستمال کاغذی های غیراسیدی قرار داده و در کیفی که از پارچه نخی تولید شده قرار دهید.

 

* ژاکت های بافتنی
هرگز ژاکت های بافتنی خود را از چوب لباسی آویزان نکنید، زیرا هم از شکل و فرم می افتد و هم آلودگی و گرد و غبار به آن می چسبد.بنابراین، ابتدا آن ها را تا کرده و از سنگین ترین شروع کرده و در کیف یا محفظه پلاستیکی، بافتنی ها را بچینید.البته کاملا در کیف را نبسته و یه مقدار راه هوا برای آنها بگذارید.

 

* کت های زمستانی
از آویزان کردن کت ها در کمدها اجتناب کنید چون هم فضای زیادی اشغال می کنند و هم اینکه از شکل و فرم می افتند.بنابراین، آنها را تا کرده و داخل محفظه یا همان ساک پلاستیکی قرار بدهید.در ضمن، قبل از جمع کردن، تمام جیب های کت ها را خالی کرده و سپس آنها را شسته و کاملا خشک کنید.در ضمن، در ساک را کاملا نبندید.

 

* لباس های مجلسی و خزها
خزها و لباس های مجلسی زمستانی تنها لباس هایی هستند که می توان آنها را آویزان کرد.بنابراین، می توانید همه آنها را درون یک پوشش نخی قرار داده و با چوب لباسی آویزان کنید.البته اگر لباس تان ظریف و از مواد طبیعی تولید نشده باشد، می توانید آنها را تا کرده و سپس داخل یک ساک پلاستیکی قرار دهید.

 

* نگهداری از ساک ها، کمدها و جعبه های حاوی لباس
 به گزارش پارس ناز بعد از اینکه لباس های زمستانی خود را در محفظه هایی که گفته شد قرار دادید، باید آنها را در مکانی تاریک، خنک، خشک و تمیز قرار دهید.توجه کنید که محیط پرنور، به مرور زمان رنگ لباس هایتان را می برد.علاوه بر این، محیط مرطوب و گرم باعث کپک زدن لباس می شود. محیط پر از گرد و غبار هم لباس های جمع شده شما را آلوده خواهد کرد.

 

* چکمه های ساق بلند
چکمه های ساق بلندتان را که جمع می کنید، ممکن است تحت فشار تغییر شکل داده و خراب شود؛ بنابراین، آن ها را قبل از جمع آوری تمیز کرده و در صورتی که از چرم ساخته شده اند، واکس بزنید؛ سپس، با کاغذ پر کنید و به صورت جفت کنار هم در کمد قرار بدهید.البته اگر در کمد فضای کافی ندارید، می توانید آن ها را در کیسه زباله های بزرگ و مشکی نگهدارید.در ضمن، یک پارچه و یا تی شرت نخی روی آنها در کیسه قرار بدهید.

 

* بسته بندی لوازم جانبی زمستانی
لوازم جانبی مثل دستکش، شال گردن، کلاه و شال و روسری را داخل یک سبد، کیسه یا ساک نخی بگذارید.البته اگر در اتاق خود دراور دارید، می توانید آنها را در یکی از کشوهای دراور قرار دهید.