پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

مجموعه : اخبار سینما
ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش 

فیلم حاتمی کیا باعث شده تا تبلیغاتی با اثر منفی برای این فیلم در پردیس کوروش رقم بخورد که واکنش هاي بسیار منفی به همراه داشته است. روز گذشته اکران فیلم سینمایی به وقت شام جدید ترین فیلم ابراهیم حاتمی کیا با حاشیه هاي زیادی همراه بود .

 

دراین اکران که در پردیس کوروش در شهر تهران برگزار شد بازیگران نقش گروه تروریستی داعش در مرکز خرید حضور یافتند و این باعث واکنش چهره هاي معروف به این نوع تبلیغات نا متعارف شد . در ادامه چندی از این واکنش ها در پی حضور گروه تروریستی داعش در پردیس کوروش را خواهید خواند .

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

هومن حاجی عبداللهی با انتشار تصویر زیر نوشت :برای دوزار فروش بیشتر دارن ملت رو به خاک و خون میکشن،سوار بر اسب و با تیپ داعشی میان تو مرکز خرید زن وبچه مردم رو سکته میدنآقا قول میدیم بیایم ببینیم به حضرت عباس،با همه ی ي ایل وتبار وطایفه امون،فقط جون مادرت پارو فراتر نذاردفعه دیگه دست به انتحاری نزنی صلوات

 

پ.ن:میگن در تمام دنیا این مرسومه که با گریم ولباس فیلم بیان بین مردم واستقبال هم میشه،بله،ولی نه با تیپ داعشی که دنیا ازش هراس داره و آدم با دیدنشون فقط یاد مرگ و خون و قتل و تاراج میفته

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

به گزارش پارس ناز، مصطفی کیایی کارگردان چهارراه استانبول با انتشار تصویر زیر نوشت :دیشب سینما کوروش به دست گروه تروریستی داعش فتح شد ، و اینطوری فهمیدیم چه برسرمان می‌آید !!!حالا نوبت ماست که نشان بدهیم که جوانان این مرز و بوم خودشان در مقابل گروه تروریستی داعش می‌ایستند و نمی گذراند که ذره ایی از خاک این مرز و بوم به دست داعشیان بیوفتد ،

 

فردا شب با کمک شما و آتشنشانان غیور که جان‌شان را در پلاسکو دادند ، کوروش را پس می‌گیریم. قرار ما فردا شب منطقه عملیاتی کوروش با دسته گل و شیرینی به اسقبال امنیت و آرامش می رویم.چطوری داعشی??

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

نیما کرمی با انتشار فیلمی نوشت :فقط میتونم بگم متاسفم . در جامعه اي زندگی می کنیم که یکسری آدم بدون شناخت وارد کارهای فرهنگیش شدند . آقای #حاتمی_کیا چرا زبان در دهانتان بسته شده چرا مانند جشنواره فجر سینه چاک نمی کنید که فلان و فلان و فلان ،چرا سکوت اختیار کرده‌اید ؟ این بود کار ارزشی شما ؟ این است تبلیغ کار ارزشی شما ؟

 

ایجاد ترس و هراس بین مردم ودر مجتمعی پر از کودک ؟ نکند کودک ندارید نکند فروش بیشتر به هر قیمت حتی سکته هموطنانتان برایتان مهم تر است . اي کاش شما همان کارگردان فیلم از کرخه تا راین بودید 

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

همچنین این اتفاق باعث شد ابراهیم حاتمی کیا از اتفاقات دیروز پردیس کوروش عذرخواهی کند .

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

ابراهیم حاتمی کیادر پی اتفاقات روز گذشته پردیس کوروش و انتقادت به برنامه تبلیغاتی «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا نوشت:بچه‌هاي گروه تبلیغاتی فیلم به وقت شام، من شاهد زحمات مومنانه و شبانه‌روزی شما دراین چند ماه بودم؛ ولی این نمایش کورش در شان به وقت شام نبود. خستگی دو ماه سفر به شهر های ایران بر تنم ماند.

 

من تصورم آن بود که قرار است کسی به شکل ریش قرمز در فضای بیرونی کورش بایستد و مردم با او عکس بیاندازند. نه اسبی و نه جمعی و نه فریادی، آن هم داخل مجتمع در مخیله‌ام نبود و من بی‌خبر بودم.عزیزانِ آزرده‌خاطر در مجتمع کوروش، اعم از مردم و کسبه‌ي ارجمند، اگر دلی لرزید، اگر وحشتی ایجاد شد، بر ما ببخشید و حلال‌مان کنید.ابراهیم حاتمی‌کیا

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

مدیر پردیس سینمایی کورش که دیشب برنامه تبلیغاتی فیلم «به وقت شام» در آنجا برگزار شد، این نوع تبلیغ را منفی ندانست.علی سرتیپی مدیر پردیس سینمایی کورش با اشاره به حرکت نمادینی که شب گذشته دوشنبه 17 اردیبهشت ماه قبل از اکران فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا صورت گرفت

 

و عده اي با لباس گروه تروریستی داعش و اسب در مجتمع حضور یافتند، گفت: به ما اطلاع دادند که قرار است نمایشی برای اکران فیلم «به وقت شام» با حضور ابراهیم حاتمی کیا و عوامل فیلم در پردیس سینمایی کورش برگزار شود که البته اطلاعی درباره نحوه اجرای آن نداشتیم.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

وی با تاکید بر این که در تمام دنیا چنین نمایش هایي برای اکران فیلم ها صورت می‌گیرد که با استقبال نیز همراه میشود، توضیح داد: در زمینه ایجاد وحشت بین مردم نیز باید بگویم طبق معمول در دنیا دوربین مخفی هاي وحشتناک اجرا می‌شود که باعث ترس و شوکه شدن مردم می‌شود ولی در نهایت بدون هیچ مشکلی از سوی مخاطب مورد استقبال قرار می‌گیرد.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

این تهیه کننده سینما افزود: حضور بازیگران با چهره هاي داعشی در پردیس سینمایی کورش یک برنامه تبلیغاتی بود تا بتواند فیلم «به وقت شام» را دوباره بر سرزبان ها بیاورد و جالب است بدانید این اثر سینمایی شب گذشته سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه نسبت به شب هاي دیگر بیش از ۲ برابر فروش داشت.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

وی ادامه داد: شاید در حاشیه اجرای این نمایش یک یا دو نفر ترسیده باشند، اما نباید فراموش کرد که اینگونه برنامه ها طبق معمول برپایه غافلگیری است.مدیر پردیس سینمایی کورش توضیح داد: از ابتدای امر ما نمیدانستیم سازمان اوج چه ایده اي دارد ولی در نهایت باید بگویم که این نوع تبلیغات به هیچ عنوان منفی نیست.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

سرتیپی در پایان گفت: پردیس سینمایی کورش محلی برای نمایش فیلمهای مختلف است و همه ی صاحبان آثار اگر تقاضای هایي داشته اند این مجموعه سعی کرده تا به این تقاضای ها پاسخ مثبت دهد.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

بازيگران به وقت شام:بابک حمیدیان – هادی حجازی فر-پیر داغر، خالد السید، جوزف سلامه، رامی عطاالله، لیث المفتی، علی سکر، سامر خلیلی، محمد شعبان –سینتیا کرم

 

جوایز فیلم:

برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا » برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی «کارن همایونفر » برنده سیمرغ بلورین بهترین صدا گذاری «علیرضا علویان » نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم محمد خزاعی نامزد سیمرغ بلورین بهترین جلوه هاي ویژه می دانی محسن روزبهانی نامزد سیمرغ بلورین بهترین جلوه هاي بصری سید هادی اسلامی نامزد سیمرغ بلورین بهترین تدوین مهرداد خوشبخت نامزد سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری طاهر پیشنوایی نامزد بهترین فیلم از نگاه تماشاگران برنده تندیس بهترین فیلم از هفتمین جشن سینمایی ققنوس

 

فیلم برداری «به وقت شام» با سرمایه‌گذاری سازمان هنری رسانه‌اي اوج در اوایل خرداد ماه ۱۳۹۶ در لوکیشن مربوط به یکی از فرودگاه‌هاي نظامی در تهران آغاز شد ودر ادامه در لوکیشن‌هاي متعددی از جمله شهرک سینمایی دفاع مقدس، پایگاه هوایی شیراز، اصفهان، روستاهای اطراف شهریار و شهر دمشق در سوریه پیگیری شد ودر روز ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ به اتمام رسید. هم زمان با فیلم برداری، تدوین این فیلم نیز توسط مهرداد خوشبخت انجام گردید

 

هزینهٔ ساخت این فیلم به گفتهٔ احسان محمدحسنی، رئیس سازمان اوج، درحدود ۸ میلیارد تومان برآورد شده‌است کارن همایون‌فر سازندهٴ موسیقی این فیلم است. پوستر فیلم بر اساس طرحی از خانه طراحان انقلاب اسلامی و با اجرای پویا سرابی و سینا رعیت‌دوست منتشر شد.

 

ابراهیم حاتمی‌کیا دو سال پس از ساخت بادیگارد به سراغ به وقت شام رفت. این فیلم به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی، محصول سازمان هنری رسانه‌اي اوج است که در سی‌وششمین جشنواره‌ فیلم فجر رونمایی شد.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

نام ابراهیم حاتمی‌کیا کافی است تا هر شخصی کنجکاو دیدن اثر تازه او باشد. این سالها نمایش فیلم‌هاي حاتمی‌کیا بدون حاشیه نبوده است. «به وقت شام» در جشنواره فیلم فجر اکران شد و موافقان و مخالفان زیادی داشت. از طرفی جواد ظریف و سردار سلیمانی به دیدن این فیلم نشستند و لب به تحسین آن گشودند.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

نامزدهای سیمرغ بلورین اعلام و «به وقت شام» در هشت رشته کاندیدا شد. در نهایت سه سیمرغ دربخش‌هاي بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی و بهترنی صداگذاری را دریافت کرد. حاتمی‌کیا روی سن رفت و سخنان جنجال برانگیزش خیلی زود دست به دست شد.

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

ابراهیم حاتمی‌کیا پس از دریافت جایزه خود گفت: «من فیلمساز وابسته و فیلمساز این نظام هستم. افتخار می کنم ۳۰ سال است روی این سن می آیم و میروم و برایم تازه نیست ولی دلم میـــخواهد از بچه‎هاي سازمان اوج که مثل سربازان گمنام میمانند تشکر کنم.»

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

کارگردان «به وقت شام» ادامه داد: «افتخار می کنم فیلمی ساخته‌ام درباره مدافعان حرم و افتخار میکنم برای ساخت این فیلم از عزیزی‌ مثل حاج قاسم سلیمانی جایزه گرفتم.‌»

 

او با بیان این که «من بابت کارهایی که کردم شرمنده نیستم و اگر خانه سینما می خواهد به وزارت کار تبدیل شود» از رضا رشیدپور و برنامه هفت انتقاد کرد و گفت: «من اعتراض میکنم به تلویزیون که هر چند بار می خواهد فیلم‌هاي مرا پخش میکند اما برای دعوت اپوزیسیون میشوند و فیلم مرا کمدی خطاب میکنند. من شکایتم را از شبکه سه و مدیران به خدا میبرم.»

ماجرای جنجالی حضور داعشی ها در پردیس کوروش

«به وقت شام» قصه دو خلبان ایرانی را روایت می کند که قصد دارند مردم را از محاصره گروه تروریستی داعش خارج کنند اما با سقوط هواپیما آن‌ها به سرنوشتی عجیب دچار میشوند.جدید ترین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا به سه زبان انگلیسی، عربی و پارسی به تولید رسیده است.هادی حجازی‌ فر و بابک حمیدیان بازیگران اصلی این فیلم هستند و به همراه انها، جمعی از بازیگران مطرح سوری و لبنانی هم در فیلم ایفای نقش می کنند.