پارس ناز پورتال

اخذ ویزای تحصیلی

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشد

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشد

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشد

 

زندگی زنان همیشه قابل توجه بوده است، از استایل هاي متفاوت زنان و علاقه انها به زیبایی گرفته تا داستان هاي عاشقانه اي که دارند. زنان نیمی از جامعه انسانی را تشکیل میدهند که در برابر نیم دیگر یعنی مردان قرار می‌گیرند. زنان در تعداد زیادی از جوانب با مردان متفاوت هستند اما در تمامی کتاب هایي

 

که در مورد رازهای شناخت زنان نوشته شده است تقریباً هیچ توجهی به واقعیات جسمی و اجتماعی در مورد نیمه زیباتر و مهربان تر بشریت نشده است. برای مثال اصلاً گفته نشده که چرا زنان در سراسر جهان بطور متوسط بین 2 تا 10 سال بیشتر از مردان زندگی می‌کنند.

 

طبق معمولً زنان انسان هاي پیچیده تری نسبت به مردان هستند و شاید همین موضوع باعث شده که بعضی صفات باورنکردنی به زنان نسبت داده شود. شاید این باورها در نگاه اول واقعی بنظر نرسند اما در کمال ناباوری مشخص شده که تعداد زیادی از انها واقعیت داشته و زمینه عملی دارند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما رابا حقایقی شگفت انگیز در مورد زنان آشنا کنیم.

 

۱۳- انها رنگ هاي بیشتری را میبینند

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشد

آیا تابحال پیش آمده با همسرتان در مورد پرده هاي سفیدی که او ادعا میکند کرمی رنگ یا دست کم پوست تخم مرغی است بحث کرده‌اید؟ او راست می‌گوید زیرا زنان بطور متوسط ۲۰ درصد نسبت به مردان رنگ ها و اشکال متفاوت بیشتری میبینند بهمین دلیل بین رنگ هایي که شما فکر می‌کنید یکسان هستند تفاوت قایل می‌شوند.

 

۱۲- بدن انها مقاومت کمتری در برابر الکل دارد

شاید باور نکنید اما الکل برای زنان بسیار خطرناک تر از مردان است زیرا انها در برابر بیماری هاي کبدی مانند هپاتیت و یا التهاب کبد آسیب پذیرتر بوده و احتمال مرگشان در اثر ابتلا به سیروز کبدی بسیار بیشتر از مردان است. همچنین احتمال رخ دادن صدمات مغزی در اثر مصرف الکل مانند کاهش عملکرد حافظه و یا کاهش سایز مغز در زنان بسیار بیشتر از مردان خواهد بود.

 

۱۱- بلوغ انها را جذابتر میکند

مطالعات فراوان نشان می‌دهد که هر چه زنان بارورتر بنظر برسند جذابتر خواهند بود، از این رو زنانی که بدنی زنانه تر دارند و بچه دار شده اند یا از روشهای بازرسی زاد و ولد استفاده نمیکنند زنان جذاب تری بنظر می‌رسند. همچنین بوی بدن زن و تُن صدای او نیز نقش مهمی در جذاب بودن یک زن از دیدگاه مردان دارد.

 

۱۰- هر زن بطور متوسط در طول عمر خود نزدیک به دو کیلو گرم رُژ لب میخورد

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشدازآن جا که زنان علاقه زیادی به رُژلب دارند و طبق معمولً در ساعات زیادی از شبانه روز این ماده آرایشی را روی لب هاي خود دارند، بطور متوسط در تمام طول عمر خود درحدود ۲ کیلو گرم از این رُژ لب را همراه با غذا قورت خواهند داد که مساوی با وزن بیش از ۵۳۳ رژ لب سالم است. البته این شماره تنها عددی متوسط است و این شماره در تعداد زیادی از کشورها بیشتر و یا کمتر از ۲ کیلو گرم می‌باشد.

 

۹- انها از ریسک کردن بیزارند

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشدشاید شما هم متوجه شده باشید که زنان در مقایسه با مردان ریسک کننده هاي بدتری هستند و البته یک دلیل کاملاً علمی برای این موضوع وجوددارد. بخشی از مغز که مسئولیت محاسبه و آزمودن انتخاب ها هنگام تصمیم گیری را بر عهده دارد در زنان نسبت به مردان بزرگ‌تر است.

 

برخی بر این باورند که این اتفاق در طی دوران تکامل رخ داده زیرا زنان مراقبت کنندگام بهتری نسبت به مردان بوده و هنگام گرد آوری غذا و شکل دادن زندگی اجتماعی نقش زیادی در بقای قبایل خود داشته اند.

 

۸- انها تا حدودی باعث چاق تر شدن مردان می‌شوند

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشد

در کمال ناباوری تعداد زیادی از مردان که در رابطه عاطفی درازمدتی هستند از لحاظ جسمی بزرگتر و چاق تر میشوند و شاید این موضوع به همسران آنها مربوط باشد. در واقع در چنین شرایطی زنان وارد فاز «مراقبت» می‌شوند و سعی می‌کنند با مراقبت بیشتر و دادن غذای بیشتر و خوشمزه تر

 

به شریک زندگی خود «جنگجو»ي قوی‌تری درکنار خود داشته باشند. علاوه بر این بسیاری بر این باورند که زنان به صورت ناخودآگاه سعی میکنند مردانشان طوری باشند که پس از ازدواج برای دیگر زنان جذابیتی نداشته باشند.

 

۷- انها خوش تیپ بودن را بر اسانی ترجیح میدهند

این یکی پایه اي علمی ندارد بلکه بیشتر شواهد اجتماعی آنرا ثابت کرده است. جامعه و رسانه ها برای قرن هاي متوالی سعی کرده اند زنان را تحت فشار قرار دهند که استانداردهای خاصی برای خود تعریف کنند،؛ چه این‌که پاهای کوچکتری داشته باشند و چه این‌که بدنشان انحنای زنانه اي داشته باشد. بهمین دلیل زنان همیشه وادار بوده اند خوش تیپ بودن و روزآمد بودن رابه اسانی ترجیخ دهند.

 

۶- آنها حس بویایی بسیار قوی دارند

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشدقوی بودن حس بویایی نیز سهم زیادی در کمک به بقای نسل انسان داشته و چون که زنان بیش از مردان در گرد آوری غذا و پیدا کردن دانه هاي خوراکی سهم داشته اند، حس بویایی آنها توسعه بیشتری پیدا کرده تا غذا هاي بهتر و خوشمزه تری را برای خانواده خود فراهم کنند. همین موضوع شاید باعث شده که حس بویایی زنان طبق معمولً قوی‌تر از مردان باشد.

 

۵- تراکم سلول هاي مغزی در آنها بیشتر است

بطور متوسط مغز یک زن ۹ درصد کوچکتر از مغز یک مرد است اما این موضوع هیچ تاثیری بر توانایی هاي شناختی او ندارد زیرا تعداد سلول هاي مغزی زن و مرد یکسان بوده و تنها تراکم این سلول ها در مغز زن بیشتر است.

 

۴- انها قهرمانان ناشناخته اختراعات مهم هستند

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشد

ماری اندرسون درسال ۱۹۰۳ برف پاک کن را اختراع کرد. همچنین این زنان بودند که نوارهای بهداشتی، کیسه هاي کاغذی، عینک هاي ضد آفتاب، سطل هاي آشغال پدال دار، خودرو ظرفشویی و بسیاری دیگر از اختراعات مهم را انجام دادند اما طبق معمولً نامی از انها برده نمی‌شود.

 

۳- کفش پاشنه بلند در ابتدا برای مردان بوده است

در دهه ۱۶۰۰ پاشنه بلند کفش وارد دنیای فشن خانمها شد تا از کفش پاشنه بلند پوشیدن مردان تقلید شود که نمادی از مردانگی و جایگاه اجتماعی بالای آنها داشت.

 

۲- آنها می‌تواند از روی چهره، فکر افراد را بخوانند

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشداز همان روزهای اول زندگی خانمها در خواندن چهره، ژست ها و تُن صدا عمکلرد بهتری نسبت به مردان دارند که همین موضوع باعث شده زنان در صحبت کردن و رهبری اجتماعی عملکرد بسیار بهتری داشته باشند. حتی در بین گروهی از افراد نیز طبق معمولً تعاملات اجتماعی بیشتر توسط یک زن رهبری میشود تا یک مرد.

 

۱- عمر زنان درازتر باد

دانستنی ها و حقایق جالب درباره زنان که باورتان نمی شود این چنین باشد

گاهی اوقات تفاوت زندگی بین یک مرد و زن میتواند نزدیک به ۱۰ سال باشد اما در سراسر جهان عمر زنان دست کم ۲ تا ۳ سال نسبت به مردان بیشتر است. در کمال ناباوری این موضوع تنها در مورد انسان صحت ندارد زیرا اورانگوتان ها و شامپانزه هاي ماده نیز نسبت به نرها طول عمر بیشتری دارند.

 

به رغم این‌که دراین پست به تعدادی از اسراسر جالب در مورد پیچیدگی هاي زنان پرداختیم اما هنوز هزاران راز دیگر در مورد خانم هاي دوست داشتنی وجوددارد که باید کشف شوند.