پارس ناز پورتال

فیلم و سریال
قاصدک 24

درمان بواسیر ، شقاق و یا یبوست

حوله حمام و نکات مهم سلامتی

حوله حمام و نکات مهم سلامتی

حوله حمام و نکات مهم سلامتی 

حوله های حمام چون همیشه در معرض رطوبت قرار دارند محل مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها هستند پس باید با رعایت نکاتی بهداشت حوله حمام را رعایت کنیم. حوله حمام محل مناسبی برای شد انواع باکتری ها و میکروب هاست که برای پیشگیری از انواع آسیب های آن بهتر است برخی موارد را رعایت کنید.

 

کارشناسان بهداشت محیط هشدار می دهند که نشستن حوله های حمام برای مدت طولانی تر از سه یا چهار بار استحمام سبب می شود که حوله ها به محل مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها و کپک ها تبدیل شوند.
همچنین خشک کردن مناسب حوله ها نیز موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد،

زیرا اگر پس از استحمام و استفاده از حوله آن را در گوشه‏ ای انداخت و یا در حمام و محلی تاریک و مرطوب قرار داد محیط مناسب برای رشد و تکثیر باکتری ها و قارچ ها فراهم می شود.

 

بطور کلی رطوبت عامل مناسبی برای رشد میکروب‏ ها و قارچ ‏ها است. میکروب ‎ها پوست و وسایل مرطوب را دوست دارند و در محیط مرطوب ادامه حیات می‏ دهند.بنابراین بهتر است حوله های حمام را پس از هر بار استحمام در محل مناسبی که هوا جریان دارد

 

یا زیر نور خورشید قرار داد تا رطوبت حوله به طور کامل از بین برود.در صورت استفاده از خشک‏ کن هم بهتر است وقتی حوله ‎تا 80 درصد خشک شد از دستگاه خارج و برای خشک شدن کامل زیر نور خورشید و در معرض جریان هوا قرار داد.