پارس ناز پورتال

قاصدک 24

خانم های باردار این میوه های مفید را بخورید |میوه های سالم برای دوران بارداری

خانم های باردار این میوه های مفید را بخورید |میوه های سالم برای دوران بارداری

خانم های باردار این میوه های مفید را بخورید 

بشما 7 میوه مفید را معرفی می‌کنیم که خانم هاي باردار باید انها را دراین دوران مصرف کنند تا بتوانند به بهترین نحو مواد غذایی شان را تامین کنند. در دوران بارداری، سلامت جنین بستگی کامل به انچه شما بعنوان ماده مغذی دریافت میکنید، دارد.

 

بهمین دلیل رعایت یک رژیم غذایی سالم و متعادل شامل مقادیر زیادی میوه و سبزیجات به مادران باردار توصیه می‌شود.یک مطالعه نشان داده نوزادانی که مادرانشان در دوران بارداری تنقلات غیر مفید دریافت کرده اند، بیشتر تمایل به خوردن رژیم غذایی پرشکر و با چربی بالا دارند.

 

ضمن این‌که احتمال بروز تعداد زیادی از مریضی هاي مزمن در سال های بعدی زندگی در آنها تقویت میشود.انجمن قلب کشور آمریکا توصیه به خوردن 2 تا 4 فنجان میوه و چهار وعده سبزیجات در روز به زنان باردار می‌کند.

 

انبه:

مصرف یک فنجان ازآن ویتامین ث روزانه بدن را تامین میکند. انبه همچنین سرشار از ویتامین آ است. کمبود این ویتامین در دوران بارداری منجر به بروز عفونت هاي تنفسی هنگام تولد میشود.

 

پرتقال:

این میوه خانواده مرکبات به پیشگیري از کم آبی بدن در دوران بارداری کمک میکند و سرشار از فولات است. فولات از گروه ویتامین ب به پیش گیری از نقایص مغز در نوزاد می‌پردازد. پرتقال منبع بزرگ ویتامین ث نیز محسوب میشود، آنتی اکسیدانی که از آسیب هاي سلولی پیشگیري می‌کند و برای جذب آهن در بدن مفید است.

خانم های باردار این میوه های مفید را بخورید |میوه های سالم برای دوران بارداری

موز:

یکیدیگر از منابع خوب پتاسیم است و سرشار از ویتامین ب 6، ویتامین ث و فیبر. درحدود نیمی از زنان طی بارداری یبوست را تجربه می‌کنند و آنهم بدلیل فشار رحم بر روده، نگرانی، اضطراب، یک رژیم غذایی کم فیبر، مصرف مکمل آهن.

 

اضافه کردن موز به رژیم غذایی بدلیل این‌که سرشار از فیبر است، برای از بین بردن یبوست مفید است ضمن این‌که ویتامین ب 6 موجود در آن به رفع تهوع و استفراغ کمک می‌کند.میوهای مفید برای زنان باردار, میوه هاي مفید در بارداری,میوه خوردن زن باردارسیب منبع خوب ویتامین آ، ث و پتاسیم است که برای جنین بسیار مفید است

 

آووکادو:

فولات موجود دراین میوه بیشتر از سایر میوه ها است. ضمن این‌که منبع بزرگی از ویتامین ث، ویتامین ب، ویتامین کا، فیبر، کولین، منیزیوم و پتاسیم نیز محسوب میشود. آووکادو همچنین سرشار از آهن است و به رفع تهوع هنگام بارداری نیز کمک می‌کند و منجر به تسکین گرفتگی عضلات پا که در بارداری شایع است، نیز میشود. ضمنا کولین موجود دراین میوه برای رشد مغز و اعصاب کودک شما مفید است و از نقایص لوله عصبی و اختلال حافظه در سال‌های بعد زندگی کودک جلوگیري می‌کند.

 

لیمو:

تعداد زیادی از زنان باردار گزارش داده اند که با مصرف این میوه و یا نوشیدن لیموناد تهوعشان در دوران بارداری برطرف شده است. لیمو همچنین سرشار از ویتامین ث است که به تحریک دستگاه گوارش برای از بین بردن یبوست کمک میکند. البته از آنجا که مصرف لیمو سبب از بین رفتن مینای دندان می‌شود، توصیه به شست و شوی دهان بعد از خوردن آن است.

 

توت:

انواع توتها سرشار از کربوهیدرات، ویتامین ث، فیبر، فولات و همچنین مواد مغذی گیاهی مانند فلاونوئیدها و آنتوسیانین است. اگر شما مبتلا به دیابت حاملگی هستید، مصرف این میوه که سرشار از کربوهیدرات هاي مفید است، توصیه می‌شود.

 

سیب:

سرشار از فیبر و منبع خوب ویتامین آ، ویتامین ث و پتاسیم است. خوردن این میوه در دوران بارداری ممکن است کودک را در سال های بعدی زندگی از ابتلا به آسم و آلرژی محافظت کند.

 

گلابی
خوردن گلابی توسط پدر سبب زیبایی فرزند میشود. به زنان باردار گلابی بدهید که فرزندان نیکو و زیبا و اخلاقشان را خوب میکند . گلابی مایه قوت قلب ،پاکی معده ، صفای دل ، دلیری و زیبایی بچه میشود.

 

کاسنی
برای افزایش فرزند مفید است . آب کمر را افزایش داده و فرزند را نیکو و ذکور«پسر»بودن را زیاد میکند

 

خربزه
اگر زن باردار بخورد فرزند خوشرو و خوش خلق میشود.

 

کندور
باعث زیادی عقل بچه ، باهوش ، پاکدل ، دانا و شجاع شدن پسر و خوشخو و نیکو شدن دختر میشود

 

شلغم
بعلت خواص زیاد به زنان باردار و شیرده توصیه میشود و خوردن شربت آن در بارداری باعث رشد کودک ، سهولت دندان درآوردن ، استحکام استخوان ، زود به راه افتادن ، زود حرف زدن و مقاومت در برابر مریضی‌ها میشود

 

شربت شلغم
وسط یک شلغم را گود کرده و از شکر پر کنید و بگذارید آب بیاندازد این مرهم سینه است

 

شنبلیله
اگر می‌خواهید فرزندتان خرمن گیسو باشد در بارداری شنبلیله بخصوص خام مصرف شود

 

روغن زیتون
برای این‌که نوزاد پوست خوب و روشن داشته باشداز روغن زیتون ، روغن ماهی ، کره و روغنهای نباتی ، خیار ، کاهو ، هویج ، شیرخشت ، ترانجبین ، گرانگبین، زرشک، بیدخشت،شکرتیغار و عناب و نعناع مخصوصا دم کرده آن استفاده کنید

 

خانم های باردار این میوه های مفید را بخورید |میوه های سالم برای دوران بارداری