پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

خانم های عینکی به این صورت آرایش کنند

خانم های عینکی به این صورت آرایش کنند

خانم های عینکی به این صورت آرایش کنند

شاید شما هم مانند خیلی از بانو‌ها مجبورید چشم‌هاي‌تان را پشت ویترین عینک بگذارید و هنگام آرایش كردن چشم كه میرسد, گیج می شوید. برخی وقت‌ها هم از خیر آرایش چشم می‌گذرید و فكر می‌كنید آرایش چشم برای یک عینكی وقت اتلاف كردن است ولی این را بدانید كه با یك آرایش جزئی چشم شما از پشت عینک بیشتر جلوه میدهد.

 

فقط كافی است نكات آرایشی و میزان آرایشی را كه باید بكنید تا با عینک تان هماهنگ شود, بدانید. دراین پست به گزارش پارس ناز به نقل از امینیان, كارشناس آرایشگری تكنیک هاي آرایش‌ برای بانو‌هاي عینكی رابه شما آموزش میدهیم تا با عینک هم زیبا باشید.

 

آرایش چشم مخصوص کسانی که چشم‌ هاي‌ شان پف دارد

اگر زیر چشم‌ هاي‌ تان پف دارد یا هاله سیاهرنگی ایجاد شده از كانسیلر برای محو كردن آن ها استفاده كنید. در پایان هم با یک لایه پودر صورت آنرا تثبیت كنید. كانسیلر در افراد عینكی كاربرد بیشتری دارد چون استفاده مداوم از عینک در زیر چشم سایه ایجاد می‌كند و محو كننده‌ هاي روشن كه نور اضافی را منعكس می‌كنند, در ‌از بین بردن این سایه موثر خواهند بود.

 

با آرایش چشم زیبا, نگاه ها را از عینک تان دور كنید

اگر جزو آن‌دسته از افرادی هستید كه از عینک زدن خجالت می‌كشند یا احساس می‌كنید اگر عینک بزنید زشت می شوید, سعی كنید با آرایش كردن درست, نگاه‌هاي اطرافیان را از روی عینک خود دور كنید و دقت‌شان رابه زیبایی صورت‌تان جلب كنید. برای این كار آرایش لب ‌ها برترین گزینه است. برای آرایش لب‌هاي‌تان استفاده از رژهای صورتی, قرمز و بنفش میتواند بشما دراین زمینه كمك كند تا نگاهها به سوی رنگ لب‌ برود.

 

فرم ابروهای‌ تان را درست كنید

ابروهای خوش‌حالت و خوش‌فرم راز بزرگی در ایجاد تناسب و زیبایی در چهره است. اگر استفاده همیشگی از عینک طبی این ذهنیت را در شما ایجاد نكرده كه نیازی به تمیز كردن مداوم ابروها و خوش‌فرم نگه داشتن آن ها ندارید, در اشتباهید. باوجود عینكی بودن باید به فرم و زیبایی ابروهای‌تان اهمیت بدهید و بدانید به همان اندازه در زیبایی چهره شما نقش دارد.

 

برای زیباتر شدن با عینک طبی رژگونه بزنید

تا حالا دقت كرده‌اید كه وقتی عینک میزنید و می خندید, عینک در جایی به صورت‌تان برخورد می‌كند. از همان نقطه خط رژگونه را شروع كنید تا صورت‌تان طبیعی به نظربرسد و پوست گونه‌تان درخشنده و شفاف شود.

 

آرایش چشم مخصوص چشم هاي دوربین یا نزدیک بین

اگر چشمان‌تان دوربین است و عدد چشم‌تان بالاست, باید بدانید كه چشم‌ها پشت عدسی‌هاي این عینک ها درشت‌تر بنظر میرسند. پس بهتر است برای آرایش كردن چشم از سایه‌هاي تیره‌تر در اطراف چشم‌ها استفاده كنید تا آن ها را كوچك‌تر نشان دهند.

 

هرگز گوشه داخلی چشم را روشن نكنید چون انها را بزرگتر نشان خواهد داد. از یک رنگ سایه در پشت چشم استفاده كنید و خط چشم تیره بكشید. رعایت كردن این ها باعث می شود تاثیر عینک بر چهره‌تان كم شود.

 

اگر عدد چشم‌هاي‌تان پایین است و از عینک نزدیک بین استفاده می‌كنید, چشم‌هاي‌تان پشت عینک كوچک تر نشان داده میشود. برای اینكه بتوانید آن ها را درشت‌تر نشان دهید, بهتر است كه در بالای چشم از خط چشم استفاده كرده و پشت پلك رابا سایه‌هاي سبك‌تر و روشن‌تر بپوشانید تا چشم‌تان بزرگ تر بنظر برسد. همینطور میتوانید گوشه داخلی چشم را روشن‌تر كنید.

 

برای آرایش چشم تان روی چشم‌ ها تمركز كنید

آرایش چشم, كلیدی برای ایجاد هر سبك آرایشی است. ما بر خلاف تصور همه ی كه می گویند آرایش پشت عینک دیده نمیشود, بشما میگوییم كه شما می توانید با استفاده از خط چشم پهن, فرمژه و ریمل حجم‌دهنده به چشمان‌تان جلوه بیشتری بدهید كه حتی از پشت شیشه عینک هم مشخص باشد. البته كشیدن خط چشم بستگی به اندازه فریم عینک تان دارد كه خط چشم را نازك یا پهن بكشید.

 

فریم عینک تان چه شكلی است؟

وقتی می خواهید آرایش كنید, حتماً به فریم عینک تان دقت كنید. اگر عینک تان فریم ندارد یا فریم سبكی دارد, سعی كنید ظاهرتان طبیعی‌تر باشد تا چهره‌ تان جذاب‌ تر شود و رنگ‌ هایي را برای آرایش‌تان انتخاب كنید كه بر زیبایی چشم و رنگ پوست‌تان اضافه كند. برای این كار لازم نیست كاری كنید كه آرایش‌تان با عینک سازگاری داشته باشد آرایش‌ تان رابا رنگ‌ هاي خوب در زیر عینک به نمایش بگذارید.

 

مژه‌ها را پدیدار‌ تر كنید

از ریمل‌هاي چند كاره جهت فر دادن و صاف كردن مژه‌ها استفاده كرده و آن ها رابه سوی بالا حالت دهید. اگر مژه‌هاي‌تان بلند است, از یك ریمل ضدآب استفاده كنید. قبل از حالت دادن به مژه, اندكی از ریمل را در قسمت بالایی مژه‌تان قرار دهید و سپس از پایین به بالا و از نزدیكی ریشه ریمل زدن را شروع كنید.

 

همینطور میتوانید از خط چشم مایع در نزدیكی قسمت انتهایی مژه استفاده كنید. ریمل‌هاي مشکی برای افراد عینكی انتخاب بهتری نسبت به ریمل‌هاي قهوه اي است. چند مرتبه مژه‌ هاي‌ تان را فر دهید تا حالت فر بخود بگیرند. با تركیب ریمل و فرمژه زمانی كه عینک میزنید, مژه‌هاي‌تان خیلی زیبا‌تر جلوه خواهند كرد.